Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Motorunuzu ödünç verir misiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sadece güvendiğim yakın arkadaşlarıma emanet ederim.Onlarda bana güvenir bana emanet verirler.Ne emanetlerine ihanet ettim nede ihanet ettiler.

Kısaca emanet olarak vericeğim bir elin parmağını geçmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mkaptan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp PD10
    bende kısaca yaşadıgım bir hikayeyi anlatayım .
    Abimde 2007 R6 var adam 34 yıl hayalini kurdu bu tarz bir makinanın sonunda harç borç aldı. almasına yardım eden bir eleman var ondada 1000rr vardı neyse bu eleman motordan düştü sonra ailesinin zoruyla motoru toplattı sattı. Ama abimle muhabbetleri tam gaz devam neyse bi gün kız arkadaşıyla gezecekmiş abi motoru ver dedi 2 saate gelirim , tamam dedi bizimki de verdi ben neden verdin falan diyorum o da bana 'olm bana çok yardımı oldu çoçuun olsun falan' diyor neyse eleman motoru öğlen aldı akşam saat 9 oldu gelmedi arıyor bizimki açmıyor bi ara açtı biz sinemadayız falan demiş kapatmış neyse eleman geldi motoru verdi bi fırça falan gitti. Sonra başka bi gün hep beraber oturduk muhabbet ediyoruz o gün yaptıklarını bize ağzından kaçırmaya başladı yok çeşme otobanında 299 gördüm teker yaptım,hatun arabayla yanladı ben senin motorla yanladım teker yaktım :D eleman anlattıkça bizimkinin sinirden tansiyonunun çıktıgını gördüm abim motora toz gelsin anında siler dükkanın içinde özel polar örtü branda ile korur cilaydı temizlikti on numara yapar eleman alır hor kullanır ağzına eder motorun. Sonuç o günden sonra motoru kimseye vermedi ama bir müsibet bin nasihatten iyidir.
    bana gelirsek babam ve abim haricinde kimseye vermem sonuçta bana motoru öğreten onlar (bu arada abim dediğim amcamın oğludur.
    saygılar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    At,Avrat,Silah verilmez demişler
    bugün sizin atınız motosikletse
    ki benimki öyle
    verip vermemek sizin kararınız
    ben vermiyorum.

Motosikleti
    150KN
    adamına göre değişir. tabi birde sürmesini biliyorsa
    [COLOR="#008080"]http://www.polisozelharekat.com/[/COLOR]

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    adamına göre değişir

fireblade1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla binmesini bilmiyorsa vermem.en yakın arkadaşım da olsa,alınsa da bozulsa da vermem.hem onu hem motorun sağlığı için
    Here I'm,on the road again.... ultrAslan

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulan ben bi çevirmeye denk gelsem adamlar bunu arabada yakalasa ben bu durumu nasıl açıklayacagim?

Adamlara ben bunun ne oldugunu bilmiyorum desem, sence bana inanırlarmı?

Halbuki gerçekten bilmiyorum ben onun ne olduğunu.

Gerçekten olayla bi alakam olsa canım yanmaz,
    Ne halt oldugunu bilmediğim birşey için karakollarda uğraştıgımamı yanarım?
    Yoksa güvendigim insanların arabanın içinde böyle bi halt yediğinemi yanarım?
    hacı sende de torbacı tipi yok değil hani
    savatage bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    komşu komşunun eşşeni ıslıkla aramış hikayesi,hiç kimse emegi olmayan şeye saygı duymaz biraz acımasız olacak ama öyle yani,senin yanında öle kullanır ki kendinden utanırsın,lan adam benden iyi kullanıyo herif be ne nalet insanım,bide makinayla başbaşa kalsın o zaman gör,kimseye vermem kardeşim araba deil bu
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    kuzenime veririm motoru...
    oda bana verir değişiriz...
    hocam sonuçta o benim...
    başkasına vermem, motoru geçtim kendisine bişey olsa vicdan azabı çekerim...
    araba konunsunda da ailemden başkasına vermem...

Hakanİnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Allah kerim :)
    Altımda R6 olsa ve biri gelip istese
    '' Benim aygır biraz hırçın yerden yere çarpar mazallah '' :D
    savatage bunu beğendi.
    Nezaketi zayıflık sanma, suskun olduğuma aldanma. Dizüstünde durduğumuz içindir, sebebim olup ayağa kaldırma.

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    keşkelere mahal bırakmamak için,vermemekde fayda var...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    motorunuza sorun bakalım ne diyecek??

ne demişler..

Ey malım..Falanca kişi seni ödünç istiyor...

veripde mi kötü olayım??

vermeyipde mi???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    önceki motorumu (Kanuni Tiger) bi arkadaşa verdim.Şuradan dönüp gelicem dedi,deneme maksatlı. Gitmiş Polise yakalanmış,ehliyeti yokmuş hıyarağasının. Ona 250 lira ceza yazdılar ehliyetsiz kullanmaktan.Bana 850 lira ceza yazdılar ehliyetsiz kullanıcıya motor verdiğim için... 3 yıl kullandım o motoru benden başka kullanan olmadı bir daha (Cezayı tabii ki de ona ödettim.)

Şu an kullandığım motoru ise asla 30.000 km.yi devirmemiş,eğitim almamış,daha önce 500 cc veya üzeri motor kullanmamış,ehliyeti olmayan,kız arkadaşı ile gezmek isteyen,full koruma giyinmemiş bir arkadaşıma vermem.

Bir anı da benden.

motorumu sattığımda 1 ay kadar motorsuz kaldım.Bi arkadaşım lazım olunca benden başkasından motor istersen kızarım demişti. Gün içinde Farklı yerlerde 2 saat içinde halletmem gereken bir işim çıktı.Otobüsle dolmuşla olacak bişey değildi ve arkadaşa çekinerek te olsa rica ettim.Gel al dedi. Full korumalı olduğumu görünce çekinmeden verdi BMW F650 sini. Verirken de "yavaş gitmeye uğraşma ver gazı gitsin,motor senindir." dedi. Ben arayana kadar da hiç aramadı. (Zengin felan değil,tek varlığı o motor) Çekingen kullanıp tedirgin olmamam içinmiş.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    KANUNİ WİNDY 125
    benim ustam babam babama bile wermem okadar yani ya kim bozulursa kırılırsa hatta parçalanırsa parçalansın yok abi tamirciye bile wermiyorum turlayıp kntrol etsn adam kesinlikle hatta cazcuzyapanı arkama ble bindirmem dolmuşa binsinler motorum ewlat gibi binmeye kıyamadıqım motorumu wermem abi

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Bu zamana kadar kime verdiysem aldığı gibi geri getirmedi tabiki çok sevdiğim bir insanın gönlünüde kırmak istemem açıkçası.
    Buda işin içinden çıkılmaz bir denklem oluşturuyor.
    125 cc lik bir motoruda kimsedende sakınmam açıkcası..

savatage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDiAL 125 MH DRIFT
    etrafımda gözü kapalı vereceğim insanlar var ama verdiğim zaman da ister istemez acaba başına bir şey geldi mi diye de düşünmeden edemiyorum. 600cc ve üzeri motoru olanlar vermemekte çok haklı, ama cc'si düşük olup da asla motoruma dokundurtmam tarzı şeyler hoş değil etrafında dostları yok demek...

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Motorum 125 cc ve alip alabilecegim en iyi motoru aldin yillar yili degistiremeyecegim
    Simdi ben vermeli miyim yani ? 600 ustu motorda bizimkiler degil mi ?

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bende vermem diyenlerdenim,henüz motorda çok iyi değilim ama arabada iyiyimdir.Ancak bugüne kadar kimsenin arabasını sürmedim,kendinden çok bana güvenen arkadaşlar var,sen götür dediler sen sür ben yanına oturayım yardım edeyim dedim.Ama motoru 3 arkadaşa verdim denediler(her ne kadar istemesemde),biri çok ısrar etti,o edince diğerlerinede vermek zorunda kaldım:D.Yakınımdaki birisi biraz ısrar edince hayır diyemiyorum(tabi daha hacimli bir motorum olsa imkansız vermem,sakınmamı geç arkadaşımın can güvenliği için).Bence motor(yada araba) verilmez değil,İSTENİLMEZ.

Bir anımı anlatayım yine arabayla ilgili:Arkadaşlarım arabayı aldığımda çok ısrar ettiler denemek için bende vermedim,onlara dedimki senden kaynaklanmasada bir kaza geçirsen hasarıda ödesen bile yeni araba olduğu için sana kızmasamda benim moralim bozulacak sende utanacaksın dedim vermedim(buna rağmen ısrar ettiler:D),1-2 ay sonra birisi geldi bana çarptı ve tam olarak yanlış zaman yanlış yer(sinirlerim boşaldı,ogün çok önemli işlerim vardı),olay oldu bitti ogün bir işimi halledecektim,arkadaşlara dedimki sen kullan benim sinirler bozuk kafamı toplayamıyorum.Kimse sürmek istemedi,kanka böyle olunca anlıyor insan diyorlar...

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorum 125 cc ve alip alabilecegim en iyi motoru aldin yillar yili degistiremeyecegim
    Simdi ben vermeli miyim yani ? 600 ustu motorda bizimkiler degil mi ?
    estafirullah yanlış anladınız. 1000 liği kullanan herkez 125 liği kullanabilir ama 125 liği kullanan herkez 1000 liği kullanamaz.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

serseric - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savatage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    etrafımda gözü kapalı vereceğim insanlar var ama verdiğim zaman da ister istemez acaba başına bir şey geldi mi diye de düşünmeden edemiyorum. 600cc ve üzeri motoru olanlar vermemekte çok haklı, ama cc'si düşük olup da asla motoruma dokundurtmam tarzı şeyler hoş değil etrafında dostları yok demek...
    dostum yanlışın var şimdi senin paran vardır gider hayabusa bile alırsın ama benim param yoktur gider mobilet alırım zaten işin çözüm noktası orası param olsa niye küçük motora bineyim bende gider 1300 lük bişeyler alırım hıı dersenki küçük motora zevk için biniyo adama zevk için bindiği motor daha kıymetli gelir. sözün özü;herkes kesesine göre bişeyler alır ve o onun için değerlidir

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)