Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

"Doktorlar Yarın İş Brakıyor" Bu da Yeni Moda oldu

Motovento
    REKLAM ALANI
    watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Bu arada, kutsallık da subjektif. Mangalda pişerken ağzımızın suyunu akıtan inek, Hindistan'da kutsal. Öte yandan, oradaki de tuvalet kağıdı bulamazsa İncil'den kopardığı sayfayla poposunu silebilir.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Oğlum tıp okuyor. 3 yıl önce okul ve yurt kaydını yaptırdığım halde Kanada'ya gitmedi ve Türkiye'de tıp okumak istedi. Şimdi o da uzmanlığını Almanya'da yapıp Alman vatandaşlığı almak istiyor. Ülkeyi ne hale getirdiler.
    espresso ve Mr.wind bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hekim de olsa artık bu ülkede Arap, Afgan, Acem, Afrikalı görmekten gına geldi. İster ırkçı deyin, ben bıktım.

İstanbul'un göreceli en iyi semtlerinden birinde yaşayan 88 yaşındaki anneannemi aile hekimliğine götürdüm. Doktorun nereli olduğu belli değil. Öğrendiği kırık Türkçesini şey ettiğiminin hekiminin anlattığını anneannem anlayamıyor, anneannemin olaylara 70 sene önceden başlamasını göçmen doktor anlayamıyor. Ben arada tercüman. Böyle şey olmaz.

5'li g.tlek müteahhit çetesine yapılan pili pilinin 1/10'u gerçek anlamda yerli ve milli olan doktorlarımıza yapılsaydı bu adamlar bu ülkeden gitme yolunu seçmezlerdi.
    Alpbatur, siyanoz, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İthal doktorlarımız. Ayçiçek yağı gibi olmaz inşallah.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Dün haberlerde gördüm, yine doktorlara rest çekilip giden gitsin denmiş. Yahu eldekine rest çekip, gerekirse ithal ederiz demek nasıl bir kafa yapısı ben hala anlamış değilim arkadaş.

Hele hele bunu doktorluk gibi dünyadaki en zor uzmanlaşılan nadide meslek gruplarından birisi için denmesini hiç anlayamıyorum.
    Bu cahil cesareti denen şey ne b.ktan bişeymiş ya...

Bugün doktora söven tiplerin yarın çok sevdiği birisi (eşi, çocuğu vb.) hastalanıp ameliyat olacak olsa, deli dana gibi koşturup alanında en iyi olan profesörlerin kapısını tırmalarlar, hiçbiri yeni mezun pratisyen hekim istemez. Hele hele ameliyat yapacak yeterli doktor yok deyin bakın nasıl çırpınacaklar. Ama şemsiye girmeden durumu anlayamayan kesim çok, illa o şemsiye girecek birde açılacak ki öyle anlayacaklar.

Ha bu arada, ben ithal doktor fikrine de karşı değilim, gelsinler, okumuş adamdan zarar gelmez beyler. Ama avrupalı ülkelerin yaptığı gibi belirli seviyede dil öğrenme şartı koyup, kariyerini inceleyip, heyete sokup seviyesini yeterliliğini belirledikten sonra hiç sorun olmaz. Gelen her yabancı doktorun başımın üzerinde yeri var. İster arap olsun, ister nijeryalı olsun, ister çinli. Irkı beni bağlamaz yeter ki okumuş, alanında kendisini yetiştirmiş başarılı bir birey olsun.

Doktoru, mühendisi, akademisyeni gelsin, hepsinin başımızın üzerinde yeri var. Okumuş adamdan hiçbir zarar gelmez beyler rahat olun. Mülteci gelecekse böylesi gelsin, vatandaşlık da verilsin, itiraz edersem namerdim.

Ama önce eldekinin kıymetini bilmek lazım. Hazır "yerli ve milli" doktorlarımız varken eldekilere rest çekip ithal etmeyi düşünmek komik oluyor zira
    Alpbatur, AzÇok, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Sorun doktordan hemşireden de ziyade bana kalırsa iktidar ve tek adam siyasetinin halkla arasındaki kopukluk.Halk üst mevkilerle iletişim kuramıyor.Sebebi ne derseniz eminim bilinen bilinmeyen birçok sebebi vardır ama en çok göze batan bence Siyasiler gerek Cumhurbaşkanına yaranma ve kötü haber verip pastadaki payını düşürme korkusu gerekse korkup çekinip pısanlar ve şuan ki düzende kendine yol yapmış siyasilerin aman kurduğum düzen bozulur korkusu.Bu durum bana ‘Çöküş’Filmindeki o meşhur sahneyi aklıma getiriyor.
    xtrafrozen ve pea bunu beğendiler.

xtrafrozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR (2018) & Nmax 155 (2022)
    Herkes herseyin gayet farkında .. Nefret dilinden nemalanıyorlar bunca senedir.. Biz üzülecegiz diye kurulu düzenlerini degiştirecek degiller. Kopuk vs muhabbeti bana sunu anımsatıyor : " Kendisi iyi ama çevresi kötü" .. Ben katılmıyorum.
    espresso ve SuleymanE bunu beğendiler.
    “I never saw a wild thing sorry for itself. A small bird will drop frozen dead from a bough without ever having felt sorry for itself.”.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün doktora söven tiplerin yarın çok sevdiği birisi (eşi, çocuğu vb.) hastalanıp ameliyat olacak olsa, deli dana gibi koşturup alanında en iyi olan profesörlerin kapısını tırmalarlar, hiçbiri yeni mezun pratisyen hekim istemez. Hele hele ameliyat yapacak yeterli doktor yok deyin bakın nasıl çırpınacaklar. Ama şemsiye girmeden durumu anlayamayan kesim çok, illa o şemsiye girecek birde açılacak ki öyle anlayacaklar.
    Ben bu soylediginize maalesef katil(a)miyorum, anlamayacaklar, yine kendilerine bundan bir mazlumiyet cikaracaklar adim gibi biliyorum.
    SuleymanE, espresso ve DickName bunu beğendiler.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu soylediginize maalesef katil(a)miyorum, anlamayacaklar, yine kendilerine bundan bir mazlumiyet cikaracaklar adim gibi biliyorum.
    Valla haklısın hocam. Yetişmiş eğitimli bir bireyin ne zorluklarla o günlere geldiğini, bu ülkenin en büyük ihtiyacının ihtiyacının bu eğitimli kesim olduğunu kavrayamıyor cahil cühela tayfa.

Bu cahil kesimde öyle bir şişmiş özgüven var ki sorma. Adama SpaceX falcon 9 roket inişini izletsen "ya ne var bunda, bizim sanayideki tornacı mehmet usta istese bundan iyisini yapar" diyebilecek kadar mal bir kesim mevcut. Evet inanması zor ama böyle bir kesim cidden var

Şimdi bu tayfaya gel de doktorluğun neden çok önemli bir meslek olduğunu anlat! Heriflerde beyin yok ki Nöroloji uzmanına ihtiyaçları olsun
    espresso, Alpbatur, siyanoz ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    eylemci zihniyet...

Motosikleti
    speederbike
    Adam iki kelimeyi bir araya getirip cümle kuramıyor, etrafındaki insanlar keza öyle, yani azınlıkta da değil. Demiyor ki "Biz bu halimizle nasıl Avrupa'dan iyi şeyler yapabiliyoruz?".
    SuleymanE bunu beğendi.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Dünyada emek dışınd ahiç bir şey kutsal değildir, hiç bir şeyi kutsal saymamak gerekir. Emeklerinin hakkı için uğraşanlara da ancak destek olmak yapamıyorsak da köstek olmamak gerekir.

Emek konu olduğunda bütün ülkede her kesim emeği için çabalayanlara destek olmuyorsa, mesela kuryeler işi bıraktığında onlar için doktorlar da greve çımıyor, ya da disk gibi sendika federasyonları otomobil fabrikalarında da grev yapıp işi durdurmuyor yani bütün işçi sınıfı ülkeyi komple durdurmuyorsa hiç bir şey düzelmez.

Emeği (ve de bilgisi, bu da emeğe dahildir) ile geçinen, emeğini kullandığı işyerinin sahibi olmayan herkes işçi sınıfındandır. Bu sınıf bilinci olmadığı içinn bugün doktorlar grev yapar ama çok bir şey elde edemez, yarın maden işçileri yin ekendi kendilerine grev yapan ama hiç bir şey çözülmez, ya da motosikletli kuryeler direnişe yapar, yemeksepetinde olduğu gibi aylardır sürer kimsenin umurunda olmaz.
    Cyan, DickName, gurcanozturk ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Muhtemelen okumuşsunuzdur, ama eğer denk gelmediyseniz hekimlerin yaşadığı sıkıntıları çok net bir şekilde anlatan bir link paylaşayım. Lütfen aşağı doğru kaydırarak okumaya devam ediniz.

https://mobile.twitter.com/hichekimi/status/1501588244923834374?s=21
    gurcanozturk, AzÇok, SuleymanE ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    falcon flash 100
    Alıntı haluk23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhtemelen okumuşsunuzdur, ama eğer denk gelmediyseniz hekimlerin yaşadığı sıkıntıları çok net bir şekilde anlatan bir link paylaşayım. Lütfen aşağı doğru kaydırarak okumaya devam ediniz.

https://mobile.twitter.com/hichekimi/status/1501588244923834374?s=21
    Hangi mesleğin sıkıntısı yok ki?

Hangi meslek lay lay lom çalışıyor?

Bana biraz şımarıklık gibi geldi.

Motosikleti
    speederbike
    Hepsi eylem yapsın, haklarıdır.
    espresso bunu beğendi.

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    saçma bir başlık olmuş, adamlar uzman doktor ünvanı için kaç yıl eğitim alıyor ders çalışıyor, pratisyen doktorlar üç ay eğitimle göreve gelen bekçilerden bin tl fazla maaş alıyor, covid dönemi izinleri iptal edildi köle gibi çalıştılar, bazıları her gün o kıyafetleri giydi kapı kapı filyasyon yaptı, bazıları riskli, çoluğunu çocuğunu göremedi sarılamadı, kendilerini en değersiz hissettikleri an bu dönem oldu ve eylemlerinde haklılar bana göre.
    espresso, haluk23, gurcanozturk ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi mesleğin sıkıntısı yok ki?

Hangi meslek lay lay lom çalışıyor?

Bana biraz şımarıklık gibi geldi.
    Simariklik mi ? Hic yakistiramadim acikcasi. Kadinin problemlerini siralamasini mi simariklik saydiniz? Can emniyeti olmamasindan yakinmasini mi ?
    espresso bunu beğendi.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    doktorlar ,öğretmenler, kolluk kuvvetleri, adli çalışanlar v.b maaşları dolgun olmalı ,değilse de ,onların daha yapıcı olmaları gerekir
    hemen gideyim ülkeyi terk edeyim kolaycılıktır ,bizde gitmeyi biliyoruz ama herkes gidince geriye kim kalacak ?
    kalıp mücadele etmek gerekir ,ayrıca doktorlar ,tıp öğrencileri bile üstlerimizden baskı görüyoruz diyor
    aynı doktorlar ,pandemi den sebep ,hasta sayısını azaltırken, özel kliniklerde yüksek ücretler karşılığında hasta bakıyor, profesörler yüksek ücretler karşılığında, 5 dakikalık muayene yapıyor
    bir vekil bedava bütün dişlerine implant yaptırırken, sıradan vatandaş bir dolgu için 300.500 lira veriyor
    ve bu vekilleri destekliyor, bu sadece mevcut parti için geçerli değil, muhalifler içinde geçerli, onlarında diğerlerinden aşağı kalır yanı yok, zam yapılacağı zaman ,bütün vekillerin elleri kalkıyor
    kısaca bu ülke düzelmez ,diplomalısı ,diplomasızı ,aşırı bir yozlaşma var, bencillik var, cahillik var ,hep bana var ,sürekli aşırı para kazanma hırsı var ,sonra ölüp gidince ,kalan mirasçıları o paraları çatır çatır barda pavyonda yer :D
    bir üniversitede, bir rektör bile makam aracı ile koruma ile geziyorsa ,güvenlik personeli hazır ol da onu bekliyorsa
    böyle bir üniversiteden nasıl bir öğrenci çıkar ? istisnalar hariç

her yerde bir para hırsı ,bindiğimiz dalı topluca kesiyoruz ,farkında bile değiliz
    eski bir büyüğüm derdi, mal bozuk ,mal müdürü ne yapsın ? toplumca ahlak sorunları yaşıyoruz

Motosikleti
    speederbike
    Mücadele bir yere kadar edilir. 20 yılda istediğinizi muktedirden alamayabilirsiniz. Ama halkın hala muktedire destek verdiğini görmek mücadele umudunu öldürür.
    Mesela CB seçiminde projesini "Oyunuzu bana verin, faizi nasıl düşürdüğümü görün" gibi içi boş beyanları proje sayıp oy veren, ama her gün somut projeler açıklayanlar için ise ama projeleri yok diyenler var.

xterkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz8 +bajaj pulsar 200+ discover 125 st +
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mücadele bir yere kadar edilir. 20 yılda istediğinizi muktedirden alamayabilirsiniz. Ama halkın hala muktedire destek verdiğini görmek mücadele umudunu öldürür.
    Mesela CB seçiminde projesini "Oyunuzu bana verin, faizi nasıl düşürdüğümü görün" gibi içi boş beyanları proje sayıp oy veren, ama her gün somut projeler açıklayanlar için ise ama projeleri yok diyenler var.
    elbette insanın mücadele direnci zayıflıyor ama etmezsek te ,ülkeyi kapatalım gidelim bu da olmaz

ayrıca siyaset ve partiler üstü konuştum ,ülkemizin genel durumu bu, zengin daha zengin olmak derdinde, orta halli zenginleşmek derdinde, fakir zaten mecbur zengin olmak derdinde ama o fakir e de fırsatı ver ,oda daha zengin olma peşine gider
    ben genel durumdan bahsettim ,ayrıca mücadele her koşulda her şartta, ölene kadar sürmeli, Atatürk nutukta mücadele den bahsediyor ,İslam da kıyamete kadar diye mücadele etmekten bahsediyor
    doktorlar bile kendi içinde polemik yaşıyor ,hatta kendi siyasi ve ideolojik görüşten olan doktorlar bile, as üst ilişkisine maruz kalıyor
    hastane süreçlerinde ,bizzat yaşadığım meseleler, yeni bir doktor yıllarca reçete yazıyor tırı vırı hasta takipleri yapıyor ,o yeni doktora bunu yapan da kendi meslektaşı, ben bu yozlaşma, bu bencillikten bahsettim

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)