Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Havale/EFT

Motovento
    REKLAM ALANI
    arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Merhabalar..

Arada internetten süpariş veriyorum. Kredi kartım olmadığı için havale veya eft yapıyorum..

Sormak istediğim soru ise şu;

En avantajlı olan hangisi ?

Çoğunlukla PTT üzerinden havale yapıyorum. En fazla 1.5 TL gibi bir gönderme ücreti alıyorlar..

Bankalardan yapılan havalelerde ise (geçen sene yapmıştım iş bankasından) 3-4 TL gibi bir ücret kesiliyor..

Merak ettiğim en avantajlısı her zaman PTT mi?

Ya da bankalardan yapılan havalelerde de daha az ücret kesilen ya da hiç kesilmeyen bankalar da var mı ?

Banka havalesinden kastım ATM lerden kartsız işlem yapılarak gönderilen paralar..

Feyizoğlundan baktığımda bankalar aracılığıyla ve PTT aracılığıyla para gönderim imkanı soruyor..
    Motomax ta sadece bankalar aracılığıyla..
    Sanırım Hudson da da sadece banka ile havale olayı var..

Feyizoğlundan 20-25 TL lik bi alış veriş yapıcam.. 5 TL kargo ile 25-30 TL oluyor..

Bu fiyat üzerinden 3 TL kesilmesini istemiyorum.. Yoksa durduk yere 30 TL yatıracakken 35 TL yatırman gerekiyor..

Beni aydınlatırsanız çok teşekkür ederim..

Saygılar, Sevgiler, Teşekkürler..
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    klm644 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni bs 100
    Kuveyttürkten bir hesap açtırırsanız ve internet bankacılığını açtırırsanız oradan her zaman ve her yere bedava havale eft yapabilirsiniz üstelik hesap işletimücretide yok.
    Biraz reklam gibi oldu ama böyle bir fırsattan forumdaşların faydalanmasını istedim.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Şimdi farkettim de başlığı yanlış yere açmışım.. Moderatör arkadaşlar eğer çok göze batarsa konu dışına taşıyabilirler başlığı hayatta kızmam..
    Bu saatte dersten çıkıp eve gelip uykulu bi halde bilgisayar başında takılıncada böyle yanlışlıklar olabiliyor.. Mazur görün..

Alıntı klm644 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kuveyttürkten bir hesap açtırırsanız ve internet bankacılığını açtırırsanız oradan her zaman ve her yere bedava havale eft yapabilirsiniz üstelik hesap işletimücretide yok.
    Biraz reklam gibi oldu ama böyle bir fırsattan forumdaşların faydalanmasını istedim.
    Ne reklamı yahu.. Ne güzel yararlı bi bilgi vermişsiniz işte..
    Tam anlayamadığım nokta bunları yapmak için kredi kartı olması gerekiyor mu ?
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    -arcadiril.blogspot.com-

klm644 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni bs 100
    Alıntı arca94 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi farkettim de başlığı yanlış yere açmışım.. Moderatör arkadaşlar eğer çok göze batarsa konu dışına taşıyabilirler başlığı hayatta kızmam..
    Bu saatte dersten çıkıp eve gelip uykulu bi halde bilgisayar başında takılıncada böyle yanlışlıklar olabiliyor.. Mazur görün..

Ne reklamı yahu.. Ne güzel yararlı bi bilgi vermişsiniz işte..
    Tam anlayamadığım nokta bunları yapmak için kredi kartı olması gerekiyor mu ?
    Kredi kartına gerek yok sadece bulunduğunuz yerde kuveyttürk şubesi varsa oraya gidip hesabına parayı ücretsiz yatırırsın eve dönüp internet şubesinden eft yi ücretsiz yapabilirsin.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı klm644 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kredi kartına gerek yok sadece bulunduğunuz yerde kuveyttürk şubesi varsa oraya gidip hesabına parayı ücretsiz yatırırsın eve dönüp internet şubesinden eft yi ücretsiz yapabilirsin.
    Şimdi sitesinden de baktımda.. Maalesef buralarda yokmuş.. Yine PTT 'ye kalıcaz galiba..

Çok teşekkür ederim bu arada..
    -arcadiril.blogspot.com-

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bankalar belli şartlarla (maaşınız oraya yatıyorsa, belli bir tutarda hesabınız varsa vs gibi) belli sayıda işlem için, ücretsiz Havale ya da EFT hizmeti veriyor.

Anlaşılan Kuveyt Türk' de (internetten yapmanız şartı ile ) promosyon olarak böyle bir hizmet sunmuş.

Bir de yeni uygulamalardan, (örneğin İş Bankası'nın mobil bankacılığından işlem) belli bir süre ücret almıyorlar. Sonra yine almaya başlıyorlar.

Eğer müşterisi değilseniz herhangi bir bakaya kapıdan girip "EFT / Havale yapacağım" dediğinizde bazen taksi parasından (yani taksi ile parayı götürüp, gelme fiyatından) daha fazla komisyon ödeme ihtimaliniz var.

Benim bildiğim kadarı ile (az önce bahsettiğim özel durumlar haricinde), bugün için en düşük tutarlı işlem PTT gibi görünüyor.

Bir de belki Ziraat Bankası olabilir, daha az ücret alma ihtimali olan.

Eğer maaşını aldığı bankadan böyle bir hizmetten ücretsiz yararlanan ya da kredi kartını kullanabileceğiniz bir tanıdığınız yok ise, en makulu PTT. (ya da internet için Kuveyt Turk).

Her zaman en makulu diye bir şey yok aslında. Döneme, şartlara işleme göre değişiyor. Tabii devamlı araştırıp, en ucuzunu bulmak da yorucu.

Eğer, "PTT havalesi kabul ederiz" yazmayan bir yerden alışveriş yapmayı düşünüyorsanız, PTT nin "isme havale" seçeneği de var. Satıcı şirket ile görüşüp bu seçeneği kabul edip etmeyeceklerini de sorgulayabilirsiniz.

(Ben bankacılık grubunda çalışıyorum. Bu sebeple bu işlere bakışım diğer banka müşterilerinden farklı olabilir tabii...Hiçbir bankanın burada reklamını yapmak ya da yermek istemem.)
    arca94 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Garanti bankasını her ne kadar sevmesem de hem her yerde şubesi var, hem de wap şubesinden yapılan havale ve eft'ler ücretsiz.

Motosikleti
    Naked :)
    İş Bankası havaleyi internet üzerinden ücretsiz yapıyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı luthier76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş Bankası havaleyi internet üzerinden ücretsiz yapıyor.
    YapıyorDU. Havale 1 TL eft 2,5 TL

Motosikleti
    Naked :)
    Ben mi dikkat etmedim acaba, çok sık kullanıyorum oysaki...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)