Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İlasik Lazer Göz Ameliyatı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim gözler de bozuk 4 yıldır dışarıda lens evde gözlük kullanıyorum.4 kutuyu 135 liraya alıyorum 2 yıl gidiyor.Çok da masraflı bir şey değil yani, sabah 1 dk'mı bile almıyor takmak gün içinde gözümde olduğunu hiç hissetmiyorum gözüm bozuk değilmiş gibi. Göz bu başka bir şeye benzemez, bu ülkenin doktorlarına zaten hiç güvenmiyorum.O yüzden böyle devam kendimi kestirmeye pek niyetim yok...
    Hocam lens markasını ve nereden (firma varsa) aldığınızı öğrenebilir miyim? Eşime alacağım kısmetse.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eskiden çok dert etmiyordum ama paket işinde çalışmaya başladım ve günde 40 defa tak çıkart çok sorun oluyor.
    çeneden açılır kask kullanın. hiç kullanmadım ama onlarda bildiğim kadarıyla takıp çıkarırken gözlüğü çıkarma sorunu olmuyordu...

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Çeneden açılır kaskları güvenli değil diye takmak istemiyorum.Bir kez kullanmıştım ve kendimi hiç güvende hissetmedim.

Bir arkadaş uyku lensinden bahsetmişti.Ona karar kıldım gibi.Biraz pahalı fakat 4 yıl gidiyormuş.Sadece geceleri takıldığı içinde hiçbir sorun yaşatmayacağı kanaatindeyim.
    ANGARAJ

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    kask sorun oluyorsa ve yaşınız gençse size önerim 30 yaşına kadar lazeri düşünmeyin. alın kaliteli bir çeneden açılır kask bakın keyfinize.

şahsen ben öyle yapıyorum. çeneden açılır kask kullanıyorum.

yaşım 31 oldu bende lazer araştırması içindeyim. 24 yıldır gözlükle olan yaşantıma son vermek için.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

cakturkc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150
    Çeneden açılır kaskları güvenli değil diye takmak istemiyorum.Bir kez kullanmıştım ve kendimi hiç güvende hissetmedim.

Bir arkadaş uyku lensinden bahsetmişti.Ona karar kıldım gibi.Biraz pahalı fakat 4 yıl gidiyormuş.Sadece geceleri takıldığı içinde hiçbir sorun yaşatmayacağı kanaatindeyim.
    Ben de 1.50 miyop lens kullanıyorum. En kısa zamanda da lazer ameliyatı olmak istiyorum.Ancak 0.50 astigmatım var.Astigmatlı gözlerde lazer ameliyatı başarı oranının düşük olduğunu duydum.
    Uyku lensini de araştırmıştım. Çok sağlıklı bir şey olacağını sanmıyorum.Göz kapalıyken salgı üretmeyeceği için bir süre sonra lens göze yapışıyor.En kalitelisi de yapışıyor ucuzu da.Zaten tedavi amaçlı bir yöntem değil.Özellikle tanıtım sitelerinde belirtmişler.Ayrıca lens denilen meret çok yumuşak, çok hassas, 4 yıl nasıl muhafaza edilebilir bilmiyorum.
    Soykan67 bunu beğendi.
    “Deneyen başaramayabilir lakin denemeyen zaten kaybetmiştir.”

glock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    eşim ilasik lazer ameliyatı oldu çok basit bir operasyon, bir sıkıntı yaşamadı, fakat hiçbir doktor lens ve lazer ameliyatını tavsiye etmezler (etselerdi kendileri gözlük takmazdı) bunu birçok doktorla konuşmuştum. herneyse birde şöyle birşey var hipermetrop rahatsızlığı olan hastalarda lazer ameliyatı işe yaramıyor (tekrar eski halini alıyormuş). şuanki teknoloji ne durumda bilemiyorum tabiki...
    ilasik lazer yönteminde hiçbir şekilde neşter veya kesici herhangi birşey kullanılmıyor! Mutlaka Tavsiye ederim ki!!!! Gözyaşı Damlalarını ihmal etmeyin! uzun bir müddet kullanmanız şart!!!!!
    gözleriniz eskisinden daha hassas olacaktır!!! motosiklet kullanırken rüzgar almamaya ve toz kaçmamasına dikkat etmeniz gerekecektir!
    herzaman ve HERZAMAN cebinizde gözyaşı serumu taşımanız gerekecek! olmayın demiyorum, olmalısınız da demiyorum! doktor değilim. sadece, lazerden sonra hassas ve çok titiz olmanız gerekir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

ve 1 tavsiyem daha var! ÖNEMLİ!
    babamın eskiden bir branş hastanesi ortaklığı vardı... bu konuları - vakaları azçok bilirim.
    TAVSİYEM! Hastaneye gitmeyin Doktora gidin!!! yani Hastanenin ismi önemli değil Doktorun ismi önemlidir!!! ilerde bir sorun olduğunda
    kişiyi veya kişileri muhattab alabilmeniz için... İsim DOKTOR olmalı, Hastane değil!!!!
    Soykan67 ve cakturkc bunu beğendiler.

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Ben de sağ göz 1.25, sol göz 1 miyop var. Gözlük kullanmam gerekiyor ama okul ve dershane dışında takmıyorum, alışamadım bi türlü..
    Bazen tabelaları görmekte zorluk çekiyorum, geceleri de bazen ışıklar yüzünden sorun yaşıyorum.
    Şu an çok sıkıntı çekmiyorum ama, ilerlerse ben de lazer olmayı düşünebilirim..

Bi de bi sorum olacak, şimdi ben A2 aldım o zaman göz şeysi arada kaynamıştı sağlık raporunda, raporu aldıktan sonra doktora gidip gözlük almıştım.

Haziran - Temmuz gibi de B ye yazılmak için tekrar sağlık raporu almam gerekiyormuş. Şimdi ben bu rapor için kontrole giricem ve gözleri test etçekler, ben de gözlük kullanmak zorunda olduğumu söyliyicem. Ama bunun ehliyetime yazılmasını istemiyorum, çünkü herhangi bi çevirmede gözlüksüz denk gelirsem cezası var diye duymuştum..

Aile hekimi tanıdık acaba ondan bi iyilik mi istesem. Sürekli tak-çıkar çok problem benim için. Nasıl olacak bu iş ?
    x Fikirler, zorla ve şiddetle, top ve tüfekle asla öldürülemez! -Mustafa K. ATATÜRK-
    Acemi Motorcunun El Kitabı: -http://acemimotor.blogspot.com/-
    -arcadiril.blogspot.com-

Motosikleti
    F 650 GS Dakar
    Gözlüksüz polis kontrolune denk gelmistim ben bir kez. O zaman gözümde lens var deyince "ha tamam" demislerdi. Hic dert etme yani.

Gecen ocak ayinda iLasik oldum. Görüs mükemmel. Gece gündüz hic bir sorun yok. Keske daha önce olsaymisim diyorum. Beni bu zamana kadar vaz geçiren tutucu doktorlari da kiniyorum. Benim ameliyat oldugum göz hastanesinde doktorundan hemsiresine kimse gözlük kullanmiyordu bu arada.

Ameliyati yapan doktor riskler icin ameliyat olan her 10.000 kisiden birinde bulaniklasma oluyor, her 100 kisiden birinde 0 numarayi bulamadigimizdan operasyonu tekrarliyoruz demisti. Bende mutlu olan 9999 kisiden biriyimdir umarim diyerek oldum. Olacaklara tavsiye ederim.

Motosikleti
    Naked :)
    Metin Şentürk'ün doktoru babamın çok yakın bir arkadaşıdır. Kendisi bu konuda çok ünlü. Kızı ileri dereceli gözlük kullanıyor ve babası bu işlemi yapmamakta kararlı. O risk alınmaz diyor. Benden söylemesi...

Motosikleti
    F 650 GS Dakar
    Acikcasi o öyle demis bu böyle demisten çok güvendiginiz bir doktora gidip danisin. Ben yaptirdim ve görüslerimi yukari yazdim. Arkadaslarin belirttigi gibi bu konuda tutucu görüsleri olan doktorlar oldugu gibi olaya böyle bakmayan ve bir çok ünlü ünsüz insani ameliyat eden, kendisi de ameliyat olan ve yakinlarini da ameliyat eden doktorlar var. her koyun kendi bacagindan asilir, güvendiginiz bir doktora danisip riskleri kendiniz tartin, kendiniz karar verin. Forumlarda yazan, tip diplomasi olmayan tanimadiginiz insanlarin görüslerini de dikkate almayin ;)

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Ameliyat olmaktan vazgeçtim ve gece takılan lenslerde karar kıldım.8 ay düzenli taktıktan sonra yavaş yavaş takma gereksinimi azalıyor, ta ki haftada bir takmaya kadar.
    ANGARAJ

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Birde şu amilyat olanlar, amilyat olmadan önceki gözlük numaraları ve rahatsızlıklarınıda yazarsalar daha yol gösterici olur

Misal benim numaralarım 3,5 a 4 yanına 0,75 astigmatım var bu numaralara yakın degerlerde amilyat olup memnun kalan var mı? Yaptırsam nekadara mal olur?

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Ameliyat olmaktan vazgeçtim ve gece takılan lenslerde karar kıldım.8 ay düzenli taktıktan sonra yavaş yavaş takma gereksinimi azalıyor, ta ki haftada bir takmaya kadar.
    kardeşim yazını ilk defa görüyorum kusura bakma uzun zamandır internete sadece 10 dakikalığına girebildiğim için sadece bakıp çıkıyordum
    lazer olmadığına inan ki çok sevindim
    lazer ameliyatlarını hiç bir şart altında hiç bir kimseye tavsiye etmiyorum
    neden mi?
    çok basit sadece muayeneye gittiğin göz doktorlarına bak gözlüksüz olan tek bitane bile yoktur
    nedenini sor onlara neden lazerle çizdirmiyorsun diye
    başka neden sunmama gerek yoktur herhalde yok bu cevap beni tatmin etmedi dersen
    özelden daha kötü nedenler yazabilirim ama bence gerek yok
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim yazını ilk defa görüyorum kusura bakma uzun zamandır internete sadece 10 dakikalığına girebildiğim için sadece bakıp çıkıyordum
    lazer olmadığına inan ki çok sevindim
    lazer ameliyatlarını hiç bir şart altında hiç bir kimseye tavsiye etmiyorum
    neden mi?
    çok basit sadece muayeneye gittiğin göz doktorlarına bak gözlüksüz olan tek bitane bile yoktur
    nedenini sor onlara neden lazerle çizdirmiyorsun diye
    başka neden sunmama gerek yoktur herhalde yok bu cevap beni tatmin etmedi dersen
    özelden daha kötü nedenler yazabilirim ama bence gerek yok
    Teşekkür ederim, fazlasıyla tatmin etti dedikleriniz.Ameliyat riskini almaktansa gece takılan lenslere para vermeyi tercih ederim.Lazer düşünürken gece takılan lensleri bilmiyordum.Böyle bir şey olduğunu duyunca riski almamaya karar verdim.Sonuçta lazer sonrası memnun olanlar var, olmayanlar var.İşimi şansa bırakamam, hele söz konusu göz ise hiç riske giremem.

Uyku lensleri hakkında bilgi almak isteyen varsa yardımcı olabilirim.
    ANGARAJ

_w_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Breton 125
    bende ameliyat olmak istiyorsum fakat doktor göz numarasının sabit kalması gerektiğini söyledi. şuan sol 5.25 sağ 5.0 birde astigmat var. Camlar büyük olunca inceltilmiş camlar resmen hayat kurtarıyor. şu an gözlükle devam bkalım
    Ben Yaşadıkça Sen ÇıLdIrAcAksIn!!!
    Kanuni Breton _Mavi Ejder_

Vedalar Zamansız olur...

muratdiksöz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PRINCE cruiser Zs150/19
    Arkadaşlar 2002 yılında ki (Dünya kupası maçımız vardı o zamana göre 3.kuşak yeni bir makinada operasyon geçirdim.Uzun yıllar sert lens ve gözlük kullandım 5.5 -6.5 arası miyopati yani uzağı görememe yıllarca bisiklet motor yüzme dalma vs gibi sporlarla ilgilenen baba işkence çektirmişti 2010 sonunda veya 2011 başında göz kontrolüne gittiğimde ne yakın ne de uzak gözlüğe gereğim olmadığını ve gözlük alma gereğimin olmadığını söyledi yaşdaşlarım gözlüksüz okuyamazken ben yakın için bile kullanmıyorum şimdiler de az da olsa gözlük gerektirmeyecek bir uzak görüş gerilemesi var o da Dr kontrolüyle saptanacak ve belki yine gerek duyulmayacak ,gece görüş eskisi gibi değil ama çoğunuzun babası hatta dedesi olabileceğimi düşünürseniz (tanıyan dostlar bilir )
    -eğer ileri bir numaranız varsa
    -iyi bir dr nuz varsa
    -ucuzuna değil ama uzmanı bir kuruluşla diyalogtaysanız
    -birden çok dr'a görünüp onay aldıysanız veya çoğu olumlu baktıysa ,
    -ve tabii size uygulabilme olanağı varsa

ben öneririm
    açıkcası yeniden doğmuş gibi oldum
    dahası gözlük sektöründe ki arkadaşlarım neredeyse kan ağlıyorlar :D
    All over the world

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)