Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

maliye bakanlığından tahakkuk fişi geldi

Motovento
    REKLAM ALANI
    mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    iyi geceler herkese...belirttiğim gibi evime bir tahakkuk fişi geldi vergi türü 9817 cumhuriyet sv. v. ipc. ödenecek olan 300 tl. thk türü 9094 işlem türü 0090.
    kısaca ben hiç bir şey anlamadım tarih olarak 05.05.2011 yazıyor yaklaşık 1 sene geçmiş .tarihten emin değilim ama o sıralar ufak bir kaza yaşamıştım ama karşı taraf hatalı bulunmuştu.o olayla mı ilgili tam bilmiyorum internetten de bir şeye ulaşamadım, belki daha önce yaşayan veya bu işlerden anlayan biri varsa yardımcı olursa sevinirim...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Cumhuriyet sv.ipc. yazdığına göre savcılık tarafından verilen idari para cezası. Adına kayıtlı bir aracı ehliyetsiz birisine kullanması için vermiş olabilir misin?

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    hocam ehliyetsiz birine araç kullandırma, ceza makbuzuyla geliyor.bu ise sadece tahakkuk fişi ne bir açıklama var ne de bir şey.anladığım kadarıyla açılan bir davanın sonucu 1 ay hapis paraya dönüştürme(günü 10 liradan),tek davam da bu geçen sene yaşadığım kazaydı.ama ben haklı bulunmama rağmen nasıl para cezası öngörülür anlam veremedim.

Motosikleti
    Ybr 125 2007 Mavi
    kazada karayollarına , kaldırıma , durağa falan zarar verdinmi ? ondanda gelebilir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam ehliyetsiz birine araç kullandırma, ceza makbuzuyla geliyor.bu ise sadece tahakkuk fişi ne bir açıklama var ne de bir şey.anladığım kadarıyla açılan bir davanın sonucu 1 ay hapis paraya dönüştürme(günü 10 liradan),tek davam da bu geçen sene yaşadığım kazaydı.ama ben haklı bulunmama rağmen nasıl para cezası öngörülür anlam veremedim.
    Hapis cezası, para cezasına çevrildiğinde günlüğü en az 20 TL ya da 25 TL'den hesaplanıyor. Bu olamaz yani. En iyisi vergi dairesinden öğrenmek.

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    en güzeli elinde gelen evrak ile vergi dairesine gidip öğrenmek.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Çevre temizlik vergisi olabilir mi acaba?

Carbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yol verdim gitti.
    İnternetten biraz araştırdım verdiğin kodlara göre Emekli Sandığı 17. Madde Gelirleri Thk. edilmemesi cezası çıkıyor ortaya.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)