Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Esikihisar-Topçular feribotunda 20 lira veren sıra beklemicek !

Motovento
    REKLAM ALANI
    motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    İDO özelleştikten sonra özellikle dış hatlarda tekel oluşturdu.Bu süreçten sonra vatandaş nasıl soyulurun tüm örneklerini gözümüze gözümüze soktu.Aynı gemide bileti erken alan ucuza, kalkışa yakın saatte alan fahiş fiyatla seyahat eder oldu. Yani bir şahıs aynı gemide12 TL ye yolculuk yaparken siz 25 TL ye seyahat edebilirsiniz.
    Ve işte son bombası; fazla para veren beklemez.Tam bir soygun ve ayrımcılık yöntemi.
    Şimdi biraz daha fazla versek acaba ................... ( içini siz doldurun,ama içinizden doldurun)
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bu istanbulda yaşayan insanların ne günahı var anlamadım gitti her türlü geydirme istanbullu vatandaşlarımıza köprü parası vapur parası trafik berbat allah kolaylık ve sabır versin tabi biraz da para yoksa vay halinize...
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .Aynı gemide bileti erken alan ucuza, kalkışa yakın saatte alan fahiş fiyatla seyahat eder oldu. Yani bir şahıs aynı gemide12 TL ye yolculuk yaparken siz 25 TL ye seyahat edebilirsiniz.
    Hem de bunu yaparken erken alınca ucuz oluyor şeklinde güzel bir şey gibi lanse ettiler. Tamam aynı sistem uçlarda da var. Ama farz edelim uçağın normal bilet fiyatı 100 TL'yse, erken alınca 60 TL olabiliyor ama son gün de alınsa normal fiyat olan 100 TL değişmiyor. İDO'nun yeni sisteminde farz edelim eskiden 100 TL olan bilet erken alınca 60 TL olabiliyor Cuma-Cumartesi-Pazar olmamak şartıyla. Ama son gün ya da feribota binerken alınca 150 TL'ye bile çıkabiliyor. Yani eskisi gibi feribota binerken parasını vereyim, bineyim derseniz eskisine oranla yüksek oranda bir zamla karşılaşmış oluyorsunuz.
    motoseyyah bunu beğendi.

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Fakirim anasını satayım. Bunlara sınırlama getirilmedikçe, eşitlik sağlanmadıkça, bok gibi paramda olsa (...ki yok), fakirim arkadaş!
    Köprüdende kaçak geçerim, otobanada plakamı kapatıp girerim. Yolunu bulursam, feribotada kaçak binerim!
    eray_uluyazı ve Serdarrr bunu beğendiler.
    Motosikletli Kaplumbağa...

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fakirim anasını satayım. Bunlara sınırlama getirilmedikçe, eşitlik sağlanmadıkça, bok gibi paramda olsa (...ki yok), fakirim arkadaş!
    Köprüdende kaçak geçerim, otobanada plakamı kapatıp girerim. Yolunu bulursam, feribotada kaçak binerim!
    Feribottan kaçak geçmek zor. Ben bir keresinde Eskihisar'dan Topçular'a geçmiştim, daha teknedeyken telefon geldi acilen dönmem gerekti. İskeleye iner inmez geri dönen tekneye atlamıştım. Eskihisar'a döndüğümüzde güvenlikler sarmıştı etrafımı. Dedim ben de denizciyim, ayıp oluyor. Sonra dönüşün de parasını verdim ayrıldım oradan...
    www.motorumla.net

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    peki bişey sorucam...
    yaa herkes 20 TL fazla verip öncelikli taraftan geçerse orda da sıra olmaz mı?
    öyle bişey olduğunda ne anladım ben bu işten???
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    20 lira verip öncelikle geçenler bütün gemiyi doldurursa ne olacak? Parası az olan bekleyip duracak sürekli o zaman, önden parası fazla olanları alacaklar. O zaman otomatik olarak zam gelmiş olmaz mı düzenleme yapıyoruz ayağına? Tam bir çakallık bu yapılan başka bişey değil.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20 lira verip öncelikle geçenler bütün gemiyi doldurursa ne olacak? Parası az olan bekleyip duracak sürekli o zaman, önden parası fazla olanları alacaklar. O zaman otomatik olarak zam gelmiş olmaz mı düzenleme yapıyoruz ayağına? Tam bir çakallık bu yapılan başka bişey değil.
    Okuyun yahu. İki tane feribot olacak diyor

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Sinirimi bozdu ne okuycam ya.

---------- Post added at 10:19 ---------- Previous post was at 10:16 ----------

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okuyun yahu. İki tane feribot olacak diyor
    Okudum şimdi de yine zamanımdan zaman çalıp merak edip, iki tane feribot diye bişey demiyor ya da ben göremedim.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Karadan gitmek daha mantıklı. Eskisi gibi tek şerit değil. Duble yol yapılmış, Eskihisar-Topçular feribotuna hiç gerek yok. Aracınız dizel ise 125 km lik yolda 30 tl lik mazot yakarsınız.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yanlış duymadınız! Şakada değil..

Artık Eskihisar-Topçular güzergahında feribotu kullanıcaklar Fazladan 20 lira ödeyince Hiç sıra beklemeden yan taraftaki şeritten Feribota alınıcaklar.

Yeni uygulamanın ismi ise: ''Öncelikli Geçiş Sistemi''

Yeni sistemle eğer 50 lira yerine 70 lira ödeme yapılırsa direk geçilebiliyor..

Buyrun: http://www.haberturk.com/yasam/haber...emeden-gececek
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinirimi bozdu ne okuycam ya.

---------- Post added at 10:19 ---------- Previous post was at 10:16 ----------

Okudum şimdi de yine zamanımdan zaman çalıp merak edip, iki tane feribot diye bişey demiyor ya da ben göremedim.
    Altı çizili ve kalın olarak belirttiğim yeri ben yanlış anlamışım pardon
    "Yan taraftaki feribot" olarak algıladım onu.
    Sanırım böyle mantıksız bir uygulamaya, ancak böyle bir mantık sığdırabildim.
    Ama benim algıladığım tarzda veya benzeri bir uygulama yoksa, öküzlüklerinin üstüne öküzlük eklemişler
    lycantrophic bunu beğendi.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    tayyip gide gele yahudilerden baya bi ticaret öğrenmiş
    harley is making love with davidson

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Boşbakanda 20 liramı veriyor?
    yolları kapatttırmak için ne veriyorlar acaba?

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Motosikletlilerin de geçiş yapabildiği bu bölümde, onlar yine eskiden olduğu gibi 12 TL ödemeye devam edecek.

deniyor. bu çok iyi...
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Muhtemelen motorcular kazan kaldıracak diye böyle yaptılar.
    Ha ne de olsa motordayız diye ses çıkarmazsak bu gibi daha çok uygulama gelir gider..

Zaten bunun benzeri pek çok olay sürekli yaşanıyor, su kesintisi var diyorlar, parası olan damacana su almış arabasını yıkıyor. Emniyet şeridi acil durum içindir diyorlar, ceza bana dokunmaz diyen bastırıyor, olmadı ambulans kiralıyor.. Neyse, bunun daha binlerce örneğini çevrenize baktıkça göreceksiniz, emniyet, sağlık, eğitim, adalet... Adalet...

Parası olduğu için değil, insan olduğu için diye başlamalıydı tüm işler.
    Parası olmadığı için o feribota binemeyen Türkün, derisi koyu renkli diye beyazlarla aynı otobüse bindirilmeyen amerikalıdan ne farkı var...
    O sırada saatlerce beklerken, 2 saat daha fazladan beklemesine neden olacak bu uygulamayı kornasıyla protesto etmeyene müstehaktır.
    Yoksa acil işim var, hastam var diyene ben kendim verecem sıramı.

Neyse, sen, ben bir de 3-5 eski kafalı arkadaş kaldık bunları takan...
    Ticari bekleme yapma devam et...
    MotorKafa, inzell ve kurubuz bunu beğendiler.

jackonbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hondabeat > cbf150 > twsapache > cbf150 > NC700 >
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ha ne de olsa motordayız diye ses çıkarmazsak bu gibi daha çok uygulama gelir gider..

Zaten bunun benzeri pek çok olay sürekli yaşanıyor, su kesintisi var diyorlar, parası olan damacana su almış arabasını yıkıyor. Emniyet şeridi acil durum içindir diyorlar, ceza bana dokunmaz diyen bastırıyor, olmadı ambulans kiralıyor.. Neyse, bunun daha binlerce örneğini çevrenize baktıkça göreceksiniz, emniyet, sağlık, eğitim, adalet... Adalet...

Parası olmadığı için o feribota binemeyen Türkün, derisi koyu renkli diye beyazlarla aynı otobüse bindirilmeyen amerikalıdan ne farkı var...
    O sırada saatlerce beklerken, 2 saat daha fazladan beklemesine neden olacak bu uygulamayı kornasıyla protesto etmeyene müstehaktır.

sen hala neyi zorluyorsun ???
    bizzat bu ülkenin başbakanı benim küçük adamlarla işim yok diyor. sen hala insanlara adaletten, eşitlikten dem vuruyorsun :(
    Allah sonumuzu hayır etsin....
    harley is making love with davidson

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Dostum meseleyi kişi bazına indirgemek ya da politize etmekten özellikle kaçınıyorum, seveni var sevmeyeni var saygı duyuyorum.

Ben sadece toplum bilincinden; feribot sırasında yandaki arabada bekleyen ve önüne geçen jipler yüzünden fazladan 2 saat daha bekleyecek olan adamın düşündüklerinden bahsediyorum.

İçinde yaşadığımız uygarlıkta, herşeyi toplum belirler, başbakan değil.
    MotorKafa ve motoseyyah bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Alıntı Serdarrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Arkadaş ne güzel anlatmışsın öyle tebrik ederim.
    Eşitliği önce kendimiz savunmalıyız ki, eşitlik istemeyen adamın gözü korksun.
    O adam orada 20 TL sini verip paşa paşa geçerken, " Artık ne zaman evime gidip, 16:9 plazmama karşı uzanıp, kahvemi yudumlayabileceğim" diye düşünürken,
    sen sırada bekleyip "Ulan 20TL verip bende geçsem mi acaba??? Ama ay sonunda faturalar, çocuğun bezi, maması, evin kirası, pazar parası... Oooofff off! Otur oturduğun yerde ezikliğini bil" diye düşünüyorsan ve oturmaya devam ediyorsan. Sorun sendedir arkadaş! Sadece o üye bu üye için demiyorum. Üstüne alınmasın kimse. Yada alınsın anasını satayım. Herkes üstüne alınsın. Hepimiz aynıyız !
    Serdarrr ve kurubuz bunu beğendiler.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman herkes motorla gececek arabaya binmeyecek. motorlarda ekstra 20 tl istenmiyor.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    yamaha süper tenere 1200cc ZE
    para var huzur var
    Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim
    Olurya kalp durur..Akıl unutur...Ben dostlarımı ruhumla severim O ne durur ne de unutur....(MEVLANA)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)