Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

DİZEL OTOSU OLANLAR... ŞİMDİ HEDEF BİZİZ..... YANDIK.... :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pardon da fakir mercedes i, renault 12 den 1000lira vergi mi almaya kalkacaklar? Yada 2012 model megan ile aşağı yukarı aynı vergiyi mi alacaklar bu nasıl zihniyet yahu? Zaten arabanın kendisi nekadar ki daha fazla vergi alacaklar?

İyi ozaman ineklerde co2 emilsiyonunu arttırıyor diye mandıra sahiplerine ek vergi getirelim. öyle mantık mı olur yahu..

Olan yine dar gelirliye fakire olacak. güç bela işini görsün diye hurda 80 90 model arabası olanları çok kötü vuracak bu durum...

Benzine zam yapdıkları yetmedi vergiyede el atmazlarsa olmaz zaten... Araba, vasıta tü kaka zaten hem obezitede aldı başını gidiyor insanlar biraz yürüsün değilmi. Hem yürümeklede yollarda aşınmıyor oh daha ne....

Ahanda buraya yazıyorum 10 seneye tüm motosikletler 50cc tüm arabalar 800cc olur bu gidişle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu başlığı ben açıcaktım sonra vazgeçtim siz açmışsınız.

Bu hükümetin aldığı kararlar yeni kanunkarı tamamen halka zülüm niteliğinde. Şimdi bu eşekherifler kanunları avrupayla eşitliyorlar göya ama halkın kazancının adamların yarısından bile az olduğunun nedense(?) görmezden geliyorlar. Bu işte hiçbir mantık yoktur.

Mesela bir emekli çift düşünün.

Bunların sıfır kilometre aldıkları Volkswagen golf veya toyota corolla vb 10 yaşında bakımlarını yetkili servise yaptırdıkları araçları var. Emekli maaşıyla anca geçinen ve arabasını değiştirmeye ihtiyacı olmayan(modelli arabaya biniyim en yeni kasası bende olsun mantığı gütmeyen ) yılda 5000 km araç binen bu insanları vergiye boğmak araçlarını yenileye zorlamak ne kadar büyük bir iteleme dayatma ve haksızlıktır

Aynı dayatma ve baskı ve insanların yaşam standardını hiçe sayıp tepeden inme avrupa kanunlarını dayatma olayı zorunlu(seve seve) sağlık sigortasında da yapıldı..

Bu kanunlar AB de uygulanabilir çünkü sıradan vatandaşın 2 yılda bir rahat rahat arabasının yenilemeye gücü var.. Bizim 7-8 yıl çalışarak aldığımız 0 km arabayı adamlar 2 yıllık kazançları ile alıyorlar.Ekonomi dönsün diye adamlar eski araçların vergisini arttırıp yeni modellerin tüketimine yönlediriyorlar..

Vatandaşına bu kadar duyarsız olan ülke gerçeklerinden bağımsız sadece alacağı paraya göre kanunlar yapan yönetim pek azdır.

Resmen parası olandan az vergi, parası az olandan ise çok vergi alan şaçma sapan bi iş olmuş

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Söz konusu hükümet ise mantık aranmaz.
    ANGARAJ

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söz konusu hükümet ise mantık aranmaz.
    Arasak noolcak aramasak noolcak....
    Zıçtık....
    Daha ekonomik olur diye 1998 dizel passat aldık....
    İyi halt ettik.....
    piyanist_irf bunu beğendi.
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ya benim hep aklımda olan şey gerçekleşmiş bana mantıklı geliyor şöle iza ediyim şimdi ben gittim 2012 model araba aldım benzinli yılda 800tl ödiyorum diğer tarafta 20 yaşında bi benzinli araba var egzosundan kara kara dumanlar atıyor arkasında durunca öksürük başlıyor ciğerlerimide havayıda mahvediyor şimdi neden bu arabadan 50tl para alınsın bu araba benim 2012 model arabamdan daha cok zararlı ama o ödüllenidirlirken ben cezalandırılıyorum diğer bi yönde madem eski arabaların vergileri sıfır araçlar gibi olucak ozaman sıfır araç vergileride düşürülecek ki millet sıfır araç almaya yönelebilsin bunu yapmazlarsa milleti köşeye sıkıştırıp tecavüz kaçınılmaz sa zevk almaya bak mantığını uygulatıcaklar
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya benim hep aklımda olan şey gerçekleşmiş bana mantıklı geliyor şöle iza ediyim şimdi ben gittim 2012 model araba aldım benzinli yılda 800tl ödiyorum diğer tarafta 20 yaşında bi benzinli araba var egzosundan kara kara dumanlar atıyor arkasında durunca öksürük başlıyor ciğerlerimide havayıda mahvediyor şimdi neden bu arabadan 50tl para alınsın bu araba benim 2012 model arabamdan daha cok zararlı ama o ödüllenidirlirken ben cezalandırılıyorum diğer bi yönde madem eski arabaların vergileri sıfır araçlar gibi olucak ozaman sıfır araç vergileride düşürülecek ki millet sıfır araç almaya yönelebilsin bunu yapmazlarsa milleti köşeye sıkıştırıp tecavüz kaçınılmaz sa zevk almaya bak mantığını uygulatıcaklar
    Yani diyorsun ki araç muaynesini düzgün yapmayı beceremiyorlarsa vergi koysunlar. Doğru mu anladım?

Bakımları tam yapılan hangi bir araç arkasından kara dumanlar atar öyle abartılan türden çevreye zarar verir? Zamanında da bu araçlar pek ala kullanılıyordu. Evet zamanla eskidiler ancak yinede iyi bir bakımla çok da kötü durumda olacaklarını sanmıyorum. Ama hep diyorum denetim denetim denetim... Adam gibi muayne yapsalar her önüne gelen geçirilmese sıkı sıkıya herşey kontrol edilse zaten bu tip sorunlar kalmayacak.

Ama bizim devlet alışmış.. böyle şeylere ne kafa yoracak

Kaçak elektrik parasını kk bedeli diye normal kullanıcıdan alır

adam gibi muayne edemediği araçları trafikden çekmek adına bol bol fakirin arabasından vergi alır

Her 2 hafta da bir benzine zam yapar

Oh ne ala.. valla böyle hükümete can kurban ne güzel hep cebimizden para çıkıyor. Zaten ya hiç girmiyor yada ayda yılda bir es kaza cebimize uğrayıp hemen kaçıyor. E tabi sloganda durmak yok yola devam olunca....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    ya benim hep aklımda olan şey gerçekleşmiş bana mantıklı geliyor şöle iza ediyim şimdi ben gittim 2012 model araba aldım benzinli yılda 800tl ödiyorum diğer tarafta 20 yaşında bi benzinli araba var egzosundan kara kara dumanlar atıyor arkasında durunca öksürük başlıyor ciğerlerimide havayıda mahvediyor şimdi neden bu arabadan 50tl para alınsın bu araba benim 2012 model arabamdan daha cok zararlı ama o ödüllenidirlirken ben cezalandırılıyorum
    Peki 20 yaşında arabası olan vatandaş arabasını ayda yılda bir kullanıyor, 2012 model arabası olan vatandaş düşük emisyon değerlerine rağmen yılda 50.000 km katedip, toplamda 20 yaşındaki az kullanılan arabanın 1000 katı zararlı gazı atmosfere salıyorsa, fazla vergi veren vatandaşın suçu ne? Niyet üzüm yemek olsa; motosikletler, satışa çıkacak olan elektrikli otomobiller ve yıllardır satışta olan hybrid otomobillerden vergi alınmaz, millet bu araçları almaya teşvik edilir.
    ozgurakman bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [SIZE=2][B]Dizel Otoya Şok Vergi

Varmı bu mantığı çözebilen....
    Zenginden az, orta halliden çok, fakirden ençok vergi......
    10 yıldır bu mantık farklımıydı?
    yenimi oldu mantık yanlışı?
    yahu adamlar pırlantadan vergiyi kaldırdılar varmı daha ötesi
    35emre35 bunu beğendi.

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Ulen 2012 model 106 GTI çıkardılarda biz mi almadık . ona vergi buna vergi yetmedi bidaha olmadı az daha la almazsanız ....

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    her yıl değerler ölçülüp ona göre vergi olursa bir nebze karışmam diyebilirim de...

adamın arabası 20 yaşında olabilir..ama daha 100 bindedir,motoru gayet sağlıklıdır..
    ama 2011 model ticari sarı taksi 1 yılda 500-600 bin kmde olabiliyor..ona ne demeli????

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 yıldır bu mantık farklımıydı?
    yenimi oldu mantık yanlışı?
    yahu adamlar pırlantadan vergiyi kaldırdılar varmı daha ötesi
    sorduğunda ise ..
    Eeee sende al kardeşim,ne var bunda diyebiliyor bazı yalakalar....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

baya oy kaybederler

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    olacakları söylüyorum beni iyi dinleyin

yeminle bu konuyu sabah 6:30 işten geldim açacaktım lakin benden hızlılarıda varmış

böyle giderse hayatımızda neler değişecek ? ne olacak nereye doğru gidiyoruz ?

soluduğumuz havaya vergi alınacak sözü gerçek olacak ,
    insanların derisinin altına gps sinyali alıp veren bir dalgametre koyacaklar, senin yürüdüğün mesafe, katettiğin yolda yaptığın km yi hesaplayıp uydu aracılığı ile kaydı tutulacak

bitti mi ? hayırrrr bitmedi !

sonra 1 metre mesafede nefes alma oranını hesaplayıp dünya üzerinde var olan,oksijenden, ne kadar, kullandığını hesaplayıp , tüketiciye ona göre vergi borcu yüklenecek, ve insanlık nefes almadan hayat sürmenin yollarını arayacak !

bitti mi bitmedi !

bu sadece tükettiğin havayla sınırlı kalmayacak , yine vücut mekanizmasının yaptığı yolu ve organların çalışma zamanları hesaplanarak, yılda kaç metreküp gaz çıkardın ve kaç ton zıçtın onun vergisini vereceksin ! atık su vergisi vermiyormusun ?

verecekmisin ? böyle giderse vereceksin çünkü geriye verecek başka bir şey kalmayacak ! kaçar yolun olmayacak!

güleriz ağlanacak halimize , ama ben gülmeyi yeğliyorum

lütfen yavaş yürüyelim malum ciğerler rolantide çalıştığı için tüketim daha az olmaktadır
    GP500-1st bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Su hukumeti gunahim kadar sevmesemde bana bu vergi sistemi dogru geldi. Cevreyi kirleten zehre bogandan daha cok vergi, yeni araclarda ozellikle elektriklilerdeki vergi indirimi mantikli duruyor! Hah vergiyi cuvalla toplamanin sonra saltanatlarina harcamanin yeni yolu diye elestirebiliriz fakat cevreye faydali!
    vatandaşın anası ağladı be abi tayyib bunu duysa ananıda al git der ...

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    MTV olayı başından beri hep saçma gelmiştir bana, arabanı hiç kullanmasanda her gün kullansanda aynı vergiyi veriyorsun.

Kullanım miktarına göre vergilendirilse aslında hiç problem kalmaz, nasıl mı?

MTV yi kaldırırsın akaryakıt vergilerine minicik bir ek yaparsın herkes kullandığı kadar vergi ödemiş olur hemde hissetmeyiz
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olacakları söylüyorum beni iyi dinleyin

yeminle bu konuyu sabah 6:30 işten geldim açacaktım lakin benden hızlılarıda varmış

böyle giderse hayatımızda neler değişecek ? ne olacak nereye doğru gidiyoruz ?

soluduğumuz havaya vergi alınacak sözü gerçek olacak ,
    insanların derisinin altına gps sinyali alıp veren bir dalgametre koyacaklar, senin yürüdüğün mesafe, katettiğin yolda yaptığın km yi hesaplayıp uydu aracılığı ile kaydı tutulacak

bitti mi ? hayırrrr bitmedi !

sonra 1 metre mesafede nefes alma oranını hesaplayıp dünya üzerinde var olan,oksijenden, ne kadar, kullandığını hesaplayıp , tüketiciye ona göre vergi borcu yüklenecek, ve insanlık nefes almadan hayat sürmenin yollarını arayacak !

bitti mi bitmedi !

bu sadece tükettiğin havayla sınırlı kalmayacak , yine vücut mekanizmasının yaptığı yolu ve organların çalışma zamanları hesaplanarak, yılda kaç metreküp gaz çıkardın ve kaç ton zıçtın onun vergisini vereceksin ! atık su vergisi vermiyormusun ?

verecekmisin ? böyle giderse vereceksin çünkü geriye verecek başka bir şey kalmayacak ! kaçar yolun olmayacak!

güleriz ağlanacak halimize , ama ben gülmeyi yeğliyorum

lütfen yavaş yürüyelim malum ciğerler rolantide çalıştığı için tüketim daha az olmaktadır
    demek ondan dayyıb 3 çocuk yapın diyo ;d

Motosikleti
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MTV olayı başından beri hep saçma gelmiştir bana, arabanı hiç kullanmasanda her gün kullansanda aynı vergiyi veriyorsun.

Kullanım miktarına göre vergilendirilse aslında hiç problem kalmaz, nasıl mı?

MTV yi kaldırırsın akaryakıt vergilerine minicik bir ek yaparsın herkes kullandığı kadar vergi ödemiş olur hemde hissetmeyiz
    lütfen kopya çekmeyelim

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    arkadaş bizde yenisine binmek istemezmiyiz 90 model kartalını daha vizesini alamadık yaşlandı bakımı şart dediler vize işini 6 aydır erteliyoz e birde yıllık 90 lira olan verğisini artırırlarsa tek çare
    kalacak satacaz eskiyi sonra yenisini almakmı yok bizde bakacaz artık her modelli arabanın ardından devlet bizi insan yerine koymuyor bakın bunlar insan diyecez kendi kendimize yaşasın devlet ana,,,,
    DarkSeleCT93 bunu beğendi.
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Motosikleti
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş bizde yenisine binmek istemezmiyiz 90 model kartalını daha vizesini alamadık yaşlandı bakımı şart dediler vize işini 6 aydır erteliyoz e birde yıllık 90 lira olan verğisini artırırlarsa tek çare
    kalacak satacaz eskiyi sonra yenisini almakmı yok bizde bakacaz artık her modelli arabanın ardından devlet bizi insan yerine koymuyor bakın bunlar insan diyecez kendi kendimize yaşasın devlet ana,,,,
    düşünsene agam 90 model vergisi 500 lira olan kartalı kim alacak ? model desen yok, yakıt ekonomisi yok parçası ucuz ama vergisi evlat acısı böyle giderse satmada satamayacağız

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:12 ----------

Alıntı DarkSeleCT93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek ondan dayyıb 3 çocuk yapın diyo ;d
    evet 3 çocuk yapınki hepsi çalışsın aç kalmayın deyi uıyarmakta
    ramizan83 bunu beğendi.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    kafayı kullanıp eski araçları şimdiden değerinde piyasaya sürelim kör gözünü açmadan bu işi halledelim yoksa zararırımız dahada büyüyecek gibime geldi,
    ,,,
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yine de dizel daha karlı olur. Peugeot Partner 1,6 dizel aracım , Yamaha Mt03 motosikletimden daha az yakıyor. Ay lav dizel encın

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)