Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

DİZEL OTOSU OLANLAR... ŞİMDİ HEDEF BİZİZ..... YANDIK.... :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman lpg li araçların vergisi baya az olmalı en az karbon salınımı lpg de diye biliyorum siz binin kamyon gibi dizellere bizim araba lpg li

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sadeceo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    200 cc abooovv ...
    Bizim arabamız yok abi

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Yasanın mantıklı tarafı trafikte eski araçlardan kurtulmak. Bence bu kesinlikle olmalı. Bazen öyla araçlar görüyorumki arkasında resmen bulut oluşuyor. Ki fren ve diger teknik aksamlara girmiyorum bile.

Gelelim bu yasanın saçma olan tarafına. İnsanlar 0 km araçlara yönlendiriliyorsa bunla ilgilide hissedilir bir düzeyde ötv indirimi yapması gerekir. Resmen AB'deki işimize gelen yasalları örnek alıp işimize gelmeyenleri görmezden geliyoruz. Korkarım bu yasa bir süre sonra parlak zekaya sahip bir maliye bakanı tarafından(Unakıtan gibi. Malum 2006'da attgı kazıgın acısı hala hissediliyor) motosikletlerede uygulanır.

soccer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    bu işin asıl amacının devletin ek gelir elde etmek olduğu gün gibi ortada.
    neden mi?
    birincisi, piyasadaki motorlu araçların egzos değerleri zaten sınırların altında. (herkes egzos muayenesi yaptırmak zorunda) zaten 20 yaşındaki bir aracın hangi değerde emisyon ürettiğini bilmek için herbir aracın tek tek muayenesi gerekir. çünkü yıllar içindeki yıpranma ve değişikliklerle araç orjinal motorundan çook uzaklaşmış olur. bu konu ancak yeni trafiğe çıkacak araçlar için konuşulabilir.

ikincisi, devletin derdi çevre olsaydı emisyon oranlarını yeniden düzenler ve araçların yeni kriterlere göre vizeden geçmesini isterdi. konunun maliye bakanlığıyla ilgisi yokki!

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    MTV'yi model yılına ve motor hacmine göre uygulamak aptalca bir iş. Arabanın değerine göre yıllık vergi almaları gerekirken, beceriksizliklerinden saçma sistemlere devam ediyorlar.

Bu araba ile bu arabanın yıllık vergisi aynı, olur mu böyle saçmalık? 89.000 liralık arabanın vergisi %2, 20.900 liralık arabanın vergisi %8!

Vergi sistemimiz evrensel norm olan "herkese ödeme gücüne göre vergi" yerine "ben tuttuğumu severim gerisine karışmam" mantığıyla çalışıyor.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yine de dizel daha karlı olur. Peugeot Partner 1,6 dizel aracım , Yamaha Mt03 motosikletimden daha az yakıyor. Ay lav dizel encın
    değişelimmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:03 ----------

Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kafayı kullanıp eski araçları şimdiden değerinde piyasaya sürelim kör gözünü açmadan bu işi halledelim yoksa zararırımız dahada büyüyecek gibime geldi,
    ,,,
    gece haberi duyduğumda benimde aklıma aynı şey geldi velakin ben daha önceden sezerim 6 hislerim guvvetlidir satılığa çoktan çıkardım vergisi her sene artmakta düşeceği yerde,

aman bozuntuya vermeden suyu bulandırmadan sat hemen
    ramizan83 bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Mr.cihans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    bır gun param olsaydı rx-8 alıcaktım 80000tl olan aracın motoru 1.3 cc den asagıda dıye albea kadar vergı oduyordu sımdı oda pahalanır:( amerıkancılar napıcak cok merak edıyorum suan yıllık 1000tl oduyorlar zaten benzınden aglıyorlardı artık hepsı trafıkten ceker...

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çevreyi çok düşünüyorlarse belediye otobüsü egzoslarından işe başlayabilirler.

Zira arkalarından giderken o egzos bulutu içinde kayboluyoruz resmen. Motosikletin farlarıda yanmasa zaten arkadan gelen küt deyip çarpacak...

Doğadır çevredir diye takılmaya gelince milletin 90 model arabalarına göz koysunlar ama bi yandan da nükleer santral diye trım trım tırmalasınlar..

Bu çıkacak olan yasanın zerre kadar haklı bir yanı yok

Baktılar dizel benzinliden daha uzun gidiyor benzinliyle aradaki farkı kapatmak adına mazotada zam yapamadılar vaay mazot benzinden daha pahalı oldu çifçi ne yapacak demesinler diye çıkıp şimdi dizellere ek vergi bindirecekler.. Bu nasıl bir zihniyet. Halkın elindeki refaha hayat standartlarına göz dikiyorlar resmen. (hoş refah varmıydı iyi bir hayat standartı varmıydı orasıda meçhul ya...)
    dedektif5 bunu beğendi.

Mr.cihans - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    suan bakan cnbcde acıklama yapıyor

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Bu vergilerin yine artacağının habercisidir! Düşürdükleri orandan fazla arttırırlar.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

Bianchi Road 070.Bu bisikleti alacağım en sonunda!Bisiklete plaka,ehliyet isteyecekler mi bakalım...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Yapsın..Satmaya karar verdim....)
    En güzeli ben ve motorum.....
    Araba işi yaş iş.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    en kısa zamanda kıbrıslı bir hatun bulup evleneyim...1 yıldan sonra hem vatandaş oluyorum hemde bir çok ülkeye vize alıyorum...
    burada da saçma vergiler var...
    her sene ehliyet yeniliyorsunuz(2 yıllık ehliyetım 180 tl) TRde de 5 yılda 1 oda fotoğraf yenilenmesi için ama kimsenin uydugu yok...
    96 model ford fiesta 530 tl yıllık vergisi var...

1 aylık su faturam
    su kullanım bedeli:0
    sayaç kirası:2.07
    temizlik:18.75
    aydınlatma:18.75
    saglık vergisi:12
    fatura toplamı 51.57....
    bu suyu sadece wc de banyoda kullanıyorum...çünkü denizden direk şebekeye pompalanıyor...bulaşık da yıkanıyor fakat metal olanlar paslanıyor...
    ayrıca ayda 4 tane damacana alıyorum 20 tl...
    ankara da olsam 10 tl su faturası gelirdi...

elektrik faturam
    67 kws kullanmısım
    tüketim toplamı 25.46
    maktu ücret:18.08
    kdv: 4.35
    toplam 47.89
    ankarada olsam en fazla 30 tl gelirdi...
    burda asgari ücret brüt ne kadar bilmiyorum da...hesaplamayla kim uğraşacak
    net 1150 tl... ben daha fazla alıyorum onu karıştırmayalım(ankarada da biraz fazla alıyordum)
    burda yapılan 1 aylık işçi sigortası TR de daha fazla güne bedelmi ama 2 katı değil...

arabalardan gümrük vergisi alınmıyormuş...
    ayrıca aracınızı kullanmayacaksanız yıllık yaptırdıgınız sigortayı dondurabiliyorsunuz...
    daha bilmediğim bir sürü iyi ve kötü kanunu kuralları var...

ama şimdi beni işden cıkarsalar arkama bakmadan hemen dönerim ankaraya...

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Soz konusu CO2 salinimiysa sigara kullananlardanda yakinda vergi alir bunlar
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)