Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza sonrası yedek parça

Motovento
    REKLAM ALANI

Herkese merhaba adım Cihan İzmir'de yaşıyorum Honda wing go motorum var. Şubat ayında arkadaşim benim motorumla kaza yaptı. Karşı taraf kusurlu bulundu ve motoru Honda servisine götürdüm.. Karşı tarafın sigorta firması Sompo Japon sigorta. Sigorta şirketi kaza için Egemeks ekspertiz firmasına dosyayı atadı ve aylardır bu firma ile bir çözüme ulaşmaya çalışıyorum. Motorun yedek parçaları bulunmuyor, bu nedenle servis tamire başlayamiyor. Ekspertiz firması tamir olmadan ödeme yapmam diyor. Servis raporuna göre subat ayında motorun masrafı işçilik dahil 20 bin TL çıktı. Şimdi eksper firması kibarca işine gelirse 16 bin TL ödeme yapıyım anlaşalım diyor. Bu parayla motoru tamir etmem mümkün değil çünkü yedek parçaları yok ve parçaları bulsam dahi servisin çıkardığı masrafları bu para karşılamıyor. Nasıl bir izleyebilirim yardımcı olabilir misiniz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tecrube0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ns 160, Dominar 400 Tur Versiyon
    1 sene zamanin var diye biliyorum tamir icin.Kaskin filan cizildiyse onlarinda fotografini cek gonderegemeks e onu da odesinler.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Servis 20 bin çıkardıysa, servise ödeme yapın parçaları getirtsinler
    Tamir sonrası 20 bini öderler, ancak dosyanın 20bine kapandığına emin olun.

Çok fazla öldürmüşler fiyatı benim clx de 17bin masraf çıktı 15 ödeme yaptılar,
    Şu an muallaktayız motosiklet fiyatları ile beraber parça fiyatları da yükseliyor. İnşallah UMA iş güzarlık yapmadan sipariş geçtiğimiz parçaları zamsız şekilde gönderir.

Ekspere şu şekil de de zorlama yapabilirsiniz "parça fiyatları yükseliyor, beni bağlamaz abi yarın parçalar güncel fiyatıyla geldiğinde 30 bin olarak sen dosyayı kapatırsın"

Teşekkürler, 18 bine dosyayu kapattık süreç gerçekten çok yorucuydu bu nedenle daha fazla uğraşmamak adına kabul ettim.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)