Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

2022 Mondial Drift L Kaza yaptım, parçalı kırıklar.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar, öncelikle adana'da yaşıyorum hayatımda ilk defa kemiğim kırıldı. Sol ayağımda 4 parçalı kırık olmak üzere sağ ayağımda 1 kırık mevcut. Canımın acısını sizlere açıklayamam, lütfen bu konu altına parçalı kırık tedavisi geçirenler mesaj atsınlar. Bilgi almak istiyorum kaza anına dair hiç bir şey hatırlamıyorum, bana anlatılan kadarını anlatayım

Dümdüz giden bir araç ve arkasında ben varmışım araç yavaş gittiği için sollamaya çalışmışım o esnada beni ne aynadan ne de başka bir yerden görmeyerek sola dönmüş kafa kafaya girmişiz.

Allah'ım ne olur bu günler de geçsin dayanamıyorum bu acıya..

Yoğun bakımlarda yer yok, olduğu an alacaklarını söylediler. Ben güçlü kalmak için elimden geleni yapacağım ara sıra konuyu güncellerim.

İçerik çok rahatsız edici lütfen kaldıramayacak arkadaşlar tıklamasın..
    Ayağımın son durumu.
    https://www.hizliresim.com/1y60t1h

Motorun son durumu.
    https://www.hizliresim.com/6jzrcbi
    https://www.hizliresim.com/jow0ti2
    https://www.hizliresim.com/1cobcwh
    https://www.hizliresim.com/p07siku
    https://www.hizliresim.com/aak77ye
    https://www.hizliresim.com/tfx0xtn
    https://www.hizliresim.com/724gqbq

Adana balcalı hastanesindeyim, 18 ünite kan verdiler ve hala kan ihtiyacım var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Geçmiş olsun. Hala hayattasın, önemli olan bu. Motosiklet resimleri paylaşmakla uğraşma. Şu an acısından kıvrandığın bacağın yerinde olmayabilirdi de, beterin de beteri var. Başında ve sinir sisteminde sorun yoksa, uzuv kaybı yoksa gerisi toparlanır. Ayrıca içerik düşündüğün kadar rahatsız edici değil, çok ama çok daha kötülerini gördük. Şükret ki o durumlarda değilsin.

Dayanmaya çalış, düşündüğünden daha kısa sürede hepsi sadece kötü bir anı olarak kalacak emin ol.

Umarım çabucak toparlarsın, moralini yüksek tut. Ailen ve arkadaşlarının bir basit ziyareti dahi moralini düzeltmeye yetecektir. Tekrardan geçmiş olsun.

Allah razı olsun, tek isteğim kendi suyumu kendim içebilmek alabilmek, Her gün Allah'a yalvarıyorum canım o kadar yanıyor ki anlatamam. Parçalı kırık tedavisi süresine baktım. 1 yıl sürebilir olarak geçiyor sol ayağımda bir atardamarım yarı çalışıyor diğeri tam çalışıyor.

Yasin D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    22" Bajaj NS 200
    Temmuz başından beri refakatçı olarak hastanedeyim, neler neler gördüm inanamazsın. Acılı sancılı günlerde elbet geçip ayaklanacaksın. Güçlü ol, sabırlı ol. Rabbim tüm hastalarımıza şifa versin.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çok geçmiş olsun, acil şifalar.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Allah şifanı versin ve yardımcın olsun. Her ne kadar canın şu an çok yansa da bugünler geçecek.

dreams82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 300 ABS / 2018
    Acil şifalar ve bol sabır dilerim. Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    cb250r
    Allah acil sifa versin. Insallah en kisa zamanda sagligina kavusursun.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Çok geçmiş olsun. Acil şifalar.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar Ns200 15"
    Geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Çok geçmiş olsun, acil şifalar dilerim. Biraz sabret, elbet bu acıların zamanla azalacak ve iyileşeceksin inşallah.

Motorunu da hiç düşünme, can bedende oldukça mal yerine konur, sen iyileşmene bak.

Yeniden geçmiş olsun.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Çok geçmiş olsun gerçekten. Daha kötüsü de olabilirdi Allah korusun, o yüzden hep olumlu düşünmeye çalış bu iyileşme sürecinde.

Kazadaki suçlu da sanki karşı taraf gibi duruyor verdiğin bilgiye göre. Biraz iyileştikten sonra bu kazayı mahkemeye götürmeni öneririm. Trafikte yapılan böyle ciddi hatalar kimsenin yanına kar kalmasın.

Guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crf 250 L
    Büyük geçmiş olsun.
    Allah acil şifalar versin.

Motosikleti
    Yamaha MT09 2021+yadea g5
    acil şifalar geçmiş olsun

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Geçmiş olsun, kısa sürede sağlığınıza kavuşmanızı dilerim

Arkadaşlar hepinize teker teker teşekkür ederim. Bir gelişme olursa sizi buradan bilgilendireceğim.

Acil şifalar dilerim çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın dostum bir An önce ayağa kalkman dileğiyle. Motoru falan boşver iyileşmeye odaklan.

haluk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF250 Rally - Wave 110i - Crypton S - CB125F ...
    Çok geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

İnşallah hiç bir iz kalmadan tekrardan motosiklete biner, hatta sahalara dönersiniz.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Geçmiş olsun, umarım bir an evvel sağlığına kavuşursun. Motoru bırakan bir arkadaşımın bacağının üst kısmında bu şekilde 6 kırık vardı, platin taktılar. Acısı mutlaka geçecek, zor günler umarım hiçbirimiz sen de dahil bir daha böyle bir şey yaşamayız. 2 sene boyunca fizik tedavi yaşadı, tabi iki sene uzun gibi ama yürümesi tamamen düzeldi asıl amaç buydu yoksa iyileşme rahatlama zaten bir iki aya oluyor. 4. sene platini çıkarmak için bir ameliyat daha olmuştu, tabi bu dediğim kaza 15 sene önceydi şuan en ufak bir sekme kısalık vs. yok, kötü bir anı olarak kaldı, eminim sende de öyle olacak.

Fotoğraflara baktığımda sanki motorun sağ ön tarafın çarpmış ama sen sol bacağını kırmışsın. Hatta sağda da kırık var diyordun, herhalde fırlayıp ayakların üzerine düştün.

Yaş kaç bilmiyorum, ekipman ne vardı üstünde bilmiyorum ama bir acemilik görüyorum, arabanın arkasında araba yavaşsa onu sollarken dikkatli olmalısın, ilki sollayacaksan ileride bir dönüş yol girişi vs. var mı kollamalısın, sollamaya başladığında sinyal ve korna kullanmalısın, biz araçlar tarafından görünmüyoruz, o yüzden aynadan beni görür sanmamalısın. Sana maalesef acılı bir ders oldu.

SON OLARAK BÜYÜK HARFLERLE YAZIYORUM Kİ İYİ ANLAŞILSIN, ŞOFÖRÜN HATASI VARDIR YOKTUR FARK ETMEZ BURADA GÖRÜLDÜĞÜ GİBİ OLAN BİZE OLUYOR.

ARKADAŞLAR, BİLHASSA DA KANI KIPIR KIPIR OLAN GENÇ ARKADAŞLAR SİZE SESLENİYORUM, MOTOSİKLETLER GÖRÜNMÜYOR, BU YÜZDEN MOTOR SÜRERKEN TETİKTE OLUN, ÜSTÜNÜZE BAŞINIZA EKİPMAN ALIN VE SICAK SOĞUK DEMEDEN KULLANIN, MADDİ OLARAK KISITLI İSENİZ YOUTUBE DA MOTOSİKLET EĞİTİM VİDEOLARI VAR, ONLARI İZLEYİN, FİLTRELEME NEDİR ÖĞRENİN, ROAD CRAFTING NEDİR ÖĞRENİN, PARANIZ VARSA EĞİTİM ALIN YA DA İŞİ BİLENLERDEN GÖRÜŞ ALIN, SORUN, ONLARIN NE DEDİĞİNİ İYİ DİNLEYİP UYGULAYIN, KENDİNİZİ MOTOSİKLET SÜRMENİZİ GELİŞTİRİN. ASLA BEN İYİ KULLANIYORUM DEMEYİN, TEKER STOPPİE GİBİ ŞEYLERE ŞEHİR İÇİ YOLLARDA BULAŞMAYIN, YAPACAKSANIZ TRAFİĞE KAPALI ALANLARDA YAPIN.

BEŞ PARA ETMEZ, TEKER YAPAN, KALİTESİZ, APAÇİLERİ İZMELEYİN, HATTA ŞİKAYET EDİN O YOUTUBE KANALLARI BİR SÜRÜ İNSANIN ÖLÜMÜNE ZEMİN HAZIRLIYOR, KENDİLERİ KANALDAN GELEN GELİRLERLE KEYİF YAPIYORLAR SİZLERSE ACILAR ÇEKİYORZUNUZ,ŞUNU UNUTMAYIN YOLLAR PİST DEĞİL, EĞLENCE YERİ DEĞİL, KIZLARA HAVA ATMA ALANI DEĞİL! BAYAN ARKADAŞLAR İÇİN DE AYNI ŞEKİLDE ERKEKLERİN DİKKATİNİ ÇEKME ALANI DEĞİL. MOTOSİKLET SÜRMEK KOLAY BİR İŞ, ASIL ÖNEMLİ OLAN HAYATTA KALMAK, 17 YILDIR BUNU YAPAN BİRİ OLARAK SİZE TAVSİYEM BUNLAR.
    xtrafrozen ve alpagu01 bunu beğendiler.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Çok geçmiş olsun kardeşim.
    Bir kez femur (uyluk kemiği)
    Bir kez de radius (ön kol) kemiği parçalı kırığı
    nedeni ile toplamda üç kez ameliyat olmuş bir abin olarak ve bir doktor olarak
    sana önerim sabırlı olman.
    Olanları değil de sağlam olan yerlerini düşünerek moralini yüksek tutman.
    Her şey düzelecektir ama zaman gerekecek.
    Ameliyat olmuşsun, takiplerinde belki tekrar ameliyatlar gerekecek( bunu seni takip eden hekim bilir), bunlar moralini bozmasın.
    Ayağa kalktığında da egzersiz ihtiyaçların olacak.
    Sana önerilenleri eksiz yap.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)