Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Martı Scooter ile araç kazası hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Dominar 250 D
    Merhaba arkadaşlar Martı scooter ile sabah işe gelirken sarıda geçtim ve o an yol boş diye soldan çıkan taksi ile çarpıştım. Normalde yol benim hakkımdı ama taksi benim duracağımı düşündüğünden durmadı son ana kadar en son ben ön arka fren yaparak kaydım ve ön tampona çarptım. Tamponda daha önce olup olmadığını bilmediğim bir kırık oluştu. Çok şükür ben çarpışma esnasında kendimi araçtan uzaklaştırdım ki hızım 3-5 km ancadır. Çünkü frenlediğimde kayarak çarptı. İndik baktık bi kırık var nolcak dedi 4000 TL dedim abi saçmalama karşında çocuk yok v.s sonra birini aradı 1.750 TL tutuyor dedi. Neyse işe gidicem diye uğraşamadım kaçma v.s diye ehliyetimi aldı o an üzerimde kimliğim yoktu.

Şimdi ben bu adama 1750 TL verince yaptırmayacak biliyorum. Parayı alacak ki tamponun kırık olduğu yer panjurun alt kısmı gibi aradı az önce diyor yok araba gitmiyor çalışamıyorum v.s Ben de bir tanıdık vasıtası ile maslak oto sanayiye yönlendirdim. Madem aracını yaptırcan git yaptır ben halletcem dedim.

Ya da akşam motoru alıp gideyim yanına dokundurmuş gibi tutanak mı tutalım ? Trafik sigortasını kullanmak için. Nasıl bir yol izlemem gerekli. Evet o an ehliyet v.s vermemem gerekirdi ancak işe geç kalcaktım ve başka türlü bırakmaya niyeti yoktu. Yok martıyı araca atarım v.s konuştu. Bu sebeple dedim al sen de kalsın kaçacak değilim neyse konuşulur halledilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Martı firması ne diyor bu işe.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    taksici terörü.
    adamlar resmen zorba.

bencede burada martı fırmasının bır proseduru mutlaka vardır

Motosikleti
    Dominar 250 D
    Açıkcası martı prosedürüne göre tutanak v.s tutulur ve onlardan alınan bedel kullanıcıya yansıtılır gibi bir madde var. Onu da düşündüm o zaman adam komple değiştirecek ya da yaptıracak rakam 3-5 katına çıkacak.

Edit: Az önce yönlendirdiğim tamirciye gitmiş aracı eskisi gibi yapmışlar. Ama taksici beni arayıp araç halloldu ama ben iş yapamadım bana 300 lira hazırla almaya geliyorum dedi. Evet tam olarak böyle dedi hazırla almaya geliyorum. Ben de kabul etmedim belki insan gibi hocam mazot yaktım ben ya da çalışamadım dese en kötü o da işçi adam diye 100-200 yardımcı olurdum. Ama bu tavrından sonra msj attım dedim ben polise gider ehliyetim kayboldu der yenisini çıkartırım. Senin işin görüldüyse mağdur olmadıysan sorun yok dedim. Yok paramı hazırla v.s hoş olmadı dedim. Aslında hata bende insanlık yapalım kimseyi uğraştırmayalım diye orda yardımcı oldum keşke polis çağırıp tutanak tuttursaydım belki o zaman kırmızıda geçtiği de belli olurdu ama işte hep o malum söz "Acıma yetime..." bu da bana ders oldu bundan sonra böyle bir şey olunca aramızda tutanak v.s tutacağım gerekirse uğraşalım böyle durumlara maruz kalmamak adına.

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı Muzaffer Kaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Açıkcası martı prosedürüne göre tutanak v.s tutulur ve onlardan alınan bedel kullanıcıya yansıtılır gibi bir madde var. Onu da düşündüm o zaman adam komple değiştirecek ya da yaptıracak rakam 3-5 katına çıkacak.

Edit: Az önce yönlendirdiğim tamirciye gitmiş aracı eskisi gibi yapmışlar. Ama taksici beni arayıp araç halloldu ama ben iş yapamadım bana 300 lira hazırla almaya geliyorum dedi. Evet tam olarak böyle dedi hazırla almaya geliyorum. Ben de kabul etmedim belki insan gibi hocam mazot yaktım ben ya da çalışamadım dese en kötü o da işçi adam diye 100-200 yardımcı olurdum. Ama bu tavrından sonra msj attım dedim ben polise gider ehliyetim kayboldu der yenisini çıkartırım. Senin işin görüldüyse mağdur olmadıysan sorun yok dedim. Yok paramı hazırla v.s hoş olmadı dedim. Aslında hata bende insanlık yapalım kimseyi uğraştırmayalım diye orda yardımcı oldum keşke polis çağırıp tutanak tuttursaydım belki o zaman kırmızıda geçtiği de belli olurdu ama işte hep o malum söz "Acıma yetime..." bu da bana ders oldu bundan sonra böyle bir şey olunca aramızda tutanak v.s tutacağım gerekirse uğraşalım böyle durumlara maruz kalmamak adına.
    Gelsin de 3 5 kişi dayak manyağı yapın, tampon kırıldı diye araç mı yatarmış ulan? İstediğin dükkana git arabayı akşam bırak, ertesi sabah alırsın çatlak tamponu teslim. Laflara bak, 3 5 kuruşa direksiyon sallayan bile mafya zannediyor ülkede kendini. Gelirken ehliyetimi de getir yoksa sokarım o ehliyeti bir yere de. Bazı meslek erbablarına karşı insan gibi yaklaşılmaz ilk adımda, siz saldırgan yaklaşacaktınız, alttan alırsa o zaman muasır medeniyet seviyesine inecektiniz, tepenize çıkartmışsınız.

İlk kazamı taksiciyle yaptım, ehliyetim de yoktu. Hatalı sollama yaptı köprü üstünde ben de duramadım arkadan vurdum kırdım tamponunu. Üstümde 50 lira vardı, 50 de arkadaş vermişti 3 4 sene önce git sanayide yaptır, beni uğraştırma demiştim. Ehliyet sormaya yeltenememişti bile, nasılsa hatanın yarısı kendinde, bir de polisle mi uğraşacak müşteri varken.

Sarı ışıkta geçmişsin zaten hatan yok, martı araç sayılıyorsa tabii. Martı firması ile bir görüş önce.
    espresso bunu beğendi.

harun27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2023 Vespa Primavera 150
    Taksileri sahibinden başka ne oldugu belirsiz insanlar kullanırsa hersey normal bu ülkede. Adamın arabasını yaptırıp iyilik etmişsin adam sana daha bir de gereksizlik etmiş. Kaza bu hersey olabilir. Ölebilirdin de o zaman da aynı muameleyi ailene yapabilecek miydi ? Yazık insanlık nezaket kalmamış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)