Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklete ortadan çarpan araç ve tutanak

Motovento
    REKLAM ALANI
    K0TAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATTIKKK :)
    öncelikle herkese merhabalar,Mutlu Hafta sonları. Bugün maalesef talihsiz bir Olay Yaşadım, Motosikletimi Otoparktan Çıkardıktan Sonra Normal Şeridinde İlerlerken U Dönüşü yapan araç bana çarptı, kazadan sonra resimlerini çekerek ambulans ile hastaneye kaldırıldım. Tutanak Tuttuk Bana Çarpan Araç kazada kusurlu olduğunu bana çarptığını kabul etti, şimdi kazada Motosikletimin Parçalarını Bayağı Hasar gördü Ön Bölgesi Özellikle. Harici olarak arka Çantam ve Kaskımda Kazada Bayağı zarar gördü bunları da Karşı Tarafın Sigortası. Karşılıyor mu? Kimi karşılıyor kimi karşılamıyor diyor kafam karıştı. Bilgi verebilir misiniz. https://resimyukle.io/r/Oa99rA9HDo https://resimyukle.io/r/mnwrcd75vZ

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Ekipmanlarınızın da faturaları duruyor ise, onların da fotoğraflarını çeker ve kaza resimlerine ekleyerek gönderirseniz sigorta ödeyecektir. Aksi halde gerekirse karşı tarafı mahkemeye vererek de hakkınızı arayabilirsiniz. İyi bir kask + mont küçük bir motosiklet parası olmuşken boşvermemek gerek.
    espresso bunu beğendi.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    geçmiş olsun, eskipmanların faturalı mevcut ise karşılaması gerekiyor

Motosikleti
    Alıntı Kural [ Z ] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanlarınızın da faturaları duruyor ise, onların da fotoğraflarını çeker ve kaza resimlerine ekleyerek gönderirseniz sigorta ödeyecektir. Aksi halde gerekirse karşı tarafı mahkemeye vererek de hakkınızı arayabilirsiniz. İyi bir kask + mont küçük bir motosiklet parası olmuşken boşvermemek gerek.
    Bende öyle düşünüyorum, Çünkü Hem Kaskım Zarar gördü Hemde Arka Çantam, Arka Çantamı Trendyol aracılığı ile aldığım için Fatura Çıkarabilirim. Kask için ise bizim burda ki motosiklet aksesuar satan arkadaşlardan geriye dönük bir fatura çıkarttıracağım olmadı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:10 ----------

Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun, eskipmanların faturalı mevcut ise karşılaması gerekiyor
    Teşekkür ederim, O Şekilde Yapacağız evrakları motorcu arkadaşa verdim o işlem başlatacak ortalama 16-17 parça değişmesi gerekiyor. Bakalım ne olucak.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Yakın bir arkadaşımın geçen yaz park halindeki motosikletine çarpıp,kaldırımdan aşşa düşürüp hasar verdiler.Hem hasarı hem de arka çanta içinde bulunan nolan kaskın ücretini temin etti.'Kaskın gözlük mekanizması ve çene mekanizması kırıldı.'

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yakın bir arkadaşımın geçen yaz park halindeki motosikletine çarpıp,kaldırımdan aşşa düşürüp hasar verdiler.Hem hasarı hem de arka çanta içinde bulunan nolan kaskın ücretini temin etti.'Kaskın gözlük mekanizması ve çene mekanizması kırıldı.'
    Benimde Kask ve Arka Çantam Bayağı Hasar Aldı. Bunlarıda Ekspere Belirterek Göstereceğim. bakalım ne olacak.. kimisi olur kimisi olmaz diyor. İşi yapacak olan kişi arkadaşım ( motorcu) hasar alan tüm parçaları değiştiririz dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:50 ----------

Alıntı erkanzdemir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    Teşekkür ederim sağ olun.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Motorumu 2017 de ikinci el olarak aldım, arka çantasını benden önceki sahibi almış. Ekipmanları da 2015 yılında aldım, hiçbirisinin faturası yok. Bu durumda ne yapılıyor?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumu 2017 de ikinci el olarak aldım, arka çantasını benden önceki sahibi almış. Ekipmanları da 2015 yılında aldım, hiçbirisinin faturası yok. Bu durumda ne yapılıyor?
    Motosikletinizde olusacak hasarlar, karsi tarafindan trafik sigortasindan karsilanir. Faturalariniz varsa ekipman zararlarini da bildirebilirsiniz raporda, faturalariniz yoksa nasil ispat edeceksiniz fiyatlarini?

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    internet üzerinden aldıysanız ekipmanları, sipariş kısmından faturayı görüntüleyebilirsiniz

Motosikleti
    Alıntı f0cus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    internet üzerinden aldıysanız ekipmanları, sipariş kısmından faturayı görüntüleyebilirsiniz
    O şekilde yapacağım , yada motosiklet aksesuar satan arkadaşlardan geçmişe dönük fatura kestirip raporda sunacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da Çok Karışık geldi, sonuç itibari ile her aldığımız ürünün, Malzemenin Faturasını saklıyor değiliz. Bizde ne yapalım kask ve arka çanta için örnek 1 ay öncesinden fatura kestireceğiz

Kerem34_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mt-25 ABS
    Alıntı K0TAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O şekilde yapacağım , yada motosiklet aksesuar satan arkadaşlardan geçmişe dönük fatura kestirip raporda sunacağım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:08 ----------

Bana da Çok Karışık geldi, sonuç itibari ile her aldığımız ürünün, Malzemenin Faturasını saklıyor değiliz. Bizde ne yapalım kask ve arka çanta için örnek 1 ay öncesinden fatura kestireceğiz
    Hatta 1000 liralık ürün için %18 vergi mantığıyla 1180 lira fatura kestirir adamlara 180 lira vergilerini öder sigortadan 1180 lira alırdım. Kaskın montun çantanın markası modeli belli, fatura şartı koşmak komedi. Bilirkişi gitsin Hasanpaşa'yı gezsin ürün satıştan kalktıysa muadil ürünün fiyatını teklif etsin.

Fatura dediğimiz malzeme kalın A4'e basılmamışsa ev ortamında maksimum 2 sene ömrü var. Yazılar siliniyor sıcaktan, nemden; bomboş kağıt kalıyor. Pantolonlarımı genelde Mavi'den alırım, son zamanlarda kaliteyi çok bozdular. Ben de yeni aldığım pantalonun 2 yıkamada kalıbını bozması ve renk atmasına sinirlenip 2 sene önce aldığım, giymediğim pantolona kadar geri götürdüm. Faturaların da bulduklarını götürdüm ama faturalar bomboş, silinmiş. Sistemden falan baktılar da garanti süresi dolmayanları değişime gönderdiler.

5 senelik ekipman için fatura isterlerse siz de gidin Bim'den bir tane yoğurt alın. Faturasını da ütüyle falan silin. 5 senelik ekipmanın faturasını isteyen gerizekalının eline verirsiniz gülerek. İnsanı zorla sahteciliğe yöneltiyorlar

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı Kerem34_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hatta 1000 liralık ürün için %18 vergi mantığıyla 1180 lira fatura kestirir adamlara 180 lira vergilerini öder sigortadan 1180 lira alırdım. Kaskın montun çantanın markası modeli belli, fatura şartı koşmak komedi. Bilirkişi gitsin Hasanpaşa'yı gezsin ürün satıştan kalktıysa muadil ürünün fiyatını teklif etsin.

Fatura dediğimiz malzeme kalın A4'e basılmamışsa ev ortamında maksimum 2 sene ömrü var. Yazılar siliniyor sıcaktan, nemden; bomboş kağıt kalıyor. Pantolonlarımı genelde Mavi'den alırım, son zamanlarda kaliteyi çok bozdular. Ben de yeni aldığım pantalonun 2 yıkamada kalıbını bozması ve renk atmasına sinirlenip 2 sene önce aldığım, giymediğim pantolona kadar geri götürdüm. Faturaların da bulduklarını götürdüm ama faturalar bomboş, silinmiş. Sistemden falan baktılar da garanti süresi dolmayanları değişime gönderdiler.

5 senelik ekipman için fatura isterlerse siz de gidin Bim'den bir tane yoğurt alın. Faturasını da ütüyle falan silin. 5 senelik ekipmanın faturasını isteyen gerizekalının eline verirsiniz gülerek. İnsanı zorla sahteciliğe yöneltiyorlar
    Elektronik fatura diye bir sey var, hatirlatayim. Bilirkisinin isi gucu yok Hasanpasa'ya gitsin evet, Artvin'de olan kaza icin de.

Devlet dedigin kurum burokrasi ile calisir, burokrasi belge ister kanit ister cunku insan evladi sahtekarliga meyillidir. Sen kurallarini koyup denetlemeni yaparsan sahtekarlik yapmak zorlasir, denetlemezsen sansin yok.

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x max 250 ABS
    Ben kaza yaptığımda kaskın parasını kaskodan almak için sigortaya kaskın faturasını vermiştim. Kaskın kullanmış olduğum için yaklaşık yarısını ödemişlerdi. hiç yoktan iyidir tabi. Bir de kaskı almışlardı imha edeceğiz demişlerdi. Sanırım hem parasını ödeyip hem 2. el olarak satılmasını engellemek için böyle yapıyorlar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)