Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

FSM Köprüsü'nde teker yapan motosikletli kazada hayatını kaybetti.

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle veya böyle gencecik bir insan feci bir şekilde can vermiş. Bu yazılanları varsa annesi, babası, kardeşi, eşi, nişanlısı, sevgilisi, sevenlerinin görme ihtimali var... Yazık değil mi?

Her şey bir yana, teker yapmanın cezası nedir? İkinci el ilanı verirken yalan söylemenin cezası nedir? Ölüm müdür? Ki zaten adam ölmüş yahu... Üstüne bir de "oh olsun" çekmek nedir?

Hayır, yakın zamanda bir apaçinin sebep olduğu kaza sonucu bir sevdiğinizi yitirmişsinizdir, acınız tazedir, kızarak böyle bir şey yazmışsınızdır, anlarım. Ama öteki türlü bu derece bir nefret çok normal değil bence.
    Yazdıklarımda "oh olsun çekmek" veya nefret bulmak için üstün satır arası okuma tekniği kullanmış olmalısınız.
    Düşüncelerini beğenmediği birinin ölmesini dileyen kişi için de aynı hassasiyeti görmek isterdim.
    Diğer yazdıklarınıza da cevap verme tuzağına düşmeyeceğim, zira olup biteni istediğiniz yere sürükleyebilen manipülatif tarzınızı gayet iyi biliyorum...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Allah rahmet eylesin.

Kendisi bu riski aldığı ve başkalarının hayatını da riske attığı için üzülmedim. Vefat ettikten sonra ne desek boş..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı ushuaia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazdıklarımda "oh olsun çekmek" veya nefret bulmak için üstün satır arası okuma tekniği kullanmış olmalısınız.
    Düşüncelerini beğenmediği birinin ölmesini dileyen kişi için de aynı hassasiyeti görmek isterdim.
    Diğer yazdıklarınıza da cevap verme tuzağına düşmeyeceğim, zira olup biteni istediğiniz yere sürükleyebilen manipülatif tarzınızı gayet iyi biliyorum...
    Dediğim gibi, belki yakın zamanda bir apaçının sebep olduğu kaza sonucu bir sevdiğinizi yitirmişsinizdir, acınız tazedir, kızarak böyle bir şey yazmışsınızdır. Böyle bir şey yazdığınız diye size ölüm dilenmesi de doğru değil.

Yazdıklarıma cevap vermek, kendinizi savunmak zorunda değilsiniz. Amacım size saldırmak değil çünkü. Allah bilir süper altın kalpli bir insansınızdır. Biri bir şey yazdı, biri hakkında iki paragraf haber okuduk diye tanımadığımız etmediğimiz insanlara ölüm dilemek, "yeterince hızlı ölmüyorlar" demek makul değil diye düşünüyorum sadece...

Hepimiz insanız. Hiç birimiz mükemmel değiliz. İçimizdeki nefreti kusacak bir yer arıyormuş gibi anormal bir halimiz var.

Motosikleti
    Honda CB125 E
    Başka bir gezegende yaşamıyorsa, yaptığı işin risklerini biliyordur. Allah rahmet eylesin. Bir motosikletlinin de çevreye çok zarar verme ihtimali yok, en azından can kaybına yol açma ihtimali düşük. Kendi kendilerine yapıyorlar ne yapıyorlarsa. O yüzden sinirlenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Tekrar Allah rahmet eylesin.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Apaçilik yapılmamıştır yazıyor ilanında, ama tek tekerli fotoğrafları var ve ölümü de tek teker uğruna oluyor, yalan söylemek ve yanlış yapmak toplumumuzda bir alışkanlık haline gelmiş, bu yasaklarda dışarıda bile olması hiçbir şeyi umursamadığını gösteriyor, bu şekilde kendi canını ve başkasının canını düşünmeyenleri anlayamıyorum, açıkça kimse kusura bakmasın, çok üzülemiyorum, ailesine sabırlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim anlamadığım teker yaptığı nasıl tespit edildi. Belki yorgunluk halsizlik vs vardı gazı fazla açtı ve motor altından gitti. Hava nasıldı bilmiyorum belki rüzgardan hakimiyetini kaybetti. Her mt07yi teker yaptı diye yorumlamak saçma. Haberde de iddia edilen yazmışlar, kim iddia ediyor belli değil. Sırf haber olsun diye yazmış bile olabilirler. Allah rahmet eylesin.
    Çok basit boğaz köprüsü kamera ile dolu, oradan tek teker yaptığı belli olmuştur, ayrıca tek teker fotoları olan biri, o saatte yollar yasaktan dolayı bomboş, kesinlikle tek teker yapacağı bir an, eğer poyraz varsa köprü bacaklarında rüzgarın aniden kesilip tekrar vuracağını da hesap edemedi ki yüksek ihtimal bu durum onu ölüme götürdü.

Bu arada instagram'ını gördüm ki, zaten er geç başına bir şey gelecekmiş.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı mutas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başka bir gezegende yaşamıyorsa, yaptığı işin risklerini biliyordur. Allah rahmet eylesin. Bir motosikletlinin de çevreye çok zarar verme ihtimali yok, en azından can kaybına yol açma ihtimali düşük. Kendi kendilerine yapıyorlar ne yapıyorlarsa. O yüzden sinirlenecek bir şey olduğunu düşünmüyorum. Tekrar Allah rahmet eylesin.
    https://www.ensonhaber.com/3-sayfa/a...une-neden-oldu
    https://www.yenisafak.com/gundem/yay...edildi-3408579
    araltı ve espresso bunu beğendiler.

XGAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    N-Max 155

istanbuls34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NS 200 (218,03 TL yıllık vergisi + ek vergiler.)
    Allah rahmet eylesin görüntüde göründüğü gibi bence teker değilde tank slapper gibi görünüyor ya da tekerden indiği sırada tank slapper a yakalanmış olabilir.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben medyanın geçtiği haberlere kuşkuyla bakıyordum. Görüntülere bakıldığında çok güçlü bir tank slapper kurbanı olmuş gibi görünüyor. Herhangi bir araç teması görülmüyor. Eğer ön lastik, jant veya fren kaliperinde bir sorun olmadıysa motoru tekerden indirirken kontrolü kaybetmiş olabileceğini düşünüyorum. Tekrar Allah rahmet eylesin.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    20-22 sene önce biz gençken arabayla bir arkadaşımız son sürat ağaca girdi ve vefat etti. Meftayı arabadan çıkardıklarında meftanın eli kolu kaza öncesi sonunu tahmin ettiğinden midir nedir korkudan kaskatı kesilmiş, belli ki anlık bile olsa öleceğini anlamış. İnşallah köprüde vefat eden bu genç kardeşimiz için herşey sürpriz olmuştur da vefat edeceğini hissetmemiştir.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20-22 sene önce biz gençken arabayla bir arkadaşımız son sürat ağaca girdi ve vefat etti. Meftayı arabadan çıkardıklarında meftanın eli kolu kaza öncesi sonunu tahmin ettiğinden midir nedir korkudan kaskatı kesilmiş, belli ki anlık bile olsa öleceğini anlamış. İnşallah köprüde vefat eden bu genç kardeşimiz için herşey sürpriz olmuştur da vefat edeceğini hissetmemiştir.
    Sanki rigor mortis olmuş gibi; naaşı kazadan ne kadar zaman geçtikten sonra çıkarmışlardı acaba?

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanki rigor mortis olmuş gibi; naaşı kazadan ne kadar zaman geçtikten sonra çıkarmışlardı acaba?
    Bizim arkadaş için yarım saat diyebiliriz, arabadan çıkartıldığında teknik anlamda hala yaşıyormuş ama elleri, kolları kaskatı bir şekilde bükülmüşmüş. Daha ambulansa binemeden her daim genç kalmayı başarmış.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Allah rahmet eylesin.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim arkadaş için yarım saat diyebiliriz, arabadan çıkartıldığında teknik anlamda hala yaşıyormuş ama elleri, kolları kaskatı bir şekilde bükülmüşmüş. Daha ambulansa binemeden her daim genç kalmayı başarmış.
    Konunun uzmani degilim, baliklardaki Rigor mortis'i biliyorum ama insanlar icin icin az gibi. Wikipedia'dan;

"At the time of death, a condition called "primary flaccidity" occurs. Following this, the muscles stiffen in rigor mortis. All muscles in the body are affected. Starting between two and six hours following death, rigor mortis begins with the eyelids, neck, and jaw. The sequence may be due to different lactic acid levels among different muscles, which is directly related to the difference in glycogen levels and different types of muscle fibers.

Rigor mortis then spreads to the other muscles, including the internal organs, within the next four to six hours. The onset of rigor mortis is affected by the individual's age, sex, physical condition, and muscular build. Rigor mortis generally peaks at 12 hours, and dissipates after 48 hours. "

Motosikleti
    MT-09 SP
    Kamera kaydında yanlış görmediysem motor yerde sürüklenirken alev alıyor. O şekilde alev alan bir motosiklet depodaki benzini tüketene kadar kül olur ama kaza fotoğraflarında motor sapa sağlam. Motorun yandığına dair en ufak iz yok. Yada kamera kaydının kötülüğünden dolayı motor sürüklenirken döndüğü için hep stop lambası hem aydınlatmanın hızlı geçişinden bir kamera aldatmacası oluyor. Tam anlayamadım ama baya alev almış gibi gözüküyor görüntüde. Sürüklenmenin etkisiyle kıvılcım çıkmışta olabilir bunu atlamışım

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konunun uzmani degilim, baliklardaki Rigor mortis'i biliyorum ama insanlar icin icin az gibi. Wikipedia'dan;

"At the time of death, a condition called "primary flaccidity" occurs. Following this, the muscles stiffen in rigor mortis. All muscles in the body are affected. Starting between two and six hours following death, rigor mortis begins with the eyelids, neck, and jaw. The sequence may be due to different lactic acid levels among different muscles, which is directly related to the difference in glycogen levels and different types of muscle fibers.

Rigor mortis then spreads to the other muscles, including the internal organs, within the next four to six hours. The onset of rigor mortis is affected by the individual's age, sex, physical condition, and muscular build. Rigor mortis generally peaks at 12 hours, and dissipates after 48 hours. "
    Beyin hasarında "abnormal posturing" denen rijidite oluşabiliyormuş. Ellerin kolların bükülmesi decorticate posturing'e benziyor. (Uzman değilim, wikiden baka baka buna vardım...)
    gurcanozturk bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    https://youtu.be/AuuK3ac0DYs

Ne gerek var yahu cidden ne gerek var? O kadar zorladı ki düşmek için sonunda başardı.
    Örnek video - mt07 wheelie crash

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)