Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Taksi İle Kapı Açma Kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM DUKE 250 - 2016
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Osm@n adlı üyeden alıntı
    Ama bu arkadaş hata yapmıyor,

Yani yaptığı hata değil diyorsun.

Osm@n adlı üyeden alıntı
    bilakis bilerek ve isteyerek yapıyor.

Bilerek ve isteyerek yapılan şeyler doğru mu oluyor?
    Birde Türk dil kurumu yanlış, hata konusunda ne diyor müsaadeniz ile bir de ona bakalım.

TDK'nın güncel yazım kılavuzunda sık sık aranan bu kelimelerden biri de 'yanlış'tır. YANLIŞ NE DEMEK: 1- Bir kurala, bir ilkeye, bir gerçeğe uymama durumu, yanılgı, hata.
    Evet yaptığı hata değil. Trafik suçu da olsa "Suç".

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    bende bu videonun 20:20 nci dakikasında sağa sola salça olmaya çalıştım ama beceremedim. ekstra bir beceri istiyor sanırım bu durum

BloodyBaron bunu beğendi.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu videonun 20:20 nci dakikasında sağa sola salça olmaya çalıştım ama beceremedim. ekstra bir beceri istiyor sanırım bu durum

https://www.youtube.com/watch?v=f_CfkA_TLxo&t=754s
    Çappır lazım skuterle falan olacak iş değil. Çappır olacak asi olacaksın kural tanımaz olacaksın.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    superlight 200 alıp ape hanger takmak istiyorum :D

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde Türk dil kurumu yanlış, hata konusunda ne diyor müsaadeniz ile bir de ona bakalım.

TDK'nın güncel yazım kılavuzunda sık sık aranan bu kelimelerden biri de 'yanlış'tır. YANLIŞ NE DEMEK: 1- Bir kurala, bir ilkeye, bir gerçeğe uymama durumu, yanılgı, hata.
    hata
    /.–/
    ad
    1.
    yanılmadan doğan durum, yanılma, yanılgı, yanlış, yanlışlık.
    2.
    bilmeyerek ya da istemeksizin yapılan yanlışlık, yanılma.

yanlış
    ad
    1.
    bir gerçeğe, bir ilkeye, bir kurala uymama durumu.
    "Bir yanlışı düzeltmek istiyoruz"
    2.
    sıfat
    bir gerçeğe, bir ilkeye, bir kurala uymayan, gerçeğe, ilkeye. kurala aykırı olan.

Yani özetle hata bilmeden yapılır, yanlış ise bilerek!

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Yolun en sağında emniyet şeridinden motor süren adam bana "burada kapı mı açılır ?" diye bu şekilde bağırsa doğrudan girerim. %100 hatalısın ve haksızsın. Taksicinin tek suçu orada yolcu indirmek için durmaktır. Bak, sadece durmak demiyorum, yolcu indirmek için durmak. Araba arıza yaptığı için de durabilirdi. Yoksa emniyet şeridinde durmak normal bir şey ama özellikle İstanbul motorcuları için orası gazlama yeri olunca şeridi öngörülen amaç için kullanana böyle tepkiler gösteriyorlar. Bir de adama "Senin inmek istemen suç, kapıyı açman suç" demiş

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeş gazlayacaksanız gelin pistte yiyelim birbirimizi trafikten kurtulalım diye aradan geçiyoruz hız yapıyoruz herşey hata zaten birde ona rağmen hem suçlu hem güçlü olmıyalım bu kadar bencil bir toplum görmedim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CF Moto 250 NK-A
    Alıntı bugraacik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese selamlar,

Açıklamayı okumadan videoyu izlemek biraz sorun olabilir, lütfen okuyunuz.

Önceki günlerde başıma gelen talihsiz bir konu hakkında paylaşımda bulunacağım.
    Lütfen sadece ders çıkarın ve sizler daha çok dikkatli olun.

Hepimiz veya birçoğumuz trafikteyken olabildiğince geçebileceğimiz yerleri kullanırız. Ben de her zamanki gibi sağ şeridin ufak açıklığından olabildiğince sakin bir sürüş yapıyordum. Fakat sağa biraz yanaşıp yolcu indiren taksinin azizliğine uğradım. Trafik polislerinden ve gerekli kişilerden aldığım bilgiye göre o dar yollarda veya emniyet şeritlerinde herhangi bir hakkımız veya geçiş üstünlüğümüz yok. Fakat İstanbul trafiğinin şartları ne yazık ki bizi/beni o yollardan gitmeye zorluyor.

Konuya gelecek olursam, aracın biraz sağa yanaştığı dikkatimi çekti ve olabildiğince hızımı azalttım. Tam geçtim derken bi anda soldan açılan kapı motorumun sol çantasına çarptı ve devrilmek üzereyken ayağımla ayakta tutabildim.
    Sonrasında ise olayın vermiş olduğu stres, heyecan ve sinir ile kime kızacağımı bilmeden inen yolcuya kızdım. Aslında taksi şoförüne sinyal vermesi gerektiğini veya orada yolcu indirmemesi gerektiğini söyleyebilirdim fakat o anki boşluğuma denk geldi ne yazık ki.

Daha fazla uzatmadan sizlere o anın görüntüsünü paylaşıyorum.
    Biraz sinirli, biraz aralarda ettiğim küfürler için üzgünüm, edit ile fazla uğraşamadığım için bipleyemedim.
    Ve rica ediyorum, bazı konularda yargılamadan önce empati kuralım ve dikkat edin, "ben yaşadım, siz yaşamayın."

https://www.youtube.com/watch?v=deLJHUQZ5jg

Videoyu izledikten sonra yorumlarınız benim için değerli.
    Ve aslında şu soruyu sormalıyız; "ne yapmalıyız, ne yapmamalıyız?"
    geçmiş olsun. aracın emniyet şeridine geçmiş olması duracağının sinyali aslında.
    arızalanmış olabilir, yanlış ta olsa yolcu indirecek olabilir, yanda yolcu görmüştür onu almak için duruyor olabilir.
    her zaman dediğim gibi motorcunun içinde olduğu bir kaza varsa her zaman motorcu suçludur.
    yanlış anlama ben de kaza yaptım. eksper, emniyet %100 karşı tarafı suçlu buldu. ama resmiyette öyle.
    gayriresmi kurallarda her şeye bizim dikkat etmemiz, öngörmemiz gerekiyor. es geçtiğimiz bir durumun
    sonucu bu tip bir kaza olabiliyor. tekrar geçmiş olsun. yine ucuz atmatmışsınız. daha erken açsa direkt saplardınız.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)