Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Taksi İle Kapı Açma Kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Öncelikle herkese selamlar,

Açıklamayı okumadan videoyu izlemek biraz sorun olabilir, lütfen okuyunuz.

Önceki günlerde başıma gelen talihsiz bir konu hakkında paylaşımda bulunacağım.
    Lütfen sadece ders çıkarın ve sizler daha çok dikkatli olun.

Hepimiz veya birçoğumuz trafikteyken olabildiğince geçebileceğimiz yerleri kullanırız. Ben de her zamanki gibi sağ şeridin ufak açıklığından olabildiğince sakin bir sürüş yapıyordum. Fakat sağa biraz yanaşıp yolcu indiren taksinin azizliğine uğradım. Trafik polislerinden ve gerekli kişilerden aldığım bilgiye göre o dar yollarda veya emniyet şeritlerinde herhangi bir hakkımız veya geçiş üstünlüğümüz yok. Fakat İstanbul trafiğinin şartları ne yazık ki bizi/beni o yollardan gitmeye zorluyor.

Konuya gelecek olursam, aracın biraz sağa yanaştığı dikkatimi çekti ve olabildiğince hızımı azalttım. Tam geçtim derken bi anda soldan açılan kapı motorumun sol çantasına çarptı ve devrilmek üzereyken ayağımla ayakta tutabildim.
    Sonrasında ise olayın vermiş olduğu stres, heyecan ve sinir ile kime kızacağımı bilmeden inen yolcuya kızdım. Aslında taksi şoförüne sinyal vermesi gerektiğini veya orada yolcu indirmemesi gerektiğini söyleyebilirdim fakat o anki boşluğuma denk geldi ne yazık ki.

Daha fazla uzatmadan sizlere o anın görüntüsünü paylaşıyorum.
    Biraz sinirli, biraz aralarda ettiğim küfürler için üzgünüm, edit ile fazla uğraşamadığım için bipleyemedim.
    Ve rica ediyorum, bazı konularda yargılamadan önce empati kuralım ve dikkat edin, "ben yaşadım, siz yaşamayın."

Videoyu izledikten sonra yorumlarınız benim için değerli.
    Ve aslında şu soruyu sormalıyız; "ne yapmalıyız, ne yapmamalıyız?"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mavzer-i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hypermotard 796 / vulcan s / versys 650
    geçmiş olsun.
    eleştireceğim tek şey kanalın ismi ile davranışların birbirini tutmaması.
    bugraacik, Ekrem_06, Metela ve 6 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    konuscak birsey maalesef yok. arabalarin sagindan geciyoruz hepimiz ama bole kazalar oldugunda yuzde yuz sucluyuz.
    bugraacik bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Adam emniyet şeridinde yolcu indiremez mi ?

Size göre normal şeritte indirse suç, emniyet şeridinde indirse suç...

Ne yapsın taksici ? Göğe yükselip, uygun bir yerde yolcuları aşağı mı atsın...

Emniyet şeridi motorcuların tarlası mı?

Tepkilerin "aşırı", daha öncede yazdım ters biri seni patates edecek.

Burası İstanbul arabadan kimin çıkacağı belli olmaz, adam cinnet getirip annesini öldürüyor dikkat et.
    espresso bunu beğendi.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkçası yorumunu ve ilk bağrışını duyduktan sonra kalanını pek izlemek istemedim.

Aşağıda görselde gördüğümüz üzere tüm oklar seni gösteriyor. Yaptıgını hepimiz yapıyoruz ancak haksızlıgımızı bilerek yapmamız gerekiyor.

Zaten gittiğin bölge sana ait bir bölge değil, oradan niye sürüyosun?
    Taksi yarısını senin yoluna cıkarmış demek ki bir durum olabilir, niye geçmeye calısıyorsun?
    Gitmemen gereken yerden gittin diye başına birşey geldiğinde niye bağırıyorsun?

Sen kurallara uysaydın bu başına gelmezdi. O zaman bu öfke neden?

Bunları sormamın ayrı bir sebebi de haksızken bu sekilde tepki verdiğinde o aractaki insanların motosikelt sürücülerine bir önyargısı oluşacak ve belki yarın bigün başka birisinden hıncını cıkaracaklar.

Bu nedenle araç muamalesi görmek istiyorsak araç gibi kullanmalıyız, kullanmıyorsak da böyle bağırmamalıyız.

Cok gecmiş olsun

wing41, Ekrem_06, Rheago ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Omerius - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt25 - XJ6N - cb650f - Speed Triple 1050
    Alıntı mavzer-i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun.
    eleştireceğim tek şey kanalın ismi ile davranışların birbirini tutmaması.
    o ismin ironi olduğunu düşünüyorum zaten. Önceki videolarını da izlemiştim abinin. Ama adama da hak vermek lazım sürekli abiyi buluyor belalar. Bi yerden sonra eeee sıçarım lan beyefediliğine demiş olabilir.

Kapıyı açana bağırıp çagırmandan sonrasını izlemedim.

Bir arkadaş efendilik ve yaptıkların ile teşhisi koymuş ve çok haklı...

Benim de nacize tavsiyem bu şekilde davranma hem suçlusun hem güçlü.. Bir gün sana senin TİYNİYETİN birisi denk gelir ..Misal o araçtan inen denk gelseydi sen bana nasıl bağırıp çagırıyorsun diye devam ederdi sonu tatsız olurdu sizin için ..Biz de derdik ki video yu seyretigimizde araçtan ,inen haklı,eşinin yanında suçlu oldugu halde bagırıp çagırmış ama orantısız güç kulanmış şidette karşıyız derdik.

BloodyBaron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 MH DRİFT>CBR500R
    Bir gün biri denk gelir bir daha motor kullanamazsın. Geçen adam hık dedi hemen büyüğümsün ayağına girdin.

Normalde hiçbir konuda böyle sert konuşmayı sevmem ama müşteri olsam çağırırdım polisi bakalım emniyet şeridinden gitmekten kim suçlu çıkacaktı. O hızda kapı açılmasından nasıl öleceksen artık.

İstanbul çok ters yer. Bence kendine dikkat et. Motosikletle ile ilgili eğitim al. Geçmiş olsun.
    espresso ve arndiol bunu beğendiler.

HaktanCbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 696
    Biraz eğitim biraz olgunluk birazda sağduyu olsa bunların hiçbiri yaşanmaz.
    Bir tavsiye vereyim belki kendini California çöllerinde country müzik dinlerken Indian marka motosiklet sürüyor gibi hissediyorsun, burası İstanbul herkes kafayı yemiş 10 kişiden 5 i Suriyeli 2 si Polat Alemdar herkes ekonomik krizden dolayı gergin ve patlamaya hazır bomba gibi. Sen öleyim mi durduk yere dediğinde senin ölmen kafayı yemiş kitleye dediğinin mantıklı gelmesine bakar. Emniyet zaten uyuyor seni öldüren yakalansada "anama küfretti" der serbest kalır. Trafikte kimseye bulaşma, bulaşacaksanda illa en azından diklenenlere karşi r yapma ki iyice çıkmasın üste.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    cb250r
    kanalina soyle bir baktim da, her video kavga uzerine yapma yigidim pattes ederler bak

canin kavga istiyorsa da git boks moks yap bisiler at enerjini. alpa vlog denen elemani izleyip izleyip gaza geliyorsunuz.

Kapıyı açan yolcunun yerinde ben olsaydım çok güzel döverdim seni.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Geçmiş olsun hocam hepimiz yanlış olduğunu biliyoruz ama ben dahil çoğumuz sağdan geçme olayından vazgeçemiyoruz. Sıkmayın canınızı.

herife ilk tepkin ''yaa burda kapı mı açılır yaaa'' şeklinde..
    kapı nerde açılır reis ? sen sordun sen cevapla...
    aargh ve feti_can bunu beğendiler.

ero__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    En sevdiğimde kanalın adına istinaden ulu orta ana bacı küfür etmek... Bunları göze almadan o şeridi kullanıyorsanız zaten 1-0 mağlup başlıyorsunuz arkadaşım...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende sonraki projemde otobanda ters şeride girip milete üstüme sürüyorlar diye küfredeceğim
    maktama, YUNUSFERMAN, espresso ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Bir saat önce taksideydim. Adam aynı bu olayı anlattı. Yolcu kapıyı açabilsin diye sağda boşluk bırakıyor, oradan motor dalıyor, yolcu kapıyı açınca çarpıyor. Taksici arkadaşın ricasını size iletiyorum: "Sağdan geçmeyin, sol olabilir ama sağımızdan geçmeyin."
    zapalka bunu beğendi.

Hırbonen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zapalka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herife ilk tepkin ''yaa burda kapı mı açılır yaaa'' şeklinde..
    kapı nerde açılır reis ? sen sordun sen cevapla...
    Simdi olayin heyecani ile boyle seyler deniliyor.

Bak bu en sevdigimm

https://youtu.be/_VpD67GDw2g

infernus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dostum daha önceki videon ve yorumları buraya bırakıyorum. senden ricam yazılanları bir daha gözden geçirmen.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Sırf izleyici sayısını yükseltmek adına yazılan geçiştirici kelimeler. Adama eşinin yanında bağırmak da nedir? Daha önce de yazdım, tekrar uzun yazmıcam. Ayrıca; sağdan geçen sizsiniz. Taksici tutanak tuttursa, aracı da tamirata verse, aracın yattığı gün kadarını da sizden talep etse ve bu taksici arkadaş çok çabuk 5(beş) kişi olsa?

https://youtu.be/zyJbhMj9ym8

Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Kuba Strike 150 - Loading
    Şeridin dışında kullanıyorsun. Kullanmaman gereken şeridi kullanıyorsun. Yolcunun açtığı kapıda ayna yok. Suç yolcuda yada taksicide değil sende. Şerit dışında motosiklet sürerken daha dikkatli olmalısın.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)