Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Son 1 Ay İçerisinde Ülkemizde Yaşanan Motosiklet Kazaları-2

Motovento
    REKLAM ALANI
    bursagsli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni Seyhan (2012-2017), Sym Wolf 250
    Anladığım kadarıyla bu iki teker ne profesyonel ne acemi tanımıyor. 2 hafta önce bende kaza yaptım. Suç hem bende hem onda. Neden mi adamlar zevki için 3 şeridin 3 ünüde konvoy yapıp resmen kapatmış. Bunlardan sonra trafik açık. Orta şeridin sağında giderken sağ şeritteki arabanın yanına geldiğimde bir anda direksiyonu sola kırınca aynasına takıldım. Yaklaşık 70 km hızla vurduktan sonra tank slapper olup önümde ki aracın aynasına zarar verdim. Allah a şükür frenleyerek durdum. Gündüz de olsa gece de olsa bu bu motorun uzunları yanacak!!!.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kara kara düşünüyorum. sarı motosikletli neden çayıra girdi?
    repsol 600rr yada 1000rr sanırım.
    Al bende de o kadar. Dümdüz yol. Bakış kaçırdı dicem yol düz, valla anlamadım

Burası türkiye ... el birliği ile ülkemizin içine ediyoruz. Korkarak sürün motosikletinizi korkmaz ayıp bir şey değil.

Şunu da unutmayın yaşı küçük kardeşlerimiz için söylüyorum. Sürekli şöför kalitesi düşmekteve teroik bilgiler ile hareket etmekteler. Manevra yapan aracın sağına soluna yaklaşmayın. Tekeri yüksek kamyon gibi araçların mümkünse sağından solundan geçmek için dahi gitmeyin.

Bir de telefon kullanarak araba süren andavallar çok çoğaldı. Heran tetikte motor sürmelisiniz.

Allah kaza bela vermesin

gokhan85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR1000RR
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al bende de o kadar. Dümdüz yol. Bakış kaçırdı dicem yol düz, valla anlamadım
    Maalesef, motosiklet sürmenin temel kısımlarının bir çoğundan bihaber bir arkadaşımız. Kendisine geçmiş olsun diyor ve iyileşir iyileşmez eğitim almasını öneriyorum. Bazıları toplamda 1 yıldır motosiklet sürdüğünü söylüyorlar fakat 1 yılda bile bundan fazlasını öğrenmiş olması gerekirdi.

Buna rağmen CBR1000RR a geçecek cesareti bulabilmiş kendisinde. Kendisi bu platformu takip ediyorsa hakkını helal etsin, söylediklerimiz O'nun iyiliği için.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Bu sabah...
    Bakırköy-İncirli yan yoldan Ethica hastanesi yönüne giriş.

Trafik 30-40 km/s hızla akıyor.

Sağın sağında, 50cc scooterla bir genç ilerliyor. Mont yok, eldiven yok, kask yok.
    İnadına inadına sağa dönüşte aracın sağından geçmeye çalışıyor.
    Tabi sonuç hüsran. Araca dokununca dengesini kaybedip düşüyor.
    Allahtan kafada birşey yok. Dirseğini yere fena çarptı.

Yeni motor alıp trafik tecrübesi olmadan yola çıkan arkadaşlar büyük tehlike.
    Motosikleti sanki en sağdan gidip bir yere ulaşmanın en hızlı yolu gibi görüyorlar sadece...

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400

Ölüm

Bugun 14:00 civari chopperli biri gozumun onunde 2. Kopru otoyolunda otogar bayrampasa sapagina yanlislikla girdigi icin ana yola hamle yapti. Orta refuye motorun arkasini carpti o ara sag ayagi diz ile bilek ortasindan kopmak uzere kemik kirilmisti. keske sadece bu kalsaydi.

Bariyere carpinca hizi tahminimce 70 civarlari idi. Havada 3taklasini saydim. Hemen saga cektigim ve baktigimda yere dustugu an bi cips kamyonetinin kaskin uzerinden gectigini benim onumdeki arac gormus. Kafa tasi patlamisti ve o an arkadas orada öldü :(

https://i.imgyukle.com/2020/09/05/xNM3Xs.jpg

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun 14:00 civari chopperli biri gozumun onunde 2. Kopru otoyolunda otogar bayrampasa sapagina yanlislikla girdigi icin ana yola hamle yapti. Orta refuye motorun arkasini carpti o ara sag ayagi diz ile bilek ortasindan kopmak uzere kemik kirilmisti. keske sadece bu kalsaydi.

Bariyere carpinca hizi tahminimce 70 civarlari idi. Havada 3taklasini saydim. Hemen saga cektigim ve baktigimda yere dustugu an bi cips kamyonetinin kaskin uzerinden gectigini benim onumdeki arac gormus. Kafa tasi patlamisti ve o an arkadas orada öldü :(

https://i.imgyukle.com/2020/09/05/xNM3Xs.jpg
    Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Keşke resim paylaşmasaydın be üstat.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    Belki araç sürücüleri görürde biraz daha dikkat eder diye düşündüm. Çünkü motosiklet sürücülerini motosiklet gibi sadece obje sananlarda var.

Olay haberlerde bu şekilde aks ettirilmiş ama sürücü yan yoldan ana yola doğru girmeye çalışıyodu son anda. keşke o yoldan devam edip ilerden girseydi tekrar ana yola :(

https://www.sondakika.com/haber/habe...rpan-13574622/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı samet10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki araç sürücüleri görürde biraz daha dikkat eder diye düşündüm. Çünkü motosiklet sürücülerini motosiklet gibi sadece obje sananlarda var.

Olay haberlerde bu şekilde aks ettirilmiş ama sürücü yan yoldan ana yola doğru girmeye çalışıyodu son anda. keşke o yoldan devam edip ilerden girseydi tekrar ana yola :(

https://www.sondakika.com/haber/habe...rpan-13574622/
    Foto paylaşımı bu açıdan mantıklı.

Sultangazi'de oturuyorum bende o yoldan hergün geçiyorum hal-otogar istikametinden E-5 e bağlanıyorum.

Daha evvelsi gün bir kadın araç sürücüsü az kaldı o refüje girecekti son anda yoluna devam etti.

Orası öyle bir yer ki yanlışlıkla refüjün sağından devam edersen Sultangazi merkeze götürüyor, ve tekrar Tem'e bağlanmak işkenceye dönüyor. Soldan gidersen Tem otoyoluna devam ediyorsun.

Yani insanlar ana yoldan çıkmamak için epey bocalıyor orada.

Ben oraya yaklaşınca hep hızımı düşürüyorum malum birisi son dakka karar değiştirip beni biçmesin diye.

Ölen arkadaşa çok üzüldüm Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.

Resim paylaşılması iyi bence.. korku iyidir özellikle motor sürerken korkmak çok çok iyidir

frankestayn1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS
    Merhaba hocam özel mesajınızı cevaplayamadım o yüzden konuya yazıyorum özür dilerim

Merhaba hocam ben geçen sene, fiyatı hatırlamıyorum da 250 tl ye depoyu göçük dahil boyattım siyaha, seleyi de motosay da şirinevler de yaptırdım 100 150 tl bişeydi.

Bağcılar otosanayide boyattırdım 250 tl idi yanları da boyadı toplam 300 tl ye miss gibi olmuştu, valla tam yerini hatırlamıyorum ama bu boyattığım yerin bi abim demişti orayı onun sayesinde gitmiştim, 1 günde halletti usta sağ olsun

TOTEMONS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1991 MODEL MZ 251-YAMAHA MT-125-2014CBR500R-CBF150
    Alıntı SS40 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepsi neredeyse birbirinden farklı kazalar ve bazılarında motorlunun suçu yok denecek kadar az.

Misal 1.videoda ne yaparsak yapalım hepimiz bu riski alıyoruz, ara sokakta bir dingilin bizi biçip biçmeyeceğini bilemiyoruz.

2.videoda arkadaş sola dönüş olduğunu görüp, önündeki aracın oraya dönebileceğini okuyabilseydi keşke, ayrıca sola dönen aracın kaza yaşandıktan sonra "ben sinyal vermiştim" demek için sonradan sinyal yakması tamamen art niyettir, kanun da bu tarz hareketlerin cezası olması gerekir.

Bir diğer benzer art niyet, 20.videodaki tali yoldan ana yola çıkacak olan gri sedan aracın yaptığında mevcut. Motorlu hızlı geliyor (çok aşırı hızlı da değil bence), kaskı da yok o da hatası, ama çıkan araca bakın çarpışma olduktan sonra geri geri geliyor ve beklemesi gereken yere alıyor aracı, sinyal mi ? O da ne yeni mi icat edildi ? Tabi ki arabasında o teknoloji olmadığı için sinyal verememiş vatandaş.

Peki ya Hendek'te yaşanan kaza ? Oradaki yolda belli ki ne kasis ne de ışık sistemi var, trafik denetleme tabi ki de yok. O yüzden arabası olup kendinin bir bok sanan ve aracı iyi kullanmayı cadde aralarında 3 haneli sayılara çıkmak sanan bir takım mahlukatlar yüzünden, öne çıkma hatasında bulunan motorlu çok ağır bir çarpmaya maruz kalıyor.

Kendi kendimize yaptığımız hataları biliyoruz, ya da bildiğimiz varsaymak istiyorum. Yol her zaman değişkendir, kendime de sürekli bunu söylemeye çalışıyorum. Bir gün öncesinin hatta 1 saat öncesinin şartları ile şu anın şartları çok farklı olabiliyor. Burada biz sürücülere düşen başkalarının hatalarından ders almak bana göre.

Şahsen kaza videoları her ne kadar kötü olsa da bana ülkenin ve insanların gerçeklerini söylüyor, kendime telkinde bulunmak açısından ders oluyor diyebilirim.

Ancak ve ancak, hata yapmadığımda bir hıyarın yüzünden sakat kalmak ve ölmek istemiyorum. Bunlar sadece motor kullanırken değil, yürürken veya araç kullanırken de başıma gelebilir. Ülkede ciddi bir trafik denetim sıkıntısı olduğunu düşünüyorum.

Kendi ülkemde hiç kenara kuytuya gizlenmiş, hızlı araçları yakalamak için pusmuş trafik polisi görmedim. Kasksız kuryelere denetim yapan polislere de rastlamadım. Bilenler bilir, Avcılar'da yanyolların bir şeridi yavaş yavaş araç parketme yerine dönüşmekte, bunlar hakkında da denetim görmedim.

Koyduğunuz hiçbir kuralı denetlemezseniz, kurallara uyan enayi, uymayan akıllı olur.

Kafanızı şişirdim, kusura bakmayın.
    Hocam dikkatinize hayran oldum

Bende farkettim aracın sonradan sol sinyalini yaktığını.Yaptığı namussuzluk ve cinayettir.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı frankestayn1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocam özel mesajınızı cevaplayamadım o yüzden konuya yazıyorum özür dilerim

Merhaba hocam ben geçen sene, fiyatı hatırlamıyorum da 250 tl ye depoyu göçük dahil boyattım siyaha, seleyi de motosay da şirinevler de yaptırdım 100 150 tl bişeydi.

Bağcılar otosanayide boyattırdım 250 tl idi yanları da boyadı toplam 300 tl ye miss gibi olmuştu, valla tam yerini hatırlamıyorum ama bu boyattığım yerin bi abim demişti orayı onun sayesinde gitmiştim, 1 günde halletti usta sağ olsun
    Teşekkür ederim hocam sağolun

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)