Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dururken arkadan araba çarptı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Kırmızı ışıkta beklerken 2 şeritli normal bir yolda sağ şeritte motosikletim ile dururken yeşil yanması ile kalkışa geçtim.
    Geçer geçmez arkadan 70-90 km hızla bir araç sağ ve sol şeritte araçlar olduğundan emniyet şeridinden geçmeye çalışırken bize çarptı.

Ayağımda hafif ezikler oldu aracın motorla beni sıkıştırması ve motorun üstüme düşmesi ile. Onun dışında şu anlık bişey gözükmüyor çok şükür çatlak ya da kırık durumu pazartesi günü belli olacak. İlk kez kazaya karışıyorum ilk gelen ekip jandarmaydı olay resimlerini aldığını kamera görüntülerini izlediğini belirtti bize adamin hatalı olduğunu söyledi sadece, şikayette bulunduk ifade verdik jandarmaya. Herşeyim tamdı(kask eldiven vize sigorta)Resimde kırmızı alanda duruyorum mavi alandan sürücü geçmeye çalışırken bana çarpıyor. Sürücü 100 metre sonra durabildi.

Sorum şu:
    Ben 2. Üniversitemi okuyorum bir eğitimci olacağım aynı zamanda kurumsal bir firmada çalışıyorum. Şu anda yürüme imkanım en az 1 ay olmayacak gibi çalışamayacağım. Motosikletin zararını hiç bilmiyorum direk hastaneye kaldırıldık. Aracım için değer kaybı hasar kaydı ve hayatımı tehlikeye attığı için ne gibi dava ya da şikayette bulunabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Avukat yardımı ile tazminat davası açabilirsiniz.

Peki sizce ne kadara kadar açabilirim ve kazanma oranım nedir çünkü bu tür durumlarda ölüm ya da organ kaybı olmadıkça davalar olumsuzlukla sonuçlanıyor diye biliyorum.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    bir avukatla görüşsen iyi olur

Motosikleti
    Sattığına pişman ve yeni arayışında
    Öncelikle çok geçmiş olsun.Bence böyle bir durumda direk bir avukata başvurmalısın.Çevrende sor soruştur avukatlar senin bu sorularına cevap vermek için para talep etmezler.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    avukata başvur hocam, tazminat hakkın elbette vardır ancak tüm unsurları inceleyip ona göre karar verirler.

Motorunun bulundugu noktadan tutun şansınıza gelecek hakimin adalet duygusuna kadar bunlar etkileniyor.

biliyorsunuz aynı davayı 10 farklı hakime versek 10 farklı karar cıkar.

En temizi avukat.

Mallaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GS
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Arkadaşlar resimleri neden göremiyorum?

onuriskender - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF - 150 Nk
    Değer kaybı için dava açılabilir. Sonuçta sizin malınızın değeri 10 ve başka birinin ihmalkarlığı-umursamazlığı yüzünden 6'ya satacaksınız. 1 ay da çalışamayacağınızı söylüyorsunuz. Tazminat davalarında iş görmezlik, uzuv kaybı gibi durumlarda kişinin hayatına maddi ve manevi olarak ne kadar etki edeceği hesaplanır. Çalışamadığınız gün sayısı kadar ücret + tedavi masrafları + manevi tazminat.

Maddi tazminatta, maddi olarak para kaybınızı alırsınız.
    Manevi tazminat sizin durumunuzda nasıl olur bilemedim. Avukat bilir en doğrusunu. Avukat tanıdık olsun. Trafik kazası sonrasında türeyen, telefonla taciz edenlerden olmasın.

Alıntı yokon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maddi tazminatta, maddi olarak para kaybınızı alırsınız.
    Manevi tazminat sizin durumunuzda nasıl olur bilemedim. Avukat bilir en doğrusunu. Avukat tanıdık olsun. Trafik kazası sonrasında türeyen, telefonla taciz edenlerden olmasın.
    Devam eden dava dışında sanırım maddi tazminat davası açmam gerekecek anladığım kadarıyla. Aracım dışında eldiven kask üstümde ki her şey zarar gördü otokurtarmaya 300 tl verdim bu zararlarım için ayrıca bir dava şart sanırım?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)