Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Sol şeritte ki taksinin kapısına çarptım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Alper600RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar merhaba. 29 ekim 2019 da eminönünde trafiğin durduğu esnada aradan geçerken sol şeritteki taksinin yolcusunun eteğinin kapıya sıkışıp aynayi kontrol etmeden kapiyi açtığından dolayi ben daha frene elimi atamadan kapiya carpip ordan baska bir araca hasar verdim. Motorum suan serviste ekspertizin verecegi karari bekliyorum. Sizce bu durumda kim suclu çıkar. İlaven daha once boyle bir olay basima gelmediği için süreci bilmiyorum. Ben kusurlu çıkarsam benim Sigorta şirketim ben hariç herkesin hasarini karşılayacak mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Kaza anının fotoğrafı. https://i.hizliresim.com/vaGojD.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Maalesef sen suçlusun. Senin sigorta şirketin poliçende yazan maddi hasar tutarını ki 32000₺-38000₺ aralığında bir değerdir. Bunları karşılar. İki araca verdiğin toplam tutar bunu aşar ise senden rücu ederler. Taksi kalkıp, aracın ticari faaliyeti durdurup, aracın yatış bedelinin tahsilini, hususi araç değer kaybını da isteyebilir.

Senin motosiklet olarak aralardan geçme gibi bir lüksün yok. Diğer araçlar gibi şeridinden gitmen gerekiyor. Maalesef Türkiye’de suça karışana kadar bu unsurlar göz ardı edildiğinden dolayı, biz motosiklet kullanıcıları bu suistimal ediyoruz. Geçmiş olsun. Sende birşey yok ise cana geleceğine mala gelsin repliğini paylaşmak zorundayız.
    dyavol-77 bunu beğendi.

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    malesef aralardan geçerken tüm sorumluluğu kabul etmiş oluyoruz, sol şeritte kapı açma olayından dolayı %100 kusur almasan dahi en az %70 kusuru sana yüklerler. buda senin motorunun bir kısmını karşılar bir kısmını cebinden ödersin. diğer araçların maddi hasarı çok büyük değilse onlar senin sigortandan yapılır. ancak bir sonraki sigortan için çok geçmiş olsun diyorum.

Passatin tamponu catladi taksinin kapisi yamuldu tutanagi tutup taksiciyle numalarimizi alip taksiciyi işinden etmemek icin yolladik. Bilgileri whatsapp üzerinden aldik. İnsallah %100 kusurlu olmam. Cunku orda yolcunun da kapiyi acmamasi gerekiyordu.

Motosikleti
    KTM Duke 390 - 2017
    Hocam geçmiş olsun. Aralar gitmek o zaman çok tehlikeli. Gelişmelerden haber ediniz bizi,bizde bilgilenelim.

Tekrardan geçmiş olsun.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Aralarından geçmeye kalkmışşsın Allah yardımcın olsun.

Bakalim arkadaşlar durumu burda paylasir bilgileniriz buda ders oldu bana dahada aralardan derelerden gitmem. Bu cok dusuk suratlerde oldu cana gelecegine mala gelsin. Güvenli sürüşler arkadaslar
    logicache bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    O nasıl tampondur ki çatlayabiliyor ya da nasıl bir hızdır ki? Hızınız kaçtı?

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. 29 ekim 2019 da eminönünde trafiğin durduğu esnada aradan geçerken sol şeritteki taksinin yolcusunun eteğinin kapıya sıkışıp aynayi kontrol etmeden kapiyi açtığından dolayi ben daha frene elimi atamadan kapiya carpip ordan baska bir araca hasar verdim. Motorum suan serviste ekspertizin verecegi karari bekliyorum. Sizce bu durumda kim suclu çıkar. İlaven daha once boyle bir olay basima gelmediği için süreci bilmiyorum. Ben kusurlu çıkarsam benim Sigorta şirketim ben hariç herkesin hasarini karşılayacak mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Kaza anının fotoğrafı. https://i.hizliresim.com/vaGojD.jpg
    Suç sende...
    The Power of The Dreams.

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Bence %100 cikmaz sana . Sen bir kural ihlali yapmissin oda bir kural ihlali yapmis. Tabi tutanaga ne yazdiginiz da önemli. Taksici benim bilgim disinda yolcu kapiyi acti yazdiysa sonuc ne olacak?

Yolcunun tc nosunu aldik zaten kayitlarda dediginiz gibi yazildi. Taksicinin haberi olmadan kapiyi actigina dair benim savunmam iste neyse onu soyledik. Trafigin durdugu esnada aradan gecerken yapi acildi carptik dedim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:12 ----------

Kardesim aslinda tampon çatlamadı. Hizimda cok dusukdu oyle hayal ettiginiz birsey yok. Tamponun altindaki kirmizi olan parcanin cami catladi sadece. Hani arkadaki adamin farlari yandığında yansima yapip yaniyormus gibi olan parcalar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aralardan geçmen yasak zaten kural ihlali
    Trafik duruyor, akan trafik olmadıgı için yolcuya birşey diyeceklerini sanmıyorum
    Aynaya bakmadan kapıyı actı diyorsun da yolcunun aynası mı var? Ya da ön koltukta bile otursa aynaya baktıgında açıdan dolayı arkayı görmesi mümkün değil.
    Duran trafikte taksiciden izin alıp elbisesini içeri almak için soracak kimse yoktur bu ülkede.

Tahminim %80 / 100 arası sana cıkacaktır ceza, taksici insaflı mı önemli olan o. Hasardan dolayı maddi kayıba ugradım, taksime binmediler de diyebilir tamir için 1 gün kapatmak zorunda kaldım da.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Geçenlerde bir haber okudum.
    Hatırlarsınız taksi kenara iyi yanaşmamış motorlu arkadaş aracın sağından geçmek isterken yolcu kapıyı açmış ve kaza olmuştu.
    Sanırım forumda videosu da var.
    İşte o davada taksi sürücüsü ve yolcu kusurlu bulundu.
    Emsal de teşkil edeceğinden kusurun yüzde yüzünü sana yükleyeceklerini sanmıyorum.
    Yavaş yavaş avrupa ülkeleri filtrelemeyi yasal hale getiriyorlar.
    Bu konuda Türk kamuoyu da yukarıdakilere baskı yapmaya başlasa iyi olacak.
    Motosikletler şeride girdiğinde neredeyse bir otomobil kadar yer işgal ediyor.
    Bu da araç kuyruğunun uzaması demek.
    Yani motosikletlerin filtreleme yapması trafik sıkışıklığını da bir nebze rahatlatacak bir uygulama.
    Tabi ki kurallar dahilinde.
    Kural [ Z ] bunu beğendi.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Geçmiş olsun. Benzeri olay başıma geldi bağdat caddesinde ışıklardan sağa dönen araç bana vurdu düşmedim ama motosikletin koruma demiri aracın tamponunu yerinden çıkardı tutanak tuttuk suçlu ben çıktım şaşırdım

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı nanis61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Benzeri olay başıma geldi bağdat caddesinde ışıklardan sağa dönen araç bana vurdu düşmedim ama motosikletin koruma demiri aracın tamponunu yerinden çıkardı tutanak tuttuk suçlu ben çıktım şaşırdım
    Sasiracak bir sey yok, trafik kanununda serit ihlali sanirim, yurtdisinda "lane splitting" olarak geciyor olabilir.

Arkadaslar ben 0,00 olarak kusursuzum. Taksici %100 kusurlu çıktı arkadaslar
    zekeriyaimam ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı Alper600RR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben 0,00 olarak kusursuzum. Taksici %100 kusurlu çıktı arkadaslar
    Hayret kanunlar bizi korumuş.Hayırlı olsun

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cok sevindim ancak cok sacma geldi.

aralardan gecmek yasak olmaktan kalktı mı?

Ayrıca taksici ne alaka, yolcu sana ucan tekme atsa taksici mi suclu olacak :D

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayret kanunlar bizi korumuş.Hayırlı olsun
    Bende çok şaşırdım. Nasıl olduki bu acaba? Bana emniyet şeridinden çıkıp patlatan ve yaralayan adama bile max %75 verdi polis. Mobese kamerasından %100 kusursuz olduğum görüldüğü halde.

Senin adına da sevindim. Böylece masraflarını yaptırır ve kazadan dolayı yaptırım almazsın.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cok sevindim ancak cok sacma geldi.

aralardan gecmek yasak olmaktan kalktı mı?

Ayrıca taksici ne alaka, yolcu sana ucan tekme atsa taksici mi suclu olacak :D
    Motosikletin şeridinden gittiği , taksi yolcusunun da sağ kapıyı açtığı varsayımı üzerinden gitmişler demekki. Bu durumda suçsuz oluyor. İfade tutanağında "aradan gidiyordum" diye birşey yazmadığı sürece bence suçlu olmaz.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)