Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA FORZA ILE KAZA YAPTIM

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Forza
    Arkadaşlar hepinize tek tek cevap yazamiyorum.
    Sadece tek söylemek istediğim araç sürücüsünün ani freni ile kendi hizimi durduramadim ya arkadan giricektim yada sağ veya sola kacicaktim ben sagdan kacmayi o anki refleksle denedim çünkü solda 2 arac vardi arada kalabilirdim. Tabiki araç beni görmediği için sağa kırdı. Aracın tek suçu sinyal vermemek degil sanki o seritte devam edicekmis gibi davranip beni yaniltmasi ve tabiki ani freni.
    Bir diğer durum ise arac sahibi beni hastaneye bırakıyor ve kaçıyor polis bile ulasamiyor şuan sizce kaçıyor olsamı bir suçu olduğu anlamina gelmiyor mu?
    Ya alkol var ya ehliyet yok ya uyusturucu var yada bir suçu var ki kaçtı ve 3 gundur bana ulaşmadi yada polise gitmedi.

Benim hatam hızım diger hicbir hatayi kabul etmiyorum. Onun sağına kırmam onun ani frenine refleksti

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Araba sinyal vermemiş olabilir hatta maalesef ki trafik bunun gibi milyonlarca embesille dolu ancak bu gibi trafikte bu hızlarla gitmekle halen hayatta olduğunuza da şükredin, geçmiş olsun bir an evvel sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle, mutlaka bu şekilde gitmeyi kafanızdan bir an evvel silin yoksa ciddi daha büyük kazalar geçirebilirsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

hatta hatırladım videolardan ters yönde bostancıda gide gide ilanlarla ilgili yorumlar da yapıyordunuz, yani bence bazı yönlerden sıkıntılı bir durum var sizde bir an evvel motor kullanmadaki bu sorunları çözmenizi diliyorum yoksa siz hiçbir şekilde asıl sorunun kendinizde olduğunu anlamayacaksınız.

Motosikleti
    Kuba Dragon 50
    Çok geçmiş olsun. Kusur büyük oranda sizde. Maddi şeyler bir yana, zarar gören motor sürücüsü oluyor. Daha çok dikkat edelim hocam. :(

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun. Yoğun trafikte 100 km/h hızla bu kazayı ucuz atlatmışsınız. Kazada kusur dağılımı konusu önemli değil. Bu tür kazalar artık klasikleşti. Önemli olan hala hayatta olmanız. Tam karşıdaki direğe vurmamanız, bir aracın altına girmemeniz büyük bir şans olmuş. Sanırım bel omurlarınızdan birinde kırılma oldu. Bir yere çarptınız da mı oldu. Yoksa yere düşmenin etkisiyle mi? Ne gibi bir tedavi yapıyorlar? Acil şifalar dilerim.

Motosikleti
    nc70x dct/dio/pcx
    Arabanin dönme ,hatta sinyalsiz dönme olasiligini her zaman hesaplamak gerekir ..takip mesafesi olmadan aradan kullaniyorsak bu şart..

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim, motosikleti acilen bırakmalısın. forza'yı sat, araba al. acil diyorum. kendine iyi bak. tekrar geçmiş olsun.
    uzay gemisi, murat1903, matrax33 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    R25
    Geçmiş olsun, avcılar mezarlığın oradaki shell in önü, bir çok kaza oluyor orada. Hızınız yüksek aracın döneceğini tahmin etmeniz gerekirdi. Suç oranı size daha yüksek çıkacaktır. O yolda süreklı sol şeritten gitmek lazım, çünkü sağ taraf yol boyunca sokak dolu. Tekrar geçmiş olsun.

Motosikleti
    Forza
    Alıntı AzÇok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Yoğun trafikte 100 km/h hızla bu kazayı ucuz atlatmışsınız. Kazada kusur dağılımı konusu önemli değil. Bu tür kazalar artık klasikleşti. Önemli olan hala hayatta olmanız. Tam karşıdaki direğe vurmamanız, bir aracın altına girmemeniz büyük bir şans olmuş. Sanırım bel omurlarınızdan birinde kırılma oldu. Bir yere çarptınız da mı oldu. Yoksa yere düşmenin etkisiyle mi? Ne gibi bir tedavi yapıyorlar? Acil şifalar dilerim.
    Çok güzel yorum yapmışsınız
    Tedavi şimdilik yatarak kırığın kaynamasıni beklemek
    Motor üstüme düştü elimle ittim ama ancak o kadar

Geçmiş olsun araç burada sadece sinyalsiz dönüş hatası yapmış.
    Siz ise %30 üzeri hız ihlali, Olmayan şeritten gitmek, Aracı sağından geçmeye çalışmaktan daha fazla kusurlusunuz.

Hiç polise bilmem neye gidipte olayları uzatmanızın manası yok. Yavaş yavaş cepten çıkma parçalarla vs toparlayabilirsiniz motoru.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gurkan_k2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece tek söylemek istediğim araç sürücüsünün ani freni ile kendi hizimi durduramadim ya arkadan giricektim yada sağ veya sola kacicaktim ben sagdan kacmayi o anki refleksle denedim çünkü solda 2 arac vardi arada kalabilirdim. Tabiki araç beni görmediği için sağa kırdı. Aracın tek suçu sinyal vermemek degil sanki o seritte devam edicekmis gibi davranip beni yaniltmasi ve tabiki ani freni.
    Bir diğer durum ise arac sahibi beni hastaneye bırakıyor ve kaçıyor polis bile ulasamiyor şuan sizce kaçıyor olsamı bir suçu olduğu anlamina gelmiyor mu?
    Ya alkol var ya ehliyet yok ya uyusturucu var yada bir suçu var ki kaçtı ve 3 gundur bana ulaşmadi yada polise gitmedi.

Benim hatam hızım diger hicbir hatayi kabul etmiyorum. Onun sağına kırmam onun ani frenine refleksti

Saygılar
    46/2-f: Aksine bir işaret bulunmadıkça sürücülerin;trafik kazası, arıza halleri, acil yardım,kurtarma, kar mücadelesi, kaza incelemesi,genel güvenlik ve asayişin sağlanması gibi durumlar dışında emniyet şeritlerini ve banketleri kullanmaları,
    İdari para Cezası : 1002 TL
    54/1-a Öndeki aracı geçerken geçme kurallarına riayet etmemek, yasaktır.
    Bu kurala uymayan Sürücülere karayolları trafik kanunu gereğince 54/1-a trafik cezası tatbik edilir.
    İdari para Cezası : 235 TL
    Ceza Puanı : 20
    Eğer bu kazadaki hatanızı kabul etmiyor ve ders çıkarmıyorsanız yine aynı şekilde bir kaza yapmanız büyük olasılık.Ayrıca o arabanın yerinde bir motosikletli yada bisikletli de olabilirdi.

Ne zaman İstanbul'un içinden geçsem araba sürücüleri de motosiklet sürücüleri de ruh hastası gibi kullanıyor,çok gereksiz riskler alıyor trafikteki diğer sürücüleri gereksiz tehlikeye atıyor.Bir de bu kötü ve dikkatsiz araç kullanımıyla "İyi araç kullanma" olarak övünüyorlar.Size her ne kadar sürekli emniyet şeridini işgal etmek normal bir durum gibi gelse de hem kanunlara aykırı,hem güvenli değil.Sizin son gaz gittiğiniz o emniyet şeridin de lastiği patlamış yada motosikleti arızalanmış başka bir motosiklet sürücü de olabilir.

Nerede ise durma noktasında yavaş ilerleyen bir aracı fark edemiyorsanız,hareketlerini tahmin edemiyorsanız size tavsiyem motosiklet kullanmayın.Biz motosiklet sürücüleri olarak bırakın sadece kanunlara uygun motosiklet kullanmayı elimizden geldiğince diğer sürücülerin hatalarını telafi edecek şekilde defansif sürüş yapmalıyız.Aksi halde bu tarz kazalar kaçınılmaz oluyor.

Türkiye'deki motosiklet kazalarının çok büyük bir bölümünün İstanbul'da olması sanırım rastlantı değil.
    murat1903 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim, motosikleti acilen bırakmalısın. forza'yı sat, araba al. acil diyorum. kendine iyi bak. tekrar geçmiş olsun.
    Suç tamamen motosikletçi kardeşimde, 100km hızla yavaş akan trafikte en sağdan yardırmak ve kaçınılmaz son....Orda olmaz ise biraz ileride kaza yapacakmışsın. Ölmek için sürmek buna dense gerek. İyileşince ilk iş hasar görmüş Forzanı satıp arabaya geçmeni tavsiye ediyorum.
    murat1903 ve dovahhkin bunu beğendiler.
    The Power of The Dreams.

bajajpulsar2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CygnusL(2015)-NS200(2015)-MT25(2020)
    kazayı yaptıktan sonra kim haklı kim suçlu maalesef teferruat.
    aracın şoförü önceden sinyal verseydi kaza büyük olasılıkla gerçekleşmeyecekti ancak işi olasılıklara bırakmak yerine kendi önlemimizi almakta fayda var.

Madrap2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25 2017
    Şu e5 kullanmayi bırakın artik boşverin temden devam e5de hic bosluk yok yanyollar berbat motorcular icin kaçacak bir yer yok
    Not: çok gecmis olsun inşallah daha kotusu olmaz

Alıntı bajajpulsar2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kazayı yaptıktan sonra kim haklı kim suçlu maalesef teferruat.
    aracın şoförü önceden sinyal verseydi kaza büyük olasılıkla gerçekleşmeyecekti ancak işi olasılıklara bırakmak yerine kendi önlemimizi almakta fayda var.
    İstediği kadar sinyal versin. 100-100 km hızdan laak diye 0 a hiç bir motor inemez.
    murat1903 bunu beğendi.

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Birader videoyu gördüm eyvah dedim aynı kazanın karbon kopyasını ben yaptım kusura bakma ama benim hatalı olduğum gibi sende hatalısın ve hatan hızın değil orada benzinlik var araçlar oraya dönebilir sen hala daha sağ şeridi benim gibi tutturmuş gidiyorsun.Böyle yerlere gelindiğinde solunda araç varsa arkasına geç.Ben geçmedim yanından giderim dedim hatta gaz da açtım araç üzerime çıkıyordu bereket fazla hızlanamamıştım da topladım adamın kapı biraz göçtü.Eğer ben hala hızım hariç hatalı değildim dersen motoru sat araç al en azından seni sevenleri üzmemiş olursun milli servette boşa gitmez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

Neyse geçmiş olsun inşallah başka kaza yapmazsın.
    murat1903 bunu beğendi.

kulspruta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 / 2019
    Geçmiş olsun dostum umarım bir an önce sağlığına kavuşursun. Göz göre göre kaza yapmışsın. Araç sinyal vermemiş eyvallah ama bir dünya araç sağa sinyal veriyor, orada bir yoğunluk var, benzinlik var... Hızını azalacağına gaz açıyorsun.
    murat1903 bunu beğendi.

DKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tengri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun, son kazanız olması dileğiyle.

İleride benzinliğin girişine yakın trafik durma noktasına gelmiş, çarptığınız aracın arkasındaki iki araç da sağa sinyal vermiş - şerit değiştirmekle meşgul. Ancak sizin kadranınız o arada 80'den 100'e çıkıyor.. Sakin kafayla izlediğinizde siz de hatanın büyük kısmının kendinizde olduğunu göreceksiniz.

Tekeriniz düz bassın.
    ne sinyali ne benzinliği ? hiç bir şey göremedik ki, olmuş sana isle of tt man
    Tengri bunu beğendi.
    Kurt Ölümüne Yakın Yalnız Olur

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı gurkan_k2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Saygılar
    Öncelikle geçmiş olsun...

Çok özür ama bu kafayla devam ederseniz fazla yaşamazsınız.

Size göre ben trafikte araba kullanırken, sürekli sağdan soldan sizin gibi trafik kurallarına uymadan araç kullanabilecek birileri olduğunu düşünmek zorundayım. Sözlerinizden bunu anlıyorum.

Siz kendinizi düşünmeyeceksiniz. Trafikteki diğer araç ve yayaları düşünmeyeceksiniz, ama ben, arkamdan hız sınırının %30 üzerinde bir motor gelebileceğini kuralları hiçe sayarak sağımdan geçebileceğini düşüneceğim!

Bunları gerçekten inanarak söylüyorsanız derhal herhangi bir araçla trafiğe çıkmayı bırakın.
    Biz trafikteki diğer fanileri tehlikeye atıyorsunuz.

Not: Araç sahibi insanlık yapıp hastaneye götürmüş en azından. Alkollüde olsa, uyuşturucuda kullanmış olsa hatalı sizsiniz.
    murat1903 bunu beğendi.

Motosikleti
    BMW F 650 GS
    Öncelikle geçmiş olsun, allah beterinden saklasın, umarım bu kazadan ders çıkartmışsınızdır. Umarım beni yanlış anlamazsınız ama bir motor sürücüsü olarak bence bir çok hatanız var. Vidyo ilk başladığında ofset olan alandan gidiyorsunuz ve 2. 3. saniyede sağ taraftan yola katılım yapan araçların şeridine giriyorsunuz, oradan aynanızın kör noktasında kalan farkedemediğiniz bir araçta size çarpabilirdi. 6. 7. saniyede ise hızınız trafiğin hızının neredeyse iki katı gibi. 8. 9. saniyede ise önünüzdeki iki araçta sağa girmek için sinyal vermiş bir tanesi taksici hemde ne olursa olsun sinyal veren yada sapma eğiliminde olan taksici gördüğümde hızımı düşürür çok uzak mesafeden tedbir alırım. Aniden aynaya bakmadan çıkadabilir, kör noktasında kaldığınız için sizide görmeyebilir, sağa sinyal vermiş birinin yanından asla iki katı hızla geçmem. Yol hakkı onların olduğu için yapmıyorum bunu, onlar hayatta kalırken biz ölüyoruz. Ayrıca ford marka aracın fren lambası 8. saniyede yanmış, o anda szinde hızınızı düşürmeniz frenlemeniz gerekirdi, ancak siz gaz bile kesmeden devam ediyorsunuz. Eğer takip mesafesini korusaydınız araç aniden sağa bile dönse sizde yavaşlar durmadan solundan devam edebilirdiniz. Gelelim ford marka aracın sinyal vermemesine otomobilcilerde mantık her zaman şudur, zaten en sağ şeritteyim daha sağımsa şerit yok kime sinyal veriyorum, neden aynaya bakıyoyorum, geçerim sağa giderim... Otomobil sürücüsünün burada gördüğü en büyük tehlike frenlersem biri arkadan çarparmı ? ancak dikiz aynasına baktıysa eğer arkasındada baya bi boşlukta var. Sonuçta siz şerit olmayan yerden gidiyorsunuz ve trafik kuralları gereğince takip mesafesini korumak zorundasınız, önceki araç göktende düşse arkadan çarpan suçludur. Ancak trafik kurallarını bir kenara bıraktım, istanbul trafiğinde hayatta kalmak için şizofren gibi motor kullanmak gerekli, göz kontağı kurmadan, öndeki aracın sizi gördüğünden emin olmadan kesinlikle araçların sağından gidilmemeli. Sağdanda gidilse en fazla %20 yüksek hızla gidilmeli. Hatanızı kabul edip etmemek size kalmış ancak, trafikte hayatta kalmak için ders çıkarmak gerek.

Motosikleti
    cıks
    geçmiş olsun, çok daha kötü bir durumda olabilirdin verilmiş sadakan varmış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)