Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tali Yoldan Çıkan Araba %100 Kusursuz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Selamlar herkese.
    Dün talihsiz bir kaza yaşadık eşimle birlikte. Eşimle merkezde iş aramaya çıktık, dönüşte tek yol üzerinde çift şerit daracık anayolda giderken çıktığım yokuştan debriyajla inip yukarı doğru yokuşu tırmandım ve yokuşu çıkana kadar yol görünmüyor. Çıkar çıkmaz sağ yönümdeki tali yoldan aracı benim şeridimin ortasına kadar çıkarmış arabayı gördüm, frene bastım ancak toprakta mıcır ve taş olmasıyla arka tekerlek yalpaladı, devrilip aracın altına girmektense sol şeritten kaçıp kaza olacaksa da en az hasarla kurtulayım derken kornaya basıp sol yonden gidecekken araç ilerlemeye devam etti ve çarpıştık. Araba sürücüsünde bir şey yok, eşim havalanıp yere düştü ben de aynı şekilde, eşimde ezikler var sadece benimse sağ işaret parmağım kırıldı.
    Jandarma anında geldi ambulansla bizi götürdüler, bugün jandarmadan kaza raporunu aldım, kusuru %100 bende bulmuşlar (tepeye çıkarken yavaşlamamışım ki ben hız sınırına uymayan bir insan da değilim, önümü görmediğim yoldan da pata küte çıkacak kadar canına susamış insan da değilim). Bana hız cezası kesmişler o neyse. Karşı tarafa herhangi bir kusur, ihlal yazilmamis (jandarmayla baya iyi arkadaşlar bu arada), ayriyeten o ara esimle ilgilenmekten fotograf cekmeye firsat bulamadim jandarmanin cektigini gördüm bir de karşı tarafın, bugun whatsapp storysinden aldim fotoğrafı ancak raporda fotograf veya video
    yoktur yazıyor.. kime sorsak sende kusur yok hızdan yazsalar bile kusurun büyük kısmı karşıda itiraz et dava aç diyor ki bana da çok enteresan ve kelek varmış gibi geliyor.
    Bir de size sormak istedim, bu işten anlayan birileri şu konumda nasıl karşı taraf tertemiz kusursuz oluyor bilen eden varsa lütfen açıklasın bir yol yordam gostersin.. ek olarak kaza raporunu ve fotoğrafını yüklüyorum.. Sağolun simdiden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Onu yazan jandarmanın sülalesini.... Jandarma bile taraf tutar olmuş. Hızdan belki ceza yersiniz 8/2 size verirler ancak suçlu karşı taraf. Biraz ugrastiracak gibi gözüküyor. Şu resmi gören her hakim sizin haklı olduğunuzu söyleyeceğini dusunuyorum.
    Erenk34 bunu beğendi.

Ros1n2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superduke
    Tali yoldan çıkanlar ne zamandan beri kusursuz sayılmaya başlandı yahu vallahi doblocu şahinciler duysa yaşayan motorcu kalmaz ülkede

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    bu iş trafik mahkemesinde çözülür çünkü SENİN HIZLI OLMAN SADECE KUSUR 8 de 2 dir ama kontorlsüz çıkış yapan 8 de 6 kusurlu olur

büyük ihtimal bu esmiş gürlemiştir abi motorda hızlıydı tabi abim şimdi motoru kusuru yaparız

birde kaza zede motorcu suçu yıkan devlet görevlisini ..... KAFASINI DUVARLARA VURA VURA::::.....

yazık gerçekten ne olsa motorcu hatalı

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Ne kadar jandarma varsa , o kadarda polis var..

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam yanlış anlamayın; ancak çözemediğim 2 mevzu var.

Tali yoldan cıkan araba sizden önce yolda oldugu için geçiş hakkına zaten sahip olması gerekmiyor mu? siz oradayken sokaktan fırlamamış o nedenle jandarmaya ayar vermiş olabilir

diğer mevzu da yukardaki şekilde olsa bile geldiğinizi görüp dururken hareket etmesi zaten onu kusurlu yapmaz mı
    zihnigonen bunu beğendi.

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Bu nasıl kaza tutanağı allasen, "motosiklet seyir halinde iken,tali yoldan kontrolsüz çıkan otomobil motosiklete sağ tarafından çarpmak suretiyle kaza meydana gelmiştir. " şeklinde düzeltilmesi lazım. İtiraz edin mutlaka.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    yani hızını düşürmeyen motosiklet suçlu kontrosuz çıkan araç suçsuz böyle saçmalık olmaz

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Hızınız kaçtı acaba?

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    Vakit kaybetmetmeden hemen gidip itiraz edin, siz haklısınız karsi taraf sizin o anki halinizden faydalanarak kendi tarafina göre tutanak tutturmuş. Hızli gitseniz bile ki sanmiyorum hızli gittiginizi yoksa ufak hasarlarla atlatamazdiniz, yine hakli olan sizsiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Ayrıca sizin fren iziniz 6 metre nasil olurda suçlu olursunuz bariz önünuze çıkmıs ve frene basmissiniz

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Tepeden dolayı görüntü olmadığını söylediniz, bu durumda otomobil de sizi görememiş anlaşılan ve yola sizden önce çıkmış, siz de kontrolsüz gittiğiniz için duramayıp çarpmışsınız.
    Böyle değerlendirilmiş olay tahminim.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Görüntü olmadan tutanak ve kaza yeri krokisine bakarak şu yorumu yapabilirim. Kanunen orada yaya geçidi olduğu için hız limiti 30 km/s. Ayrıca 6 metrelik bir fren izi gözüküyor tutanakta. Eğer o iz doğru ise 30 veya 50 değil çok üzerinde hızlı gidiyordunuz ya da 50 civarı giderken sadece arka fren ile durmaya çalıştınız. Her şekilde sizin şeridinize sizden önce girmiş ve göremediğiniz bir araç var ise tepe üstünde o aracın suçunun olmaması doğal. Dolayısıyla dava açarsanız bir şey kazanabileceğinizi zannetmiyorum. Onun yerine bu kazayı nasıl engelleyebileceğinizi düşünmenizde fayda var. Çünkü bu kazanın olmasını engellemek sizin elinizdeymiş.
    zihnigonen bunu beğendi.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Nasıl bi tepe merak ettim. Tepe sonrası mesafe vs de önemli diye düşünüyorum. Twili nin dediği gibi işaret,levha uyarı varsa bu sebeple suçlu sen çıkmış olabilirsin.

Google Street view dan bakmak istedim fakat adres çıkmıyor. Sonradan çekilmiş herhanig bir fotoğraf var mı?

Hız cezası kesmişler derken ayrı birde trafi cezası mı yazdılae? Radar ölçümü falan mı var? İtiraz edin 8/8 suçlu mantıklı değil suç oranları değişecektir.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yokuşu çıkmadan yol gözükmediği için itirazınızda sonuç ne çıkar bilemem, ama yolun kusurlu olduğunla ilgili şikayetçi olarak süreci ilerletebilirsiniz belki.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Kusuruma bakmayın elim alçıda o yüzden benzer yorumlari birlikte alintilayip kisayoldan aciklayarak cevap vermek durumundayim elimden geldiğince..

Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu iş trafik mahkemesinde çözülür çünkü SENİN HIZLI OLMAN SADECE KUSUR 8 de 2 dir ama kontorlsüz çıkış yapan 8 de 6 kusurlu olur
    Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızınız kaçtı acaba?
    Alıntı ramazan_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vakit kaybetmetmeden hemen gidip itiraz edin, siz haklısınız karsi taraf sizin o anki halinizden faydalanarak kendi tarafina göre tutanak tutturmuş. Hızli gitseniz bile ki sanmiyorum hızli gittiginizi yoksa ufak hasarlarla atlatamazdiniz, yine hakli olan sizsiniz.
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------
    Ayrıca sizin fren iziniz 6 metre nasil olurda suçlu olursunuz bariz önünuze çıkmıs ve frene basmissiniz
    Freni bir süre sonra bırakıp solundan gecmeye çalıştığımi hatırlıyorum, frene bastığım kadar bir o kadar da sol yöne kaymaya çalıştım kazayi engellemek için, ancak bunun icin en az 10 metre onceden araci görmüş olmam gerekir o yol sartinda bu imkansiz.. Ki dedigim gibi bir onceki yokuşu debriyajla inip o şekilde fren kullanmadan yavaşlayarak yokuşu çıkarken biraz gaz vererek çıkarım hep hem daha ekonomik yakıt kullanımı hem de zorlamamak adına, taş çatlasın 50 olsun bu beni kusurlu yapsa bile karşı tarafı kusursuz yapar mi? Ciddi meraktan soruyorum bu arada.

Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam yanlış anlamayın; ancak çözemediğim 2 mevzu var.

Tali yoldan cıkan araba sizden önce yolda oldugu için geçiş hakkına zaten sahip olması gerekmiyor mu? siz oradayken sokaktan fırlamamış o nedenle jandarmaya ayar vermiş olabilir

diğer mevzu da yukardaki şekilde olsa bile geldiğinizi görüp dururken hareket etmesi zaten onu kusurlu yapmaz mı
    Tali yoldan çıkan araba -benim edindiğim bilgi kadarıyla tabi yanlışsa lütfen düzeltin- karşı şeride geçmemiş bile henüz, sorun şurada ki ben gördüğüm anda frene bastım ve yolun cok micirli olmasindan kaynaklı yalpaladik bıraktım düşüp altina girmemek adina, benim o sırada gelsem bile yavaşladığımı gören araç yola çıkmaya başladı ortasına kadar cikti ve ben soldan kacmaya çalışırken çarpıştık. Yani karşımdaki beyefendi şeridine girmiş ve ben ondan sonra arkasından girmiş olsam veya arabanin ucunu anayola çıkarmamış ve onden çarpmış olsam amenna ben bizzat kabul ederim hatamı ancak şu fotoğraftaki konumda karşı tarafın %100 haklı olmasını ben hiçbir kılıfa uyduramiyorum mantığımda..

Alıntı tyrung adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bi tepe merak ettim. Tepe sonrası mesafe vs de önemli diye düşünüyorum. Twili nin dediği gibi işaret,levha uyarı varsa bu sebeple suçlu sen çıkmış olabilirsin.

Google Street view dan bakmak istedim fakat adres çıkmıyor. Sonradan çekilmiş herhanig bir fotoğraf var mı?
    Maalesef, o yol sürekli geçtiğim bir yol tekrar geçtiğimde çekip ekleyecegim.

Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görüntü olmadan tutanak ve kaza yeri krokisine bakarak şu yorumu yapabilirim. Kanunen orada yaya geçidi olduğu için hız limiti 30 km/s. Ayrıca 6 metrelik bir fren izi gözüküyor tutanakta. Eğer o iz doğru ise 30 veya 50 değil çok üzerinde hızlı gidiyordunuz ya da 50 civarı giderken sadece arka fren ile durmaya çalıştınız. Her şekilde sizin şeridinize sizden önce girmiş ve göremediğiniz bir araç var ise tepe üstünde o aracın suçunun olmaması doğal. Dolayısıyla dava açarsanız bir şey kazanabileceğinizi zannetmiyorum. Onun yerine bu kazayı nasıl engelleyebileceğinizi düşünmenizde fayda var. Çünkü bu kazanın olmasını engellemek sizin elinizdeymiş.
    Alıntı drtayfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tepeden dolayı görüntü olmadığını söylediniz, bu durumda otomobil de sizi görememiş anlaşılan ve yola sizden önce çıkmış, siz de kontrolsüz gittiğiniz için duramayıp çarpmışsınız.
    Böyle değerlendirilmiş olay tahminim.
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuşu çıkmadan yol gözükmediği için itirazınızda sonuç ne çıkar bilemem, ama yolun kusurlu olduğunla ilgili şikayetçi olarak süreci ilerletebilirsiniz belki.
    İşin bir mantiksiz tarafi da bu aslina bakarsaniz, tali yol tepenin 1-2 metre ilerisinde, yokuşu çıkmadan görülmüyorsa ben nasıl 6 metre fren yapmış olabilirim ki? Freni bırakıp soldan gecmeye calismam da ayri bir mesafe gerektiriyor 10 metre kadar en az mesafe olmasi gerekiyor, o yol 10 metre onceden gorunmuyor görünmüyor bu da mantığa sığmıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Bugün avukatıma vekaletnamemi ve gerekli belgeleri kargoladim. Giderken bir trafik polisine denk geldik şans eseri ve sorma fırsatını buldum, kendisiyle birlikte giderek olay yerini tekrardan inceledik. Gittiğimde dur tabelasinin da fotoğrafını çekerek avukatıma onu da gönderdim. Yokuşu almak aklima gelmedi musait zamanda gidip tekrar inceleyeceğim yolu..

salihozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun.Buna çok benzeyen bir yerde önümdeki araç aynı bu şekilde sola kaplumbağa hızında çıkarken soldan hızla gelen araç önce ona çarpmıştı, hızını alamayıp diğer aracın arkasında durmuş halde yola çıkmak üzere beklerken bana da çarpmıştı.Neyse ki motorla değildim ve çarpışma şiddetli olmasına rağmen yaralanmadan kurtulmuştum.Siz hızlısınızdır diye itham etmiyorum ama bu tepe noktası kazalarında yoldan gelenin sorumluluğu da az değil.Zaten ona göre tabelalar da varmış.Kaza tutanağında 30 tabelası var görünüyor.Biliyorum o hız sınırlarına hemen hiç kimse uymuyor ama işte bu yüzden varlar ve o tabela varsa haklı çıkabileceğinizi sanmıyorum, çünkü 30 ile gelen yola çıkan aracı görür ve durur olarak değerlendiriliyor.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    İtiraz edin. Jandarma benim ifademi almadan tutanak tutmuş deyin.
    Hız konusunda arkadaşlar haklı olabilir. Ama bu sizi yine 8/8 kusurlu yapmaz. Mesela, siz hızlı geliyorsunuz diyelim, öteki araç geçiş üstünlüğü kuralına uydu ve yola çıkmadı. Kaza olur muydu? Hayır.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı salihozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun.Buna çok benzeyen bir yerde önümdeki araç aynı bu şekilde sola kaplumbağa hızında çıkarken soldan hızla gelen araç önce ona çarpmıştı, hızını alamayıp diğer aracın arkasında durmuş halde yola çıkmak üzere beklerken bana da çarpmıştı.Neyse ki motorla değildim ve çarpışma şiddetli olmasına rağmen yaralanmadan kurtulmuştum.Siz hızlısınızdır diye itham etmiyorum ama bu tepe noktası kazalarında yoldan gelenin sorumluluğu da az değil.Zaten ona göre tabelalar da varmış.Kaza tutanağında 30 tabelası var görünüyor.Biliyorum o hız sınırlarına hemen hiç kimse uymuyor ama işte bu yüzden varlar ve o tabela varsa haklı çıkabileceğinizi sanmıyorum, çünkü 30 ile gelen yola çıkan aracı görür ve durur olarak değerlendiriliyor.
    O konuda tedirginim evet, hakim ve savcilarin jandarmanin tuttuğu tutanağı göz önünde bulundurarak karar verdiğini düşünürsek. Merak ettiğim bir şey var, bunun gibi iki yönlü çift şerit bir yolda iki şerit için de farklı hız sınırları olabilir mi? Dur tabelasının arkasındaki yolun karşısında 50 km hız limiti ve radar tabelası görünüyor, ama her iki tabela da kaza raporunda pas geçilmiş konumda, ne kadar etkisi olur bilmiyorum ama.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:11 ----------

Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İtiraz edin. Jandarma benim ifademi almadan tutanak tutmuş deyin.
    Jandarma ifademi aldı ifadenin altında imzam var şikayetçi olmadığımı belirttim karşı taraf da aynı şekilde. Kaza raporunda herhangi bir imzam yok ki zaten kaza raporu ertesi gün geçti benim elime. İfademi doğru ve gerçek verdim ve hızlı gitmediğimi de belirttim.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Yine itiraz edin. Jandarma olay yerinde miymiş? Olay yerinde değilken sizin tepe üstüne dikkatsiz tedbirsiz girdiğinizi nasıl görmüş? Kaç tane tanığın ifadesi bunu doğruluyormuş, vs?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)