Türkiyenin En Büyük Motosiklet Aksesuarları Sitesi
Kapat
Üye Girişi
Motoruma.com
Motomax
Dragon 50
2. sayfa BirinciBirinci 12

Tali Yoldan Çıkan Araba %100 Kusursuz

Leoncino
    Motosiklet Online
    RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    mahkemede itiraz edin, o jandarma hakkında da şikayetçi olun. var mı böyle bir rapor şekli.

Motosiklet Aksesuarları ve Ekipmanları Online Satış Sitesi
    Premium Motosiklet Servis Randevusu
    Motomax
    Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    1. O an şikayetçi olmadığınızı beyan etmiş olmanız sonradan şikayetçi olma hakkınızı elinizden almıyor.
    2. Jandarmanın %100 taraflı ve hatalı tuttuğu tutanakta olay eşit şartlara sahip bir kavşakta olmuş gibi anlatılmış ancak orası tali yol kavşağı ve sonraki eklediğiniz fotoğrafta da net olarak görüldüğü üzere DUR tabelası mevcut. Yani oradan ana yola girecek olan araç yavaşlayamaz, araç tamamen durağan hale gelene kadar durması gerekiyor, yolu kontrol edip, kimsenin gelmediğinden emin olduktan sonra ancak yola giriş yapabilir, ki kazanın oluş şekli bunu yapmadığını net bir şekilde ortaya koyuyor. %100 karşı taraf hatalı.
    3. Kesinlikle karşı taraf hakkında şikayetçi ol, hakkını ara. Bu kazada sen veya eşin veya ikiniz birden ölebilirdiniz, ciddi şekilde sakat kalabilirdiniz. Kesinlikle şikayetçi olun. Aradığını bulmanı temenni ederim ancak bu yargı sistemi ile işin gerçekten çok zor.
    4. Her şeyin ötesinde kanunen haklı olmanız hayatta olmanızı temin etmiyor. 2 teker sürücüsü olarak her olasılığı önceden düşünmek gerekir. Fotoğraflardan görebildiğim kadarıyla bu tali yol kavşağının görünürlüğü oldukça iyi. Yani oradan yola çıkacak olan aracı çok daha önceden görüp ona göre önlemini almış olman gerekirdi diye düşünüyorum ama dediğim gibi, kısıtlı resim açısından görebildiğim kadarıyla bu yorumu yapıyorum. Yine de hiçbir zaman defansif sürüşten taviz vermemek gerekir.
    5. Benim de bir zamanlar ilk motorum olan GV250 kullandığınızı gördüm, motorun haline de üzüldüm, ama ikinizin de sağ ve bu kazaya göre sağlıklı olmanız sevindirici. Umarım hak ettiğinizi elde edebilirsiniz.
    Geçmiş olsun.

Osm@n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 ESD
    Jandarma veya polis amca "yav bu şüfer hızlı gitmiş, sonracıma diğer arabaya toslamış" deme ve karar verme hakkına sahip değildir.
    HIZ NEDENİYLE CEZA YAZILABİLMESİ İÇİN HIZIN ÖLÇÜLMÜŞ ve KAYDEDİLMİŞ OLMASI gerekir. Radar veya kamera kaydı yoksa hızlı olduğunuz iddiası geçersizdir.
    Oradaki trafik levhasına göre 54 km/h hızla gitseniz bile %10 sınırını aşmadığınız için hız sınırını ihlal etmiş olmuyorsunuz. Ama 55 km/h olunca ihlal etmiş oluyorsunuz.
    Avukatınız bu ayrıntıyı bilmiyor veya saklıyor olabilir.

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. O an şikayetçi olmadığınızı beyan etmiş olmanız sonradan şikayetçi olma hakkınızı elinizden almıyor.
    2. Jandarmanın %100 taraflı ve hatalı tuttuğu tutanakta olay eşit şartlara sahip bir kavşakta olmuş gibi anlatılmış ancak orası tali yol kavşağı ve sonraki eklediğiniz fotoğrafta da net olarak görüldüğü üzere DUR tabelası mevcut. Yani oradan ana yola girecek olan araç yavaşlayamaz, araç tamamen durağan hale gelene kadar durması gerekiyor, yolu kontrol edip, kimsenin gelmediğinden emin olduktan sonra ancak yola giriş yapabilir, ki kazanın oluş şekli bunu yapmadığını net bir şekilde ortaya koyuyor. %100 karşı taraf hatalı.
    3. Kesinlikle karşı taraf hakkında şikayetçi ol, hakkını ara. Bu kazada sen veya eşin veya ikiniz birden ölebilirdiniz, ciddi şekilde sakat kalabilirdiniz. Kesinlikle şikayetçi olun. Aradığını bulmanı temenni ederim ancak bu yargı sistemi ile işin gerçekten çok zor.
    4. Her şeyin ötesinde kanunen haklı olmanız hayatta olmanızı temin etmiyor. 2 teker sürücüsü olarak her olasılığı önceden düşünmek gerekir. Fotoğraflardan görebildiğim kadarıyla bu tali yol kavşağının görünürlüğü oldukça iyi. Yani oradan yola çıkacak olan aracı çok daha önceden görüp ona göre önlemini almış olman gerekirdi diye düşünüyorum ama dediğim gibi, kısıtlı resim açısından görebildiğim kadarıyla bu yorumu yapıyorum. Yine de hiçbir zaman defansif sürüşten taviz vermemek gerekir.
    5. Benim de bir zamanlar ilk motorum olan GV250 kullandığınızı gördüm, motorun haline de üzüldüm, ama ikinizin de sağ ve bu kazaya göre sağlıklı olmanız sevindirici. Umarım hak ettiğinizi elde edebilirsiniz.
    Geçmiş olsun.
    Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.
    Önümü görmediğim yoldan kontrolsüz çıkmam asla, arabayı da geçtim çoluk çocuk insan olur ki onlar bile olmasa yolda taş bile olsa ciddi hasar bırakır. Az önce gittim tekrar içimde kaldı, çektim cekebildigim kadar fotoğraf.

Alıntı Osm@n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Jandarma veya polis amca "yav bu şüfer hızlı gitmiş, sonracıma diğer arabaya toslamış" deme ve karar verme hakkına sahip değildir.
    HIZ NEDENİYLE CEZA YAZILABİLMESİ İÇİN HIZIN ÖLÇÜLMÜŞ ve KAYDEDİLMİŞ OLMASI gerekir. Radar veya kamera kaydı yoksa hızlı olduğunuz iddiası geçersizdir.
    Oradaki trafik levhasına göre 54 km/h hızla gitseniz bile %10 sınırını aşmadığınız için hız sınırını ihlal etmiş olmuyorsunuz. Ama 55 km/h olunca ihlal etmiş oluyorsunuz.
    Avukatınız bu ayrıntıyı bilmiyor veya saklıyor olabilir.
    Avukatım sigorta şirketine dava açacağını söylüyor.
    Karayolları trafik hukuku ile ilgili kendine güvenen "Ben bunu çözerim rahat ol" diyebilecek avukat bulmak çok zor.

Az önce gittim tekrar inceledim ortalığı, avukata sunabileceğim kadar cok şey sunmaya çalışıyorum. Fren izini buldum (sanırım, doğru izse), kabaca ölçtüm 4 metre ya var ya yok.
    Dikkatimi çeken şey tepenin aşağı başlangıcında 30 km tabelasi var, üst başlangıcında ise karşı şeridinde 50 km tabelasi var.
    30 km hız tabelasini uzaktan yakina doğru çektim. Aracin bulunduğu pozisyondan görüş açısını cektim, görüntünün yeri belli olması açısından çöp kovasını da aldım ucundan, karanlıkta çektim fırsat bulursam aydınlıkta da alırım.

Bunlar aşağıdan yukarıya çektiklerim.

Bu da yukarıdan aşağıya:

Öncelikle kaza yapmış olduğunuz motosiklet L1, L2 ve L6 cinsi bir motorlu bisiklet değil ise hız sınırı 30 değil sokakta 50km/h dir(aksini belirten tabela yoksa).
    Tutulan raporda kaza yerinden 40m önce 30km/h hız sınırı tabelası olduğu belirtilmiş. Diğer şartlar incelendiğinde yol tipi olarak düşey güzergah 4 numara yani tepe üstü seçilmiş bu tip yollarda hız azaltılmalı ve kontrollü geçiş sağlanmalıdır. Suçun size yüklenilmesi tutanakta en altta yazan ifadeden kaynaklanmakta. Sizin "dikkatsiz" olarak adlandırılmanız suçu size yüklemiş. Yani bu demek oluyor ki araç yola çıkmıştı fakat siz yola bakmadığınız için vurdunuz eğer yola baksaydınız vurmazdınız. Zaten 6m gibi bir fren izi çıkmış saatte 30km/h hızla gitmesi gereken bir motorsikletin 6m frende durması gerekirdi veya vursa bile bu şiddet ile vurmaması gerekirdi. Tutanağa itiraz edebilirsiniz suçun tamamı büyük ihtimalle size yüklenmeyecektir. İtirazda ve mahkeme sürecinde kullanacağınız kelimeleri özenle seçiniz. Dediğim gibi tek kelime ile "dikkatsiz" olarak adlandırılmışsınız buda sizi kusurlu yapmış.

Çok geçmiş olsun eşinizede sizede umarım en kötü kazanız bu olur bir daha yaşamamanız dileğiyle.

//Sonradan eklediğiniz fotoğrafları gördüm. Hız sınırı tabelası sanırım kaza yerinden sonra. Bu pekte fark ettirmez lakin sizin anayolda, aracın ise tali yolda dur tabelası ile uyarılmış durumda olması karşı tarafı suçlu kılar. Siz hız sınırını aşmış olsanız dahi kusurun 8 de 1'i size yüklenir. Avukata verdi iseniz dosyayı deliller ve fotoğraflar ile gerisini halledecektir. Ayrıca ifadenizde dalgın olmadığınızı mutlaka belirtin. Hakimler KGM kurallarına hakimler gerekeni yapacaklardır.

Leoncino
    Hero Motosiklet
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)