Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

park halindeki motoruma vurdular

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar park halindeki motoruma vurulmuş, çamurluk kirilmis çok bir hasar yok, vuran adam not birakmis bana ulaş hasarini karsilayim diye. adam sucunu kabul ediyor yani

yarin adamla konusmaya gidicem, benim motor sigortasiz, adam tutanak tutalim sigortam hasarini odesin derse sorun olur mu?

yardimlarinizi bekliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MT-07
    Sorun olur. Nakit alabiliyorsan al.

1-neden sorun olur açiklar misiniz? benim zararimi karsi tarafin sigortasi odemiyor mu? benim olmayan sigortamin olayla ne alakasi var?

2- adam tutanak tutacagiz cebimden odemem derse gidip sigortami yaptirip öyle halledebilir miyim?

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı yunusesss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-neden sorun olur açiklar misiniz? benim zararimi karsi tarafin sigortasi odemiyor mu? benim olmayan sigortamin olayla ne alakasi var?

2- adam tutanak tutacagiz cebimden odemem derse gidip sigortami yaptirip öyle halledebilir miyim?
    -Sorun olur çünkü sen sigortasız trafiğe çıkamazsın. Sigortasız trafikte bulunduğun için hiç kimse hiç bir masrafını karşılamaz. Çünkü kanunlara göre orda olmaman gerekiyor sigortan olmadığı için. Bu zorunlu bir şey.

---Adam tutanak tutacağız derse, sigortanı yaptırıp öyle halledebilirsin elbet ama bence sen sigortanı yaptır ve o şekilde adamın yanına git. Adam senin sigortasız olduğunu duyarsa, sırtını dönebilir. İlgilenmeyebilir. Her şeyin tam olsun.

Kardeş olay park halinde olmadı mı?

Oldu! Ee senin Sigorta olup olmaması sorun değil ki zaten sende en basit sigortam yok diye park etmiştim seyir halinde değildim zaten der geçersin

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı motohazar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş olay park halinde olmadı mı?

Oldu! Ee senin Sigorta olup olmaması sorun değil ki zaten sende en basit sigortam yok diye park etmiştim seyir halinde değildim zaten der geçersin
    Öyle olmuyor işte o işler. Kendiniz emin olmadan başkalarına bu tarz bilgiler vermeyin, iyilik yapmış olmuyorsunuz.
    fazil bunu beğendi.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Bildiğim kadarıyla araç park halinde olduğu zaman hasarı karşı sigorta karşılayabiliyor ama yanlış biliyor olabilirim bir arkadaş park halindeki sigorta gerektirmeyen elektrikli bisikleti için ödeme almıştı

Motosikleti
    MT-07
    Elektrikli bisiklette sigorta zorunluluğu yok. Sigortasız duracaksa trafiğe kapalı alanda ve çekme belgeli tutması gerekiyor. Ya neyse ne. Gitsin tutanak çıksın. Bunda da yorumlar havada uçuşuyor. Benden bu kadar. Hafi kolay gele.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Araç trafikte seyir halinde değil ki. Kamyonla getirip oraya koymuş da olabilir.

Motosikleti
    Yamaha X Max 250 ABS, Motoran Allegro 50
    Hocam gecmis olsun. Sizin sigortanizin olup olmamasi baska bir konu. Haksiz fiilden zarar gormus olmaniz baska bir konu. Kaldi ki haksiz fiil esnasinda sizin araciniz park halinde. Dolayisiyla karayollari trafik kanununu ihlal eder bir pozisyonunuz dahi yok. Fakat hic ugrasmayin sigortayla vs cunku karsi tarafin sigortasi sizin sigortanizin bulunmamasi bahanesiyle sizi ugrastirabilir. Nakit alip keyfine bak hocam.gecmis ola

Abi sigorta yok diye park edemez mi?
    Adam zaten trafikte değil + geçen avm de kaza olmuştu haberlere çıktı park yerinde olduğu için zaten 2 sigortada karşılamamış bu arkadaşta sokakta ise karşılar herhalde karşı taraf

Arkadaşlar park halinde ise sigorta gerekmez lakin bunu kaza raporunda belirtmen lazım aracımın sigorta bitiş tarihinden itibaren trafiğe çıkmayıp kaza mahallinde park halindedir diye.

İyi not bırakmış bravo valla. Benim motora park halindeyken kaç kere çarptıklarını hatırlamıyorum bile. Plakalık, arka stop kırıldı. Çizikler...

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hasarı hesapla oyle ara adamı. net cevap verırsen sıgorta ıse gırmeden halledersın belkı

Sigorta çok mu pahalıydı yaptırmadın?

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Öncelikle çok geçmiş olsun. Çarpan adama sakın ola ters yapma derim iyi niyetli ve dürüst biri anlaşılan not bırakmış. güzellikle halledersiniz diye düşünüyorum. böyle biri olmadığını düşünsene bu sefer motoruma çarpıp kaçtılar nasıl bulacağım diye konu açardın.

olay bence sigortalıktan çıkmış çünkü çarpıp kaçma var. sigorta sizden olayın fotoğraflarını isteyecektir. yanlışım varsa düzeltin fakat çarpıp kaçma anlarında direk polis çağırıp tutanak tutturman gerekiyor diye biliyorum.

sen yinede sigortanı yaptır. daha ciddi bir sorun olsaydı başın çok ağrırdı.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)