Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

240km ile yaptığım kaza. (ilk motorunu alacaklar için yazıyorum)

Motovento
    REKLAM ALANI
    AhmeT16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyi günler motosiklet.net

Bilgi almak için arada baktığım,Üye olmaya gerek duymadığım motosiklet.net,Merhaba. Biraz konuşup birkaç cevap verip gitmeyi düşünerek yazıyorum.

Adım ahmet. Bursadanım. yaşım 25. Gençliğin baharı derlerya. öyle değil işte.Onu ben kendimden aldım.

acıtasyon olsun,geçmiş olsun denilsin diye yazmıyorum. Bakmak istedim foruma kaza bölümünde Bursa özdileğin orada kaza yapmış bir arkadaş.

2012 den beri geçmesine hala ilk motor SuperSport 600lük alayımmı muhabbetleri bitmemiş.

Yazmak istiyorum. Bilinçlenin diye yazıyorum.Kendime kızarak yazıyorum.Belki birine derdimi anlatabilirim diye yazıyorum.

2012 de Temmuzda bir motosiklet aldım ben. 2008 Model Yzf R1 aldım. daha öncesi sanıyorum 5 bin km kadar motosiklet kullandım ufak tekek şeyler buna scooterlerde dahil.

2012 ekimde o karanlık gecede. Bursa Özdilek geçiti hemen geçince Bir kavşak var. Total benzin istasonuda var orada.

Motosikleti sürme konusunda bir sıkıntım yoktu şehir içi normal şekilde kullanıyordum.Benim etrafımda motosiklet kullananda pek yoktur.
    Gittim beğendim aldım.Kimsede napıyorsun demedi. (ben kendimi bilmedikten sonra biri birşeyler desede ne kadar önemli ki? işte tam da bunun için yazıyorum bunları.

Bir an geliyor ki hayatta. İşte o an. Keşke dediğin an oluyor. Ben bursa tarafından gelip Görükle otobanına girecektim.Bursalılar bilir.Vazgeçip mudanya tepedevrentten dön ahmet dedim kendi kendime. Ben bunları düşünürken otoban sapağını geçtim.

Şunu belirtmek istiyorum. R1 Suçlu değil. Motosiklet asla suçlu değil.Gaz verdiğinizde giden.Frene bastığınızda duran bir makine yanlızca.
    yani güçlü motor öldürür demiyorum.Bilinçsizlik öldürür.

Sohbet gibi olsun istiyorum.İki dost konuşuyor gibi olsun. Öyle yazacağım.

Bak dostum. Görükleye gidiyordum ben,Okuldan sevdiğim bir kız umut verdi bana.Oldu gibiydi ya iş telefonda.Birlikte olacaktık onunla.
    Seviyordum,Çok..
    Neler diyeceğimi düşünürek gidiyordum ben. Aklım ne yoldaydı nede ibrede.
    Sen aklın başka bişeylerle çok meşgulken motosiklet sürüyormusun?
    Ben sürüyordum.

Sen motosiklet sürerken kulaklıkla yüksek sesle müzik dinleyip,bunun dikkatini dağıttığını bilip dinlemeye devam ediyormuydun?
    Ben ediyordum.

Sen güçlü bir motosikletin suya girdiğinde ne yapacağını biliyormusun?
    Ben bilmiyordum.

...........

Ekim'de. aklımda O'na neler diyeceğimi kurarken biraz daha vaktim olsun diye 15km öteden otobana girmek istedim,yolumu uzattım.
    Ben yazın aldığım. Ve gerçekten çok güçlü bir motosikleti ister inanın ister inanmayın daha hiç suya sokmamıştım.

Bak dostum Saat sanırım gece 2,3 arası. Olay nasıl oldu anlatayım
    Ben ne kadar hızlı gittiğimin hiç farkında değilim.
    Kulağımda da Muse-New Born bağırıyor.

bir an geldi. öyle bir kaydıki motosikletim. Beklemiyordum,Bilmiyordum,Ne yapacağımı hiç bilmiyordum.

o anlık savrulmadan sonra yüzüm ibreye yaklaştı o an ben Kadranda 240ı gördüm.

Nerdeydim biliyormusun? kavşağa sanırım 50 metre uzaktaydım ben.

Hafızam o anı çok net hatırlıyor.Belkide Allah özellikle hatırlamamı istemişti.Belkide bu yazdıklarım birine yol göstericek.
    Kader böyledir çünkü.

Nasıl motosikletin altımdan kaydığını hatırlıyorum. Kaskın yerle buluştuğu anda Gök yırtılırmışcasına çıkan sesi hatırlıyorum.

Sonra ne mi oldu dostum?

4 ay sonra uludağ universitesinde açtım gözlerimi ben. Gerçekten çok şanslıydım ben.

ne oluyor? diye ayağa kalkmak istiyor insan dostum.
    Sonra farkediyorsun ki bel altını oynatamıyorsun sen...

Hıçkırarak ağlayan bir ailen oluyor etrafında dostum.
    Arkadaşların çok üzgün bakıyor sana biliyormusun.

Sonra bir şekilde öğreniyorsun ömür boyu o sandalyede kalacağını dostum.Bil bak bu güzel bir duygu değil.

Ufak bir dalgınlığın mükafatını ilk sandalyeye oturduğunda iyice anlıyorsun dostum.

Kötü dostum,Gerçekten kötü.

Rüyanda koştuğunu görmek,top oynadığını görmek kötü dostum.

Sosyal yaşamı dert etme. Sevdiklerin değerli dostların varsa mutlu olabiliyorsun bazı bazı.

Bak dostum;

Motosiklet ile olan kısa maceramda beni çok mutlu etti. Seninde çok mutlu olmanı diliyorum.

Ama youtubeden izleyerek mutlu olma olur mu?

Doğduğumuz anda konuşamıyor koşamıyorsak.

Tecrübe etmeden Güçlü bir motosiklete binmek

Doğru değil dostum..

Yazdıklarım benim Kişisel görüşlerimdir.Hatada bendedir.

Ekipman konusuna girersekte. Orta segment tam kıyafetim vardı. Mont Motosiklet pantalonu eldiven kask.

Sağlıcakla Kalın. Dalmayın.
    Vakit buldukça sürün
    Motosiklet Bir tutkudur.
    Ömür boyu bu keyifi yaşayabilmek adına.Dikkatli sürün.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gokberk6426 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390 (2017)
    ne yazsam bilemedım . büyük geçmiş olsun

Green Arrow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Moto Guzzi v7 850 Special + Kymco People S 200
    Dostum büyük geçmiş olsun. Ne kadar üzüldüğümü belirtsemde yaşadığın sıkıntıları ve zorlukları hayal bile edemem eminim. Ancak hayata tutunman, başkalarının da yaşamamasını istemen ve bunu güzel bir dille anlatman bence çok güzel.

something123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 07
    Yutkundum kaldim.. canim cok cok gecmis olsun
    Ne dense boş .. ornek olmak icin yazdigin bu yazi icin tsk ederim..

Espaniole - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb650F - cb125E
    Çok geçmiş olsun. Öyle güzel anlattınız ki, resmen olayı kafamda yaşadım. Ve içim cızladı. Umarım bu yazıyı gerekli kişiler-hatta herkes- okur ve birazcık da olsa bir şey kapabilirler.

caglar48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW S1000R
    Motorsiklette müzik dinlemek herşeyi unutturup gaz actıgının farkına varmanı engellıyor o an vucut otopilota gecmıs gıbı oluyor sen yolu gormuyorsun muzıgın sana yasattıklarını hatırlıyorsun sadece okudukca benım içim acıdı geçmiş olsun dostum
    mesmeyut bunu beğendi.

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Umarım herkes okuyup bir pay çıkarmayı becerebilir. Yaşadıklarını paylaşıp insanları uyarman takdire şayan bir hareket... Yüreğine sağlık.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    mondial mct 250 2006 mondial mc honda 125 titan
    kardeşim çok güzel ve gönülden yazmışsın ne yapabilirim senin için bilemiyorum duadan başka bir şey gelmiyor aklıma geçmiş olsun ALLAHşifa versin bir an önce iyileşmeni nasib etsin rabbim inşallah.bu yaşadıkların bizlerin ve bütün iki teker tutkunlarının kulağına küpe olsun ALLAHA emanet ol.

Fatiiiik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Rx3i Evo 2016
    Okurken gozumde canladirdim, 3-4 defa tuylerim diken diken oldu buz gibi oldum.Oncelikle Allah acil sifalar versin, bu yaziyi yazma comertliginde bulundugunuz icin cok tesekkurler, bende dahil bir cok genc kanı fokurdayan kardeslerin icin cok etkileyici yazi olmus.Tekrar Allah acil sifalar versin.Allah a emanet olun

Motosikleti
    yamaha cryptone
    hemşerim geçmiş olsun, umarım sağlığına kavuşursun...

hız motorlarına karşı bir insan olarak racinglerin hikayesini hatırlatmak isterim. japonlar bu motorları marka prestiji için yapılan yarışlara özel dizayn ettiler. sonradan ısrarlar neticesinde insanlara satmaya başladılar. bunların hızları aslında pist şartları içindir. öyle tecrübeli insanları toprağa verdik ki hemşerim, o motorları gözü kapalı sürerlerdi. bu hızlarda bir taş parçası sizi öldürebilir.

o sebepten bana kızan da kızsın. 120 nin üstüne çıkan motorlara karşıyım.

Allah sana sağlığını geri versin inşaallah...
    muvodo bunu beğendi.

Motosikleti
    4. motor Honda
    geçmiş olsun...

Ufak bir dalgınlığın mükafatını ilk sandalyeye oturduğunda iyice anlıyorsun dostum.

çok dikkatli olmamız kafamız dalgınken binmemek yada üstüne oturunca daha kafayı temizlemek lazım...

cidden mesajın için çok teşekkürler...

Sabırsız - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXr
    Çok Güzel anlatmışşınız. Birdahakine biri 600cc ile başlıcam dediğinde bu linki atarım. Allah acil şifalar versin.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    bilginozi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600rr ABS - 2008
    Geçmiş olsun. Allah sabırlar versin.
    AhmeT16 bunu beğendi.

important22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.
    | 500px.com/Arranger | Youtube.com/channel/UCpMYGwzlf5cTevF5uVbXWeg/videos | Flickr.com/photos/132925453@N03 |

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Gecmis olsun icim titredi gercekten. Duzelmenizin bi caresi yok mu

planet58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sattı...
    Çok geçmişler olsun. Etkileyici ve bir o kadar da ders niteliğinde bir yazı kaleme almışsın. Adeta olayı yaşadım, Rabbim sana sabırlar versin inşallah.

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Geçmiş olsun ders alınacak bir konu.

Iron&Road - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora Avantgarde 150 - Honey Badger
    Oof of... cok gecmis olsun.

Bobbers20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok
    dostum çok büyük geçmiş olsun.Yazdıkların çok doğru bir motosiklet eğitiminde " kafa dağıtmak için motora binme yoksa gerçekten kafanı dağıtırsın " demişti eğitmen o zamandır aklımdan çıkmıyor.Allah acil şifalar versin.
    c4gin bunu beğendi.

shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    Acil şifalar arkadaşım, samimi paylaşım için de tebrikler, teşekkürler ...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12311 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)