Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk Kazam - Dururken Arkadan Çarpılma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Ana caddeye çıkarken önümde duran arabanın arkasında durdum. Otomobil geldi bana arkadan çarptı. Benim plakalığı ezdi, motoru sağ tarafına düşürdüm. İlk bakışta birşey olmadı gibi görünüyor. Sadece egzoz biraz çizildi. Başka birşey bulamadım. Gidişinde de bir sıkıntı yok. Ama servise göstermeyi düşünüyorum yine de.

En klişe motosiklet kazası heralde. Telefon ötmüş arkadaş ona bakmış bir an, beni görmemiş. Motor küçük ama üzerimde fosforlu yeşil yelek var. Neyseki efendi davrandı, hiç itiraz etmedi hemen tutanak tuttuk.

Bir sorum olacak: kontağı saniyeler içerisinde kapattım. Ancak fotoğrafları çekerken 1dk kadar yerde yattı motor. Kaldırdıktan sonra ilk beklediği yerde biraz yağ akıttı. Yerde el kadar yağ gördüm. Daha sonra akıtmadı. Neden böyle bir şey oldu? Sorun olabilir mi?

Not: Kuzenin motoru bendeydi. Yeni almıştık sigortasını yaptıramadık. Dün onunla gittim işe. Bugün de onun motorla çıkmak istiyordum ama sırf sigortası yok, şansımı zorlamayayım diye çıkmadım... Şansım yokmuş. Zorlamadığım iyi olmuş.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Cb500f & SYM Joymax Z+
    Yağ değil de benzin akıtmıştır. Depo kapağının orada fazla benzini atmak için delikler var. Motor yan yatınca o delikler vasıtasıyla yere akmıştır.
    Normal bir şey, sorun yok.

Geçmiş olsun

Motosikleti
    Cevap için teşekkürler. Biraz rahatladım

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Geçmiş olsun hocam motorunuzu yenilersiniz artık

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ana caddeye çıkarken önümde duran arabanın arkasında durdum. Otomobil geldi bana arkadan çarptı. Benim plakalığı ezdi, motoru sağ tarafına düşürdüm. İlk bakışta birşey olmadı gibi görünüyor. Sadece egzoz biraz çizildi. Başka birşey bulamadım. Gidişinde de bir sıkıntı yok. Ama servise göstermeyi düşünüyorum yine de.

En klişe motosiklet kazası heralde. Telefon ötmüş arkadaş ona bakmış bir an, beni görmemiş. Motor küçük ama üzerimde fosforlu yeşil yelek var. Neyseki efendi davrandı, hiç itiraz etmedi hemen tutanak tuttuk.

Bir sorum olacak: kontağı saniyeler içerisinde kapattım. Ancak fotoğrafları çekerken 1dk kadar yerde yattı motor. Kaldırdıktan sonra ilk beklediği yerde biraz yağ akıttı. Yerde el kadar yağ gördüm. Daha sonra akıtmadı. Neden böyle bir şey oldu? Sorun olabilir mi?

Not: Kuzenin motoru bendeydi. Yeni almıştık sigortasını yaptıramadık. Dün onunla gittim işe. Bugün de onun motorla çıkmak istiyordum ama sırf sigortası yok, şansımı zorlamayayım diye çıkmadım... Şansım yokmuş. Zorlamadığım iyi olmuş.
    Gecmis olsun, standart telefonla oynayan otomobil surucusu kazasi, bana 2-3 kere oldu, plakaligimi kirdilar baska da birsey olmadi Ancak bir kez taksiyle yanyana carpistik, sola yattim. Kontagi kapatmaniz iyi olmus, ben kapatmamistim, benim scooter yatik sekilde 30sn calistigi icin motor tum yagini hava filtresine atmisti. Haliyle kapatip, iterek servise goturmustum. Grom 'da ne sorun olmus olabilir bilmiyorum.

- Cok fazla yag atmamissa sorun olmayacaktir, servise goturun yaginizi degistirirler, kullanmaya devam edersiniz.

- Bu arada ekleyeyim, dokulen yag ya da benzin hangisi ise, dokunarak veya koklayarak anlayabilirdiniz. Ben yag oldugunu tahmin ediyorum.

Keyifli ve guvenli surusler.

Motosikleti
    Geçmiş olsun hocam motorunuzu yenilersiniz artık
    Teşekkürler. Motoru neden yeniliyoruz?

@gurcanozturk tavsiyeler için teşekkürler. Peki yağ dökülmesi normal midir? Yani motor bir devrildi diye çok kötü bir şeyler olmaz diye düşünüyorum.

Bu arada sandığım gibi temiz atlatamamışım. Kuyruk plakalığın takıldığı yerden çatlamış.

Ayrıca arkadaşlar tutanağı telefon uygulaması üzerinden tuttuk. Çok kolay oldu, bir kaç saat sonra sonuç raporu açıklandı. Hiç bir evrak vs gerekmiyor. Tavsiye ederim. Uygulamanın adı "Mobil Kaza Tutanağı" diye geçiyor, hem android hem apple cihazlar için var.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yağın neden döküldüğü önemli. Benim durumumda dediğim gibi scooter devrilmiş durumda çalışınca olmuştu. Sizin durumunuzu bilmeden söylemek zor. Kaldı ki motosikletinizin fiziksel özelliklerini bilmiyorum. Grom kullanıyorsunuz diye tahmin ediyorum, sağa düştü demiştiniz, sağda ne var? Yağ filtresi? Yağ haznesi? Yağın nereden döküldüğü önemli. Fotoğraf çektim demiştiniz, motosikleti kaldırıp fotoğraf çektiniz mi? Orada da görünenilir. Grom kullanan arkadaşlar daha iyi yorum yapabilir.

Keyifli ve güvenli sürüşler.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Ben yan yatınca benzin tahliye ediyor diye biliyorum. Sıvı nereden boşaldı? Görebildiniz mi?

Motosikleti
    Alıntı gurcanozturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fotoğraf çektim demiştiniz, motosikleti kaldırıp fotoğraf çektiniz mi? Orada da görünenilir.
    Kaldırıp fotoğraf çekmemişim.

Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben yan yatınca benzin tahliye ediyor diye biliyorum. Sıvı nereden boşaldı? Görebildiniz mi?
    Akarken göremedim. Yalnız bu sabah düştüğüm yere baktım, yerde hala iz vardı. Sanırım benzin olsaydı uçar giderdi öyle değil mi? Durup inceleme fırsatım olmadı.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Kaldırıp fotoğraf çekmemişim.

Akarken göremedim. Yalnız bu sabah düştüğüm yere baktım, yerde hala iz vardı. Sanırım benzin olsaydı uçar giderdi öyle değil mi? Durup inceleme fırsatım olmadı.
    Benzin yerde leke bırakır. Birzamanlar depom benzin damlatıyorken motorumu park ettiğim zeminde hala benzin lekeleri duruyor.

HRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GD 250R'dı Artık pert :(
    Teşekkürler. Motoru neden yeniliyoruz?
    En ince ayrıntısına kadar her şeyini kusursuz yaptırman manasında söyledim

Motosikleti
    Harley Davidson Sportster Forty Eight
    Geçmiş olsun, motosikletinize sürücü arkadan çarptığı için %100 kusurlu olduğu açık. Maalesef ki motosikletinizde karşı tarafın kusuru nedeniyle hasar kaydı oluştu ve satarken de bu sebeple ufak da olsa bir zararınız olacak. Ancak motosikletlerde de otomobillerde olduğu gibi ARAÇ DEĞER KAYBI bedelini alabilirsiniz. Bu konuda daha detaylı bilgi için bakınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)