Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

27 Nisan 2019 İstanbul Büyükçekmece Motosiklet Kazası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2000 Model ZX-9R
    Bugün saat 16:00-17:00 arasında Büyükçekmece civarında kırmızı beyaz renkli bir R25 sürücüsünün karıştığı bir kaza var, kazayla ilgili bilgisi olan var mı? Görgü tanıklarını arıyoruz. Motor sürücüsünün durumu çok ağır..

Lütfen iletişime geçin.
    0530 691 51 88

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hattoi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Umarım kalıcı bir hasar olmadan atlatır...
    Tez zamanda iyileşmesi dileğiyle, hem başlık aktif kalsın belki gören kazayla alakalı birisi olur bu sayede...

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    Ben bugün otomobilimle geçtim olay yerinden ama arkadaşı ambulans çoktan götürmüştü. Motosiklet ve ilerisinde yurtiçi kargo aracı duruyordu polislerle, inşallah arkadaşın durumu iyidir :(

Motosikleti
    2000 Model ZX-9R
    Alıntı hattoi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım kalıcı bir hasar olmadan atlatır...
    Tez zamanda iyileşmesi dileğiyle, hem başlık aktif kalsın belki gören kazayla alakalı birisi olur bu sayede...
    Teşekkürler.

Alıntı kyagmur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bugün otomobilimle geçtim olay yerinden ama arkadaşı ambulans çoktan götürmüştü. Motosiklet ve ilerisinde yurtiçi kargo aracı duruyordu polislerle, inşallah arkadaşın durumu iyidir :(
    Hastamızın durumu malesef çok kötü..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun. Büyükçekmece'liyim. Birşey duyarsam bildireceğim.

Motosikleti
    2000 Model ZX-9R
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Büyükçekmece'liyim. Birşey duyarsam bildireceğim.
    İlginiz için teşekkür ederim.

Motor sürücüsü kardeşimiz çok genç yaşta bizlere veda etti, Allah kardeşimize rahmet, ailesine de sabır versin..

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Allah rahmet eylesin, ailesine ve sevenlerine sabır diliyorum.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Nasıl olmuş kaza? Hep geçtiğimiz yerler... Çok üzücü.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Başımız sağolsun

Allah ailesine sevdiklerine sabır versin.. Allah rahmet eylesin..

Bu başlığı okuyan özellikle genç arkadaşlara tavsiyem olacak.. 10 yılı aşkındır bu forumdayım çok deneyimli olmalarına rağmen birçok arkadaşı ülkemizdeki trafik kazalarında kaybettik.. Ancak orantılarsak deneyimsiz olanların ( yada herhangi bir profesyonel egitimden geçmemiş olanların ) daha çok bu tip ağır sonuçları olan kazalara karıştığı bir gerçek..

Bu 250 lik ve/veya 600 cc ilk SS kullanma merakı bu forumdada defalarca R25 le 180 - 200 yapabilirmiyim ? sorularının olması henüz ülkemizde motosikletin ne kadar ciddi bir taşıt olduğunu anlamadığımızı gösteriyor.. Rahmetli bir hata yaptı diye soylemiyorum ancak memleketin trafiği sürücü kalitesi yol koşulları vs belli..Motosiklet kesinlikle kendi kendinize sürüş öğrenebileceğiniz bir cihaz değildir. Otomobille hiç alakası yoktur.. Kesinlikle sürüş tekniklerinin bilinmesi gereklidir.

15 hp üzeri tüm motosikletlerde potansiyel tehlike katlanarak artıyor. Avrupalı bu nedenle 15 HP sonrası için yıllarca deneyim istiyor..

Çözüm elbette yavaş gitmek değil.Ancak motosikletin nasıl bir cihaz olduğunu ve ani durumlarda nasıl tepkiler verilirse neler olacağını prof.bir eğitmen gözetiminde tecrübe etmek risk rasyonuzu önemli ölçüde düşürecektir..

Şahsen SS görünümlü motosikletlerin ülkemiz yol ve trafik koşulları gözetildiğinde çokta uygun olmadığını düşünüyorum. Oturuş pozisyonları, ulaştıkları hızlar vs. nedeni ile ileri seviyede medeni ülkelerde ancak bu motosikletler keyifle kullanılabilir..

Arkadaşa tekrardan Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.. Umarım bu forumda daha çok bu ve buna benzer olaylar ile karşılaşmayız..
    espresso, YZFR25 ve gurcanozturk bunu beğendiler.

Motosikleti
    MT-07
    Allah rahmet eylesin.

Motosikleti
    Artık Yok...
    Allah rahmet eylesin

Yaşamım boyunca motor üstünde ölen arkadaşlarım içinde ss dışında tek 2 arkadaşım fazerda hakkın rahmetine kavuştu onun dışında cruiser,enduro,adv,scooter v.b ölen arkadaşım olmadı.. kontrolsüz güç kontrol edemiceğin güç , şeytanın bir saniye içine kaçıp aç gazı demesi , bakımsız motorlar, kabak lastikler.. üst sınıf motorların şu anda ön arka lastik seti minumum 1500tl oda giriş sınıfı lastikler.. ne yazık ki bu motorları sürüp bunu ödiyemiyen tonla insan var..

Tekrardan Allah rahmet eylesin ailesine yakınlarına sevenlerine sabır versin..
    saykem ve smyrna_ bunu beğendiler.

CakirBeyLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R6 2014 RaceBlue
    Kardeşimize Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Geride bıraktıkları için çok üzücü bir olay.

Bir SS kullanıcısı olarak daha dikkatli olmamızı bir kez daha vurgulayalım.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    KAza nasıl olmuş? Düşmüş mü? birisi mi çarpmış acaba?
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

tarikcapar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 250
    Allah rahmet eylesin. Biz kendimizi korumazsak kimse bizi umursamıyor. Bu bilinçle kullanmalı ve otomobillerle inatlaşmamalıyız. ctesi günü Yeni Havalimanı nda şeridimi solumdan işgal edip sonrada sığmayınca bana dokunan bi araba vardı.. koruma demirim kapısını mahvetti adamın.. Koruma demirim olmasa bacağım motorla kapı arasında sıkışacaktı...Sendeledim ama düşmedim... "Aha başımıza iş aldık uğraş dur şimdi" diye sağa çektim... Baktım adam basa basa kaçıyor, biri de camdan kafasını çıkarıp hasarını kontrol ediyor. 10 larca araba vardı kazayı gören, biride durup "Bir şeyin var mı?" diye sormadı. Kendinizi koruyarak sürün. Bilinçsiz sürüş felaket oluyor.
    espresso bunu beğendi.
    Yalnız ama Kafası Rahat Adam...

Benimmşöyle bir düşüncem var bu konu ile ilgili. Hiçbirşeyde olmadığı gibi trafik konusunda da sistem olmadığı için genç arkadaşlara tavsiyem çok daha dikkatli gitmeleri. Motor tecrübem 4 bin km kadar. Fakat 30 yıldır istanbulda araba kullanıyorum ve aşağı yukaro bir araba sürücüsü nasıl hareket eder beni ne kadar farkeder gibi tecrübele kazanılabilecek tecrübeye sahibim. Bir çok genç arkadaş alıp motoru dışarı çıkıyor ki bisiklet bile çok tehlikeli aslında. Aşırı dikkat etmeleri gerekiyor. İş sadece motoru sürmekle bitmiyor.

Bir başka tavsiyemde bol bol kaza videoları izleyin ki neler olabileceğini ve nasıl davranman gerektiği konusunda kendini geliştirn.

Motosikleti
    2000 Model ZX-9R
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KAza nasıl olmuş? Düşmüş mü? birisi mi çarpmış acaba?
    Kazanın nasıl olduğuyla ilgili net bir bilgim yok henüz, mahkeme sürecindeler..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)