Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Trafikte araç ayağımı ezdi!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Falcon Freedom250
    Merhabalar herkese,

Sizlere 04.04.2019 tarihinde başıma gelen ufak ama trajikomik anımı anlatacağım. İstanbul Üniversitesinde öğrenciyim. Geçtiğimiz ekim ayında aldığım ilk motorum yeni 3000km lere geldi. Son derece dikkatli ve sakin kullandığım motorua şuana kadar bir sorun yaşamadan bindim. Hala da çok şükür yaşamadım. Allah'ta kimseye göstermesin. Bu perşembe günü malûm sınav haftası başladı okula havanın da güzel olması sebebiyle motorla geliyordum. Sahil yolundan çıktım Aksaray girişinden laleli yokuşuna bağlandım. Ancak geldiğim saat itibariyle laleli şişmiş trafik o biçim dolu vaziyetteydi. Her neyse dur kalk ilerliyoruz kaçabildiğim kadar aralardan kaçtım ancak yol dar olduğu için bekliyorum arada mecbur. Yanımda kırmızı bir siena model araç vardı tam sol önünde duruyordum. Trafik ilerledi tam kalkıyordum ki yanımdaki araç önüne geçeceğimi düşündüğü için sanırım (motorun önü o tarafa bakıyordu) yol vermemek adına birden ilerledi ve sol ön tekeri ile ayağımı ezdi :( bir an o acı ile aracın kaputuna doğru vurmaya başladım hop hop falan sürücü anladı geri saldı arabayı. İndim motordan hemen eğildim ayağımı kontrol ettim ilk çok bir şey yoktu aslında ama sonuç olarak ayağım ezilmişti. Süren abi yaşı vardı ve ailesi yanındaydı abi napıyorsun ya ayağımı ezdin değimde bana cevabı; pardon ben ilerliyorsun sandım oldu. Gereksiz yere uzaktmak istemedim o an sadece pardonu mu var ayağımı ezdin ya biraz beklesen sanki ölüceksin dedim. Hala sanki normal bir durummuş gibi hiç mahçup olmamış bir şekilde ben ilerliyorsun sandım falan dedi sonra atladım motora biraz sinirli biraz sakin aralardan uzadım gittim. Yani ben araçtan inip bir halimi sormasını beklerdim açıkcası ben en azından bunu yapardım.

Buradan çıkarmam gereken ders sanırım dar yollarda sıkışık trafikte ayaklarımı fazla açmamaya daha fazla dikkat etmeliyim..

Okuduğunuz için teşekkür ederim.
    yigozya bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kuba Superlight200
    Motosikletle aralara girmekten hiç hoşlanmam ama böyle yapanın arabasının ön camını indiririm o sinirle

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Oncelikle gecmis olsun. Anlatimdan tahmin ettigim kadariyle motosiklet botu kullanmiyorsunuz. Motosiklete istisnasiz her zaman tam ekipman (kask, mont, koruma pantolonu, bot ve eldiven) ile binmenizi tavsiye ederim.

Kazasiz surusler dilerim.
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    İstanbul trafiği hakikaten bir değişik. İstanbul'da sürebilen her yerde sürer diye düşünüyorum. Size de geçmiş olsun. Deadly Sto(R)m'un da önerdiği gibi kaval kemiğini de koruyan motosiklet botunu aman ihmal etmeyelim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    R25
    ders doğru çok yanında durursan yol vermemek adına yapılan standart hareket.ama ayağının sıkışma ihtimali aklına son gelen şey.tam hizada durmamaya çalış ya bagaj yada motor kaputu hizasında kal adam görsün seni.tabi yapan yine yapar ucuz atlatmışsın.alakasız ama 300+ler yapan bir uzak tanıdığım kaç kere tehlike atlatıp atlatıp motor 'dururken' düşürerek dizini sakatladı.ömür boyu sekerek yürüyecek hiç bir şey hesapladığımız gibi olamıyor malesef

Motosikleti
    Falcon Freedom250
    Alıntı Kutluay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletle aralara girmekten hiç hoşlanmam ama böyle yapanın arabasının ön camını indiririm o sinirle
    Kendimi tehlikeye atıcak şekilde girmeyi kesinlikle ben de doğru bulmuyorum ancak duran trafikte de beklemek motor için çok bunaltıcı olabiliyor sıcak vs.. bazen mecbur kalıyoruz hocam.. bi an kendime hakim oldum ama bu kadar basit ayrılmasaydım dedim sonradan keşke diye..

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:29 ----------

Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oncelikle gecmis olsun. Anlatimdan tahmin ettigim kadariyle motosiklet botu kullanmiyorsunuz. Motosiklete istisnasiz her zaman tam ekipman (kask, mont, koruma pantolonu, bot ve eldiven) ile binmenizi tavsiye ederim.

Kazasiz surusler dilerim.
    Hala malesef bot alamadım ancak en kısa sürede temin edeceğim bu olay zaten acilen almam gerektiğini net bir şekilde hatırlattı, teşekkür ederim.

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İstanbul trafiği hakikaten bir değişik. İstanbul'da sürebilen her yerde sürer diye düşünüyorum. Size de geçmiş olsun. Deadly Sto(R)m'un da önerdiği gibi kaval kemiğini de koruyan motosiklet botunu aman ihmal etmeyelim.
    Tek eksiğim bot en kısa sürede temin edeceğim onuda umarım.

Alıntı burak burk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ders doğru çok yanında durursan yol vermemek adına yapılan standart hareket.ama ayağının sıkışma ihtimali aklına son gelen şey.tam hizada durmamaya çalış ya bagaj yada motor kaputu hizasında kal adam görsün seni.tabi yapan yine yapar ucuz atlatmışsın.alakasız ama 300+ler yapan bir uzak tanıdığım kaç kere tehlike atlatıp atlatıp motor 'dururken' düşürerek dizini sakatladı.ömür boyu sekerek yürüyecek hiç bir şey hesapladığımız gibi olamıyor malesef
    Kesinlikle her gün daha çok şeyi yaşayarak öğreniyoruz burada ancak sorum bazı konularda bu kadar şanslı olamayabiliriz başlığı açmamdaki amaçta buydu zaten belki bu bana ders veren basit olay başka birilerine de ders olur..

Herkese kazasız sürüşler dilerim..

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Geçmiş olsun kardeşim, ucuz atlatmışsın inşallah kaportayı sağlam yumruklamışsindir dayıda olayı üstlenmeyip bir özür bile dilememiş . Bari kaportaya baktıkça seni hatirlasin

Motosikleti
    Falcon Freedom250
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim, ucuz atlatmışsın inşallah kaportayı sağlam yumruklamışsindir dayıda olayı üstlenmeyip bir özür bile dilememiş . Bari kaportaya baktıkça seni hatirlasin
    Teşekkür ederim abi, pek uzatmadım olayı aile vardı arabada ama sonradan açıkçası içime dert oldu o gün bana olan aynı veya benzer düşüncede olan kişiler tarafından bir başkasına yapıldığında da tepkileri böyle olacak yoksa. biz hatalarımızdan nasıl ders alıyorsak onlarda almalı..

Motosikleti
    R25
    Benimde ayağımı BMW ezdi ama hiç acımadı 😁 Sürücü (kadındı)

gerivites - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    D400
    Aynisi benim de basıma geldi hatta konu acmistim burada camını yumruklayıp kenara çektikten sonra yaninda karisi ve çocuğu olduğu için olay çıkarmamistim.

Motosikleti
    Falcon Freedom250
    Alıntı Tvs01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde ayağımı BMW ezdi ama hiç acımadı 😁 Sürücü (kadındı)
    Siz de ufak atlatmışsınız 😀

Alıntı gerivites adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynisi benim de basıma geldi hatta konu acmistim burada camını yumruklayıp kenara çektikten sonra yaninda karisi ve çocuğu olduğu için olay çıkarmamistim.
    Aynı benim de öyle oldu cam yerine kaputa vurdum baya ben sadece. İçeride aile olduğunu görünce uzatmadım devam ettim

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demek ki bazı trafik durumlarında araya girmemek gerekiyormuş

Olayı tabi sizin anlattgınız kadar biliyoruz ancak anladıgım kadarıyla aralardan geçerken en son dar bir arada kalmışsınız. Cok tecrübeli olmadan bile yogun trafikte dar alanda beklemeyi riskli buluyorum.

Gecmiş olsun.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Benimde ayağımı ezmişti bir kadın ama botum olduğu için hiçbir şey olmamıştı,en yakın zamanda temin edin. Çok geçmiş olsun

Motosikleti
    Falcon Freedom250
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    demek ki bazı trafik durumlarında araya girmemek gerekiyormuş

Olayı tabi sizin anlattgınız kadar biliyoruz ancak anladıgım kadarıyla aralardan geçerken en son dar bir arada kalmışsınız. Cok tecrübeli olmadan bile yogun trafikte dar alanda beklemeyi riskli buluyorum.

Gecmiş olsun.
    Yani evet biraz daha dikkatli olmak gerekiyor bu tarz kilit trafikte.. teşekkürler..

Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde ayağımı ezmişti bir kadın ama botum olduğu için hiçbir şey olmamıştı,en yakın zamanda temin edin. Çok geçmiş olsun
    Teşekkür ederim en kısa sürede temin edeceğim..

Motosikleti
    Alıntı bilanyaverr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tek eksiğim bot en kısa sürede temin edeceğim onuda umarım.
    Bot alırken CE 13634 standartlarında olması gerektiğini unutmayın. Bottaki CE etiketinde 3 adet sayı göreceksiniz. Bunlar iki kademe üzerinden değerlendirmedir ve 1 veya 2 yazar. Hepsinin 2 olması tavsiye edilir. Yoksa kullanıcıların, "çok sağlam", "ayağımı korudu" vb. yorumları görecelidir.

Örnek:
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    evden çıkarken kaskı takmaya üşeniyorum full koruma diyonuz ya.

Motosikleti
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tercih meselesi

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı melez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de takma hatta virajlara kontrolsüz falan gir son hız.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

PAPAZ_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Alıntı bilanyaverr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim abi, pek uzatmadım olayı aile vardı arabada ama sonradan açıkçası içime dert oldu o gün bana olan aynı veya benzer düşüncede olan kişiler tarafından bir başkasına yapıldığında da tepkileri böyle olacak yoksa. biz hatalarımızdan nasıl ders alıyorsak onlarda almalı..
    Bu arada ; Bir ara görüşelim diye yazmıştın. Ben sana dönüş yaptım ama sesin çıkmadı.
    İstersen ayaklar hala sağlamken fazla uzatmayalım birgün bi çay içelim

Motosikleti
    Falcon Freedom250
    Alıntı PAPAZ_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada ; Bir ara görüşelim diye yazmıştın. Ben sana dönüş yaptım ama sesin çıkmadı.
    İstersen ayaklar hala sağlamken fazla uzatmayalım birgün bi çay içelim
    Abi instadan bana ulaşır mısın yazmıştım en son görmedin sanırım nick aynı hemen organize oluruz bu sefer

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)