Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Servise bırakılan motorun kazaya karışması ! Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Büyük markaların yetkili servislerinde araç girdiği anda servis tarafından sigortalanır. Yetkili servislerin piyasaya göre pahalı olmasının sebebi birazda budur. Kymconun yetkili servisleride bisikletçiden bozmaysa ona birşey diyemem. Geçmiş olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    umtsrtgl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NK400
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük markaların yetkili servislerinde araç girdiği anda servis tarafından sigortalanır. Yetkili servislerin piyasaya göre pahalı olmasının sebebi birazda budur. Kymconun yetkili servisleride bisikletçiden bozmaysa ona birşey diyemem. Geçmiş olsun
    Kymco dışında birçok markanın bayisi bu servis, bende ona şaşırıyorum, motoru neden trafik sigortasından yaptırırlar ! Dükkana verilen bir motor dükkan sigortası kapsamında olmaz mı ? Bana dedikleri şu , belli bir çap var, park alanı o çapın dışıdaymış, oraya niye çektiniz o zaman dediğimde ses yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı umtsrtgl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymco dışında birçok markanın bayisi bu servis, bende ona şaşırıyorum, motoru neden trafik sigortasından yaptırırlar ! Dükkana verilen bir motor dükkan sigortası kapsamında olmaz mı ? Bana dedikleri şu , belli bir çap var, park alanı o çapın dışıdaymış, oraya niye çektiniz o zaman dediğimde ses yok.
    Tam şam şeytanıymış bunlar. Sana demeleri gereken şey : bütün süreçle biz ilgilenicez motorunuzu şu süre içerisinde size sapasağlam teslim edicez. Sonra senin değer kaybım ne olacak demen lazım normalde. Esnaflık budur, motor onlara emanetken kaza geçirmiş tırcıyla sigorta şirketiyle sen neden uğraşasın..

Motosikleti
    NK400
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam şam şeytanıymış bunlar. Sana demeleri gereken şey : bütün süreçle biz ilgilenicez motorunuzu şu süre içerisinde size sapasağlam teslim edicez. Sonra senin değer kaybım ne olacak demen lazım normalde. Esnaflık budur, motor onlara emanetken kaza geçirmiş tırcıyla sigorta şirketiyle sen neden uğraşasın..
    Bencede, beni tutanak tutmanız lazım diye çağırmaları ile başlayan saçmalıklar silsilesi

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Geçmiş olsun sahiden zor bir durum, aslında gerçekten servisin de suçu değil bu, tır şoförünün dikkatsizliği.. Bu sebeple servis elini taşın altına koymuyor. Motorunuz yanlış zamanda yanlış yerdeymiş. Bu arada sola devrilen bir motora nasıl 6.000TL fatura çıkarıyorlar hayret.
    Talihsiz bir durum ama tır şoförünün park halindeki kaza sebebiyle kendi sigortasından hasarı karşılanması ve değer kaybını talebibiz en uygun çözüm gibi görünüyor. Çünkü servis herhangi bir hukuki süreç halinde konu hakkında hiçbir sorumluluğu bulunmadığını, ihmali olmadığını öne sürecektir ve görüntüleri de kendi lehine kanıt gösterecektir. Sizin bu süreçte tek öne sürenileceğiniz ise motorunuz için yeterli önlemin alınmadığı ve kazaya sebebiyet verildiği" yönünde olacak, bunu da mahkeme doğru bulmayacak (bence)

Ama mesela motorunuz servisten çalınsa, binada yangın/çökme vs. sebeple motorunuza zarar gelse konu servis ile ilgili olabilirdi.. Bunlar kişisel görüşüm, geçmiş olsun..
    umtsrtgl bunu beğendi.

ftkrblt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900
    Alıntı umtsrtgl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmediğim için soruyorum, yanlış anlama, Eksper neye göre parayı ödeyecek ? Sigortadan para neye karşılık yatıyor ? Tamir edildimi diye eksper son haline bakmıyormu, normalde arabalarda durum böyle diye biliyorum. Yada eksper fabrikadan parçalar gelmişmi diye fatura istemeyecekmi bayiden ?
    eksperle görüşürsünüz servis performa faturada tutacak rakamı gösterir siz ben kendim yaptırmak istiyorum bana ücretini ödeyin dersiniz,tek farkı diyelim ki 6000 lira tutacak masraf ve bu 6000 lirada haliyle %18 kdv oluyor ve sigorta bu kdv yi gider gösteriyor kısaca %18 kesip paranı verirler
    umtsrtgl bunu beğendi.

krmzhr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Crossrunner
    Öncelikle geçmiş olsun.Değer kaybı için dava açtığınızda plastik aksam için ödeme yapılmıyor diye biliyorum. Videoda gözüken de grenaj hasarı gibi duruyor. Bu durumda değer kaybında ödeme alamayabilirsiniz.
    umtsrtgl bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial mash -Hero dash- Hero Thriller- Cbr 250
    İmkanın varsa, Mahkemeeee
    umtsrtgl bunu beğendi.

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    Uma Rx3 serisiyle bir yola girmişti 2016 yılında aldığım motosikletle alakalı ayda 1 veya 2 ayda 1 aranıyordum şikayetiniz var'mı memnun kalmadığınız bir konu var'mı diye. Artık Serkan bey diye bir uma çalışanı sürekli arayarak hatır soruyordu. sonra hükümet dediki bu Uma fetöcü biz bu fetöcüleri bizim fetöcülerimizle değiştirecez sonra nemi oldu parça bile bulamamaya başladık 2015 regülatör ararsın 2016 var ve uyumlu değil fiyatta almış başını parmak arasından nanik yapmaya başlamış. servisler kendini geliştirir ilerde derdim meğer bakım ücretlerini geliştirmiş. yaşadığınız sıkıntı ülkedeki bozukluğun neticesidir normalde Uma ( bu araç sizin himayenizde zarar görmüş kullanıcıyı mağdur etmeden çözüm sunun yok çözüm sunmaz iseniz servis olarak sözleşmemizi fesih ederiz bize düşenide biz yapalım ) demesi lazımdı. En azından 2016 tarihindeki intiba bu yöndeydi bende.
    bir önceki arkadaşa yaptığım yorumdada adı dahi geçmeden Uma'nın sucuk ekmek diyerek belirtmiştim.
    geçmiş olsun
    umtsrtgl bunu beğendi.

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Servisin sigortası olduğunu belirtmişiniz. Fakat belli bir alan için sigortalı demişler. Olayds o alan dışında olduğu için servisin sigortası karşılamam diyor, anladığım kadar. Mevzu konu sigorta değil, mesele servisin emanet ve sorumluluğunda olması ve servisin bu sorumluluğu yeterince üstlenmemesi. Bence karar sizin, hasar kayuıtsız bıraktım, hasar kayıtsızda geri isterim demeniz, 3n doğal hakkınız.
    Servise öneride bulunabilirsiniz. Nekadar gerekiyorsa taksitle üzerine koyun, size yenisini versinler. Dahasınada hiç karışmayın. Veya size rahat kullanabileceğiniz bir motosiklet versinler, kendileri onarıp satsınlar, size motosikleti bıraktığınız andaki deeğeri versinler, siz kendiniz bir motosiklet bakın.
    Hayırlı akşamlar.
    umtsrtgl bunu beğendi.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Koskoca markanın yaptığı çingeneliğe bak. Halbuki bu kazadan servis karlı bile çıkıyor. 6000tl hasar oluşmuş fakat bu hasar için sigortadan alınan 6000 liranın yarısı servisin karı olacak ki bu kazandıkları para da aracın değer kaybını rahatlıkla karşılar.
    umtsrtgl bunu beğendi.

Motosikleti
    N/A
    Çok geçmiş olsun çok sinir bozucu birşey
    Bir değişik mevzu başıma geldi x firma ile kargo iadesi yaptım iade ettiğim firma mal kırık diye geri gönderdi x kargo firmasıda kırdığı ürünün mesuliyetini kabul etmiyor. İşe bak hem kırıyon hem banane diyon hiç kimseyi aramadım biryere başvurmadım başvurunca daha çok sinirim bozulcağı için gittim kargo firmasının yan aynalarını kırdım baya zevkliydi keyif aldım tavsiye ederim.
    umtsrtgl bunu beğendi.

Motosikleti
    falcon flash 100
    Benim motosikletim neredeyse sıfır sayılır servise bıraktım başına bir iş geldi bana yenisini verin. Maalesef arkadaşım senin dediğin gibi bir dünya yok.

Olay belli aracın iki günlükte olsa iki yıllıkta olsa kazaya karıştım mı haklı olduğun oranda sigortadan yaptırır ve değer kaybını alırsın. Senin motosikletini yetkili servise bırakman ile kardeşine veya bir arkadaşına bırakmak ile ilgili bir fark yok.

Mahkemeye de versen değişen bir şey yok. Karşı tarafın sigortasından aracın yaptırılacak değer kaybın ödenecek ve konu kapanacak.

Motosikletinin yeni olması ve daha sen hevesini almadan başına bu iş gelmesi senin şansızlığın! Dua et adamlar gerçek değer kaybının yarısını karşılıyorlar.

sharkspeedr2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hangi servis buraya yazarmısın
    Buradaki insanlar görsün gitmesin oraya rezil olsunlar
    umtsrtgl bunu beğendi.

Motosikleti
    NK400
    Alıntı yaşlıveacemi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosikletim neredeyse sıfır sayılır servise bıraktım başına bir iş geldi bana yenisini verin. Maalesef arkadaşım senin dediğin gibi bir dünya yok.

Olay belli aracın iki günlükte olsa iki yıllıkta olsa kazaya karıştım mı haklı olduğun oranda sigortadan yaptırır ve değer kaybını alırsın. Senin motosikletini yetkili servise bırakman ile kardeşine veya bir arkadaşına bırakmak ile ilgili bir fark yok.

Mahkemeye de versen değişen bir şey yok. Karşı tarafın sigortasından aracın yaptırılacak değer kaybın ödenecek ve konu kapanacak.

Motosikletinin yeni olması ve daha sen hevesini almadan başına bu iş gelmesi senin şansızlığın! Dua et adamlar gerçek değer kaybının yarısını karşılıyorlar.
    Servise vermekle kardeşe arkadaşa vermeyi bir tutmanız tuhaf. 2.300 km'de bir motor ile 23.000 km'de motorda bir o zaman size göre Size göre böyle bir dünya yok olabilir ama bana göre olmamalı, o zaman yetkili servise niye gidiyoruz bir ton merdiven altı tamirci kaynıyor ülke,gider daha ucuza yaptırırız her işimizi. Yetkili servise gidiyorsak , aksi bir durumda hak iddia edebileceğimizi düşündüğümüz için gidiyoruz. Bu olay Uma'da değil de Yamaha'da olsaydı aynı şeyleri yaşayacağımı düşünmüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:10 ----------

Alıntı capt.ooz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun çok sinir bozucu birşey
    Bir değişik mevzu başıma geldi x firma ile kargo iadesi yaptım iade ettiğim firma mal kırık diye geri gönderdi x kargo firmasıda kırdığı ürünün mesuliyetini kabul etmiyor. İşe bak hem kırıyon hem banane diyon hiç kimseyi aramadım biryere başvurmadım başvurunca daha çok sinirim bozulcağı için gittim kargo firmasının yan aynalarını kırdım baya zevkliydi keyif aldım tavsiye ederim.
    Kaba kuvvet gerekmeden çözülür umarım. Sinirini atmana sevindim :D

zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Olay başımıza geldi aktarıyorum. Yine tır manevra yaparken başka bir tıra çarpıyor çalıştığım yetkili serviste. Hasar tespiti yapılıp onarımı yapılıyor, çarpan kişiden tahsil ediliyor. Tabi büyük bir hasar değildi bu ancak, araç sahibi onarım tamamlandıktan sonra bilgilendiriliyor. Bundan sonrası tamamen karşılıklı anlayışlarına kalmış. Eğer aracım hasarlandı diyerek bize dava açarsa bizde çarpan kişiye rücu ederiz. Bunlar dışında seninki gibi bir olayda ;
    Servislerin yapmak zorunda oldukları iş yeri sigortası vardır. Yani 3. şahıslar tarafından verilen hasarlarda kullanılır. Bizim olayda eğer ağır bir hasar oluşmuş olsaydı bunu kullanır karşı tarafın sigortasından yaptırırdık. Değer kaybı için mağdurun herhangi bir talebi olursa yine karşı tarafa rücu edilirdi. Müşteri kesinlikle muhatap olarak servisi alır, kusurlu taraf ile muhatap olması saçmadır.
    Senin durumunda tek çıkar yol mahkeme gibi duruyor. Geçmiş olsun sıkıntılı bir durum ..
    Volkan76 bunu beğendi.

Motosikleti
    NK400
    Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olay başımıza geldi aktarıyorum. Yine tır manevra yaparken başka bir tıra çarpıyor çalıştığım yetkili serviste. Hasar tespiti yapılıp onarımı yapılıyor, çarpan kişiden tahsil ediliyor. Tabi büyük bir hasar değildi bu ancak, araç sahibi onarım tamamlandıktan sonra bilgilendiriliyor. Bundan sonrası tamamen karşılıklı anlayışlarına kalmış. Eğer aracım hasarlandı diyerek bize dava açarsa bizde çarpan kişiye rücu ederiz. Bunlar dışında seninki gibi bir olayda ;
    Servislerin yapmak zorunda oldukları iş yeri sigortası vardır. Yani 3. şahıslar tarafından verilen hasarlarda kullanılır. Bizim olayda eğer ağır bir hasar oluşmuş olsaydı bunu kullanır karşı tarafın sigortasından yaptırırdık. Değer kaybı için mağdurun herhangi bir talebi olursa yine karşı tarafa rücu edilirdi. Müşteri kesinlikle muhatap olarak servisi alır, kusurlu taraf ile muhatap olması saçmadır.
    Senin durumunda tek çıkar yol mahkeme gibi duruyor. Geçmiş olsun sıkıntılı bir durum ..
    Bilgilendirme için teşekkür ederim. İlk başta tamamen tırcı ile benim aramda çözülmesini istediler ama şimdi kendi aralarında hallediyorlar, bakacağız artık, bu motorun onarımını yapıp satışa koyacağız ondan sonra tekrar görüşürüz dediler, umarım bir an önce çözülür.
    zekvan ve Volkan76 bunu beğendiler.

Nasate - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok. Kim bilir nezaman...
    Bana göre bu durum da servisin tutanak tutup yaptırması gerekiyordu hasarı. Kusura bakmasınlarda tır geçen yere motoru koymuşlar suçzuluk mu bu ? Sen bayi olarak önlemini alacaksın, tır geçiçekse güvenli geçiş sağlayacaksın. Açıkcası bu zamana kadar hiç bir servisin ben direk suç kabul ettiğini görmedim. Bide motor çalınsa diyormuş. Saçmalığa gel

Mahkemeden sonuç çıkabilir. Uğraşmak istemiyorsanızda mecbur yaptırtıp birdaha da o servise gitmeyeceksiniz
    Volkan76 bunu beğendi.
    "Çok Bilen Çok Yanılır"

Yürüdüğü yolda iz bırakmayan o yoldan geçmiş sayılmaz ...

Volkan76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Urbangini Volta Ala Cubagani
    Olayda birde psikkolojik olay var.. Temiz ürün bırakıyorsunuz, hasar kayıtlı geri veriyorlar. Yetgi verilmiş bir servisin müşterimemnuyeti anlayışı bumudur? Masrafı karşılasalarda satışa sunuldumu mi hasar kaydı yüzünden satıcıyı yerden yere vurmaya çalışırlar. Servis bu konuda azap ve vijdan göstermiyior. Mahkemede servise olaya sade maddi açıdan bakılmamasını öğretir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Gözünüz aydın, servis satışıda üstlendiyse bir nevi servis garanntisiykle adil bir fiyata satar sizinde canınız dahada sıkılmsaz. Sonunda işi tatlıya bağlamış olursunuz. Kolay gelsin, İşiniz rasgele.

jacob34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT 03 (660)
    Açık ve net bir şekilde servis sorumludur. Bu konuda yargıtay kararı net bir şekilde mevcut olmakla birlikte emsal niteliğindedir. Uma’nın avukatıyla sizin avukat görüşürse ve bir kaç emsal gösterip bizi uğraştırmayın zararlı çıkarsınız derse, dava ile uğraşmadan tatmin olacağınız bir cevap almanız büyük olasıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)