Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bana carpip kacti

Motovento
    REKLAM ALANI

Bugun yolda normal hizda sol seritte seyrederken park halinde olan bir araba agresif bir sekilde direk sol seride atlayip sagdan bana carpip kacti . Ilk kazam oldugu icin ne yapmam gerektigini bilmiyordum plakasini alamadik ama tam ustumuzde bizi gören mobese vardi . Ben karakola gittim sikayetci oldum darp raporu cikardim alkol testi icin kan verdim . Sormak istedigim sey su simdi o kacan kisi bulununca ne olacak ve motorumu simdi kendim mi yaptırmalıyım yoksa kisinin bulunmasinimi beklemeliyim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Aspava38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki Z250SL
    Böyle durumlarda ambulans çağırın. Yaralanmali bir kaza olunca polis bir şekilde o aracı, sahibini bulur. Maalesef karakola gidip şikayetçi olmaktan bir sonuç çıkacağını zannetmiyorum
    ufoz ve Oğuzhan10 bunu beğendiler.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    Geçmiş olsun.

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    Mobese den uğraşmazlar bende çok kovalamıştım arızalı derlerse şaşırma,plaka olayı çözerdi

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Nasıl bir ülkede yaşıyoruz anasınısatim yaa

Alıntı RideForLife. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasıl bir ülkede yaşıyoruz anasınısatim yaa
    Hakettiğimiz ülkede
    brnkrc, uugguurr86, MrMud ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hakettiğimiz ülkede
    +1. .

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:32 ----------

Bu arada geçmiş olsun konu sahibi kardeşime

RideForLife. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Siz ne halt yediniz bilmemde ben haketmiyorum arkadaş.

Ben şu haltı yedim , çevremde ki cahillere yeteri kadar analatamadim.
    Ne der kutsal metinde iyiliği emret kötülükten uzak dur.

Başka bir menkibede şu hikaye anlatılır .
    Allah bir gün meleklerini gece vakti bir toplum helak etmesi için gönderir. Melekler gider bakar ki hepsi bırak sabah namazını Teheccüd namazındalar ., Şaşırılar acaba yanlış mı geldik diye geri dönerler tekrar aynı emri alır ve o toplum üzerine azab gelir ve hepsi helak olur . Dönünce sorarlar neden helak oldugu nu . Cevaben şu gelir , onlar kötüler ile aralarına duvar ördüler onlara iyiliği emretmediler.

Biz de sende hak ettin kardeş biz yeteri kadar anlatabilseydik , son 13-15 yıldır başımıza bunlar gelmezdi .

Ben kendi adıma şunu deyim suçluyum bu
    tip olayları hak ettim . anlatamadm sözümü dinletemedim.
    Toplum 10-15senedir iyice yozlaştı zıvanadan çıktı.

Ne der peygamber hırsız kızım Fatma dahi olsa eli kesilir cezası bellidir der , bizim milet ise hırsız bizim ise iyidir mantığında
    Thesinner83, MSMorkan ve potasyum bunu beğendiler.

Motosikleti
    Hero Karizma R
    Alıntı onbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugun yolda normal hizda sol seritte seyrederken park halinde olan bir araba agresif bir sekilde direk sol seride atlayip sagdan bana carpip kacti . Ilk kazam oldugu icin ne yapmam gerektigini bilmiyordum plakasini alamadik ama tam ustumuzde bizi gören mobese vardi . Ben karakola gittim sikayetci oldum darp raporu cikardim alkol testi icin kan verdim . Sormak istedigim sey su simdi o kacan kisi bulununca ne olacak ve motorumu simdi kendim mi yaptırmalıyım yoksa kisinin bulunmasinimi beklemeliyim?
    Plakası olmadığı için ve adam kaçtığı için maalesef polise muhtaçsın. Ve polis resmi olarak sıkıştırmadan hiçbir şey yapmaz. Uğraşacaksın.

Karakolda tutanak tutuldu mu? Tutulması gerekiyordu. Tutulmadıysa gidip tutturman gerekiyor.

Şikayetçi olurken kamerayı da ifadene yazdırdın mı? Yazdırmadıysan polise dilekçe verip kameranın delil olduğunu ve delillerin toplanmasını yazılı olarak iste.

2-3 günde bir karakola gidip 'bilgi edinme hakkın ile' dilekçeyle dosyan ve delil durumu hakkında bilgi iste.

2-3 ay sonra dosyan savcılığa gönderilir. Mobese görüntüleri olmazsa plaka falan da olmadığı için savcı dosyayı kapatır. Verdiğin dilekçelerle polisten şikayetçi olursun, delilleri toplamadılar işlerini yapmadılar diye.

Görüntüler alınırsa, adam bulunursa, sen haklı çıkarsan masrafını ondan alırsın. Yoksa polisten, devletin sigorta fonundan vb almaya çalışırsın.

Motorunu şimdi yaptırıp, faturaya kaza sonrası tamir yazdırıp işlemlerin bitince (en az 1 yıl sürer bence) paranı alırsın. Veya yetkili servise bırakırsın, resmi işlemlerin bitene kadar yaptırmazsın; işlemlerin bitince yaptırır, motoruna binemediğin süre için para falan istersin.

Ama bence bulunmasını bekleme kendin yaptır faturasını sakla; bulunursa paranı alırsın. Bana e5'te hem belediye trafik kamerası hem mobese olan yerde vurdu ve kaçtı biri, ve Polis görüntüleri almadı.

Polis sıkıntı, geçmiş olsun. Paran varsa rüşvet ver

Alıntı serif abi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben şu haltı yedim , çevremde ki cahillere yeteri kadar analatamadim.
    Ne der kutsal metinde iyiliği emret kötülükten uzak dur.

Başka bir menkibede şu hikaye anlatılır .
    Allah bir gün meleklerini gece vakti bir toplum helak etmesi için gönderir. Melekler gider bakar ki hepsi bırak sabah namazını Teheccüd namazındalar ., Şaşırılar acaba yanlış mı geldik diye geri dönerler tekrar aynı emri alır ve o toplum üzerine azab gelir ve hepsi helak olur . Dönünce sorarlar neden helak oldugu nu . Cevaben şu gelir , onlar kötüler ile aralarına duvar ördüler onlara iyiliği emretmediler.

Biz de sende hak ettin kardeş biz yeteri kadar anlatabilseydik , son 13-15 yıldır başımıza bunlar gelmezdi .

Ben kendi adıma şunu deyim suçluyum bu
    tip olayları hak ettim . anlatamadm sözümü dinletemedim.
    Toplum 10-15senedir iyice yozlaştı zıvanadan çıktı.

Ne der peygamber hırsız kızım Fatma dahi olsa eli kesilir cezası bellidir der , bizim milet ise hırsız bizim ise iyidir mantığında
    Boşver kardeşim anlatmayla da olmuyor bazı şeyler. Bu ülkede Atatürkçü ve dinci yobazlar öyle çoklar ki ben artık ümit görmüyorum. Hak etmeyen yaşamasın ne diyelim.
    MSMorkan bunu beğendi.

kasklı_bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaklaşık beş ay önce bana çarpıp kaçan ve vücudumda 17 kırığa neden olan bir kaza geçirdim

Benim durumumda polis otomatik olarak şahsı kaza yerinde mobese olmamasına rağmen buldu sağolsunlar.
    Adamın alkollü olması nedeniyle de şikayetçi olmadan dava savcı tarafından re’sen açıldı.

Dava sürüyor benim kesin raporumun çıkması bekleniyor.

Merak ediyorsanız da sağ omzumu ve sağ ayak parmaklarımı kaybettim hala yatmaktayım 😢

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı kasklı_bey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık beş ay önce bana çarpıp kaçan ve vücudumda 17 kırığa neden olan bir kaza geçirdim

Benim durumumda polis otomatik olarak şahsı kaza yerinde mobese olmamasına rağmen buldu sağolsunlar.
    Adamın alkollü olması nedeniyle de şikayetçi olmadan dava savcı tarafından re’sen açıldı.

Merak ediyorsanız da sağ omzumu ve sağ ayak parmaklarımı kaybettim hala yatmaktayım ��
    çok geçmiş olsun hocam kaybettim derken artık yok mu anlamadım

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Merak ediyorsanız da sağ omzumu ve sağ ayak parmaklarımı kaybettim hala yatmaktayım ��
    şerefsiz ya.

son cümleyi anlamadım hocam.

büyük gecmiş olsun.
    Anger clouds judgement and it makes us do things that we end up regretting. Things we can never take back.

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı oktayakgoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver kardeşim anlatmayla da olmuyor bazı şeyler. Bu ülkede Atatürkçü ve dinci yobazlar öyle çoklar ki ben artık ümit görmüyorum. Hak etmeyen yaşamasın ne diyelim.
    İlk defa iki zümreye aynı anda yobaz diyen birine rastlıyorum ve duygulandım.

Teşekkür ederim bi taraf seçmeyip realist ve radikal yorumun için hocam.
    Anlamsızca mutlu oldum.
    siyanoz, MSMorkan ve Deadly Sto(R)m bunu beğendiler.
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

Forumdan Uzaklaştırıldı
    1- Mobesenin içinde 360 derece dönen kamera varmış yani kamera sabit bir noktayı izlemiyormuş
    2-Sana çarpanı veterinere şikayet etseydin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk defa iki zümreye aynı anda yobaz diyen birine rastlıyorum ve duygulandım.

Teşekkür ederim bi taraf seçmeyip realist ve radikal yorumun için hocam.
    Anlamsızca mutlu oldum.
    +1071+1453+1923 😅
    MrMud bunu beğendi.

siyanoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Çok çok geçmiş olsun Rabbim tez zamanda şifalar nasip etsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)