Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet kazası / Ekipman önemi / Adli süreç

Motovento
    REKLAM ALANI
    zekvan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300
    Merhaba arkadaşlar,

Kardeşim (21) bizler gibi motosiklet tutkunu daha çok chopper tarzını seviyor ve o tarz motosiklet kullanıyor. Üniversite öğrencisi aynı zamanda malum pizzacıda kuryelik yapıyor. Cumartesiyi pazara bağlayan gece (06.01.2019) 01:30 son siparişini götürürken kurye motoru ile başına gelen kazayı onun gözünden yazacağım. Süreç hakkında bilgili olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

'' Son siparişimi aldım götürüyorum sonra eve gideceğim. Hava -7 derece yerler eriyen karlardan dolayı ıslak dolaysıyla 30 km hızı geçmiyorum. 4 şeritli yol genişliğini düşün abi gidiş geliş şehir içi bir yol. Karşıdan gelen aracın farlarını gördüm ne olur ne olmaz diye en sağa yanaştım içimden de dedim ki 'ulan gecenin bu saatinde sinyal vermez belki döner ben yavaşlayım' hızımı 15-20 km ye düşürdüm kaldırıma kadar yanaştım.

Araç sinyal vermedi dönecek diye de yavaşlamadı. Aniden sola kırdı ve gaza daha fazla bastı sanki kastı varmış gibi üzerime sürdü, en son farlarını sol dirsek hizamda gördüğümü hatırladım. Sonra heryer dönmeye başladı ve yere çarptığımı, sırtımın acıdığını hissettim. Sanırım havada birkaç tur atıp yere düştüm. Bir çatırdama sesi geldi kasktan ama kafamda hiç acı hissetmedim, kafamı yaklaşık 6 kez yere çarptım, sürüklendim ve durdum. Hani film şeridi gibi geçer derler ya çocukluğum geldi o an gözümün önüne.. Sonra kafamı kaldırmaya çalışıyorum plakasını okumaya çalışıyorum ama heryer dönüyor tekrar yatıyorum. Sonra bir lastik sesi duyuyorum ve anlıyorum adam kaçıyor. Yer çok soğuk ve etrafta kimse yok. Bağırmaya başlıyorum canım yanıyor ayağım acıyor.

Halı saha maçından çıkan çocuklar koştular yanıma kramponlarını görünce anladım. Sadece bana dokunmayın ambulans çağırın diyebildim. Yalnız abi kaska verdiğimiz paraya değmiş görevini iyi yaptı. Montum iyi ki vardı keşke dizliklerim de olsaydı ''

Son durum şu kardeşim hastaneye kaldırılırken kaçan sürücü panikle karakola gidip teslim oluyor. 173 promil alkollü olduğu öğreniliyor. Kardeşimde ise sağ 4. ayak parmağında ve diz kapağında kırık var. Diz kapağından ameliyat olması gerekiyormuş kemik parçalanmış. Olay yerinde kamera kayıtları varmış ama biz görmedik sanırım savcılık görecek. Kardeşim şikayetçi olarak ifadesini vermiş. Araç sürücüsünün ehliyetine el konulup 5000 tl trafik cezası karakolda yazılmış. Final haftası olduğundan sınavlara da giremeyecek ve okulu uzayacak. Bundan sonraki süreçte ne yapmamız gerekir, olayın takibi için avukat tutmamız daha mı iyi olur? Savcılık mı çağıracak bizi ifadeye yoksa mahkeme mi olacak bilgisi olan arkadaşlarımın yardımlarını bekliyorum.

Not: Sizin nasıl kullandığınız hiç önemli değil, ekipmanı lütfen ihmal etmeyin. 'Ya üşendim dizlikleri takmak zor geldi' diyen birisinin yukarıda hikayesini okudunuz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Abi hiç uğraşmayın, verin avukata.

Motosikleti
    HONDA CBR 250R / MONDİAL DRiFT 125
    çok geçmiş olsun üzüldüm. inşallah kardeşin tez zamanda toparlayacaktır.

Exectus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA R25
    Çok geçmiş olsun. Sırf o p.c yüzünden hem sağlığından oldu hem de okulundan. Adamı katil eder bunlar.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Verin bir avukata; belli bir yüzdelik üzerinden anlaştığınızda avukatta kazancını yükseltmek için o şerefsizden alabileceği max parayı almaya çalışacaktır.

tavsiyeyi boşverin, çare avukat.

Çok alkol içerim; 1-2 defa alkollü motosiklet kullandım (33lük biradan fazlasını icmedim araç kullancağım zaman) , ancak limitin üstünde alkollü adam yakalandığında kaza durumuna bakılmadan "kasti adam öldürmeye teşebbüs" olarak değerlendirilmeli. Alkol lan alkol, içmeyiver o kadar anasını satayım.
    espresso ve zekvan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Ninja 300
    İyi dilekleriniz için sağolun arkadaşlar, avukatlar peşin mi çalışır yoksa tazminat yüzdesi üzerinden çalışabilir mi ? Yani avukatla anlaşıldıktan itibaren ödeme yapılması gerekir mi? Hiç avukatlık işim olmadığı için bilmiyorum.

yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Çok geçmiş olsun.. Tam da her gun şehiriçi günlük 5 km max. 40km hizla gittigim yol için dizlikten caymaya kacis yollari aramaya başladığım zamana denk geldi

Motosikleti
    Ninja 300
    Dün ameliyat oldu başarılı geçmiş kırık parçaları birleştirmişler, bir müddet platin ve alçı ile kalacak. Alçı ve platinler çıkınca fizik tedavi görmek zorundaymış doktorun söylediğine göre yaşı genç olmasaydı fizik tedavi bile işe yaramayabilirdi.

Scooter kullanan arkadaşlar buraya dikkat araç motora kafadan çarpıyor, diz kapağının parçalanmasının sebebi ise kontak anahtarının diz hizasında kalması ve çarpma esnasında dizine girmesi...

Adli süreç için avukat ile görüştük süreç başlatıldı. Adam çok pişman arayıp şikayetini çek diyor ama alkol almasının nelere mal olduğunu hala anlayabilmiş değil. Bu arada hapis cezası verilmiyormuş bu davalarda buna da ayrı bir sinirim bozuldu.

Çok geçmiş olsun. Her şeyden önce umarım kardeşiniz sağlığına bir an önce kavuşur. Ülkemiz de, trafik te olduğu kadar kanunlar konusunda da yalnızız sanırım.

Motosikleti
    Sym Joymax 250İ
    Alıntı zekvan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Scooter kullanan arkadaşlar buraya dikkat araç motora kafadan çarpıyor, diz kapağının parçalanmasının sebebi ise kontak anahtarının diz hizasında kalması ve çarpma esnasında dizine girmesi...
    Öncelilkle kardeşine çok geçmiş olsun. Her scooter'da anahtar diz hizasında değildir. Dizlik taksaydı bu gibi durum en az hasar ile atlatılacaktı. Sadece dizlik için söylemiyorum elbette ben sohbaharda adana'nın sıcağında bile ekipmansız motora binemiyorum. Üşenme ya da bunalma durumu bile olsa ekipman tam giyinmek şart. Ek olarak avukatı seçerkende dikkatli olun araştırın. Arkadaşım otobüs firmasının kaza yapması sonucu ciddi yara aldı. Tuttuğu avukat ark.ı baya bir parasını aldı sonuç zaman aşımından gitti. Dikkatli olun aman diyeyim.
    zekvan bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Acını paylaşıyorum dostum. İnşallah adalet düzgün tecelli eder.

Biz ne kaçanlar gördük. Adamda (lütuf olarak kesinlikle görmüyorum) yine bir insanlık kırıntısı varmış ki gidip teslim olmuş. İnşallah süreç sancısız olur.

Motosikleti
    Ninja 300
    Alıntı Öz_Musti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acını paylaşıyorum dostum. İnşallah adalet düzgün tecelli eder.

Biz ne kaçanlar gördük. Adamda (lütuf olarak kesinlikle görmüyorum) yine bir insanlık kırıntısı varmış ki gidip teslim olmuş. İnşallah süreç sancısız olur.
    Tahminimize göre kafa yerinde olmadığından panik yaptı, ben de sadece o sebepten biraz yumuşar gibi oluyorum ama gözümün önünde büyüyen çocuğun bu durumda olması her şeyi siliyor. Ameliyat görüntülerini gördüm içim parçalandı, paylaşmak isterdim ama çok rahatsız edici...

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 sl gitti MT 25 geldi
    Büyük geçmiş olsun. Umarım kardeşiniz en kısa zamanda iyileşir. Çok üzüldüm.
    zekvan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)