Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bariyer ile araba arasına sıkışan motor kaza yaptı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Forza

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Şerit çizgisinin üzerinde fren yaptığı için kaymış arkadaş.

Bu yaz istanbul'da şerit çizgilerini cidden abarttılar. Bariz bir şekilde yerden yüksek ve motosikletin dengesini bozuyor. Sadece en sağdaki çizgi değil kesikli şerit çizgileri de ufak birer kasis gibi tekerleri saptırıyor.

melez - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS WİNNER 200
    Alıntı mustafa_325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şerit çizgisinin üzerinde fren yaptığı için kaymış arkadaş.

Bu yaz istanbul'da şerit çizgilerini cidden abarttılar. Bariz bir şekilde yerden yüksek ve motosikletin dengesini bozuyor. Sadece en sağdaki çizgi değil kesikli şerit çizgileri de ufak birer kasis gibi tekerleri saptırıyor.
    bunun lastikle çok ilgisi var. bu çizgiler irc lastik varken tam bir buz pateniydi daha kaliteli bir lastikle değiştirince artık aynı şeritlerde kaymamaya başladım.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Motosiklet, gitmemesi gereken yerde gidiyormuş anlaşılan. Doğal sonuç.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Geçmiş olsun diyelim

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı watercolours adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet, gitmemesi gereken yerde gidiyormuş anlaşılan. Doğal sonuç.
    Seninle bu konuları çok tartışıyoruz. İnatla ve sıkılmadan böyle yorumlar yapıyorsun. Muhakeme, doğaçlama vs yok. Varsa yoksa kalkıp direk hüküm veriyorsun. Ne yapmaya çalıştığını merak ediyorum. Diyelimki motor sürücüsü %100 kusurlu, aklına gelen ilk şey hatalı hükmü mü yoksa gerçekten birşey oldu mu acaba düşüncesi mi?

Yaklaşık 1 senedir de Türkiye’de oturuyor isen hangi şehirdesin ve bu kadar rahat analiz yapıyorsun dediğimde ise sus pus oluyorsun.

Umarım başına bu olaylar bugün gelmez yada kurallara uyacağım die üstüne araç çıkmaz. Çünkü yardımına bu insanlar koşacak. O zaman yüzlerine bakabilecek misin?

Normalde bende o kısımları kullanırdım kaliteli lastikle daha toleranslı oluyor fakat yinede arabaların arasından filtreleme yapmak daha mantıklı. En azından bariyer yok diye rahatlıyorsun.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Yagmurlu havada Kaliteli lastik varken, 4 viteste 100 kms hizin ustunde serit degistirirken, o serit cizgisinin ustune denk gelince lastik patinaja dusuyordu direkt.

Islakken o seritin ustunde frenleme ve gazacma cok cok riskli.
    Gecmis olsun arkadasa. Istanbulda ki arkadaslara sabirlar, kazasiz surusler diliyorum.

Gaz yerine daha erken frene bassa muhtemelen çarpmazdı gibi anladım ben anlattığından.
    O sağ arada gitmenin en büyük riski tam da bu sıkışma riski, yavaş ve kontrollü gitmek bu araba sağa girebilir diye sürekli düşünmek şart.
    Neyse ki kendisine bir şey olmamış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)