Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

31 Ekim - TEM Kaza- mavi V strom

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    V-Strom 650
    Arkadaşlar,
    31 ekim sabah işe giderken sabah 9buçukta gözümü ambulansta açtım. Karşı tarafın dediğine göre metris sapağı civarında bir minibüse arkadan çarpıp düşmüşüm. Kimse hatadan kazadan muaf değil tabii ama benim aklıma yatmadı. Bu kazayı gören eden oldu mu?

Bu arada kazayı kırık kürek kemiği, kırık el bileği ve muhtelif ezik,sıyrık ve asfalt yanıklarıyla atlattım. Bileğime vida takıldı, kürek kemiğinin kendiliğinden iyileşmesini bekleyeceğiz. Eldiven hariç tam korumaydım. Asfalt yanığı kırıktan daha ağrılı bir şey, ağrı kesici de pek işe yaramıyor. Aklınızda olsun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    büyük geçmiş olsun,
    tez zamanda sahalara dönmen dileği ile.

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam arkadan çarpıp düştüysen neden bu kadar asfalt yanığı var , bir de full koruma diyorsun, biraz ilginç geldi.

Arkadan sana çarpmış gibi sanki.

büyük geçmiş olsun.
    Shrieker bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Büyük geçmiş olsun.

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Çok geçmiş olsun.

TEM ise kamera olma ihtimali var. En azından EDS'ler belki en sağ şeridi v.s. alıyorlardır kadraja. Hiç sordunuz mu mobese, eds v.s. görüntü var mı diye?

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Çok geçmiş olsun, acil şifalar.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Geçmiş olsun, acil şifalar diliyorum. Kask kamerası edinmek ve kullanmak bu gibi durumlarda çok faydalı. Zaman zaman tam takım giyinmeyi ihmal etsek de ekipmanların herbiri ayrı önem ve işleve sahip, eksiksiz kuşanmak lazım.

_chaotic_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor daytona 350
    geçmiş olsun, kazayı hatırlamıyor musunuz?
    nereye dönersen dön popon arkanda kalir..

Motosikleti
    MT-07
    Çok geçmiş olsun. Ay başında geçirdiğim kaza canlandı gözümde fakat benim bilincim açıktı. Hastanede gözünü çatıysan polisler tutanak tutar. Onlardan kaza tutanığını talep et ve mobese var ise yada kamera kaydı onlar çoktan izlemiştir. Bilgi istemende fayda var.

Lakin anlattığın hasarlara bakarsan, doğru olma ihtimali var. Vurup, fırlamış olabilirsin.

Sen sağlamsın yaa, gerisi önemli değil.

Kural [ Z ] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bkz. İmza =>
    Büyük geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim. Asfalt yanığı nedir iyi bilirim. Temiz tutmayı ve günlük pansumanı ihmal etmeyin.

Motosikleti
    V-Strom 650
    İyi dilekleriniz ve tavsiyeleriniz için hepinize teşekkürler.
    Ben kazaya dair hiçbir şey hatırlamıyorum. Polis hastaneye geldi, karşı tarafın beyanını anlattı. Kazayı gören bir kamera olmadığını söyledi. Bakalım, belki kazaya şahit olan ya da kameraya çeken biri olmuştur.
    Kazaya benim tek başıma sebep olma ihtimalim de var tabii, bunu reddetmem ama esas derdim haklı ya da haksız çıkmaktan çok hafızamdaki boşluğu doldurmak. İşe gitmek için yola çıkıp ambulansta uyanmak acaip oldu. Haklı çıkarsam ayrıca sevinirim tabii

Kergit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X Max 250
    Öncelikle geçmiş olsun
    Kazanın nasıl olduğu motosiklet ve karşı araç incelenerek ortaya çıkar bence
    Muhakkak iki taraftada izler vardır

Rakaful - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben de bir gün iş çıkışı yaptığım kaza sonucu gözlerimi hastanede açmış ve kazayı hatırlayamamıştım. Nasıl bir duygu olduğunu bilirim.

Kafamı çok sert çarptığım için 5-6 ay kadar hafif düzeyde konuşma bozukluğu da yaşamıştım.

Geçmiş olsun. Allah şifa versin. Sağlığınız eski haline gelecek düzeyde yaralanmışsanız gerisi bir şekilde hallolur.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Geçmiş olsun...

10 yıl kadar önce...

Sabah arabayla Ankaraya gittim. İşlerimi halletmiş gece dönüyorum. Bütün gün 1000 km yol yapmışım.

Saat 23:30 civarı. Basın ekpres yolundayım. Eve varmama 2-3 km kalmış.

Karşımda bir köprü vardı. Köprü birden yok oldu. Aynadan bakınca köprünün arkada kaldığını farkettim.

Anladımki kafam düşmeden, gözüm açık vaziyette, bilincim 2 saniye kadar bir süre boyunca uyku moduna girmiş. Hemen emniyet şeridine çekip 20 dakika uyuduktan sonra, saatte 30 kmlik hızla o son 3km yolu gidip eve vardım.

O günden beri uzun yolda bolca mola veririm. Mümkün olduğunca karanlığa kalmamaya dikkat ederim. Motosikleti yorgunken özellikle gece yada karanlıkta kullanmamaya dikkat ediyorum.

Benzer bir şeyi bir kezde evde telsiz başında yaşadım. Sanırım saat 02.00 civarı, mandal basılı konuşurken 2 saniye kadar uyumuşum. Rüya gördüm ve rüyamda bir ömür geçirdim. Uyandığımda mandal hala basılıydı ve konuşmaya kaldığım yerden devam ettim.

Benzer birşey yaşadıysanız, yorgunken veya uykusuzken kesinlikle motorlu araç kullanmayın...
    emremm bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun...

10 yıl kadar önce...

Sabah arabayla Ankaraya gittim. İşlerimi halletmiş gece dönüyorum. Bütün gün 1000 km yol yapmışım.

Saat 23:30 civarı. Basın ekpres yolundayım. Eve varmama 2-3 km kalmış.

Karşımda bir köprü vardı. Köprü birden yok oldu. Aynadan bakınca köprünün arkada kaldığını farkettim.

Anladımki kafam düşmeden, gözüm açık vaziyette, bilincim 2 saniye kadar bir süre boyunca uyku moduna girmiş. Hemen emniyet şeridine çekip 20 dakika uyuduktan sonra, saatte 30 kmlik hızla o son 3km yolu gidip eve vardım.

O günden beri uzun yolda bolca mola veririm. Mümkün olduğunca karanlığa kalmamaya dikkat ederim. Motosikleti yorgunken özellikle gece yada karanlıkta kullanmamaya dikkat ediyorum.

Benzer bir şeyi bir kezde evde telsiz başında yaşadım. Sanırım saat 02.00 civarı, mandal basılı konuşurken 2 saniye kadar uyumuşum. Rüya gördüm ve rüyamda bir ömür geçirdim. Uyandığımda mandal hala basılıydı ve konuşmaya kaldığım yerden devam ettim.

Benzer birşey yaşadıysanız, yorgunken veya uykusuzken kesinlikle motorlu araç kullanmayın...
    Benimde başıma geldi ama şükürki arabadayken oldu. İstanbul'dan Diyarbakır'a gittim. İşlerimi hallettim. Giderken uykusuzdum, 4saat uyudum ve tekrar işlerimi halledip 14-15 gibi yola çıktım tekrardan. Otobandan çıkarken yolu şaşırdım, geri döndüm gps şaşırdı bu seferde. Uykusuzluk üstüne asabiyet eklendi Bor(Niğde) yolundan Aksaray'a bağlandım. Aksaray'da yol üstünde McDonald's var. Birşeyler aldım yolda yiye yiye gideyimde sabah İstanbul'daki işimi halledeyim diyordum. Köprü trafiğine kalmadan geçmekti amacım...

Aksaray'ı geçtikten sonra yemekle 10dk kendime geldim hızım 70'e düşmüştü ve tekrar 110'lara falan çıkabildim. Sonuç Tuz gölü civarında dayanamamaya başladım gene hızım düştü 60-70'lere. Bir tır park yerine çektim. Yol kenarlarında mevcut olan boşluklara. Baktım çok tenha 10dk sonra gene çıktım yola. En son Şoförler odasının dinlenme tesisi var. Orada arabayı çektim. Bir yastık aldım yanıma. Üşüyünce kalkmışım. 2 saat falan uyudum.

Uykusuzluk kötü birşey. 3-4 sefer 2sn lik daldım ve korkuyla sürmeye başladım. Dinlenme tesisini bulmak gerçekten inanılmaz bir ödülmüş gibi hissettim.

@ufoz abimizden tek farkım 3000km yol yapmış olmaktı. Yorgunluğun tokadını sadece yiyen anlar :(

erkanzdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    versys650
    Büyük geçmiş olsun.
    Sağlıklı günlerinize en kısa zamanda dönmenizi umut ediyorum.
    Getçekten arkadan çarpmış olabilirsiniz ancak arkasından vurduğunuz araç yandan önünüze de girmiş olabilir. Olasılıklar çok fazla.
    Kamera yada görgü tanığı en şanslı anlatımınız olacak, İnşallah ulaşabilirsiniz.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Bende ne zaman uykusuz kalsam direk halüsinasyonlara başlıyorum abi.Şizofreni filanım da uykusuzken mi çıkıyor anlamadım.Direk yolda yürüyen insanlar filan görüyorum.

Motosikleti
    V-Strom 650
    geçmiş olsun dilekleriniz için tekrar teşekkürler arkadaşlar.

Karşı tarafın ifadesi net olarak şöyle: Beni aynadan görmüş, motorun kontrolü kaybetmişim gibi yalpalıyormuşum, sonra ona çarpıp düşmüşüm. Hala hiçbir şey hatırlamadığımdan buna itiraz edebilecek durumda değilim.

Otoparktan motoru alan arkadaşların söylediğine göre patlak lastik ya da atmış zincir gibi bir durum yok. Yalnız sonradan taktığım alüminyum gidon yükseltici çatlamış ve gidon yuvadan çıkmış. Tabii bu kazadan sonra da olmuş olabilir. Motor üzerinde bayılmış olmam da ihtimal dahilinde olduğundan nörolojik bir check up beni bekliyor sanırım. Kaza Tem Metris kavşağında Venezia'nın hizasında olmuş ama görüntü bulunamadı.

Kazayı gören birine ulaşmak umuduyla konuyu güncelliyorum

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .............

Benzer bir şeyi bir kezde evde telsiz başında yaşadım. Sanırım saat 02.00 civarı, mandal basılı konuşurken 2 saniye kadar uyumuşum. Rüya gördüm ve rüyamda bir ömür geçirdim. Uyandığımda mandal hala basılıydı ve konuşmaya kaldığım yerden devam ettim..............
    İyiymiş...

Face, insta, twit bunları deneyin. Ben kullanmadığım için yazamam ama bir paylaşım yazıp duyarlı insanlar da bunu paylaşsın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)