Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

R25 Kaza ve sonuçları

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R25
    Merhaba arkadaşlar ben 21 yaşında bir kardeşinizim formu uzun süredir takip ediyordum ancak kayıt olmak yeni nasip oldu motorum resimdeki motor idi bir heves ile aldım ilk motorumdu trafikte araç kullanıyordum ancak hiç motor kullanmamıştım motoru aldık ilk gün 1-2 stop ettirme dışında sıkıntı yaşamadım ve daha sonra kullanmaya başladım sadece evden işe işten eve ve arada zevk için sürüşlere çıktım en ufak bir düşürme kaza yada kazaya ramak kalma gibi bir durum ile karşılaşmadım ki daha 110 u bile geçmedim hiç öyle hızlı gideyim yada tek teker gideyim kafasında olmadığım için sakince sürdüm hiç sorun yaşamadım taaki 1 ay öncesine kadar ortalama olarak 5000 km kadar motorumu sürdüm birgün işten çıktım akşam saat 22.30 civarı idi yine yavaş bir şekilde 65-70 km hız ile gider iken 2 şeritli bir yolda sağ tarafımdaki ara yoldan kendi şeridinden değilde ters şeritten gelen bir adet simsiyah caddy araç fırladı kendi şeridinden gelse göreceğim ancak geldiği taraf ters ve yüksek bir duvar var görme şansın %0 her neyse önüme fırladıktan sonra ilk defa böyle bir tecrübe edindim zaman yavaşladı resmen çarptığımı hissettim o an çarpmadan adam ile aramızda bir kaç metre vardı ışıkları sönük sadece sisleri açık ara yoldan bir anda simsiyah birşey fırladı kısacası her neyse direk arka ile öne bastım çarpacağımı anlayıncada motoru yatırıp kendimi asfalta saldım üzerimde kask dainese korumalı mont ve eldiven vardı şanslıydım biraz daha sürüklensem kaldırıma çarpacaktım ama çarpmadım direk ayağa kalktım ne yazıkki dizliğim yada korumalı pantalonum yoktu pantolunumun dizleri yırtıktı ancak olayın sıcağı ile acı hissetmiyordum ayağa kalktığımda bana çarpan araba çoktan kaçmıştı direk motorun yanına gittim ve hayatımı kahreden manzarayı gördüm motorum arabanın altına doğru girmiş adam ezip kaçmıştı işin özü adam bulunamadı ve olan yine bana oldu sağolsun yardımsever arkadaşlar geldi yardım ettiler su falan verdiler ailem geldi motoru çektik km saati dahil anahtar yerine kadar kırıktı dizlerim yanmış ve ayak bileğim biraz yanmıştı Allah a şükür başka birşeyim yoktu monta 2.250 verdiğime üzülüyordum ancak o zaman anladım kıymetini keşke dizlik yada pantalon da alsaydım dedim açıkcası kaskom yoktu motor kaldı öyle ve yaptırıp kullanmak istiyorum biliyorsunuz servis çok pahalı ben motorumu en iyi şekilde nasıl toplayabilirim yada bu işlerden anlayan arkadaşlar varmı bilgili abilerim bana yardımcı olur ise çok severim hepinize iyi günler dilerim https://i.hizliresim.com/mXV6zy.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yurekli_emin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB 250 NI
    Çok geçmiş olsun.

Motosikleti
    R25
    Çok teşekkür ederim

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Çok geçmiş olsun. Motora sakın üzülme zaman içinde toparlarsın. önemli olan sana birşey olmaması. Yan sanayi parça kullanabilirsin orijinale göre fiyat olarak yarı yarıya hatta daha ucuza gelir.

Motosikleti
    R25
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun. Motora sakın üzülme zaman içinde toparlarsın. önemli olan sana birşey olmaması. Yan sanayi parça kullanabilirsin orijinale göre fiyat olarak yarı yarıya hatta daha ucuza gelir.
    anladım çok teşekkür ederim Antalyada yaşıyorum bir kaç yere sordum ve hep 5-6 bin üstü rakamlar duydum varmıdır bildiğiniz siteler araştırma yapabileceğim

arndiol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hikayeyi okurken o şerefsizin kaçacagını anlamıştım.

ulan bizim ne günahımız var bu kadar it köpek ile aynı ülkeyi paylaşıyoruz, yemin ederim sinirlendim.

Servis pahalı ise iyi bir usta bulman gerekecek ancak pahalı kısım işcilikten cok malzemeler olacaktır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Çok çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

Öncelikle servisten fiyat almanı öneririm, motosikleti götürürsen sana bir liste verirler ve bu listede değişmesini istediğin yada istemediğin parçaları ayıklayabilirsin . Serviste yaptırmasan bile neler alman gerektiğine hakim olursun. R25 in yan sanayii parçaları var mı araştırmak lazım hakim değilim.
    Kazalı veya motor bloğunda büyük masraf olan motosikletlerin parçaları sahibinden ve facebook guruplarında satılır bunu da takip edebilirsin.
    Süspansiyonlarda birşey yoksa çok büyük miktarlar çıkmaz karşına. Benim gördüğüm en büyük kalemi far oluşturur gibi, onun da fiyatı sıfırda 750tl civarı.

Hemen motosikleti toplayım tekrar yola çıkayım kafasında olma bence. Kış sezonu bi kaç ay bi yandan birikim yap bi yandan parça toparla. Bu şekilde daha kolay toparlarsın motosikleti.
    Başlangıç için neden 125cc ve grenajsız motosiklet önerildiğine senin yaptığın kaza büyük bi örnek.
    HerveauX bunu beğendi.

Motosikleti
    R25
    Alıntı Boldpilot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok çok geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın.

Öncelikle servisten fiyat almanı öneririm, motosikleti götürürsen sana bir liste verirler ve bu listede değişmesini istediğin yada istemediğin parçaları ayıklayabilirsin . R25 in yan sanayii parçaları var mı araştırmak lazım hakim değilim.
    Kazalı veya motor bloğunda büyük masraf olan motosikletlerin parçaları sahibinden ve facebook guruplarında satılır bunu da takip edebilirsin.
    Süspansiyonlarda birşey yoksa çok büyük miktarlar çıkmaz karşına.

Hemen motosikleti toplayım tekrar yola çıkayım kafasında olma bence. Kış sezonu bi kaç ay bi yandan birikim yap bi yandan parça toparla. Bu şekilde daha kolay toparlarsın motosikleti.
    Başlangıç için neden 125cc ve grenajsız motosiklet önerildiğine senin yaptığın kaza büyük bi örnek.
    süspansiyonlarda birşey yok öncelik ile teşekkür ederim uzunca süre sürdüm ve hiçbir sıkıntı yaşamamıştım ancak şans kekonun birisi son ses şarkı açıp farları kapatıp hava olsun diye sisler ile gelince pekte birşey yapma şansım olmadı haklısınız keşke daha düşük bir motor ile başlasaydım ancak kendime güvendiğim için ve belli bir hızı geçmeyip aksiyonlara girmeyeceğimi düşündüğüm için böyle bir seçim yaptım olan oldu size bir sorum var ben motoru götürsem servise liste çıkartmak için bir ücreti varmıdır acaba ?

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Alıntı ibrahim197a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım çok teşekkür ederim Antalyada yaşıyorum bir kaç yere sordum ve hep 5-6 bin üstü rakamlar duydum varmıdır bildiğiniz siteler araştırma yapabileceğim
    Hasar tespiti yapıldı mı

Motosikleti
    R25
    Alıntı arndiol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hikayeyi okurken o şerefsizin kaçacagını anlamıştım.

ulan bizim ne günahımız var bu kadar it köpek ile aynı ülkeyi paylaşıyoruz, yemin ederim sinirlendim.

Servis pahalı ise iyi bir usta bulman gerekecek ancak pahalı kısım işcilikten cok malzemeler olacaktır.
    çok teşekkür ederim dediğin gibi son ses müzik ışıklar kapalı ara yoldan fırlayan kekolar yapabileceğimiz şeyler kısıtlı maalesef :/

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karma çalışır dostum üzülme. O hıyar bir gün yine böyle yan yoldan dalınca arkasından bir motor değil de tır/kamyon belirir ve biniverir üstüne.

Geçmiş olsun.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    maximum 100 lira gibi bi ücret çıkması gerekir servisine göre değişir. Gitmeden önce fiyat alabilirsin, açık açık kaza yaptım şu an toparlayacak durumum yok ancak neler almam gerektiğini öğrenip yaza kadar toparlamak istiyorum, hasar tespiti yaptırıcam de.

Motosikleti
    R25
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hasar tespiti yapıldı mı
    grenaj seti ön farlar kafa demiri anahtar yeri aynalar km saati gibi yerler kırık süspansiyonlarda sıkıntı yok bir motorucu ile görüştüm 6 falan tutar sen 4 getir motoru yapayım gerisini de getirirsin diye konustu aldığım malzemeleri fiyatı ile gösteririm kar koymadan işçilik alırım dedi gitti

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karma çalışır dostum üzülme. O hıyar bir gün yine böyle yan yoldan dalınca arkasından bir motor değil de tır/kamyon belirir ve biniverir üstüne.

Geçmiş olsun.
    biz kimsenin kötülüğünü istemeyiz umarım Allah'ından bulur ne diyelim çok teşekkür ederim

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:32 ----------

maximum 100 lira gibi bi ücret çıkması gerekir servisine göre değişir. Gitmeden önce fiyat alabilirsin, açık açık kaza yaptım şu an toparlayacak durumum yok ancak neler almam gerektiğini öğrenip yaza kadar toparlamak istiyorum, hasar tespiti yaptırıcam de.
    anladım izinli olduğum ilk gün dediğinizi yapacağım yardımın için çok sağol

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Nerede ikamet ediyorsun? Ankara'daysan parçaları toparladıkça montajını yaparız bu işin işçiliği öyle büyük paralar tutmaz en büyük işçilik far kontak gösterge değişimi olur onlarında her biri 15er dk.
    İkamet ettiğin yeri belirtirsen yardımcı olabilecek eli anahtar tutan kişiler çıkacaktır.

Motosikleti
    R25
    Nerede ikamet ediyorsun? Ankara'daysan parçaları toparladıkça montajını yaparız bu işin işçiliği öyle büyük paralar tutmaz en büyük işçilik far kontak gösterge değişimi olur onlarında her biri 15er dk.
    İkamet ettiğin yeri belirtirsen yardımcı olabilecek eli anahtar tutan kişiler çıkacaktır.
    Antalya da yaşıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bununla geçmiş olsun kardeşim olan olmuş kafanı takma. Benim de başımdan benzer bi kaza geçti 2 yıl önce üstelik ben köprücük kemiğimi de kırdım ve motosikletim vfr800 dü r25 gibi parçasına rahat ulaşılamıyor.
    Ustanın bahsettiği miktar sıfırlarıyla toplarsan çıkar karşına, sen serviste konuya tam hakim olup 1-2 ay piyasada parça araştır.

Motosikleti
    R25
    Bununla geçmiş olsun kardeşim olan olmuş kafanı takma. Benim de başımdan benzer bi kaza geçti 2 yıl önce üstelik ben köprücük kemiğimi de kırdım ve motosikletim vfr800 dü r25 gibi parçasına rahat ulaşılamıyor.
    Ustanın bahsettiği miktar sıfırlarıyla toplarsan çıkar karşına, sen serviste konuya tam hakim olup 1-2 ay piyasada parça araştır.
    çok teşekkür ederim ben en iyisi servise gidip bir parça listesi alayım en iyi yöntem bu gibi görünüyor

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    İşte böyle durumlarda hakkımı koruyabileyim diye motosikletime önlü arkalı kamera taktım. Bence her motosiklette kamera olmalı.

https://www.aliexpress.com/item/3277...ddresstype=600

oldcockroach - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2014 HONDA CBR 125R
    Geçmiş olsun sende bir şey yok o daha iyi.

mustafaat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia RST1000 Futura (şu an motosikleti yok)
    Trafik raporu tutturmanız gerek diye biliyorum.

Sizinki gibi durumlarda "Vur Kaç Raporu" tutuluyor. Bu olunca çevredeki kameraları inceliyor polis ve vurup kaçan aracın plakasını tespit şansı oluyor.
    Şimdi size: "Polis aramaz, uğraşmaz." türü şeyler söyleyen olacak, ciddiye almayın lütfen; siz hakkınızı arayın önemli olan o, sonucu da olumlu oluyor çok büyük oranda.

Anladığım kadarıyla olay anının fotoğrafları elinizde var, bu sizin faydanıza, başvuruda gösterin onları da.

Tam emin olmamakla birlikte Trafik Genel Koruma Sigortası gibi de bir şey vardı ama emin değilim; bunu da bir araştırın.

Bu arada ufak bir not: kaza sonucu oluşan tüm hasarlar tazminat hakkına dahildir, kıyafetleriniz dahil.

Geçmiş olsun, canınıza kalıcı hasar gelmemiş olması en önemlisi.
    fazil ve Kural [ Z ] bunu beğendiler.
    "Acemisi olduğunuz tekniği önce kapalı alanda, tedirginlik geçtikten, tekniğe hakim olduktan sonra yolda deneyin ve yavaş yavaş yol sürüşüne aktarın." motorhikayesi.com | "Motosiklete Binmeyin, Motosikleti Sürün"

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)