Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Boğaz köprüsünde arkadan araca çarptım düşmedim

Motovento
    REKLAM ALANI
    Akhunturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne kadar basit görünüyor müzikle de güzel bir aksiyon gibi...
    Ama aslında çok büyük bir kaza atlatılmış.

Çok az daha temas etse ve lastikler!tutunmayı kaybetse o yandaki katil çelik halatlar ve bariyerler adamı diklemesine salatalık gibi dört dilime ayırır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Forza
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çatal yamulmadı mı?
    Valla bisi olmadi sanirim lastigin esneme payina kadar vurdum birde kaporta baya esnedi sanirim ama catal da bi yamulma yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:09 ----------

Alıntı Akhunturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar basit görünüyor müzikle de güzel bir aksiyon gibi...
    Ama aslında çok büyük bir kaza atlatılmış.

Çok az daha temas etse ve lastikler!tutunmayı kaybetse o yandaki katil çelik halatlar ve bariyerler adamı diklemesine salatalık gibi dört dilime ayırır.
    Kesinlikle katılıyorum orda önemli olan düşmemekti çünkü düşsem tablo çok acı olabilirdi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Alıntı myagdi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kusura bakma hatalısın.

takip mesafesi diye bir şey var. bırak takip mesafesini "açılın ulan" dercesine gaza abanmış gidiyorsun. adamın arka tamponuna 50 cm kadar sokulmuşsun, belki bu yüzden araba sürücüsü paniklemiş. "sağa çekileyim de nereye gidecekse gitsin" dercesine sana yol vermek istemiş, sen sabredemeyip arka tamponuna neredeyse yapışık haldeyken sağından geçmeye kalkmışsın.

varacağın yere 5 dakika erken gitmek uğruna bu kadar riske girmeyin.
    Olayı tamamiyle yanlış anlamışsın bence adam beni görüp saga çekilmedi birden saga kirdi beni görmedi beni görseydi kirmazdi benim hamlem orda kendimi sag tarafa atmakti ama o bu hamleyi yapinca arkadan vurdum

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Bu motorun frenleri bu kadar mi kötü yav. Zınk diye dururdu bi bmw.

Motosikleti
    Forza
    Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ucuz atlatmışsın geçmiş olsun ve ders olsun, herkes tekrarlıyor ben de tekrarlayım ki gündem olsun, sen çarptığın araçta sinyal yok diyorsun ancak sen de sinyal vermiyorsun, köprüdeki düz çizgilerin manası şerit değiştirmenin yasak olduğunu gösteriyor, sen de o aracın yaptığı hataları yapmışsın, bunun dışında kaza olarak kusurlu sensin çünkü arkadan çarpmaların neredeyse hepsinde kusurla arkadan çarpan arata takip mesafesi ihlalinden kaynaklanıyor. ben de orada şerit değiştirmiyorum desem yalan olur, ancak değiştirirken çok dikkat ediyorum, senin gibi hızlı giderken değiştirmemeye çalışıyorum.
    Yani bu tarz makaslar her motorcunun attigi makaslar kimse birbirini kandırmasın. Tabiki bu tarz bir risk herzaman var benim tek hatam onun bu hamlesine frenle cevap verememek oldu ondada Allah korudu
    Saygılar

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı allegromod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamdan çok hata sende o kadar yaklaşılmaz arabaya o araç olmasa öndekine çarpardın

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:15 ----------

ikinizde de hata var neyse ki birşey olmamış sana
    haklısın. adam motorcuyu görmüyor ki. evet signal vermeden şerit değiştiriyor. hatta o yolda şerit değiştirmek yasak! ve evet motorcu da zart diye şerit değiştiriyor. öndeki aracı SAĞLAMAYA çalışıyor. yani nereden tutsak elimizde kalan bi kaza..

geçmiş olsun motorcuya umarım bundan sonra daha dikkatli olur.
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Alıntı gurkan_k2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani bu tarz makaslar her motorcunun attigi makaslar kimse birbirini kandırmasın. Tabiki bu tarz bir risk herzaman var benim tek hatam onun bu hamlesine frenle cevap verememek oldu ondada Allah korudu
    Saygılar
    Kandırılma durumu tabi ki yapıyoruz ancak ipin ucunu kaçırdık mı hepimiz aynı durumu yaşayabiliyoruz, bu aralar roadcraft eğitimine odaklandım, incelemeni şiddetle tavsiye ederim, motorda gün geçtikçe kendimize güvenimiz arttıkça bir çok şeyi gözden de kaçırma ihtimalimiz artıyor, eğer algımızı açarsak süratimizi kontrol etmeye başlıyoruz çünkü her yerde olası tehlikeleri fark etmeye temkinli olmaya başlıyoruz, kimisi diyecek ki bu tip yöntemlerle tabela, araç, yaya, kedi , köpek o bu derken motor sürüş keyfi kalmayacak, ancak bu iş çok ciddi bir iş hayatımız bu tehlikelerden kaçınmaya bağlı, bunları bir alışkanlık haline getirince bence asıl yoldan keyif almayı öğrenebiliriz, heyecan adrenalin diye trafik içinde gezinmek bence hayatımız ile oynamak, asıl güzel ve sakin yollarda motor kullanmak bir keyif ve heyecan olmalı. Paylaştığım videodaya biraz bakmanızı tavsiye ederim. Saygılar.

polo34 bunu beğendi.

iyiki düşmemişsin. yırttın. daha sakin araçların hızında git. en azından bişey olmamış ders çıkar

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Sağa şerit ihlali yaparken aynı zamanda sinyal vermeden geçen araç sürücüsü, çarpmayı anlayınca anlamsız bir panikle sonraki şerit ihlallerinde sinyal vererek kaçmaya çalışıyor. Muhtemelen o esnada sağ şeritte seyreden motorcuyu düşürdüğünü zannetti.

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun frenleri bu kadar mi kötü yav. Zınk diye dururdu bi bmw.

Motosikleti
    Yamaha Ybr125 >> Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köprüde şerit değiştirmenin yasak olduğunu herkesin biliyor olması gözlerimi yaşarttı, tabi herkesin bilip kimsenin uygulamıyor olması da trajik tarafı
    Ben hep en sağda ki çizginin sağından gittiğimden beni etkilemez bu kural :D

bu olayda yüzde yüz sen kusurlusun hocam kusura bakma. kusurun ne biliyor musun o köprü çıkışında o kahpe çocuğunu durdurup iki kelime konuşamayacak kadar ağzını burnunu dağıtıp validesinin çıktığı organına geri sokmaman. geçmiş olsun. bu arada sürdüğün makinanın modeli markası ne ?

Motosikleti
    Forza
    motorun markasi nc 750 x

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Levent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Köprüde şerit değiştirmenin yasak olduğunu herkesin biliyor olması gözlerimi yaşarttı, tabi herkesin bilip kimsenin uygulamıyor olması da trajik tarafı
    çok iyi

MrMud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Husqvarna TE250
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi düşen ağlamaz, makas atarak düz şeritli yolda gidiyorsun, saatli bomba gibisin, bir gün bir yerde bu sürüş tarzıyla patlarsın, bunu işaret olarak gör derim ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:09 ----------

sağdan soldan şerit değiştirmek orada yasak kardeşim, yerdeki çizgi kesik kesik değil ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:11 ----------

neyin kafasını yaşıyorsunuz !!! hiç bir zaman motor ya da araba yolda makas atamaz !!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:12 ----------

doğru dürüst sürdükten sonra abs'ye çok da gerek yok, yeter ki hız sınırlarına uyun ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

bu nasıl mesajlar arkadaşlar, cinnet gibi sabah sabah ...

Boşver abi çocuklarla çocuk olma :D
    Maşallah sabah sabah sende azer bülbül misali "Belanın ta kendisisin" :D :D
    +299 Gitmek cesaret ister, Enduro yapmak yetenek.
    Cesaret aptalda da var, ama yetenek herkeste yok...
    -MrMud

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Alıntı MrMud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver abi çocuklarla çocuk olma :D
    Maşallah sabah sabah sende azer bülbül misali "Belanın ta kendisisin" :D :D
    maşallah de
    MrMud bunu beğendi.
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler