Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

SAKARYA'DA FECİ KAZA

Motovento
    REKLAM ALANI
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Sakarya'da motosikletli gruba bir aracın çarpması sonucu 8 kişinin öldüğü haberi geliyor..
    Ayrıntılar:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Allah rahmet eylesin ticari araç motorsikletli grubun üzerin e uçmuş diye duydum

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin ticari araç motorsikletli grubun üzerin e uçmuş diye duydum
    Gazetede öyle yazıyor, hafif ticari araçları genelde hayvan oğlu hayvan gibi kullandıkları için kimbilir ne b.k yedi de karşı şeride uçtu.

travel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an yok.
    Bir noktada ne kadar dikkatli oldugun, hangi kaski yada montu giydigin onemli olmuyor iste.

Motosiklet surmeye yeni baslamis biri olarak bu haberleri duydukca tedirginligim artiyor.

Cok uzuldum gercekten, allah rahmet eylesin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Allah rahmet eylesin 😔 Olay nasıl gerçekleşti muamma ama köpek gibi araba sürüyor şerefsizler,genelinin sebebi de kendi araçları değil şirket aracı. Elin aracı olunca mazota yıpranmaya bakmadan basıyorlar gaz.

Son 2 ayda (bunun 1 ayı raporlu evde yatıyorum) Ankara 'da şikayet ettiğim hafif ticari sayısı 6

Tahsildaroğlu
    Türktelekom
    Türktelekom
    Selçuk ecza deposu
    Ertürk şekerleme
    Birmot

Üzerinde giydirme olmayanları hiç sayamadım..
    ilkerabi bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda PCX 150
    Bu ülkede yasamak gun gectikce resmen bir kumara donusmeye basladi. Kac defa yeter! dedik? Kac defa lanetledik bu trafik terorunu kim bilir.

bindiregandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yanlış zamanda yanlış yerde olmakla ilgili birşeye benziyor. motosikletle bir alakası yok gibi.

AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazık. Ölenlere Allah Rahmet eylesin. Yaralılara acil şifalar dilerim.
    Bir kaç aydır motorsuzum. Otomobil kullanıyorum. Motosiklette ne kadar tehlikedeysek otomobilde de aynı tehlike mevcut. Makas atanlar, üzerine sürenler, yarış yapanlar, egosunu, komplekslerini sergilemeye doymayanlar... Durum öyle bir hal aldı ki kullandığımız kamyon olsa bir şey değişmeyecek.
    Trafikteki insan unsuru son yıllarda çok bozuldu. Daha da bozulacak gibi duruyor...
    Kazasız belasız sürüşler...

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Allah rahmet eylesin.
    Katliam olmuş yazık.

rebeka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Allah rahmet eylesin. Bence bu araçların hepsine hız ölçen cihazlar takılması gerek. Hız kurallarına uymayan sürücüleri büyük cezalar alması lazım ki insanlar ölmesin

pocemonmutlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F 2018

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Alıntı rebeka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah rahmet eylesin. Bence bu araçların hepsine hız ölçen cihazlar takılması gerek. Hız kurallarına uymayan sürücüleri büyük cezalar alması lazım ki insanlar ölmesin
    Böyle bir kazada 30 km bile yeterli

Motosikleti
    R25
    Konu daha kesinleşmemiş ama büyük ihtimalle araba sürücüsü kafayi

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

Çekmiştir keşke bir kontrol olsaydı yolda. Hanı motosiklet sürücülerini ikide bir ceviriyorlar ya neyse Allah rahmet eylesin.

mkgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Özellikle ticari araçların trafikte en sık yaptığı hatalar;

* Telefon ile ilgilenmek
    * Takip mesafesine dikkat etmemek
    * Sürat yapmak
    * Makas atmak

Ve bu konuda ülkenin yaptırım mercileri göstermelik uygulamalar dışında hiç bir şey yapmıyor.

Binlerce trafik ekibi, gördükleri her ihlali özellikle trafiği tehlikeye atan bu tip sürücüleri her gördüklerinde cezaya boğsalar bir ihtimal engellenebilir.

Çok yazık. Ölenlerin motosikletli olması da mesele değil, otomobil ile bile bu gibi bir çok kazada günahsız, hatasız canlar kaybediyoruz ve hatası olanlar cinayetle yargılanmıyor.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    acil format cekilmesi lazim, önce adina ticari arac kayitli olanlara, sonra BMW'cilere sonrada bütün ehliyet sahiplerine..

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:08 ----------

motosiklet ehliyeti sahipleri dahil..

pentaone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YeBeRe 125
    Kazanın olduğu yer gidiş geliş duble yol yakınlarında göbek yol ayrımı vs. yok. Motorcuların gittiği istikametin tersinden girmiş deniliyor araba için ama pozisyonu istikamet olarak doğru. Motorcu arkadaşlardan birinin bilinci açıkmış sanıyorum. Ailemden olay yerine gidenler olmuş. 2 motor da kazanın etkisiyle savrulmuş motorcu arkadaşlardan uzağa savrulanın bilinci açıkmış diyorlar. Motorun biri karşı şerit tarafına savulmuş. yol halen trafiğe kapalıymış. Ölenlere Allah'tan rahmet yakınlarına ve sevenlerine sabırlar dilerim.

Bende haberlerde gördüm bunu allah rahmet eylesin,

Yazık daha dikkatli olunması lazım diyen vali ye yazık böyle bir kazanın üstüne trafikte yoğunluk var mı yol ne zaman açılacak diyen spikere yazık.
    Bu kadar ucuz işte insan canı 7 kişi ölüyor adam daha dikkatli olalım diyor kadın trafik ne zaman açılır diyor.

Dikkatsizlik konusuna gelince ne yazık ki dikkatsizlikten önce şu var bu memlekette altında ki araç araba motor farketmez ne kadar büyükse millet kendisini o kadar üstün sanıyor trafik de. Çünkü millet öküz daha kavrayamamış ki temel etik şeyleri, sabırsız bir kere sıfır hoşgörü

ben burda sadece araba sürücülerine konuşmuyorum bir sürü motorcu da var bu şekilde ne yazık ki.

2 aydır motor kullanıyorum topu topu trafikte kendi gördüğüm şeyleri yazayım tarafsız olarak:
    Bir kere tüm araba sürücüleri canavar değil gayet çoğunluğu yol veriyor şeridi paylaşıyor vs bir kısım var bu sürücüler arasında telefonla oynayıp hiç sağa sola bakmayanı mı dersin bilerek önüne kıran mı dersin sinyal alışkanlığı filan nerdeyse kimsede yok zaten. İşte bu kısım benim gördüğüm kadarıyla çoğunluk değil ama bu insanlar sizi öldürebilir.

Aynı şekilde motorcular da var çat diye arabanın önüne kıran mı dersin hiç sinyal minyal vermeden ordan burdan kaçıp milleti paniğe sokan mı dersin yolda yer yoksa cart diye kaldırıma çıkıp yayaların dibine girip ara gaz çeken mi dersin ne ararsan var.

trafik adabı diye bir şey var benim az zamanlı trafik deneyimimde anladığım tek şey şu. yok arkadaş ne ceza korkutmalı insanı ne ışık ne polis ne vs..
    sürücü de trafik adabı olmalı o olduktan sonra zor insanların ölmesi zor ihtimal..

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Mksf yazmış face de
    Yapıştırıyorum
    Ölenlere allahtan rahmet dilerim
    Yakınlarına sabırlar versin allah

Sakarya'da yaşanan elim kaza ile ilgili Mksf Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Suat Kahyaoğlu bizzat kaza alanına ulaştı. Hastanede yaralılar ile görüşmüş ve net bilgiyi kendilerinden almıştır.

Kaza hafif ticari aracın hakimiyetini kaybederek ve taklalar atarak, karşı şeritte seyreden Düzce den 3 bireysel motosiklet kullanıcısı kardeşimizin vefat etmesine sebep olmuştur. Araç içerisinden de 5 kişi hayatını kaybetmiştir. Hayatını kaybedenlere allahtan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Camiamızın başı sağolsun.

Mksf Motosiklet Kullanıcıları ve Sporları Federasyonu

Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    İsimleri öğrebilen var mı arkadaşlar? Kaç saat oldu halen isim bulamıyorum hiç bir yerde.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)