Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza sonucu manevi dava açma.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar,
    Geçen gün motorla (YBR 2014)seyir halindeyken karşıdan gelen sürücünün ani olarak tali yola girmesi nedeniyle araca yandan sert bir şekilde çarptım ve hastanelik oldum. Aslında gözümü hastanede açtım. Sonrasinda kaza raporunu almaya gittim ve rapora asli hatalı olarak karşı tarafı (geçiş hakkımı vermediği için) tali hatalı olarak beni yazmışlar (tali yol kavşağına gelirken hızımı azaltmadığım için). Sigorta exper işlemlerini başlatacağım. Ancak aynı zamanda manevi dava açmak istiyorum. Çünkü paikolojik olarak olaydan etkilendim. Motor sürmek için olan güvenimi kaybettim. Üstune üstlük kazaya karıştığım adam hastaneye bile gelmemiş. Aramaya bile yeltenmemiş. İnsanlıktan nasibini almamış. Kalıcı bir hasara uğramadım ama motorun yaklaşık 3 4 bin lira kadar masrafı çıkıyor. Kullanılmaz hale gelmiş.
    Tali kusurlu olduğum halde manevi dava açıp kazanma şansım ne kadardır.
    Saygılarımla
    Selamlar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    evilded - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Delight
    Elzem , ızdırap duyduysanız, bu acının boyutuna göre manevi tazminat alabilirsiniz.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Dostum öncelikle tabi ki geçmiş olsun. Sonra işin maddi boyutunu d düşün. Evrakların ve motor kullanma yetkin tamsa karşı taraf senin hasarını ödeyecek. Motoru yetkili servise götür ve onarımını orada yaptır. Sonra karşı tarafın sigortasından değer kaybı talep et. Kaza raporu, motorun fotoğrafları, dilekçe ve senin-karşı tarafın sigorta bilgileri yeterli. Bu evrakları karşı tarafın sigorta şirketine postayla gönder ve değer kaybı tazminatı al. Bu işler için de avukata gitmene gerek yok. Kendin yapabilirsin. Toplamda 15-20 günde de paranı alırsın.

Manevi tazminat ayrı ve daha uzun konu. Yukarıda yazdıklarını mahkemeye sun. Belki önce arabulucuya gideceksin. Orada adamla veya avukatıyla yüzleş talebini belirt. Tabi karşı taraf birşey vermek istemeyecek hatta senin yüzünden ben daha beter oldum, asıl sen bana tazminat ver yoksa bitiririm seni tarzı özellikle avukatı tarafından baskıya uğrayabilirsin. Adamın da işi o çünkü. Anlaşamazsan iş mahkemeye gider. Oradan da para alabilirsin. Trafik kazalarında bence gerekli yaptırımlar az. Onun için karşı tarafla bu şekilde bir hukukun içerisine girebilirsin. Devam etme kararı senin, nihai karar mahkemenin olacaktır.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı atanuracar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Geçen gün motorla (YBR 2014)seyir halindeyken karşıdan gelen sürücünün ani olarak tali yola girmesi nedeniyle araca yandan sert bir şekilde çarptım ve hastanelik oldum. Aslında gözümü hastanede açtım. Sonrasinda kaza raporunu almaya gittim ve rapora asli hatalı olarak karşı tarafı (geçiş hakkımı vermediği için) tali hatalı olarak beni yazmışlar (tali yol kavşağına gelirken hızımı azaltmadığım için). Sigorta exper işlemlerini başlatacağım. Ancak aynı zamanda manevi dava açmak istiyorum. Çünkü paikolojik olarak olaydan etkilendim. Motor sürmek için olan güvenimi kaybettim. Üstune üstlük kazaya karıştığım adam hastaneye bile gelmemiş. Aramaya bile yeltenmemiş. İnsanlıktan nasibini almamış. Kalıcı bir hasara uğramadım ama motorun yaklaşık 3 4 bin lira kadar masrafı çıkıyor. Kullanılmaz hale gelmiş.
    Tali kusurlu olduğum halde manevi dava açıp kazanma şansım ne kadardır.
    Saygılarımla
    Selamlar
    Önce maddi kaybını telafi etmeye bak. Manevi tazminat davası çok zorlu bir süreç, psikolojini daha da bozabilir. Sağlam bir avukat tutman ve yeterli delillerle desteklemen lazım. Kolun bacağın yerinde sağlam duruyorsa böyle bir davadan dişe dokunur bir tazminat alabilmen çok zor. Biraz araştırınca vazgeçersin emin ol.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)