Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Talihsiz kaza(tecrübelilere sorum var)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    10 temmuzda gece saat 11 buçuk civarında ana yolda ortalama 50 ile 60 arası bi hızla ilerliyordum. tali yoldan bir aracın yola başını çıkardığını gördüm. hafif hafif frene basmaya başladım. aracı ilk gördüğümde aramızda 30 metre kadar bi mesafe vardı. araç yola bi süre çıkmadı. taki 7 metre kadar kala. aniden önüme çıkmasıyla kombine fren yapsamda kurtulamadım. aracın sol arka tekerine çarptım. tutanaklar falan derken kazada %100 haklı çıktım. usta 2bin lira kadar fatura çıkarmış sanırım ekspere. ancak benim size sormak istediğim şey; motorumun daha önce hiç hasar kaydı yoktu. karşı tarafın sigorta şirketi değer kaybını karşılayacakmı? bu değer kaybını almak için ne yapmalıyım. bu arada motosiklet 2013 model 35 binde cbf150.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    3 yaşından küçük olmalı sanırım araç

Motosikleti
    Honda CBF 150
    ben aslında kadınları trafikte aşağılamayı sevmem çünkü kadınlardan beter erkek sürücüler gördüm. kısacası çarptığım araç sürücüsü bayandı. 30 küsür yaşında falandı.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Elden bişey gelmiyor hocam can sağlığınız iyiyse motorunuzda yapılıcaksa çok düşünmeyin

freelancer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CloudyFa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 yaşından küçük olmalı sanırım araç
    Üç yaşından büyük araçlar değer kaybetmiyor mu yani? Bu doğruysa çok saçma bence.

Her neyse, yakın bir arkadaşımın kazasından bildiğim üzere, değer kaybını sigorta şirketi değil; kazada haksız olan taraf karşılar. Davayı doğrudan şahsa açıyorsunuz ve sonuçlanması bir süre alıyor. Sonunda alacağınız paranın miktarından emin değilim lakin %100 haklıysanız kazanmama ihtimalinizi görmüyorum.

Bunlar benim bildiklerim, yanlışım varsa affola. Ve son olarak geçmiş olsun, umarım sizde bir şey yoktur.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Otomobilimde 3 defa değer kaybı tazminatı aldım.

Değer kaybı alırsın. Ve al mutlaka.

2011 model. Kazalar, 2016 ve sonrasında oldu. Ama modeliniz eskidikçe değer kaybınız azalıyor. Ben 2011 arabama 1.000 tl aldıysam, 2014 model olsaydı 1.500 alacaktım. (Rakamlar örnektir)

Plastik aksamlar (arabalarda tampon, kapı kolu v.s.) çok fazla etki etmiyor.

Sakın ola avukata falan gitme. Her iş internetten yapılabiliyor.

Sigorta bilgi gözetim merkezi internet sitesinde sorgulamalardan kaza bilgilerine ulaşırsın. Karşı tarafın sigorta şirketine, dilekçe yaz (örnekler yine internette) fotoğrafları, faturalı hasar-eksper tutanaklarının kopyasını, IBAN numaranı ve kaza tutanağını zarfa koy, karşı tarafın sigorta şirketini arayıp, evrakların nereye gönderileceğini sorup gönder. Gönderdiğin evrakların kopyasını da kendinde tut. Hemen 1-2 haftaya belirlenen bir tutarı hesabına yatırıyorlar. Beğenmeyip mahkemeye verebilirsin. Ama bana hep makul tutarlar gönderdiler. İşlemler gayet basit. 1 günde halleder, 10 günde de paranı alırsın.

Herşey resmi-doğru olmak zorunda. Çakallıklara bulaşma. Onarım işlemlerin için de fatura al.
    “Bir delil ile 40 alimi yendim; ama 40 delil ile bir cahili yenemedim.” Mevlana

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Geçmiş olsun, hiç motor hasarına bakmadım fakat araçlarda şöyle bi durum var; direkt olarak ana şaseye bağlı olmayan parçalar için değer kaybı alamazsın. Motorda bu durum nedir bilmiyorum ama motorunun şaşesinde bi sıkıntı yoksa yapılsın al bin, değer kaybınıda eksperine sor 3-5 bişey alabilirsen oda extra olur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)