Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Park yerine dikkat edin! Göz göre göre kaza.

Motovento
    REKLAM ALANI

Dostlar motorumu yeni aldım büyükte birşey yan çantalarda var tabi 230kg ağır birşey 2. gün gittim herzamanki dönerciye tamda önüne park ettim yol kenarlarında belediyenin minibüsleri yanaşmış az ilerde pazar var diye 10 dk da bir kalkış yapıyorlar. Bende tam önüme koydum 5 metre ilerisine minibüslerin. Motor tek ayaklikta sağ tarafta mazgal su yolu var diye az da eğimli diye dibine kadar sokmadım dengesi bozulmasın fazla diye soldan açtım ayakligi park ettim sağ taraf kaldırım ve su yolu. Tam dönerimden bir ısırık aldım bir araç karmaşası yaşandı bayır bir park yeri var yolun karşısında tıkadılar sağını aracın adam geri geri hafifte sol yaparak çıkayım diye uğraşırken sen dikiz aynasından motorun çantaları görme. zaten hafif sağ eğimli motorun park edildiği yer. Çantaya çarpmasıyla benim fırlamam motorunda çınar gibi ağır ağır kaldırıma devrilmesi bir oldu. Daha sefte 2. gün. Arka çanta hızı kesti ama önde birşey yok spor touring gümmm sağ grenaj sinyal yanından bir sıyırırsın kaldırımı. kırık yok ezik yok göçük yok niye çünkü çanta hızı kesti ama pasta cila olmuyor boya kalmamış o bölgede. 600tl iki parçanın hasarının boyanması.
    Siz siz olun motorunuzu hafif eğimli yere otoparka yakın yerlere bırakmayın. bırakıyorsanız mutlaka iyice yaklaştırıp çift ayakliga alın arkadaşlar. ya da iki araç ortasına boşluk kalacak şekilde ortalayın ki diğer araçlardan dolayı (Arka ve öndeki) kimse çarpma fırsatı bulamasın. İyi sürüşler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    peyloride - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF1100 L1
    Paragraf kullanımını öğrenin lütfen, teşekkürler.

barisilgas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson 883R / Kuba SL200
    Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nesin sen tdk mı ?adam burda şiir yazmıyor , başına geleni paylaşıyor.
    dyavol-77 bunu beğendi.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı barisilgas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nesin sen tdk mı ?adam burda şiir yazmıyor , başına geleni paylaşıyor.
    iki kere okudum. hiçbir şey anlamadım.
    infernus bunu beğendi.

barisilgas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson 883R / Kuba SL200
    Alıntı hokahey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazen aynayı kendimize çevirmeyi bilmeliyiz.

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    geçmiş olsun içim parçalandı cidden, size naçizane bir tavsiye, sizin oradaki durumu bilemiyorum ama yayalar bana kızacak ancak kaldırım en önemli opsiyon benim için, imkan varsa asla yola park etmiyorum, hele park edeceksem tek şart yayla gibi boş olacak bir yere koyuyorum ya da bir arabaya asla yakın koymuyorum, yaklaşırsa uyarıyorum ya da imkan varsa biraz uzağa alıyorum, bunlar kötü senaryo, tekrar geçmiş olsun. Ayrıca en önemlisi kendi sağlımız diyelim, kasko var, sigorta var her şey değişir ama bizim yedek parçamız yok, saygılar.

Alıntı Metela adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun içim parçalandı cidden, size naçizane bir tavsiye, sizin oradaki durumu bilemiyorum ama yayalar bana kızacak ancak kaldırım en önemli opsiyon benim için, imkan varsa asla yola park etmiyorum, hele park edeceksem tek şart yayla gibi boş olacak bir yere koyuyorum ya da bir arabaya asla yakın koymuyorum, yaklaşırsa uyarıyorum ya da imkan varsa biraz uzağa alıyorum, bunlar kötü senaryo, tekrar geçmiş olsun. Ayrıca en önemlisi kendi sağlımız diyelim, kasko var, sigorta var her şey değişir ama bizim yedek parçamız yok, saygılar.
    Teşekkürler. Aslında motorun altı alçak olduğu için sport motorlarda klasik bir problem kaldırıma koymaktan kaçınıyorum kasko sigorta var ama bozdurmak istemedik arada anlaştık yarıdan fazlasını karşı taraf karşıladı gerisinide ben karşıladım hasarın. Onda hasar yoktu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Alıntı peyloride adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar virgül ve nokta kullandım forumda yazı yazıyorum telefonda paragraf düzenlemek biraz sıkıntı kbyın.

gurcanozturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Forza 250
    Yalnız değilsiniz.

LynXMaSTeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 650F
    biri tercüme edebilir mi?

Metilen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Olayı bir de benden dinleyin;

Arkadaş bir süre önce yeni bir Honda - VFR aldı. Aldıktan iki gün sonra her zaman döner yediği mekanın önüne motorla geldi. Dönercinin önüne park edecekti lakin yol, kaldırıma doğru eğimli ve kaldırım kenarında yağmur suyu tahliye kanalı olduğu için motosikletini kaldırıma sıfır parketmek yerine hafif yol içine gelecek şekilde parketti. Yan ayaklığı açıp motoru bıraktı. Dönerini yerken karşıdaki park yerinden çıkan bir araç geri geri gelip motoruna çarptı. Motosikletle kaldırım arasında mesafe olduğu için motosiklet kaldırıma devrilip daha sonra da yola doğru kaydı. Yan çantalar darbeyi emse de önde kaldırıma sürten kısmın boyası kalktı. Umarım doğru aktarabilmişimdir.

Kendisine geçmiş olsun diyoruz Cana geleceğine mala gelsin.
    mustafa_325 bunu beğendi.

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    Evet, nokta virgül var. Paragraf olsa daha iyi olurmuş ama şart değil. Anlatım biraz daha açık olsa daha kolay anlaşılırdı. O da telefonda yazıldığından olsa gerek.
    Sonuçta, geçmiş olsun. Yalnız aklınızda bulunsun, hata karşı taraftaysa kaskonuz bozulmaz, sigorta şirketi hasarı öteye rücu ettirir, onun sigortası bozulur.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben de anlamadım, yarıda bıraktım.

mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Yazıyı okumak resmen işkence. Noktayı virgülü kotayla vermişler sanki. Normalde 10 saniyede okuyacağım yazıyı defalarca tekrar tekrar okuyarak ancak anlayabildim.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    abartmaya gerek yok ttçekte okudum anladım

Motosikleti
    Yamaha YBR 125
    Bu durumda hasarı çarpıp deviren şahısın karşılaması gerekmiyor mu? 600 lira masraf çıktı demişsiniz. Tabi park ettiğiniz yeri bilemiyorum.

Alıntı Metilen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olayı bir de benden dinleyin;

Arkadaş bir süre önce yeni bir Honda - VFR aldı. Aldıktan iki gün sonra her zaman döner yediği mekanın önüne motorla geldi. Dönercinin önüne park edecekti lakin yol, kaldırıma doğru eğimli ve kaldırım kenarında yağmur suyu tahliye kanalı olduğu için motosikletini kaldırıma sıfır parketmek yerine hafif yol içine gelecek şekilde parketti. Yan ayaklığı açıp motoru bıraktı. Dönerini yerken karşıdaki park yerinden çıkan bir araç geri geri gelip motoruna çarptı. Motosikletle kaldırım arasında mesafe olduğu için motosiklet kaldırıma devrilip daha sonra da yola doğru kaydı. Yan çantalar darbeyi emse de önde kaldırıma sürten kısmın boyası kalktı. Umarım doğru aktarabilmişimdir.

Kendisine geçmiş olsun diyoruz Cana geleceğine mala gelsin.
    Arkadaş daha kısa güzel özetlemiş evet bu şekilde daha açık ve net.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:31 ----------

Alıntı gyrthil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu durumda hasarı çarpıp deviren şahısın karşılaması gerekmiyor mu? 600 lira masraf çıktı demişsiniz. Tabi park ettiğiniz yeri bilemiyorum.
    Tamamıyle hatasız sayılmazdım uzlaşmacı bir insandı karşımdaki istersen sigortaya verebiliriz dedi.
    Tamer kaydına girsin istemedim. O yüzden para konusunda anlaştık 400tl kadar bir ücreti o ödedi geri kalanı ben verdim. Özür diledi helâlleştik anlaştık bitti gitti.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    Eee hocam tutmadınız mı tutanak? Ödemedi mi çarpan? Park halinde duran araca çarpılmış.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)