Merhaba.
15.06.2018 tarihinde kiralık motor ile kaza yaptım. Ben yaralı olduğum için ambulans geldi götürdü. Kaza tespit tutanağını motorun sahibi tutmuş. Karşı tarafın ifadesi; sağa sinyal vermeden dönerken motor bana vurdu. Benim ifadem ise sinyal vermeden aniden dönüş yaptı ve bana çarptı. Konuyla ilgili çok fazla değişik yorum var ve ben çok bilgisizim. Lütfen bilgisi olan herkes yazabilirse çok sevinirim. İki tarafın da sigortası var ancak araba sahibi poliçeyi bulamadığı için tutanakta poliçe bilgileri yazmıyor. Kazadan sonra araç sahibi kaçmaya çalışmış arkadaşlarım yakalamış. Nunaramı almasına rağmen hiç aramadı. 3 gün sonra kızı aradı ve kazayı yapanla henüz hiç konuşamadım. Ayrıca bir gün önceki ufak kaza yüzünden parçaya ihtiyacım var. Kawasaki Z 300 için. Elinde olan veya nereden temin edebileceğimi bilen varsa yazabilirse sevinirim. Sorularım(karşı tarafın suçlu bulunması halinde) :
1- Motorun çekici ve yatma gün parasını ben mi ödemek zorundayım?
2- Çalışamadığımdan dolayı manevi zarar için dava açsam kaç ay sürer? Veya karşı tarafın sigortası karşılar mı? O parayı benden önce motor sahibinin alma ihtimali var mıdır?
Şimdilik bu kadar. Gelişmeleri yazacağım. Yardımcı olanlar için şimdiden teşekkür ederim.