Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaskın önemi ne kadar?

Motovento
    REKLAM ALANI

https://www.sozcu.com.tr/hayatim/yas...anmanin-onemi/

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:08 ----------

Keşke girmeseydi oraya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda NC700S
    Adam resmen yeniden doğmuş . Kask önemli işte , hızı fazla değildi belki ama risk her zaman en üst seviyede oluyor .

Motosikleti
    Suzuki VanVan 125 L6
    Maalesef bu motorcu hayatını kaybetti. Adrenalinin etkisiyle ayağa kalkıyor, ancak videonun devamında yerde yere yığılıyor. Ve kamyon sürücüsü hapis cezası alıyor bu olaydan dolayı. Videonun orijinal linkini birazdan yazarım.

Merak edenler için olay Filipinler'de geçiyor.

https://www.liveleak.com/view?t=C2JJw_1528257550 (nsfw)

kaza sonrası fotoğraf (hızlı resim) (nsfl)
    kaza sonrası fotoğraf (imgur) (nsfl)
    Metela bunu beğendi.

Hayatta kalması mucize olurdu zaten.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Kamyon sürücüsünün ne suçu var anlamadım?

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Adamın öldüğünü tahmin etmiştim, ki öyle de olmuş zaten.
    Kamyon kafasından geçtikten sonra kask düzleşiyor dikkat ederseniz.
    Kask, kafamızı darbelerden, arabalardan seken taşlardan, sinekten böcekten, rüzgardan korur.
    Ancak kafamızın üstünden tonlarca ağırlı olan bir şey geçerse kask maalesef bir işe yaramaz.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu videonun başlığı kaskın önemli değil,"Motosiklet ile ağır taşıtlara neden fazla yaklaşmamalıyız?","Motosiklet ile girilmemesi gereken yerler.","Doğal seleksiyon nedir,trafikte nasıl işler?","Beyin kanaması kendini ne kadar sürede belli eder?" olabilirdi.Akıl var mantık var o motosiklet oraya girer mi?Kamyon sürücüsü neden hapis cezası almış anlamadım?Adam kendini özel bir çaba ile arka tekerleklerin altına sokmuş resmen.Bana deseler şu motoru al şu aralıktan geçir kamyonun altına sok,beceremem.Bazen heyecanlı bazı arkadaşlarla grup sürüşü yapıyorum aynen bu şekil girilmeyecek yerlere giriyorlar ondan sonra bana "sen neden geçmiyorsun hem bizden daha iyi sürüyorsun hem şehir içinde bazı yerlerde araba gibi bekliyorsun,her yere girmiyorsun." diye çıkışıyorlar.Daha iyi sürdüğüm için girmiyorum,eh işte her yere girince demek ki böyle oluyor.
    OğuzÖztürk bunu beğendi.

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Demek ki neymiş , kask ancak yumurtanın kabuğu gibi yumurta sıvısını korur,
    Küçük çarpmalar, sekip gelen taşlar viralarda savrulma ile yere başın temasını enegelleme gibi konularda faydalıdır.
    Boşuna tonla para ödemeyin pahalı kasklara , optimum güvenlik sertifikalı bir kaskın yaptığından fazla bir halta yaramaz .

Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .......Boşuna tonla para ödemeyin pahalı kasklara , optimum güvenlik sertifikalı bir kaskın yaptığından fazla bir halta yaramaz.......
    Neden boşuna olsun , sadece koruma açısından bakmayın konfor , rüzgar sesi , güneş vizörünün kalitesine kadar çok büyük farklar var kask markaları arasında , mesela bir Nolan ile Shoei arasında rüzgar sesi olarak dağlar kadar fark vardır..

Metela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 2019
    Habercilerin de böyle haber çıkartmadan biraz araştırma yapmaları ne kadar zor olabilir ki, maalesef kopyala yapıştır habercilik ülkemizde her türden haber sitelerinin en kötü yönü!

Bir de boşuna tonla para ödemeyin diye yazmış biri, resmen saçmalamış, şu ölen zavallı adamın kaskı zaten yarım kask ve %99 eminim bildiğimiz markalardan uzakta dandik bir kask, en iyi marka bile olsa yarım kaskın bu kazada şansı fullface kaska göre yok denecek kadar azdır

sakın ola ki kaskınızı ucuza getirmeyin, motosikletinizin gücüne göre bildiğimiz ya da cidden kendini kanıtlamış kask model ve markalarını tercih edin, kesinlikle fullface kask alın, çeneden açılır kaskların en iyisi bile risklidir çünkü siz o kaskı yaz zamanlanlarında ya da alışkanlıkla yarım kask şeklinde kullanırsınız, yarım kasklar ise tamamen hayatınızı riske atan kasklardır, havadarlık-ferahlık mı yoksa hayatınız mı! bu kadar basit!

her güzelin bir kusuru vardır, motosiklet kullanacaksanız, yazın kan ter içinde zaman zaman kalacaksınız, buna katlanmaz ekipman kullanmazsanız veya bazılarını takmazsanız ileride yüksek ihtimal ya kalıcı veya geçici sakat ya da mefta olursunuz.

Motosikleti
    Kawasaki Z250SL
    Abi sharptan 5 yildiz almis Ls2 ile , Shoei Q west veya arai nin darbe videolarini izlediniz mi bilemiyorum,150bar basinci bir kez uyguladiginda shoeiyi kiramiyor(camini bile kiramiyor makine) Aynisini Ls2 de deneyen videosunu atan var mi bilemeyecegim ama buna ihtimal vermek zor olsa gerek. 150 bar basinc Cm kareye 152 kilogram demektir. 2tonluk bir aracin tek tekerine 500kg agirlik bindigini ve kaskin teker altinda kalan bolumunun 5cm den yukarida oldugunu farzedersek,Evet. Shoei veya arai gibi markalarin kasklari dumduz olmayacaktir bence tabiiki,yasca buyuk oldugunuz ve yillardir motosikletin uzerinde oldugunuzdan haklida olabilirsiniz

Motosikleti
    nc750x
    Kaskımı iyi seçerim o aralardanda güvenle geçerim diye bir mantık olmaz. O türden aralara dalmamak, cambazlıktan uzak durmak kask seçiminden önce gelir, gelmeli de!
    Allah rahmet eylesin demekten başka bir şey yok, çok üzücü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

Thracian size Sonuna kadar katılıyorum size, bırakın gülsünler isterlerse önce güvenlik. Ben trafiği aralardan aşarım diyerek almadım. Üzerinde olmaktan keyif aldığım için aldım. Kim ne düşünürse düşünsün.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    kask trafik kurallarına uyduğun sürece seni korur..

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Adamlar liveleak sitesinde adamın aptallığından bahsediyorlar, bizse kaskı konuşuyoruz. Bizde sağdan kamyon sıkıştırmak normal çünkü.

yasinkeleş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    bundan sonra kasksız motora asla binmem

BikeManiac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw f700 gs
    Olay kask takıp takmamak değil ki, olay o araya girmemek.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)