Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

ilk kaza ve sonrası

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba kee100
    selamlar

ilk kazamı yaşadım, anlatayım

motosiklet kuba kee 100

pazar günü evime yakın olduğu için istanbul/aydos tepesine çıkayım dedim, bindim motora.
    Normal patika yoldan çıktım araçların da çıkabildiği, motorun performansı gayet iyiydi.. keçi gibi her yere gidiyor.
    Neyse çay çorba derken artık inme vakti geldi, inerken yanlış yola girdim, çıktığım yoldan inecekken farkında olmadan büyük araçların inip/çıktığı yangın yoluna girdim, rampa aşağıya inmeye başladım hafif hafif.. derken kayış kopmaya başladı )) baktım olacak gibi değil indim motordan ve otuz metre kadar elle indirdim, baktım yine olacak gibi değil tekrar binip sürerek indirmeye çalıştım fakat rampa baya dik ve taşlı/toprak yol olduğu için kaymaya başladım artık (1. vitesteydim kontrolsüz hızlanmasını engellerim düşüncesiyle, 1. viteste 60ı gördüm ) kayarken dengede tutmak buyuk maharetti ki bende ki acemilikle baya zor bir durum halini aldı.. 100 metreden fazla bu şekilde indim hızlı hızlı, adrenalin halindeyken de insan düşünmeyi bırakmıyormuş bunu yaşamış oldum, böyle devam etseydim aydosun dibine kadar inerdim parçaları toplarlardı herhalde.. Sonra dedim ki durmaz bu araç rampa aşağı ve motoru altımdan atmaya, kendimi de sola geriye doğru atmaya karar verdim, ve düşündüğümü yaptım, bu şekilde de sürüklendim bir on metre kadar. Durduk! Hemen kalkıp kontağı kapattım. sonra kendimi yokladım neremde ne var; nefes alış verişim nasıl sağımda solumda bir şey var mı diye, fazla hasarım yok, Allahtan kafayı falan vurmadım taşa, bileğim de küçük soyulma ve neticemde yara bere oldu, avuç içinde hafif şişik var, ufak tefek morarmalar var,(normalde hiç bir şekilde ekipmansız çıkmıyorum fakat o gün sadece kask ve eldiven vardı üstümde, ilk defa ekipmansız çıktım onda da kaza yaşadım, kesinlikle ekipmansız çıkmayınız her zaman tam olsun, ben Allahtan ucuz atlattım) motor hasar aldı gibi baya.. jant yamuldu, fren maneti kitlendi, gidon sola lastik sağa bakıyo şirazesi kaydı, ön karenajda kırık var, fren manetinin olduğu karenajda açıklık var, ön lastik patladı. aradım enişteyi geldi, kamyona yukledik, eve döndüm. şu an işteyim, ağrılarım var ama pek etkilemiyor..
    motoru 3.500 tlye aldım ama masrafı olacak gibi, zaten değişecektim bu kaza vesile oldu

resimde görünen taşlı yokuşta yaşadım kazayı, bir şey yokmuş gibi duruyor ama fena :D
    manzara görünen zirveden aşağıya doğru gerçekleşti bu anlattığım kaza, yine çıkarım ama bu sefer yangın yolundan inmem

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

resimler baya büyük oldu, küçültemedim. kusura bakmayın,
    kazasız sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    hocam geçmiş olsun yokuşun sonunda ne vardı o şekilde yokuş bitene kadar devam edemezmiydiniz arka freni hafif hafif kullansaydınız sıkıntı çıkmazdı belkide tabi oradan geçmeden buradan konuşmak kolay oluyor

Motosikleti
    kuba kee100
    sağ olun teşekkür ederim, yokuşun sonuna doğru viraj vardı, sonra normal toprak araç yolu ve sonrasında ağaçlık alan vardı, dağın bitimine kadar oyle devam ediyor, rampanın ortasında yasadım bunu, aşağıya devam etsem yine 200 metre kadar vardı araç yoluna, arka frene hafif hafif bastıkça arkası kaymaya devam etti motorun,zaten bende baktım durmuyor koyverdim :D ek olarak lastik vs o yoldan inecek bir motor değildi ama yolun yarısına gelince dönemedim geri
    tiawern bunu beğendi.

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Geçmiş olsun, neyse ki daha kötü birşey olmamış. İşin aslı, yokuş aşağı inmeyi bir üçgen masaya benzetirsek ayakları motosiklet, sürücü ve lastik üçlüdüsür. Üç ayaktan biri kısa veya uzun olursa masa yine durur ama yamuk durur. Sizin ise lastikler sanırım burada biraz kısa kalmış.

Toprak tutabilme kabiliyeti olsaydı yine motosikletiniz kayacaktı ama bu kadar sorun çıkarmazdı diye düşünüyorum.

Gerçi bende de XT660R ve Metzeler Tourance lastikler var ama o bahsi geçen yerde ne yapardım bilmiyorum. 180 kg lık bir araçla kaya kaya inmek nasıl birşey tatmadım henüz.

Motosikleti
    kuba kee100
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, neyse ki daha kötü birşey olmamış. İşin aslı, yokuş aşağı inmeyi bir üçgen masaya benzetirsek ayakları motosiklet, sürücü ve lastik üçlüdüsür. Üç ayaktan biri kısa veya uzun olursa masa yine durur ama yamuk durur. Sizin ise lastikler sanırım burada biraz kısa kalmış.

Toprak tutabilme kabiliyeti olsaydı yine motosikletiniz kayacaktı ama bu kadar sorun çıkarmazdı diye düşünüyorum.

Gerçi bende de XT660R ve Metzeler Tourance lastikler var ama o bahsi geçen yerde ne yapardım bilmiyorum. 180 kg lık bir araçla kaya kaya inmek nasıl birşey tatmadım henüz.

teşekkür ederim daha kötüsü de olabilirdi evet, resimlere her baktığımda, aklıma yaşayabileceğim değişik senaryolar geliyor, tecrübe edinmiş olduk

lastikler zaten üzerinde gelen lastikler ki zaten oraya uygun bir motosiklet hiç değil, cub motor sonuçta benim acemilikle birleşince meydana gelen kaza kaçınılmaz oldu, rampa baya dik, kaymamak mümkün değil ama lastik işi çok önemli dediğiniz gibi, rampa başındayken; kendi kendime kayar burası dememe rağmen mecburen yaşadım bu tecrübeyi

Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Bu arada, umarım son kazanız olur
    srknsnyz bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba kee100
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada, umarım son kazanız olur
    İnsallah son olur ve insallah kimse boyle seyler yasamaz

Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Hocam geçmiş olsun! Peki motordan atladıktan sonra nasıl düze çıktınız? Motoru kendiniz elle mi indirdiniz yine?

Motosikleti
    kuba kee100
    Alıntı Invoker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam geçmiş olsun! Peki motordan atladıktan sonra nasıl düze çıktınız? Motoru kendiniz elle mi indirdiniz yine?
    Tesekkur ederim, kalan yolu yine elimde indirdim ama bu seferde lastik patlak oldugu icin motor dahada agirlasti , yine ite-kaya duzluge cikardim sonrasinda aradim geldiler, kamyona yukleyip eve getirdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:18 ----------

Sabah servisi aradim gelip aldilar motosikleti, maşa da yamulmuş. onu teslim ederken farkettim.. 10 gunden once teslim edemeyiz geri dedi gelip alan arkadas.. parca siparisi vs..
    kapi onundeki varligina alismisim, yoklugunu hissediyorum motorun.. motor yinede calisiyor en azindan o kismi saglam

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    kuba kee100
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun
    Tesekkur ederim sailor33

Motosikleti
    kuba kee100
    1.000 tl masraf çıktı ya motosiklete.. ne yapsam bilemedim.. motorun kendisi zaten 3500 tl

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)