Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"Ben senin zararını karşılarım" Konulu kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Herkese merhabalar. Bugün traktörün biriyle çarpıştım. Düşer düşmez direk kafamı vurdum kask hayatımı kurtardı.

pek trafik kalabalığı olmayan ara sokağın birinde önümde ki traktörü sollamaya çıktım ve traktörde sola dönecekmiş çarpıştık. tabi traktörde sinyal filan hiçbirşey yok. muayene sigorta ehliyet üçlüsü varmı yok mu belli değil. insanlar etrafımıza toplandı vs derken yakın bir arkadaşımın tanıdığı çıktı adam. aradık ettik abiyi zor duruma düşürmeyelim hallederiz denildi. traktörcü dükkanının adresini verdi fiyat listesi alıp gel bakalım dedi. doğal olarak işçilik dahil 2100 lira fiyat çıktı. (ybr 125 esd)

Listeyi götürünce hiç şaşırmadığım tepkiyi aldım. kaza yeri sırasında öderim hallederim deniliyordu işyerine götürdüğüm listeyi görünce kem küm etmeler başladı tabi. normalde böyle durumlarda tongaya düşecek adam değilimdir. ayağa kalkar kalkmaz polisi arayalım tutanak tutturmamız gerekiyor sigorta filan varmı demeye başlamamla araya tanıdıklar filan girdi o şekilde kaldı.

2100 lira fiyat büyük ihtimal yetkili servisle görüşülüp ondan bundan düşe düşe 1500 tlye anca gerileyebilecek. oda ödenmeyecek tabi ki.
    kaza bankanın önünde oldu. mutlaka kamera filan vardır etrafta.
    bu durumda nereye şiakyet edebilirim ne yapmam gerektiği konusunda sizlerden akıl almam gerekiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Valla ustad kamera vs ugrasmak zulum bu ulkede, eger tanidiklar varsa araya girsinler cozun bir sekilde.Diger turlu usenmem dersen bankaya esnafa hemen gidip sor uzerinden zaman geçmesin.Motosikleti basit ucuz sanip efelik yapiyorlar imkan vermemek lazım. Ama motosiklet bastan sikinti zaten dusmussun canin burnunda saglikli dusunemiyorsun o an, fptograf almak lazim hic olmazsa ama dedigim gibi zaten yerden toplaniyorsun kafa yerinde degil

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    bi laf vardır,
    acıma yetime diye başlar.
    aquarist4 bunu beğendi.

Motosikleti
    09
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla ustad kamera vs ugrasmak zulum bu ulkede, eger tanidiklar varsa araya girsinler cozun bir sekilde.Diger turlu usenmem dersen bankaya esnafa hemen gidip sor uzerinden zaman geçmesin.Motosikleti basit ucuz sanip efelik yapiyorlar imkan vermemek lazım. Ama motosiklet bastan sikinti zaten dusmussun canin burnunda saglikli dusunemiyorsun o an, fptograf almak lazim hic olmazsa ama dedigim gibi zaten yerden toplaniyorsun kafa yerinde degil
    Çok haklısın. O an motoru yerde deposundan benzin akarken görmenin üzüntüsü, bana birşey olmadı neyse ki nin sevinci karışık insanın kafası yerinde olmuyor
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi laf vardır,
    acıma yetime diye başlar.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Eğer abs olsaydı bu kaza....

Şaka tabiki ben senin zararını karışalarım ne demektir ? bu adam traktör sürüyorsa bu traktör 4 çeker new holland felan değilse fakir sümüğü bir adamdır zaten.... bunuda benmi söyleyeyim ? zararını karışılayacak adam sence anında polis çağırıp seni hastaneye götürmezmi ? götürür

hala hala bunları yiyen var demekki.... sen gene bedeni kaza yaşamadın ben bedeni kaza kuzenimin parmağı çatladı adam hereşyi yaparım ederim çok değil 1 saat geçti benmi çarptım sen çarptın dedi işte bu tür şeyler için kask kamerası vs vs yoksa öküz öldü ortaklık bitti oluyor,

adam herşeyini karşılarım derken video kaydı telefonla alsaydın ? abi kanıt kalsın bende babam felan diyip kazayı ben yaptım suçlu benim tüm zararı karşılayacağım sözüm senettir desin ha hiç dükkana felan gitme zaten,

bırak o düşünsün

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    İnsanlara güvenilecek dönem geçeli çok oldu. İş işten geçmiş ama hatırlatmakta fayda var; "Sözümüz senettir, garantisi biziz, sorun değil hallederiz, sıkıntı olmaz, kendi aramızda halledelim, neyse karşılarız" gibi gereksiz turkish type boş sözlere itibar edilmemeli, tanıdık dahi olsa "tamam kardeşim tanıdık manıdık işimizi hak hukuk çerçevesinde halledelim kimsenin kalbi kırılmasın, usul böyledir" diyeceksiniz. Eğer diyemiyorsanız çaktırmadan 155'i arayıp polisi çağıracaksınız tesadüfen gelmiş gibi olacak vs.
    Uzun yol olmakla beraber sorduğunuz sorunun cevabı şurada verilmiş:
    Kaza tutanağı olmayan kazada hakkımı nasıl ararım

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Geçmiş olsun, sana bir şey olmaması sevindirici. Ancak ben tanıdık mevzusuna takıldım. O araya giren tanıdıklar senden ziyade kazaya karışan diğer amcanın tanıdıkları galiba

Arkadaş bu nasıl iş, hem zararı ödemem deyince laf etmiyorlar, hem polisi arayalım deyince yok diyorlar. Olmaz olsun öyle tanıdık. Yahu el yapmakz bu kadarını, öyle tanıdıkların varken düşmana ihtiyacın yok senin.

Neyse yeniden geçmiş olsun. Tanıdıklara da çok selamlar

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Öncelikle geçmiş olsun..
    Beyler aklınızda olsun her ne olursa oldun laflara kanmayın ne demişler söz uçar yazı kalır.Aklımda olacağına cebimde olsun.Her türlü tutanağı tutun adam karşılarım falan derse olsun aga biz tutalım sen cebinden ödersen işleme sokmayız dersiniz olur biter servise gidince masrafı söylersin parayı öder tutanağı verirsin kendisine yada yırtar atarsın baktın kem küm işte söyle böyleyken böyle vs tutanaktan işlemi başlatırsınız

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    SD 1290R
    Türkiye'den Amerika'ya yeni gelmişim. Yaşlı bi Amerikalı amca arabama çarptı, suçlu o. "Napçaz?" dedim. "Sen sigorta bilgilerini bana ver, ben benimkileri sana vereyim. Arayıp sigortaları konuşalım" dedi. Adamın tipine baktım, yaşlı. E bu yaşta çulsuz öğrenci adamı da kazıklamaz herhalde deyip OK dedim. Adamın sigortası herşeyi karşıladı.

Ufak tefek çok kaza geçti başımdan. Bi kere ben Amerikalı bi adama arkadan çarptım. Genelde kaza sonrası herkes ilk önce "nasılsın, iyi misin?" diye soruyor burada. Adam ilk önce bana sordu Gerçi ufak bir çarpmaydı. Dedim "suçlu bariz benim. Kusura bakma. Müsait olduğun zaman benim kullandığım iyi bir tamirci var. Oraya götürelim. Masraf küçükse ben karşılayayım, büyükse sigortayı arayayım." Olur dedi. Yarın gittik. Adam benden önce gelmiş, daha doğrusu ben az geç kaldım. Tamirci hemen tamponu eliyle orada oturtmuş yerine. Ama hafif üç beş çizik var. Adam dedi "Tamam ya oldu bu". Baktım ufak tefek çizik var, dedim "Emin misin, içine sinmediyse yaptıralım". Adam "Yok yok, iyi böyle, hiç gerek yok, sağolasın" dedi gitti. Tamirciye borcum ne kadar diye sordum. "Gerek yok yahu, n'aptım ki" dedi. Öylece ayrılıp gittim...

Yirmi senedir başımdan geçen bu tip ufak tefek kazaların hiç birinde polis çağırmadık. Bi insan da sözünden dönmedi daha...
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Ne olur ne olmaz aklınızda bulunsun ama şöyle yapın en azından. Hemen telefonu çekip fotoğraflarını çekin. Tutanaklar için belgeleri isteyin. Vermezlerse arayın polisi direk intikal etsinler bölgeye. Zaten belgeleri de eksikse hiç uğraşmayın onlar uğraşsınlar. Tanıdıklar icraata gelince maalesef yabancılar oluyorlar...

Motosikleti
    Monster 696 ABS
    Geçmiş olsun arkadaşım. Size bir şey olmaması sevindirici. Bir yandan muhattap bulabilmeniz açısından şanslısınız. Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü kız arkadaşımla seyahattan döndük. evimize 1 km mesafe kala, bir taksi sürücünün önümüze kırıp, aniden ters yöne girmesi ve hatta yol girişinden devam etmeyip yolda beklemesi yüzüne ani frenle yere düştük. ikimizde de bir şey olmaması sevindiri olan tek taraf. otomobil sürücüsü sebep olduğu kazadan kaçarak uzaklaştı. bize bir şey olabilirdi. işte orda anladım insanlık gerçekten ölmüş. plakayı almış olsaydım sanırım arabasını yakardım

Motosikleti
    falcon flash 100
    Senin durumuna benzer bir kaza hakkında bir konu var dı formda bulamadım. O arkadaşa da şerit değiştiren bir araç çarpmış fakat karşı taraf şerit değiştirdiğini yazmamış kör noktama geldi çarpıştık demiş. Motosikletli arkadaşta yazmamış karşı tarafın şerit değiştirdiğini sonuç ta % 100 haklı iken % 100 haksız olmuş. Kısaca sizin durumunuzda da karşı taraf ben yolum gidiyordum dese sende şerit değiştirdiğini ispatlayamazsan % 100 de % 100 haksız çıkma ihtimalin var çünkü sen soldasın o sağda.
    yamtareroglu bunu beğendi.

WannaBeFree - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    trafik kaza tutanağı tanzim edilmeden olay yerinden ayrıldığınız için trafik mahkemesine başvurmak zorundasın.görüntüleri alabilirsen delil olarak sunarsın.

Motosikleti
    09
    Birkaç gün öncede r1' i tanıdık bir arkadaşıma satmıştım şuan motorsuzum
    gidişine hiç lafım yok. 200 kmh ve üstü hızlara 7-8 saniye gibi akıl almaz sürelerde ulaşabiliyorsunuz ama bu gidiş 10 litre benzin ile besleniyor
    kaskosuda olmadığı için sadece hafta sonları korka korka biniyordum. yamaha bayisinde sağ sol karenaj fiyatını sorayım demiştim olası bir kazada sağ sol karenajlar artı birkaç ufak tefek parça son model ybr parası ediyor.
    eskisi gibi tat vermediği için elimden çıkardım. daha çok şehir içinde kullanabileceğim kıvrak çabuk hızlanabilen birşey istiyorum ama onuda alırmıyım bilmiyorum. şu sıralar hiçbirşey tat vermiyor ama r1 i sattığım için pişman değilim üstümden büyük bir yük kalktı.

Motosiklet gerçekten hayatımda çok büyük bir boşluğu dolduruyormuş. bütün gündür böyle muhteşem bir havada evde somurtarak oturdum. ybr ekonomik oluşuyla elim ayağım gibiydi.

hepinize geçmiş olsun dilekleriniz, fikirleriniz ve önerileriniz için teşekkür ederim.
    ne olur hiç bilmiyorum. kaza yaptığım kişiyi çevreye sorduğumda güvenilir adamdır öder sen canını sıkma laflarını duyuyorum. adamın pastane zincirimi ne varmış. hepsini değilde yarısını ödemesine bile razıyım. yarın olunca tekrar görüşeceğiz bakalım gelişmeleri buraya aktarırım.

sabah, düşünce incinen yerlerimde olan acıyla uyandım. dirseğim, bileğim ve dizimin alt kısmı. gideceğim yer 200 metre bile yoktu ama en azından montum ve eldivenlerim olsaydı çok az bir diz ağrısıyla kurtulacaktım. neyse ki bunada şükür. kask olmasa ciddi derecede kafama darbe alacaktım. kask hayatımı kurtarmış oldu. kendinize iyi bakın abiler kardeşler

Motosikleti
    09
    İyi akşamlar dostlar.

Adam parayı ödemiyor. İnternetten yan sanayi parça al onların ücretinin bir kısmını veririm diyor.

Kendi aramızda Kaza tutanağı ayarlasak kazanın üstünden 4-5 gün geçtiği için sıkıntı olur mu? yarın sigortacim ile de görüşecegim ama buraya da bir sormak istedim.

mustick - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Abiyi zor duruma düşürmeyelim diyen hatırlı arkadaşınız ne diyor bu işe?
    yamtareroglu bunu beğendi.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'den Amerika'ya yeni gelmişim. Yaşlı bi Amerikalı amca arabama çarptı, suçlu o. "Napçaz?" dedim. "Sen sigorta bilgilerini bana ver, ben benimkileri sana vereyim. Arayıp sigortaları konuşalım" dedi. Adamın tipine baktım, yaşlı. E bu yaşta çulsuz öğrenci adamı da kazıklamaz herhalde deyip OK dedim. Adamın sigortası herşeyi karşıladı.

Ufak tefek çok kaza geçti başımdan. Bi kere ben Amerikalı bi adama arkadan çarptım. Genelde kaza sonrası herkes ilk önce "nasılsın, iyi misin?" diye soruyor burada. Adam ilk önce bana sordu Gerçi ufak bir çarpmaydı. Dedim "suçlu bariz benim. Kusura bakma. Müsait olduğun zaman benim kullandığım iyi bir tamirci var. Oraya götürelim. Masraf küçükse ben karşılayayım, büyükse sigortayı arayayım." Olur dedi. Yarın gittik. Adam benden önce gelmiş, daha doğrusu ben az geç kaldım. Tamirci hemen tamponu eliyle orada oturtmuş yerine. Ama hafif üç beş çizik var. Adam dedi "Tamam ya oldu bu". Baktım ufak tefek çizik var, dedim "Emin misin, içine sinmediyse yaptıralım". Adam "Yok yok, iyi böyle, hiç gerek yok, sağolasın" dedi gitti. Tamirciye borcum ne kadar diye sordum. "Gerek yok yahu, n'aptım ki" dedi. Öylece ayrılıp gittim...

Yirmi senedir başımdan geçen bu tip ufak tefek kazaların hiç birinde polis çağırmadık. Bi insan da sözünden dönmedi daha...
    Alıntı Angrypower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne olur ne olmaz aklınızda bulunsun ama şöyle yapın en azından. Hemen telefonu çekip fotoğraflarını çekin. Tutanaklar için belgeleri isteyin. Vermezlerse arayın polisi direk intikal etsinler bölgeye. Zaten belgeleri de eksikse hiç uğraşmayın onlar uğraşsınlar. Tanıdıklar icraata gelince maalesef yabancılar oluyorlar...
    Polis gelmek istemiyor abi tutanak tutun deyip salliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:51 ----------

Adam parayı ödemiyor. İnternetten yan sanayi parça al onların ücretinin bir kısmını veririm diyor.

Kendi aramızda Kaza tutanağı ayarlasak kazanın üstünden 4-5 gün geçtiği için sıkıntı olur mu? yarın sigortacim ile de görüşecegim ama buraya da bir sormak istedim.[/QUOTE]

O adam tutanak da tutmaz kardeşim. Eger kavga etmeye gözün kesiyorsa sert çık hayir gerek yok dersen adami ara, bu olayda vebalin neyse sana hakkim sonuna kadar haramdır de kapat.Hem kafan rahatlar onune bakarsın azcik imani varsa gönlünü eder.Azina ragzi olma.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar dostlar.

Kendi aramızda Kaza tutanağı ayarlasak kazanın üstünden 4-5 gün geçtiği için sıkıntı olur mu? yarın sigortacim ile de görüşecegim ama buraya da bir sormak istedim.
    Sanki kaza yeni olmuş gibi tutanak tutup fotoğraf çekeceksiniz.

- Ben senin zararını karşılarım.
    + Gerek yok, neden cebinizden para çıksın? Ben sigortadan alırım, tutanak tutalım.

Bütün olay bu 3 cümlede.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Öncelikle geçmiş olsun. Böyle asalaklara sürüngen insanlara acimamak lazım. Kesin sigorta muayne si yoktur. Biz kerizmiyiz yaptiriyoruz. .... şimdi polis gelmez, kaza anında arayacaktiniz.Anında. trafik mahkemesine yada adliyeye git davacı şikayetçi ol .o yavsk koş sun senin peşinden.

hokahey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasıl da yan çizmiş yurdum insanı. hiç şaşırmadım. bu topraklarda dürüst insan sayısı çok az. geri kalanlar söz verip arkanı döndüğün anda sözünden dönen insanlardan müteşekkil.

geçen gün veznede bir adamın 170 lirası eksik çıktı. "sen kes ben birazdan getiririm" dedi. dedim: sen kimsin kardeşim, makbuzu kesip ondan sonra senin peşinden mi koşacağım, git paranı bul getir, makbuzunu al! bizimki bir tripler, evrakları yere atmalar. ne yaparsa yapsın kesmedim makbuzu. paşa paşa parayı buldu getirdi, makbuzunu aldı.

kimseye güvenmeyin arkadaşlar. eşeğinizi her zaman sağlam kazığa bağlayın. siz koşmayın, o sizin peşinizden koşsun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)