Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kaza yaptım, karşı tarafa ulaşamıyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Deadly Sto(R)m - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2022 / Mondial X-Treme Maxx 200i
    Arkadaşlar, salı akşamı okuldan eve dönerken Palladium önünde, solumdaki araç sağdaki park yerine girmek isterken beni görmedi. Fren ve o kadar kornaya rağmen kazaya sebebiyet verdi. Motorumda görünen hasar yok ama henüz servise gidip kontrol ettirmedim.

Motosikleti yatırdım ama ben düşmedim.O sırada hava yastığı patlayınca sırtımda kaskatı birşey hissettim aam o kadar güven verdi ki, bir daha hava yastıksız çıkmam diye düşünüyorum.

Gelelim asıl soruma;
    Kaza sonrası tutanak tutmadık. Yanımda tutanak yoktu. Adam telefon numarasını verdi. Yanında aradım, adı da çıktı. Yani numara doğru. Hatta facebook ve diğer araştırmalarımda iş adresine kadar buldum. Ama iki gündür telefonlarımı açmıyor.

Hava yastığı yeniden şarj edilebiliyor ama Türkiye'de şarj kiti satılmıyor. Yurtdışından da Türkiye'ye gönderim yok. CO2 tüpler hava yoluyla gönderilemiyor, çünkü yasaklı listesindeler.

Ben şimdi bu adama yeni hava yastığı aldırmak istiyorum. Ama 2300-2500 lira ödeme yapar mı, ya da ne yapmalıyım bilmiyorum...

Tutanak tutmamak benim hatam, ders oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yns0707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf Rally
    Büyük geçmiş olsun, Allah daha beterinden korusun. Tutanak yok ise karşı tarafın tamamen inisiyatifine kalmış bir durum ne yazık ki.

Motosikleti
    Alıntı yns0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük geçmiş olsun, Allah daha beterinden korusun. Tutanak yok ise karşı tarafın tamamen inisiyatifine kalmış bir durum ne yazık ki.
    Adamın adı Aziz, plaka zaten kendini gösteriyor. Altındaki araç minimum 5500000 TL. Ama gel gör ki telefonlara bile çıkmıyor. Ne desem bu insanlara az
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    adama ulaşması kolay zaten adamın kütüğüne kadar araştırmışsınız. Fakat hava yastığı için adam ödeme yaparmı bilmiyorum. Çünkü üzerinizdeki ekipmanlar kasko kapsamında koruma altına alınıp fiyatları belirtiliyor. Ve kaza yaptığınızda ekipmanları sigorta değil sizin kendi kaskonuz karşılıyor dolayısıyla bu iş çok zor siz yine teklif edin ama adamın üzerine giderseniz ve adam az biraz sigorta ve hukuk işlerinden anlıyosa oda size ızdırap olabilir. En basiti tutanak tutalım der. Motorunuzda birşey varsa ödenir ama dediğim gibi ekipmanlar bu işin içerisine girmez.

Ha ben bunu nasıl yapabilirim derseniz misal veriyorum motorunuzda 2000 liralık bişey bulursunuz bu kazadan ötürü bozuldu yada kırıldı dersiniz... motor üzerine o parçanın kırığını yada hasarlısını biyerden bulup takarsınız adamın sigortasından parayı alırsınız ama bu hakka girer .
    Deadly Sto(R)m bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Tutanak tutulmamış, sigorta aranmamış, motorda hasar yok ama 2300-2500TL ödeme talep ediliyor ve ne için? motosikletin bir parçası olmadığı belli. Korkarım hiç bir şey alamayacaksınız, malesef. Geçmiş olsun size ve motorunuza da bir şey olmamış sonuçta. Kaskınız kırılsa da aynı şey. Ekipmanı sigorta karşılamaz, onu ancak sizin kaskonuz karşılayabilirdi.

Motosikleti
    Alıntı MahmutBiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adama ulaşması kolay zaten adamın kütüğüne kadar araştırmışsınız. Fakat hava yastığı için adam ödeme yaparmı bilmiyorum. Çünkü üzerinizdeki ekipmanlar kasko kapsamında koruma altına alınıp fiyatları belirtiliyor. Ve kaza yaptığınızda ekipmanları sigorta değil sizin kendi kaskonuz karşılıyor dolayısıyla bu iş çok zor siz yine teklif edin ama adamın üzerine giderseniz ve adam az biraz sigorta ve hukuk işlerinden anlıyosa oda size ızdırap olabilir. En basiti tutanak tutalım der. Motorunuzda birşey varsa ödenir ama dediğim gibi ekipmanlar bu işin içerisine girmez.

Ha ben bunu nasıl yapabilirim derseniz misal veriyorum motorunuzda 2000 liralık bişey bulursunuz bu kazadan ötürü bozuldu yada kırıldı dersiniz... motor üzerine o parçanın kırığını yada hasarlısını biyerden bulup takarsınız adamın sigortasından parayı alırsınız ama bu hakka girer .
    Kaskomda aşağıdaki kloz yer alıyor. Sizce kaskom karşı atarftan alabilir mi bu ücreti? Durduk yere hasarsızlığımı bozmak istemem.

"KIYAFET VE AKSESUARLAR KLOZU :
    Sigortalıya ait motosiklet kaskı ve kıyafetleri sadece kazalarda göreceği zararlara karşı 2.500 TL. limit ile poliçe
    kapsamına dahil edilmiştir. Hasar anında kaza zaptı ve hasarlanan kask ve/veya kıyafetin şirketimize teslimi zorunludur,
    aksi durumda kask ve/veya kıyafete gelecek zararlar teminat dışında kalacaktır."
    2006 Honda Activa (2006-2009) > 1996 BMW F650 (2007-2008) > 2016 Mondial RX3i Evo (2016-2017) > 2006 Yamaha XT660R (2017 - 2020) > 2017 Honda CRF 250L ABS (2020 - 2021) > 2022 Mondial X-Treme Maxx 200i (2022-...)

MahmutBiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1200Z Super Ténéré
    Alıntı Deadly Sto(R)m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaskomda aşağıdaki kloz yer alıyor. Sizce kaskom karşı atarftan alabilir mi bu ücreti? Durduk yere hasarsızlığımı bozmak istemem.

Sigortalıya ait motosiklet kaskı ve kıyafetleri sadece kazalarda göreceği zararlara karşı 2.500 TL. limit ile poliçe
    kapsamına dahil edilmiştir. Hasar anında kaza zaptı ve hasarlanan kask ve/veya kıyafetin şirketimize teslimi zorunludur,
    aksi durumda kask ve/veya kıyafete gelecek zararlar teminat dışında kalacaktır."
    işte bunu sadece kaskonuz karşılar dediğim gibi siz bir teklif edin. Belki durumu iyi olan biridir halden anlar güzel bir dille rica edin.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mobil kaza tunadağı diye bişey var. iki telefona da indiriyon. o anda telefondan tutanak ttuyorsun. aklınızda bulunsun...

https://www.sbm.org.tr/tr/Haberler/S...-Tutanagi.aspx
    Deadly Sto(R)m, SuleymanE ve 112mucahit bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019

Yalnız atladığınız bir nokta var; kaza tutanağı tutulmadan araçlar bulunduğu yerden kaldırılmışsa kasko da bir şey ödemez. karşı tarafın sigortası zaten ödemez de. Zaten orda belirtmiş "Hasar anında kaza zaptı(tutanak) ve hasarlanan kask ve/veya kıyafetin şirketimize teslimi zorunludur,
    aksi durumda kask ve/veya kıyafete gelecek zararlar teminat dışında kalacaktır.

Hasarsızlık indiriminizi kendi sigortanız ile görüşün belki koruması vardır bozulmaz.

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Orası lanet bi yer.2-3 ay önce kapı açma vakası yaşadım tam oralarda,hafif hasarla ucuz yırttık.O yolda ekstra+ekstra daha dikkatli ve yavaş gidiyorum.
    Co2 tüplerden sormuşsunuz.Bu tüpler airsoft oyunlarında kullanılıyor ve satan yerler var.İşinize yarayabilir...

Motosikleti
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalnız atladığınız bir nokta var; kaza tutanağı tutulmadan araçlar bulunduğu yerden kaldırılmışsa kasko da bir şey ödemez. karşı tarafın sigortası zaten ödemez de. Zaten orda belirtmiş "Hasar anında kaza zaptı(tutanak) ve hasarlanan kask ve/veya kıyafetin şirketimize teslimi zorunludur,
    aksi durumda kask ve/veya kıyafete gelecek zararlar teminat dışında kalacaktır.

Hasarsızlık indiriminizi kendi sigortanız ile görüşün belki koruması vardır bozulmaz.
    Az önce sigorta şirketini aradım. Karakola güdüp tutanak tutturun sonra bize başvurun dedi. Tutanaktaki hasar tarihi dikkate alınır dedi. Peki karakola veya size başvurmak için geçerli bir süre var mıdır dedim, herhangi bir kısıtlama yok dedi. Bu durumda birazdan karakola gider tutanağı yazdırırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Alıntı sandıkçı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orası lanet bi yer.2-3 ay önce kapı açma vakası yaşadım tam oralarda,hafif hasarla ucuz yırttık.O yolda ekstra+ekstra daha dikkatli ve yavaş gidiyorum.
    Co2 tüplerden sormuşsunuz.Bu tüpler airsoft oyunlarında kullanılıyor ve satan yerler var.İşinize yarayabilir...
    Size de geçmiş olsun. CO2 tüp için birkaç siteye baktım. Sadece 12gr bulabildim. Çünkü tabancalarda genelde 12gr kullanılıyormuş. Yelek içinse 60cc /38 gr gerekiyor

Akias - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 Aquila 2016
    Az önce sigorta şirketini aradım. Karakola güdüp tutanak tutturun sonra bize başvurun dedi. Tutanaktaki hasar tarihi dikkate alınır dedi. Peki karakola veya size başvurmak için geçerli bir süre var mıdır dedim, herhangi bir kısıtlama yok dedi. Bu durumda birazdan karakola gider tutanağı yazdırırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:05 ----------

Size de geçmiş olsun. CO2 tüp için birkaç siteye baktım. Sadece 12gr bulabildim. Çünkü tabancalarda genelde 12gr kullanılıyormuş. Yelek içinse 60cc /38 gr gerekiyor
    Yanlışım varsa düzeltin de o kapsül/tüpler tekrar doldurulabilinir değilmiydi?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    herşeyi geçtim de nedne tutanak tutmuyorsun banane telefonu varmış yokmuş böyle bişrey oldumu sen kötü gibi telefona çıkmıyoralr sende foto çekiyorsun 2 saniye video çekesene sürücü arkadaşa ben çarptım suçumu kabul ediyorum eğer aracının zararını tanzim edemezse ben şu miktara kadar karşılaaycağım

diye bir kayıt al o düşünsün

ben tutanak olmadan hiçbirşey yapmam en köt vieo ya çekerim polislik olunca bırak o düşüsün hem sana vuracak hem mevzuya bak

Motosikleti
    Aksam is cikisi evin yakinindaki karakola ugradim. Palladium cevresine Icerenkoy karakolu bakiyor dediler. O sirada da adamdam mesaj geldi. Kardesim iki gundur hastayim yatiyorum, yarin goruselim demis. Ben de gecmis olsun dedim. Yarini bekliyorum.

Zuzuuw - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hacı Dayı geçmiş olsun,

Adam ödeme yapmayı reddederse yapman gerekeni söylüyorum:

Karakolda diyeceksin ki, kazadan sonra afalladım, kaldırıma oturdum, kendime gelmeye çalışırken adam yola devam etti. Yani anlaştık ayrıldık ama adam sonradan caydı dersen polisler tutanak düzenlemeyebilir. Düzenlemez demiyorum ancak polisin hıyarlığına bağlı. Adam kaçtı dersen olur ama.

Kasko sana parayı öder o adamdan da parayı alır.

VEYA

Adam nakit olarak vermek istemez ise adama de ki benim hasarım büyük, kıyafetim montum hasar gördü, 2500 TL. Tutanak tutarsak ben kaskomdan alırım parayı de. Adam cebinden çıkmayacağı için kabul edebilir.

3. VE SANCILI YOL

Mahkeme.
    _chaotic_ ve Deadly Sto(R)m bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    bu arabaya sahip olan adam senin 3 kuruşluk masrafından kaçmaz. kesin bi işi vardır.

Motosikleti
    Alıntı extagon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arabaya sahip olan adam senin 3 kuruşluk masrafından kaçmaz. kesin bi işi vardır.
    Cuma günü telefonda konuştuk. Orta halli bir konuşmaydı. Ne kabul etti ne reddetti kazayı. Buluşup tutanak tutalım işin görülsün dedi. Hastayım dediği için pazartesi görüşürüz, hafta sonu sizi yormayayım dedim. Bugün 5-6 arama yaptım. Hiçbirinde açmadı telefonu.

Cevap alabilsem sorunu çözmek için adım atacağım ama benim için hala ulaşılamaz kendisi.

CrazyBullet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda RCV213, Yamaha YZR500
    Araba land rovermis oldu olacak tüm ekipmanı yenilet

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Arladaslar kaza yerinde taraflardan biri tutanak tutmak istemezse ne yapmak lazim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    agility 125
    Alıntı gibigibi1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arladaslar kaza yerinde taraflardan biri tutanak tutmak istemezse ne yapmak lazim
    avuç içi ile vurmak sureti ile. surata meyletmek caizdir.
    Jemand bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)