Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza sonrası sigortasız karşı taraf paramı ödemiyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Merhabalar
    Dün otoyolda seyir halindeyken şerit değiştirmek için sinyal yaktım şerit değiştim arkadakine yol vermek için önüne geçtiğim araç saniyeler sonra arkadan bana vurarak uçurdu beni kask kameramda kayıt var işin kısası adamın ne sigortası ne muayenesi var polis çağırdık (ekipmanlarım sayesinde minicik bi sıyrıkla atlattım kazayı) polis tutanağını aldım bugün karşı taraf suçlu bulunmuş adamı arıyorum karşılamıyor cebinden kendi motorum sigorta zorunluluğu olmadığı için rücu yapamıyoruz sigortası yok mahkemeye gitmemiz söylendi hukuk ile uğraşan birisi yardımcı olursa çok sevinirim öğrenci adamım mahkeme masraflarıyla uğraşma diyorlar o parayı motora verirsin dediler ne yapmalıyım lütfen yardım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Alıntı CloudyFa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar
    Dün otoyolda seyir halindeyken şerit değiştirmek için sinyal yaktım şerit değiştim arkadakine yol vermek için önüne geçtiğim araç saniyeler sonra arkadan bana vurarak uçurdu beni kask kameramda kayıt var işin kısası adamın ne sigortası ne muayenesi var polis çağırdık (ekipmanlarım sayesinde minicik bi sıyrıkla atlattım kazayı) polis tutanağını aldım bugün karşı taraf suçlu bulunmuş adamı arıyorum karşılamıyor cebinden kendi motorum sigorta zorunluluğu olmadığı için rücu yapamıyoruz sigortası yok mahkemeye gitmemiz söylendi hukuk ile uğraşan birisi yardımcı olursa çok sevinirim öğrenci adamım mahkeme masraflarıyla uğraşma diyorlar o parayı motora verirsin dediler ne yapmalıyım lütfen yardım
    Moped mi? sigorta kapsamına girmiyor zaten. Tek çare dava açman o da uzun ve masraflı bir süreç malesef.

Motosikleti
    MT-07
    Git savcılığa suç duyurusunda bulun. Zaten %100 kusurlu evrakları tmm olmadığı için. Mahkeme sonuçlanır. Tüm masrafları öder. Sana bişey olmaz merak etme.

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    davayı kazanırsan masrafları karşı taraf ödemek zorunda. hem senin kazadan kaynaklanan hasar bedelini hem de mahkeme masraflarını.. git hakkını ara. senyaptır motoru. faturalarını sakla.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moped mi? sigorta kapsamına girmiyor zaten. Tek çare dava açman o da uzun ve masraflı bir süreç malesef.
    Evet 49 cc moped polisin tutanağı ispat için yeterli olurmu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:45 ----------

Ekipmanlarımda büyük hasae gördü onlar olmasa çok kötüydüm 70 le felan arkadan doğrudan çarptı ekipmanların parasınıda alabilirim değil mi

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum yanlış anlama ama sen 50 cc motorla orta veya sol şeritte mi ilerliyordun?

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Evet öyleydi akan trafik değildi bunun bilincindeyim bende biliyorsunuz emniyet şeridi kullanmak sıkıntı arkadan gelenler yüzünden aralardan giderken trafik açıldı sağ şeride geçerken gelsi başıma yoksa sol şeritte ne işim olur

nalpergok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 660 Sport
    Yukarıda bir arkadaşın söylediği gibi savcılığa başvurarak zararını tazmin edemezsin. Savcılık meselenin cezai boyutu ile ilgilenir. Senin durumunda zararını tazmin etmenin en kısa yolu, Mahkeme aracılığıyla hasar tespiti yaptırıp alınacak rapora göre ilamsız icra takibi veya dava açma yoluna gitmektir. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    Şimdilik bir kundial
    Alıntı nalpergok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıda bir arkadaşın söylediği gibi savcılığa başvurarak zararını tazmin edemezsin. Savcılık meselenin cezai boyutu ile ilgilenir. Senin durumunda zararını tazmin etmenin en kısa yolu, Mahkeme aracılığıyla hasar tespiti yaptırıp alınacak rapora göre ilamsız icra takibi veya dava açma yoluna gitmektir. Geçmiş olsun.
    Teşekkürler en iyi kararı adalet sarayında felan alırım heralde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)