Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir anlık dikkat eksikliği, ölümle burun buruna..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Arkadaşlar bugün az kalsın ölüyordum.. Keşke aksiyon kameram olsaydı da gösterebilseydim, anlatmaya çalışayım.. Havalar bu aralar iyi gidince biraz km yapayım dedim, Çatalca tarafına gittim. Kuzeydeki 3. köprü bağlantı yolunda keyifli keyifli gazladıktan sonra eve dönmek için Çatalca'dan TEM'e bağlandım. Sağ şeritte dizi dizi tırlar, sol şeritte ise hızlı segment arabalar olduğu için orta şeritte trafik akış hızında, sol teker izinde 90-100 km arası hızla seyrediyordum. Önümdeki araçla arama normal araba takip mesafesi kadar mesafe koymuştum (İstanbul trafiğinde mesafeyi biraz açınca diğer şeritten biri girip önünüze kırıyor..)İşten güçten vakit bulup biraz motor keyfi yapabildiğim için suratımda o hepinizin bildiği aptal gülümseme varken Çattt, bir anda önümdeki minibüsün altından yaklaşık 1 metre boyunda bir kalas asfaltın üzerinde belirdi.. Kaçış manevrası yapacak vaktim olmadı - daha doğrusu trafikte seyir halinde olduğum için ve sağ yanımdaki şeritte bir tır ve sol yanımdaki şeritte sanırım bir transporter olduğu için ani manevra yapamadım.. Bakışımı bir anlığına kalastan uzaklaştırmaya çalıştım - yanından geçeyim diye, ama yapamadım işte.. Acemilik mi dersiniz, mallık mı dersiniz - bir anda nutkum tutuldu.. Refleksle motorsikleti sanki kasisten geçiyormuş gibi olabildiğince dik pozisyona getirdim, hafifçe peglerin üstünde yükseldim ve kalasın üstünden geçtim.. Motorun bir anlığına tekerleri yerden kesildi, sanırım yarım metre kadar yana kaydım - ama toparladı. Düşmedim, ama kalbim küt küt çarptı. TEM'de olunca hemen kenara da çekemedim, baktım motor düzgün gidiyor - Ispartakule girişindeki tır parkına kadar durmadan devam ettim..
    Sanırım çoğunuz benzer durumla karşılaşmışsınızdır (hayvan, kalas, kopmuş lastik parçası vs..) ama benim başıma ilk defa geldi - hayatım film şeridi gibi geçti gözümden.. Düşseydim muhtemelen yandaki tırın tekerleri altında veya sol şeritteki hızlı bir arabanın altındaydım.
    Geriye dönüp düşündüğümde, o sırada aklımın yolda değil, işler-güçlerde olduğunu fark ettim.. Bir yandan da gerçekten mutluydum - çekmece gölünü seyrediyordum.. Siz siz olun sürüş sırasında konsantrasyonunuzu kaybetmeyin..
    Tekeriniz düz bassın.
    Smlgndz ve Onur34 bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Geçmiş olsun , takip mesafesinin önemi.
    Tengri bunu beğendi.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    çok geçmiş olsun. insan bazen dalıp gidiyor bazende aptallık yapabiliyor. bende geçenlerde sabırsızlığımdan dolayı viraj içinde başka bir araç varken sollama yaptım, virajda biraz keskindi, karşıdan ne geldiği gözükmüyordu, karşıdan gelen fatih kamyonun altında ölüp gidiyordum. motor dikleşir dikleşmez gazı kökleyip saniyeler içinde iki arabanın arasından sıyrıldım. o gün r1 ile çıkmıştım. birde ybr kullanıyorum. r1 yerine ybr ile çıkmış olsam kesinlikle ölmüştüm. hayat işte.
    Tengri bunu beğendi.

Ekarademir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 640 Adventure
    Geçmiş olsun. Ne zaman ne olacağı hiç belli değil. Başıma motorla gelmedi ama kamyonda gelmişti.

Kayseri'den Aksaray istikametine çıkmıştım gece. Önümde bi kamyon var ve palet yüklü. Ama dökme şeklinde yüklenmiş. Yan kapağıda sökük. Ben yanımdaki arkadaşla lafa dalmışken bi baktım palet düştü kamyondan.

Benim kamyon yüklü. Sağa sola kaçamam. Ani fren yapsam zaten durmaz bide tonajlı araba. Mecburen üstünden geçtim. Biraz gürültü filan. İlerde sağa çektim baktım radyatörde filan hasar yok şükür. Kamyon ağırlığıyla kırdı geçti. Ama taksi yada motosiklet olsaydı büyük kaza olurdu.

Sonrada polisi arayıp kamyonun gittiği istikameti marka modelini rengini filan hep tarif ettim. Yakalamışlardır inşallah. Aynı meslekteniz ama ben çadır çekmeden sağlamca bağlamadan yola çıkmam. Bizim yapacağımız ufak bi ihmal başkasının canına mal olabilir.
    mgora, Tengri ve Onur34 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Dominar D400
    Jantları ve lastikleri iyi kontrol edin, herhangi bir yamulma, açılma, hasara karşın.

Benim arkadaş Triumph 800 ile aynı sizin gibi araç altından aniden çıkan büyük bir taşın üstünden geçti, iki lastik de. Adamın arkasındaydım, motorun zıpladığını gördüm. :D hemen 50mt sonra kenara çekti motoru ön lastikte bir sorun olduğunu anlayıp; ön jant eğilmiş, lastiğin havası boşalmış, janta tekrar baktığımızda eğildiği yerin dibinden de çatlamış olduğunu gördük. Sonuç: Servisi arayıp çekici çağırmak oldu.
    Tengri bunu beğendi.

mccxcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07
    Nasıl ölüyordun ya "TANRI" ölür mü hiç? Koskoca "Tengrisin" sen titre ve kendine gel... Neyse geçmiş olsun, tekrarı olmasın inşallah.
    Tengri bunu beğendi.
    "Olmadı Diye Sızlandığın Duaya,Gün Gelir Olmadı Diye Şükredersin."Şems-i Tebrîzî

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    xmax_250 ABS 2015 + Sepetli 52 litre
    Alıntı uzay gemisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun. insan bazen dalıp gidiyor bazende aptallık yapabiliyor. bende geçenlerde sabırsızlığımdan dolayı viraj içinde başka bir araç varken sollama yaptım, virajda biraz keskindi, karşıdan ne geldiği gözükmüyordu, karşıdan gelen fatih kamyonun altında ölüp gidiyordum. motor dikleşir dikleşmez gazı kökleyip saniyeler içinde iki arabanın arasından sıyrıldım. o gün r1 ile çıkmıştım. birde ybr kullanıyorum. r1 yerine ybr ile çıkmış olsam kesinlikle ölmüştüm. hayat işte.
    1800 maaşla nasıl ar bir alak

Tengri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto CLX700 Heritage
    Tesekkurler arkadaşlar, inşallah kazasız belasız kullanırız hepimiz

Motosikleti
    kuba dragon 50
    herzaman yük taşıyan kamyon kamyonet tırların arkasına fazla yanaşmam yada sollarım çünkü çok korktugum bir şey araçtan madde düşmesi kesin kaza sebebii
    Tengri bunu beğendi.

yamtareroglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Satıldı :(
    Önümde kamyon varsa ya acilen geçerim ya da sağda durup mola veririm.. Bazı motor kullanıcıları geniş araçların arkasına yanaşıp rüzgardan korunma eğilimine girerler, hangi cesaretle yapıyorlar bunu anlayamıyorum.. Geçmiş olsun size..
    Tengri bunu beğendi.

emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı istanbu_gezg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1800 maaşla nasıl ar bir alak
    Aman, sakın, lütfen siz almayın. Hem ABS hemde R yanarız valla.

Motosikleti
    nc750x
    Ben 3.köprü yolunda Anadolu yakası yönünde uçan metal bir koltuğun yolun ortasına uçarak düştüğüne şahit oldum. Abartısız otomobil boyunda metal sanıyprum şezlong veya koltuk gibi bir şeydi.

Geçmiş olsun.
    Tengri bunu beğendi.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Anlattığınız kadarıyla net bir ölümlü kaza atlatmışsınız. İnsanı ölümden eceli korurmuş. Geçmiş olsun.
    Tengri ve OğuzÖztürk bunu beğendiler.

Büyük geçmiş olsun. baya büyük bir kaza atlatmışsınız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)