Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Ticari Taksiye çarpmak ve sonrasında gelen Kazanç Kaybı İcraa takipli dosya?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mustafa_325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar RS 200 - Thriumph TİGER 800
    Alıntı bikerboi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İcra takibi başlatmak için sundukları vekaletname sahte mi yani? Eğer öyleyse bu çok ciddi bir suç
    Evet ciddi bir suç. Bunu yaptıklarına dair şikayetler var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Emreerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1250 GSA
    Biraz önce tekrar ardılar.

İcraa takibi için itiraz etmişsiniz, itirazınınız reddedildi. Anlaşma yapar mısınız? Yoksa dava yolu açılacak diye.

Dedim açmazsanız adam değilsiniz.

Bakalım ne olacak. Merakla takipteyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

E-Devlet'te de görünür oldu. Bakalım, gelişmeleri an be an aktaracağım.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    https://www.haberler.com/dolandirici...214974-haberi/

yaklaşık 1-1buçuk ay önce kardeşimin başına benzer birşey geldi. ama alokaza filan değil hatta trafik kazasıda değil. bu herifler dolandırıcı. telefonla aradılar bilmemne hukuk bürosu senedinizi ödemediniz ya icraya vereceğiz ya ödeyin dediler birde kredi kartı numarası istediler. tabi vermedik aldım telefonu adresini ver senedi göreyim varsa öyle birşey nakit ödeyeyim dedik ortaya sallama bir adres attılar mecidiye mahallesi mecidili caddesi no bilmem kaç mecidiyeköy. kapattım telefonu kardeşimi bir daha aradılar kız tabi iyice korktu aldım bunu karakola götürdüm beni dinlemiyor bari polisleri dinlesin sağolsun oradaki komiser bey güzel güzel bunların dolandırıcı olduğunu anlattı derken oradada aradılar. komiser aldı telefonu geçti başka bir odaya meğer benim bilmediğim ne küfürler varmış. herneyse bunlar daha aramadı. aradan bir süre geçti bir baktık eve tebligat geldi. hemen adliyeye koştuk senedi gösterin diyoruz senet yok. dediler itiraz edin. itiraz ettik olay çözüldü.

bu alokazada aynı dışkının laciverti. sadece biraz daha kurumsal. isterseniz taksi şöförünü arayın böyle bir firmaya işlem başlatmışmı? başlatmadım derse arayın alokazayı böyle böyle diyorlar ne ayaksınız diye bir sorun.
    cenkito ve DisturbedXL bunu beğendiler.

Motosikleti
    SUZUKi BURGMAN
    Günlük kazancını kafasına göremi belirliyor yoksa kestiği fatura ile mi belgeliyor, ki sanmıyorum . Bunu öne sürebilirsiniz

Motosikleti
    nc750x
    Alıntı Jemand adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    taksilere arabaylada motorlada arada tıklıyorum (malum istanbul trafiği) pardon diyorum devam ediyorum. dur mur diyolar, hiç inmiyorum bile arabadan veya motordan. bulaşmıyorum şerefsizlere. size de tavsiyem bu şekilde yapın ufak tefek şeylerde.
    Hocam hadi hoş iyide, zamanla bunlar kıl yapıp motosikletli gördüklerinde tıklamaya kalkıyorlar, sonuç başlıktaki gibi olmuyor mu?
    "Önemli olan acil durumda ne yapacağını bilerek sürmek değil, acil duruma hiç düşmeyecek şekilde sürebilmektir."

DisturbedXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Öncelikle geçmiş olsun, @mustafa_325 adlı arkadaşın dediğini dikkate alarak çok ufak bir internet araştırması ile kendisinin dediğinin doğru olduğunu ve sizin yaşadığınız durumun aynısını yaşayan onlarca kişinin olduğunuda gördüm. Bu alokaza adlı şirket tamamen kanunlardaki boşluklardan yararlanarak bir nevi legal dolandırıcılık yapan bir çeşit çete (şahsi görüşüm).

Emsal olaylar:
    https://www.sikayetvar.com/alokazacom-neye-istinaden-benim-evime-icra-dosyasi-gonderebilirsiniz
    https://www.sikayetvar.com/alokazacom

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı DisturbedXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun, @mustafa_325 adlı arkadaşın dediğini dikkate alarak çok ufak bir internet araştırması ile kendisinin dediğinin doğru olduğunu ve sizin yaşadığınız durumun aynısını yaşayan onlarca kişinin olduğunuda gördüm. Bu alokaza adlı şirket tamamen kanunlardaki boşluklardan yararlanarak bir nevi legal dolandırıcılık yapan bir çeşit çete (şahsi görüşüm).

Emsal olaylar:
    https://www.sikayetvar.com/alokazaco...derebilirsiniz
    https://www.sikayetvar.com/alokazacom
    10 gün önce 1313 tl ödedim alokaza avukatlarına!!

DisturbedXL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R25, Yamaha R6
    Alıntı Alonedark93 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 gün önce 1313 tl ödedim alokaza avukatlarına!!
    Çok geçmiş olsun, bu tutarı ödemeye karar vermeden önce araştırma yaptınızmı? Sizi nasıl ikna ettiler? Gerçekten çok üzüldüm.. Devir artık kanunlardaki boşluklardan yararlanarak insanları "illegal" olarak dolandırma devri, artık o kendini polis-savcı vs. olarak tanıtanların devride kapandı. Bunu bizzat farklı bir mevzu olan ticari hayatta yaşadığım deneyimlerlede gördüm..

Şimdi buradaki asıl sorulması gereken soru bu konuyu açan mağdur arkadaş dahil diğer mağdurların yaşadığı trafik kazalarını bu herifler nasıl bulup tespit ediyorda dolandırma girişiminde bulunuyorlar? Adli makamlar neden önlem almıyor??

Güzel ülkemiz gerçekten çok korkutucu bir ülke olma yolunda ilerliyor. En basit örneğiyle adli makamlar Çiftlikbank hakkında üşene sıkıla inceleme başlatıp çiftlikbankın başındaki herif milleti dolandırdıktan sonra yakalama kararı çıkartması gibi.. Bu tarz olaylarda artık motorcu camiası olarak trafikteki can güvenliğimizin hiçe sayılmasından sonra yasal haklarımızında ne denli hiçe sayıldığının büyük bir örneği oldu, umarım bu tarzda haberler mümkün olduğunca yayılırda milletimiz bilinçli hareket eder.

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Alıntı DisturbedXL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun, bu tutarı ödemeye karar vermeden önce araştırma yaptınızmı? Sizi nasıl ikna ettiler? Gerçekten çok üzüldüm.. Devir artık kanunlardaki boşluklardan yararlanarak insanları "illegal" olarak dolandırma devri, artık o kendini polis-savcı vs. olarak tanıtanların devride kapandı. Bunu bizzat farklı bir mevzu olan ticari hayatta yaşadığım deneyimlerlede gördüm..

Şimdi buradaki asıl sorulması gereken soru bu konuyu açan mağdur arkadaş dahil diğer mağdurların yaşadığı trafik kazalarını bu herifler nasıl bulup tespit ediyorda dolandırma girişiminde bulunuyorlar? Adli makamlar neden önlem almıyor??

Güzel ülkemiz gerçekten çok korkutucu bir ülke olma yolunda ilerliyor. En basit örneğiyle adli makamlar Çiftlikbank hakkında üşene sıkıla inceleme başlatıp çiftlikbankın başındaki herif milleti dolandırdıktan sonra yakalama kararı çıkartması gibi.. Bu tarz olaylarda artık motorcu camiası olarak trafikteki can güvenliğimizin hiçe sayılmasından sonra yasal haklarımızında ne denli hiçe sayıldığının büyük bir örneği oldu, umarım bu tarzda haberler mümkün olduğunca yayılırda milletimiz bilinçli hareket eder.
    Avukatla görüştüm itiraz edersem hiçbirşey olmayacağını söyledi.
    Bu konuda tek itirazımız taksinin talep ettiği ücret olabilir. Malum fiş fatura kullanmıyorlar ordan bir gol atma şansımız olabilir dedi.

10 gün kafa kurcaladık beynimiz durdu ödemek zorunda kaldık. 1313 tlcik..

Devlet bir kanun çıkartmış taksici umursamasa alokaza denen şirket arayıp biz alırız siz rahat olun kafasında..

http://www.motosiklet.net/forum/moto...rasi-icra.html

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)