Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Alkol , kaza , yaralanma ve hayatın en büyük pişmanlığı.

Motovento
    REKLAM ALANI
    bankimuun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol
    Merhaba. 1 hafta önce hayatımda yaptığım en büyük hatalardan birini yaptım ve 2 adet bira içerek motora bindim. Bir arkadaşım ben binerken 'ben de motosiklet istiyorum bi tattırsana' dedi ve -hatanın ilk adımı olarak- kabul ettim.

Montu , kaskı ve yedek eldiveni ona verdim. yani montsuz ve kasksız bindim. Normal hızda seyrederken sağ sokaktan çok hızlı ve yanlayarak çıkan bir araç bizi savurdu ve düştük. Kaskı arkadaşıma vermem sayesinde o dizinde küçük bir doku zedelenmesiyle kurtuldu , ben başımı hafif vurdum , gözüm şişti , morardı. Pantolon ve bot zararı engelledi. Çok ucuz atlattık.

Adam kaçtı. Polisler hasarın karşı tarafın sigortasından alabileceğimi söylüyorlar.

Motorun karenajları ,farı , aynaları ve ayaklığı kırıldı.

Ölçümde 0.70 alkollü çıktım. Hastanede 1 saat sonra 0.40 çıktım. Ehliyetime aday sürücü olduğum için 2 yıl el kondu ve 867 tl ceza ödeyeceğim.

6 aylık motosiklet macerama 1 yıl hazırlanmıştım. Okumadığım kitap izlemediğim film kalmamıştı.Eğitimler alıyordum ve bir kere bile ekipmanımın bir tanesi eksik binmemiştim. Şimdi ise 2 yıl boyunca beklemek zorundayım. Neden? Sadece 2 tane bira içtim bir şey olmaz dediğim için. Arkamdaki o güzel kafanın sahibine de motosiklet aşkını verebilmek için. Çok pişmanım. Devlet ve kurumlar eğer canlı birer varlık olsa gidip bu pişmanlığımı anlatıp hayatımın en büyük hatasından en büyük dersi çıkardığımı anlatabilmek isterdim.

Keşke demek en büyük çaresizlik. Kendinizi ne olursa olsun bu konuma düşürmemeye gayret edin.

2 yıl boyunca motosikletlere bakmak. Sadece bakmak. Canım çok acıyor.
    twisten ve killingroad bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Daha kötü bir kaza yapabilirdin. Buna da şükür demelisin bence.

mfBulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne geliyorsa başımıza şu “Bir şey olmaz”dan geliyor zaten. Yukarıda da yazıldığı gibi daha kötüsü de olabilirdi. Ders çıkarıp devam etmek lazım. Umarım bir daha böyle kötü bir deneyim yaşamazsınız.
    Onur34 bunu beğendi.

Geçmiş olsun.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Yanlış yapmadan doğru öğrenilmiyor şükür ki ucuz atlatılmış bir yanlış. Geçmiş olsun bir musibet bin nasihattan iyidir.

Ne kadar çok özlü söz kullandım vay be ama cuk oturdu

geçmiş olsun

Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol
    Teşekkür ederim hepinize. 2 yılı keşke indirebilmenin yolu olsa.

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    2 yil boyunca istedigin kadar bira icebilirsin 2 yil sonrada motora binmeye basladiginda birayi hayatindan cikarabilirsin melesef ikisi bir arada olmuyor aslinda cok sert yorum yapardimda yazdiklarinda samimi oldugun icin yada bana oyle geldigi icin yazmiyorum ama olaylar cok daha kotu gelisebilirdi ve sirf bu yuzden icinde bulundugun duruma şükret
    aquarist4 bunu beğendi.

zekeriyaimam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    simson
    Ekipmanı artçına vermeni takdir ettim.Geçmiş olsun.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Geçmiş olsun. Ne birayı ne de motoru hayatından cikartmaya gerek yok.

Bugüne kadar alkollü araba kullanmadım, teşebbüs bile etmedim. Ama çok defa alkol aldım, severim,içerim. Alkol alınacaksa araba yok , araba varsa alkol yok. İkiside hayatımda

Çok ucuz atlamışsın. Gerekli dersi çıkarmışsın. Paylaşman çok iyi olmuş.

Her zaman söylerim,forumda açılan konuların çeşitli faydaları var,bunlardan biri de başına böyle bişey gelmemiş arkadaşların okuyup ders çıkarmaları veya bunu yapmış ama hasbel kader bugüne kadar bir sorun yaşamayan arkadaşların, şu andan itibaren bunları bir daha yapmama kararı alması.

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    Geçmiş olsun.
    Imkani yok geri alamazsın o zamanı ve geçecek olan iki seneyi.
    Yazık olmuş.

Motosikleti
    yamaha ybr 125
    2 haftadir motorsuzum kaza yaptim tamirdeydi , yarin teslim alicam cocuk gibi uyuyamıyorum.
    suanda sizi cok iyi anlıyorum ,Sabredin 2 sene boyunca motordan uzak kalmayin egitimler alin 2 sene sonra deneyimli ve egitimli olarak tekrar baslayin derim ben.

Motosikleti
    honda wing go, kenbo 125cc cup
    Geçmiş olsun. Allah beterinden korumuş. Ya başka birine çarpıp zarar verseydiniz? O zaman daha kötü olacaktı...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    hayatımda bi defa alkollü motosiklet kullandım yaklaşık 6 7 km ve motora bindiğim andan sonra ki hiçbir saniyeyi hatırlamıyorum eve sağ sağlim gelmişim kıyafetlerle yatıp sızmışım
    ve bi daha tövbe ettim kamp a gidiyoram alkol alıyorum onun haricinde alkol alıp motora binmiyorum alkol alacaksam artçı alıyorum alkol almayan birine yani başıma birşey gelmesin diye
    sana da geçmiş olsun diyelim de pek kolay geçmez bu zaman

Motosikleti
    Pcx
    Geçmiş olsun. Bende bu gece abimlerde kalacaktım fakat sabah işe beraber gideceğimiz ve giderken motora binmek isteyeceği için gece gece 30 km yol yapıp evime geldim. Neden çünkü yedek kaskım yok ve yedek kask olmadan artçı almak istemiyorum. Sürekli artçımın başına birşey gelecek korkusu insana motor sürdürmüyor hala artçı varken korkuyorum.

tomass - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha SR500, Vespa Sprint 150S
    Geçmiş olsun.
    Şu forumda uzun zamandır okuduğum en samimi yazıydı.

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun dostum. Allah beterinden saklasın. Tecrübeler ders alındıkça faydalıdır. Sizde hatanızın farkında ve suçluluk duyuyorsunuz, bunu çok samimi buluyorum. Hayırlısı buymuş bence. Bunu yaşamasanız belki aynı hatayı ileride yapıp daha kötü sonuçlar doğacaktı, bilemezsiniz.
    Maddiyat her zaman geri kazanılabilir ama sağlık kazanılamayabiliyor ve hayat herşeyden daha kıymetli... Sağlıcakla kalın...

Bu arada alkol sınırı sanırım motosikletlerde daha düşük diye biliyorum. Tek bi kutu bira bile limiti aşabiliyor. Bu konuda bilgisi olan yazabilirse sevinirim. Bildiğim doğrumudur?

Motosikleti
    Gsx-R 1000(gixxer k9)
    Rüzgar çetin, ünal turan, harun taştan, cüneyt kuzu daha tonla sayacağım isim hala İstanbul trafiğinde cirit atarken bu kardeşin ehliyetine 2 yıl el koymak hee.

Böyle aşkın ızdırabını.

Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol
    Yasal sinir 0.50 promilmis. Bunun uzerinden islem yapildi

hastane ölçümü güvenilir olan. diğeri tartışılır.
    730 gün
    bitince hemende vermezler. kondisyon da düşer
    ya off road yada meksika sınırı

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)