Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Alkol , kaza , yaralanma ve hayatın en büyük pişmanlığı.

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    falcon flash 100
    Belki de böylesi daha hayırlı olmuş. Kaza olmasaydı ve sonucunda ceza almasaydın belki ilerde nasıl olsa bir şey olmuyor diye daha büyük bir risk alacaktın ve telafi edemeyeceğin daha büyük bir iş gelecekti başına.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    İyi halt etmişsin,gebermediğine dua et, kulağına küpe olsun bu.

bankimuun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol
    Alıntı New Shamy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi halt etmişsin,gebermediğine dua et, kulağına küpe olsun bu.
    Kibrinizin nedeni nedir? Size , bana karşı bu kadar samimi(!) konuşabilmenizi sağlayan duygu nedir? Diğer arkadaşlarla paylaşıp belki ders çıkaran olur diye payşaltığım yazıda onlara teşekkür ederken size sadece ' benim canım , benim motosikletim , istersem arkama da isteyeni alır onu öldürürüm sanane!? ' diyesim geliyor. Yazık.

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    Sana karşı dürüst ve içten olmaya çalışayım; Düşüncesizce ve aptalca bir hata yapmışsın. Geçmiş olsun. anladığım kadarıyla da büyük bir ders almışsın. Yolun açık olsun
    bankimuun bunu beğendi.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    O gun 2 bira ile yakalanmasaydin veya kazaya karismasaydin emin ol daha oncede ciktim birsey olmadi deyip 3 bira ile cikacaktin ve bu sefer artan alkol orani anlik dikkat daginikligi ve arkanda gozu yasli insanlar birakacaktin.

O yuzden boylesi senin icin daha hayirli olmus.Sayili gun cabuk gecer,boslugu kendini gelistirerek degistirebilirsin,trafik isi sadece teknik bir olay degildir,trafik adabi,kafa yapisi,karakter,bunlarin hepsi bir butundur,olay egitim alip kontrayi ogrenmek degil sadece.
    bankimuun bunu beğendi.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Alıntı bankimuun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kibrinizin nedeni nedir? Size , bana karşı bu kadar samimi(!) konuşabilmenizi sağlayan duygu nedir? Diğer arkadaşlarla paylaşıp belki ders çıkaran olur diye payşaltığım yazıda onlara teşekkür ederken size sadece ' benim canım , benim motosikletim , istersem arkama da isteyeni alır onu öldürürüm sanane!? ' diyesim geliyor. Yazık.
    Geçmiş olsun. Üzerinize alınmayın. Kişisel bir şey değil. Sadece seriyi tamamlamak istiyo arkadaş:

Shamy
    New Shamy
    Brand new Shamy
    Born again Shamy
    Shamy the fifth
    vs.
    twisten ve bankimuun bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı hasmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun. Üzerinize alınmayın. Kişisel bir şey değil. Sadece seriyi tamamlamak istiyo arkadaş:

Shamy
    New Shamy
    Brand new Shamy
    Born again Shamy
    Shamy the fifth
    vs.
    Klavye atıcıları başlamış yine.
    Türkçe bitti, İngilizce esprilere mi basladin? Hiç komik degil benden soylemesi.

Motosikleti
    Ramzey Karaca 100
    Hocam yanılgı (kendi adıma) motosiklet paydaşlığında (en azından düşünce bazında) asgari müşterekler varsaymak.:Motorcu anlayışlıdır, empati kurabilir,yardımseverdir.....Yok hocam yok yaşamındaki "değer ve anlam yoksunluğuna" burada anlam-değer arayan onlarca insan var.(nitelikli azınlığı tenzih ediyorum)

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Geçmiş olsun, hatayi kabul etmek ve burada paylaşmak önemli bir şey. Kısa zamanda geri dönmeni dilerim dostum.

Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol
    Teşekkürler. Bugün trafik şubeye gittim ve cezamın 6 ay olduğunu öğrendim! Mutluluktan uçuyorum! Motosiklet süremeyecek olmanın ihtimalinin düşüncesi bile sizi kötü hissettirmeye yetiyor. Benim yaptığım hatayı lütfen yapmayın , keşke demeyin. İyi dilekleriniz için tekrar çok teşekkür ederim. Yaptığım aptallığın dersi umarım herkese örnek olur.

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Teşekkürler. Bugün trafik şubeye gittim ve cezamın 6 ay olduğunu öğrendim! Mutluluktan uçuyorum! Motosiklet süremeyecek olmanın ihtimalinin düşüncesi bile sizi kötü hissettirmeye yetiyor. Benim yaptığım hatayı lütfen yapmayın , keşke demeyin. İyi dilekleriniz için tekrar çok teşekkür ederim. Yaptığım aptallığın dersi umarım herkese örnek olur.
    Önümüz kış zaten. Yırttın desene
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önümüz kış zaten. Yırttın desene
    Evet biraz öyle oldu. Kışlık ekipmanı daha alamamıştım artık seneye

Jemand - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-10 SP
    Alıntı zekeriyaimam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekipmanı artçına vermeni takdir ettim.Geçmiş olsun.
    yapılmaması gereken aptallıklardan bitanesi. özellikle kaskı çıkarıp vermek...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Duke 250 17
    Ekipmanı artçıya vermenin doğru olduğunu ben de düşünmüyorum mont vs hadi neyse de kaskınızı artçıya verdiğiniz an daha sıkıntılı bir durum. Ben vizör açıkken 30 km/s hızın üstüne çıkar çıkmaz gözlerim yaşarıyor, sinek böcek girse gözünüze veya o an hafriyat kamyonu geçse tozu dumana katsa, bunlar hep kasksızken dikkatinizi dağıtıp tehlikeye sokacak şeyler.

Alkol konusuna gelirsek de yaşadığın olay zaten sana koca bir ders olmuş geçmiş olsun demekten başka çare yok. Ehliyetimi ilk aldığım gün hiç unuttmam babamın basit tek cümlesi ile (Alkollü araba kullandığını duymayacağım.) öyle bir hata hayatım boyunca yapmadım. Ha bir bira ile sürdüğüm olmadı değil, ama o da yasal sınır altında zaten.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Geçmiş olsun ancak alkollü olduğunuzdan dolayı sigorta sizin hasarı karşılamaz.

Motosikleti
    Honda CBR 250R Repsol
    Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun ancak alkollü olduğunuzdan dolayı sigorta sizin hasarı karşılamaz.
    Yeni yönetmeliğe göre (Polisin söylediği) alkol ve kaza ayrı inceleniyormuş. Yani kazaya sebep olan şey alkol değilse zarar tazmin ediliyormuş. Eğer kaza benim alkollü olmam sebebiyle gerçekleşseydi dediğiniz doğruydu.

Tekrar söylüyorum 10 yıl ehliyetsiz Motosiklet kullandım hala pismanım. Allahtan bir kaza yapıp kimseye zarar vermedim. Şimdi ehliyetim var motorun evrak eksiği yok kafam rahat. Alkol almıyorum kesinlikle.
    Sizede büyük geçmiş olsun hatayı anlamak proplemi çözmenin %70 ni oluşturur.
    Kendinize dikkat edin ve yaşamaya devam edin. Daha yolda gazlayacaz, (tabi yasal sınırlar içerisinde) eglenecez ☺

Motosikleti
    Yamaha Yzf R25
    Alkollüyken motora binmeyeceksin! Bin otobüse git şimdi işine gücüne! Kendin edip kendin bulmuşsun...

Bu arada alkollü olmasan belkide kaçık manevraları yapıp arabanın sana çarpmasından kurtulabilirdin.

Motosikleti
    xmax 400 momo abs 2014 peugeot django 150
    Kardeşim geçmiş olsun bu meret iki teker bir bira bile içsen binmemen lazım. Otomobil dışındaki tüm araçlarda sınır 20 promil ve araç farketmeksizin aday sürücülerde 20 promil. Ayrıca ehliyet daimi iptal yani sıfırdan kursa yazılıp ehliyet alacaksın 2 sene sonra. memurlar üzülme diye söylememiş olabilir.Ayrica madem alkollusun neden polis cagiriyorsun yaralanma durumu fazla yoksa.ehliyet gitti karşı taraf hakkında davacı olacaksın vs vs .tekrar geçmiş olsun Allah büyüğünden

Sj's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alkol + motor asla. Bunu tecrubeyle deneyimlemek istemezsiniz. Hadi diyelim ettiniz, hala hayattaysaniz dersinizi iyi alin.

Son motorum bmw k1300rla 3 bira ictikten sonra kagithane tunelinde biraz gaz acayim dedim. 17 senelik motosiklet hayatimda hep soyledigim seydi "bir araca arkadan giriyorsan ya motosiklet surmeyi bilmiyorsun, ya da cok alkollusun". Guzelce bir passata arkadan girdim, topuk kemigimi parcaladim, motoru da pert ettim.

Sansliydim ki kaskom vardi. Hastanede alkolumu olctuler,37 promil. Yasal sinirin altinda. Fakat kazayi 23:30da yapmistim, kanimdan alkol testi ise hastanede 01:15te alindi. Aa, o da ne, devlet diyor ki kaskolu surucunun kazayi alkol yuzunden yaptigi tespit edilirse parasini odemeyeceksin. Kasko sirketi degil yani, devletin sart kostugu bir sey bu firmalara.

Kasko sirketi arastirma sirketine verdi dosyami. Arastirma sonunda kaza yaptigim vakitle kanimdan alkol testinin alindigi sure zarfinda kanimdan dusen alkolle + 37 promil toplandi ve 52 sonucu cikarak alkol nedeniyle yasal siniri da asmis oldugumdan kaskom patates oldu. Yani soguk su (ehliyetim hastane tutanagi baz alinaraktan gitmedi neyseki, gitseydi de gam yemezdim)

Motorun uzerine soguk su icmem yetmedigi gibi nisan 2017de yaptigim kazanin ardindan sol ayagimda 4 adet civiyle hala cok ayakta durdugumda sekerek geziyorum.

Alkol dusmaninizdir. Dostunuz degil.

Alkollu arac surmek surus kabiliyetinizi degil, muhakeme kabiliyetinizi etkiliyor. Yani kazaya neden olabilecek anda kacis manevranizi ayikken hesap edebileceginiz sureden daha uzun surede tepkime sinyali beyninize ulasiyor. Bu aradaki yarim saniye veya alkol durumunuza gore daha uzun sure sizin kaza yapmaniza neden oluyor.

1 bira ile bile surmeyin. O kadariyla bile polis cevirince ehliyetiniz gitmez ama baska seyleriniz gidebilir.
    maktama ve Salurbey bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)