Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsikletim çalınıp parçaları alındı. Mahkeme hasar raporu istedi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar
    Motorsikletim çalınmış ve bazı parçaları alınmıştı. Hırsız bulundu. Mahkemede hasar raporu getirmem istendi. Duruşmaya az kaldı. Bu 3. gidişim olacak. Bir yanlış ya da eksik yapıp daha fazla uğraşmak istemiyorum. İnternetten araştırma yaptım ama tam olarak benim durum yok. Daha çok kazalara ait, 2 kişi tarafından tutulan belgeler var. Çok karışık...
    Bir tek belge mi götürülecek? Rapor örneklerini nereden bulabilirim. Ekpertize veya bir makama gidip hasarı onaylatmam vs gerekiyor mu yoksa tamirciden hasarı öğrenip öylece rapora yazacak mıyım? Tam olarak ne yapmam gerekiyor? O mahkeme ortamının hayali bile beni çok geriyor, sıkıyor. Bu yüzden hemen olup bitsin istiyorum
    Yardımcı olabilecek birileri var mı acaba?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Kimse yok mu :(

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    hocam merhahalar. öncelikle geçmiş olsun. hiç sıkılmanıza gerek yok. siz müşteki yani şikayetçisiniz. bırakın karşı taraf gerilsin.

2. olarak, hukuk mahkemesine dava açtığınızı tahmin ediyorum. kanaatimce bulunduğunuz ilin komisyonu onaylı bir bilirkişiden rapor almanız daha uygun olur. motosiklet ustası olan bilirkişiler de mevcut. profilinizde bulunduğunuz ili yazmamışsınız. şayet sisteme yüklenmiş ise tüm illerin bilirkişi listelerine ulaşma imkanım var yardımcı olabilirim. motor yürür haldeyse servisten de tespiti yaptırabilirsiniz. bilirkişi veya servis faturasını karşı taraftan tahsil edilmek üzere dosyaya ibraz edin. bir fotokopisi de sizde kalsın. özelden veya buradan yazabilirsiniz. iyi günler.

Malatya'da yaşıyorum. Motor yürür halde. Evet, yardımcı olursanız çok mutlu olurum. Acaba tüm bunlar kaç gün sürer?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)