Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İlk kaza suçlu kim

Motovento
    REKLAM ALANI

İyi günler , direk kazayı anlatıyorum . Ankara sanatoryum caddesinde yağmurlu havada ilerlerken ara sokaktan arabanın caddeye firlamasiyla motosikleti yatırdım fakat araca carpmadim araçla motosiklet arasında 1mtden az mesafe kaldı . Şimdi ben bu adamdan motosiklet in masrafını alabilir miyim tutanak tutmadim bilemiyorum sonuçta kaza için iki araçta da hasar olması gerek mantığından ama aracın plakasını ve adamın numarasını aldım . Sorum şu vursaydim kesin hakliydim fakat kurtarmak için manevra yaptım motosiklet altimdam kaydı . Adama ulaşıp tutanak tutsam sonuç ne olur yada tutanak tutabilir miyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Temas yoksa para yok.
    bikerboi bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    2 aracın da karıştığı olaya kaza diyoruz. Sen düşmüşsün kusura bakma no money. Sana çarpıp kaçtığına dair ispat yoksa kendi kendine düşmekle aynı durum. Ayrıca çıkan aracı görmemen senin hatandır, haklı falan da değilsin. İlk kaza olur öyle düşünceler sorular. nasıl olsa düşecektin günün birinde, bunu ucuz atlattın say.

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Kazaya sebebiyet vermek de suçtur da, sen bunu nasıl ispat edeceksin ya da adamın sebebiyet verdiğine gerçekten inanıyor musun?

twisten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Temassız kaza diye birşey var lakin ispatı zor. Karşı tarafı bulup derdini anlatarak belki yapabilirsin birşeyler diyeceğim ama sigorta firmaları genelde çok katı bu durumlarda. İşi adam yollayıp araştırma işine kadar götürebiliyorlar ama tabi yüksek meblağlarda. Hasar az ise belki umursamaz verirler...

YAHYaONUR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS/ Yamaha tracer 700
    Öncelikle geçmiş olsun ucuz atlatılmış bir kaza allah beterinden saklasın. Acaba motorunuzun markası modeli nedir?
    Servise gittiniz hasar tutarı çıkarttınız mı ? Karşı taraf ile anlaşma yapılabilir fakat bu noktada karşı tarafın tutumu çok önemli zira şu vaziyette hukuki yaptırım gücünüz yok. Kaza anında anlaşma yapıp, kaza yeri tutanağı tutup imzalamanız gerekirdi ve sigorta/t.c kimlik fotoğrafı almalıydınız. Bir dahakine aklınızda olsun.

Motosikleti
    Yamaha MT-25
    https://www.youtube.com/watch?v=2iAZ5biciE0

Yani yukarıdaki kazada bile o.ç. taksici basıp gidiyor. Polis gördüğü halde durdurmuyor. Sen kendin düşmüşsün ne yaparım diyorsun.

Arkadaşlar birkaç yazıdır belirtiyorum. Ya ne yiyor ne içiyorsunuz ya!!??? Çarpmadan ne parası, ne tutanağı!! Arabayı süren tanır mı artık seni. Yani nerede yaşadığınıza, etrafınızda neler oldupuna bi bakın artık yaa.

hasangazili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS 200
    Alıntı furkanaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler , direk kazayı anlatıyorum . Ankara sanatoryum caddesinde yağmurlu havada ilerlerken ara sokaktan arabanın caddeye firlamasiyla motosikleti yatırdım fakat araca carpmadim araçla motosiklet arasında 1mtden az mesafe kaldı . Şimdi ben bu adamdan motosiklet in masrafını alabilir miyim tutanak tutmadim bilemiyorum sonuçta kaza için iki araçta da hasar olması gerek mantığından ama aracın plakasını ve adamın numarasını aldım . Sorum şu vursaydim kesin hakliydim fakat kurtarmak için manevra yaptım motosiklet altimdam kaydı . Adama ulaşıp tutanak tutsam sonuç ne olur yada tutanak tutabilir miyim
    Böyle bir mantık olmaz adam önüne çıkmış senin kaza yapmana neden olmuş. Her türlü alırsın adamı ara tutanak tutun. En kötü ihtimalde mahkeme yoluyla alırsın ama buna gerek olacağını sanmıyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı artemis99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 aracın da karıştığı olaya kaza diyoruz. Sen düşmüşsün kusura bakma no money. Sana çarpıp kaçtığına dair ispat yoksa kendi kendine düşmekle aynı durum. Ayrıca çıkan aracı görmemen senin hatandır, haklı falan da değilsin. İlk kaza olur öyle düşünceler sorular. nasıl olsa düşecektin günün birinde, bunu ucuz atlattın say.
    Böyle medeni cesareti yüksek insanları Allah korusun bir gün kaza yaparsa buralarda görmek isteriz.
    gokertutas bunu beğendi.

gokertutas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Plakasını ve numarasını aldığına göre adam durmuş diye düşünüyorum? en azından basıp gitmemiş veya durup da nasıl motor sürüyorsun dememiştir. eğer dediklerim doğruysa adam hatalı çıkış yaptığını anlamıştır yani arayıp masraf için anlaşabilirsiniz diye bir seçenek mevcut. Adam kabul eder mi etmez mi bilemeyiz tabi.. ayrıca yukarıda çıkan aracı görmemen yazan arkadaş neyin kafasını yaşadı acaba? araba önüne birden atladığında sen görmek zorunda veya anında durmak zorunda değilsin, normal olarak tepki verme süren olmalı...

İşin özü istanbul'da her gün bin bir türlü olay yaşıyorum anlatsak "ben iyi yırtmışım benimki de kaza mı ya" diye düşünürsün.. Olay üzerinde çok durunca çıldırıyorsun (ki ben geçen hafta bir servisle yaşadığım olaydan sonra düşünmeme kararı aldım) Büyük geçmiş olsun, en büyük kazan bu olsun

Adam durdu sağolsun halletmek için numarasını aldım . Motosikletim cf moto 150nk bana hiç bişey olmadı korumak tamdı . Motosikletimin vites pedali ,gidon eğildi ayna kırıldı depo yani karenaj çizildi . Masraflar şöyle gazi üniversitesi otomotiv mühendisliğinde okuyorum bugün eğilen parçaları okula götürüp atölyede düzelttim gidon biraz ugrastircak sanırım simetri hastaligim var .ayna catladi ayna kestirmeyi düşünüyorum . Hazır konu gelmişken gidon fiyatları ne kadar bilginiz varmı?

Arkadaşım ara yoldan ana caddeye kontrolsüz çıkan araçlar %100 haksızdır kameran ile kaydet yeter. Fakat senin durumun biraz farklı yani keşke 3 km hız ile'de olsa arabaya dokunsaydın. Yerde sürüklenen motorun çarpsa yine olurdu. Hasarını karsılardı

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Tutanak tutacaksiniz olay yerinde ayni durumda resim cekeceksiniz temas yoksa birsey yok diye birsey soz konusu degil bu kazaya sebebiyet vermek olur hasariniz onunuze atlayan aracin sifortasindan yapilir

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Temassız kaza durumuda mevcut ancak ispat etmekle yükümlüsün, hep karşı çıkmışımdır action cam olayına bazı iğrenç vlogcular yüzünden ama herkese gerekli. Haklıda olsan tutanak yoksa hiçbir hak iddia edemezsin o yüzden tutanağı mutlaka doldurun olmazsa olmaz. Numarasını verirler, ehliyet, ruhsat fotokopisini çektirirler aramızda anlaşırız sen yaptır faturayı bana yolla diyenlere kulak asmayın sonra mağdur olmayın işi sağlam tutun.

ayetlervaray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 200
    adamı ara masrafını karşılamasını talep et , karşılamıyorum derse dava etmekle tehdit et. geri vites yapmazsa yapabilceğin bişey yok. yani etraftaki dükkanların kamera görüntülerini alıp uzun bir dava sürecine girebilirsin ama masrafın çok yoktur diye tahmin ediyorum uğraştığına değmez ama blöf yapmayı dene bişey kaybetmezsin.

mkgunduz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X
    Öncelikle geçmiş olsun. Hasarın hangi tarafa ait olacağı konusunda bir fikir beyan edebilecek hukuki deneyimim yok. O nedenle farklı bir konuya dikkat çekmek istiyorum;

Motorumuzun çeşitli hava ve yol koşullarında sınırlarını bilmek ve tecrübe etmek çok önemli. Eğer yağmurlu bir havada motoru sürükleyerek araca çarpmadan durabiliyorsanız, kauçuk lastikleriniz üzerinde de durabilecek mesafedeymişsiniz diye düşünüyorum. Elbette bu tip durumlarda panik halinin nasıl sonuç vereceği bilinmez fakat bunu bir düşünün derim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    WR 250 R
    Bende dutlukta oturuyorum , keçiörenin en lanet caddesi diyebilirim sanatoryum için. 2 kez dikkat etmek lazım o caddede geçmiş olsun.

A.Yaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba CR1
    Adami ara tutanak tutulmasi masrafimi sigortadan karsiliycam senin cebinden bi para cikmiycak olayini tatli dille anlat. Baktin dik konusuyor yokusa suruyor ben magazalardan kamera kaydini almaya gidiyorum abicim polisle sen ugrasirsin de. Adam lap diye yola atlamis duramamisin belli ki . Her yola atlayan hakli mi yukarda vurmamisin nolcak denmiste bi kaza var ortada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler