Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İlk kaza yapışım . Köprücük kemiği

Motovento
    REKLAM ALANI
    dictyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250 R
    Cbr 250 r ile maltepe sahilden arkadaslar ile buluşmaya gidiyordum . Saat 23.20 suları . Sol serıtden giderken 100-110 civarı tam hatırlayamıyorum . Orta serıtte beyaz bir clio aniden üstume kırdı fren yaparak . 15 metre vardı sanırsam düşürmeye çalıştı açıkçası Frenlıyerek orta serıte geçtim. Geçer geçmez önüme kırıp frenliyince arkadan carptım .

Havalandıgımı hatırlıyorum sağ omzumun üstüne düştüm . Kaldırıma nasıl çıktığımı hatırlamıyorum . Yattım kaldırıma 2 dk sonra ambulans geldi. Olay yerinden kaçtı adam amacıda buydu zaten .

Köprücük kemiğimi kırmışım . Sol elle yazıyorum şimdi . Korumalarım tamdı ayakkabı hariç . Motorda ne hasar var bılmıyorum hala otoparkda :/ . 2000 km deydi guzelım daha.

Bir önerınız tavsıyenız var mı arkasaalar tecrube sahıbı arkadaslar . İlk motorumdu kendısı .

Bir insan insansa tabi neden böyle birşey yapar ?
    Anladım ki gece sahilde sürmeyecegım

Eksik veya yanlış yazmış olabilirim kusura bakmayın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Duke 200
    İlk tavsiye 2-3 ay o kolunu oynatma. Geçmiş olsun.

Motosikleti
    R25
    Adamı bulma imkanın varsa bi güzel benzet, aracını sprey boya ile boya yoksa işi adalete bırakırsan hiçbişey olmaz, şimdi iyilik meleği arkadaslarımız bana taş atacaklar ama türkiyede artık durum bunu gerektiriyor. Kötülere cezayı kötülükle vereceksinki birdaha yeltenmesinler..

uzay gemisi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    09
    O cliocuyu bulup vurmak lazim. Halkın artık kendi adaletini sağlaması gerekiyor
    pinkcrow7 bunu beğendi.

RoofRoof - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DRZ400SM
    Arkadan vurmalarda seni suçlu çıkarırlar diye düşünüyorum.

Riptalon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 300
    Okurken bile nefret doldum. Başıma gelse herhalde ne yapar eder cezasını verirdim. Acınası bir durum ama adalete güvenim sıfır.
    pinkcrow7 bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Geçmiş olsun da kimse kimsenin üstüne durduk yerde direksiyon kırıp öldürmek istemez. Şahsı tanıyor muydunuz veya yolda takıştınız mı? belki sen farkında olmadın adam sana bir nedenle takmış olabilir. Polise şikayette bulundun mu? kameradan tespit ederler o aracı, sahil yolunda her yerde kamera var. 100-110 sahil yolu için yüksek bir hız.
    polo34 bunu beğendi.

Motosikleti
    Ara verdi :(
    Verilmiş sadakan varmış. Ucuz atlatmışsın. Tecrübe ettiğim şeyleri anlatayım belki yardımı dokunur. 2,5 Ay kadar önce bende sol köprücük kemiğimi kırdım. Şuan iyi hareket kabiliyetinde bir kayıp olmuyor güç kaybı oluyor daha sonra hareketlerle düzeltilir. Ama bir süre uyumak ya (sırt üstü sert zeminde uyu zaten anlatmıştır doktor yada sandalyede) ve giyinip soyunmak baya sorun olacak :( Kırık çok kötü yada parçalı değilse platin falan taktırma ameliyat son çare olsun malum hastanelerdeki doktorlar hemen kesip doğrama derdinde bir kaç yere git baktır. Kaynama oranı %95'lerde olduğundan(bendeki 2 parçalı kırıktı orta noktadan) ameliyat ihtiyacı düşük yeter ki düzgün konumda omuz gergisine alınsın(şu askı gibi olan rahatsız şey) 2 aya kadar sorunsuz iyileşir. Geçmiş olsun.

vader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750D Integra
    Alıntı dictyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 250 r ile maltepe sahilden arkadaslar ile buluşmaya gidiyordum . Saat 23.20 suları . Sol serıtden giderken 100-110 civarı tam hatırlayamıyorum . Orta serıtte beyaz bir clio aniden üstume kırdı fren yaparak . 15 metre vardı sanırsam düşürmeye çalıştı açıkçası Frenlıyerek orta serıte geçtim. Geçer geçmez önüme kırıp frenliyince arkadan carptım .

Havalandıgımı hatırlıyorum sağ omzumun üstüne düştüm . Kaldırıma nasıl çıktığımı hatırlamıyorum . Yattım kaldırıma 2 dk sonra ambulans geldi. Olay yerinden kaçtı adam amacıda buydu zaten .

Köprücük kemiğimi kırmışım . Sol elle yazıyorum şimdi . Korumalarım tamdı ayakkabı hariç . Motorda ne hasar var bılmıyorum hala otoparkda :/ . 2000 km deydi guzelım daha.

Bir önerınız tavsıyenız var mı arkasaalar tecrube sahıbı arkadaslar . İlk motorumdu kendısı .

Bir insan insansa tabi neden böyle birşey yapar ?
    Anladım ki gece sahilde sürmeyecegım

Eksik veya yanlış yazmış olabilirim kusura bakmayın.
    Kendiniz de yazmışsınız, ama ben bir defa daha vurgulamak isterim;

Mecbur kalmadıkça gece sürmeyin dictyo kardeşim.

Geçmiş olsun dileklerimle.
    Tecrübe, limitlerini bilmektir.

Geçmiş olsun. Adam öldürmeye teşebbüs olmalı. Böyle varlıkla beraber yaşıyoruz işte.
    Sahilde 70 km maksimum hız. 100-110 değilde keşke daha düşük hızlarda gitseydiniz belki kurtarırdınız.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Geçmiş olsun. Yaralamalı kaza olduğu için adli bir kayıt oluşturulmuştur.Karşı tarafın kazaya karışıp olay yerini terketmesi hata.

Trafik kuralları içinde hatanın,hukuk gözünde hangi oranlarla kime verileceği önemli. Kendi yaptığımız yorumlar ve vardığımız hata oranları ile kanun adamlarının ve yetkililerin çıkardığı sonuçlar farklı olabiliyor.

Teknik konular olduğu için biz akıl yürütüyoruz,atladığımız ince detaylar ve bunlara bağlı sonuc ciddi anlamda değisebiliyor.

Tavsiyem dava açmadan önce etraftaki işletmelerin güvenlik kamera kayıtlarını, tabi olayı çekmişse,rica etmeniz. Mobesse kayıtlarına ulaşmak için resmi başvuru yapmanız gerekiyor savcılığa diye hatırlıyorum. Görüntüleri izleyip dava açıp acmamaya karar verirsiniz,belki sonunda sizi zarara uğratacak bir netice çıkmasını engellemek ve hukuksal süreçle uğrasmamak adına.

Her durumda olayı hukuk sürecine tasiyacaksaniz tek doğru yol ve verimli yok Avukattan geçiyor.

Kırık konusuna gelince,uzun ve meşakkatli bir süreç. Benim hiç kırığım olmadi,sabırlı olmaniz gerekecek. İyileşme zaman alıyor ama sonunda eskisine yakın hale geliyor. Yakın arkadaşım köprücük kemiğini kırmıştı.

Sonuç; trafikteki araçları insanlar kullanıyor,ne kadar dikkatli kullanirsak kullanalım insan hata yapmaya açık bir varlık, hata olmaması imkansız ve motor üzerinde biz veya başkasının hatasından dolayı ,araba veya otobüs icindekiler göre çok daha ağır ödüyoruz. Gece kullanmayarak,yağışlı havada kullanmayarak bu riskleri kesinlikle daha aşağı çekebiliriz ama yine de her daim cok daha kırılganız,bunu değiştirmek için yapabileceğimiz birşey yok , motorun kendi öz riski bu.
    Tommy bunu beğendi.

murat 60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda crf 250l rally
    cok geçmiş olsun keşke kask kameran olsaydı ifşa ederdik bulmak da kolay olurdu

dictyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 250 R
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Bugün emniyete gidip sikayetci oldum gece vakti olduğu içi,n mobselerin plakayı tespit edemeyeceğini söylediler. Bende isletmelere gideceğim ertesi gün. Eğer aracı bulabilirsem anasını ağlatıcam.

Evet sizlerle resim paylasayım.
    Sizce kaskı kullanmaya devam etmeli miyim ?(boyası sorun değil ayarlarım.)
    Ortalama hasar ne kadar cıkar ?
    Tavsiyelerinizi istiyorum.

Salurbey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Streettriple 765
    Geçmiş olsun. Kaskı kullanmaya devam etmeni tavsiye etmem. Gözle göremeyeceğin ama koruyuculuk özelliği hasar görmüş olma ihtimali çok yuksek , gerektiğinde seni korumayacaktir.

Kaskını duvarına koy,hatıra olsun,tecrübe olsun.

sadraf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight200
    Anlamadığım bir şey var gece mobeseler plakaları okuyamıyorsa ne bokuma mobese var?

Çok geçmiş olsun umarım bir gün bir yerde denk gelirsin o clioluya ve komalık edersin.

Kaskıda at gitsin riske atma kendini tekrar kullanıp
    Shrieker ve mgora bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax 2019
    Kameralar gece çekimi yapabilir ve sahil yolunda zaten aydınlatma var. Bakmadan okumaz demeleri ilginç polisin görevi bu araştırıp bulacaklar.

Karalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2teker
    Geçmiş olsun sana bişe olmasın daha kötüsüde olabilirdi yalnız kolunda sadece askı gibi bişe var köprücük kemiği için omuz korsesi takman gerekiyo doğru kaynaması için

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Kamera özellikle İstanbul'da sigorta gibi zorunlu olmalı.Yargı çok yavaş ve umursamaz,ispatta olmayınca yapanın adaleti yanına kalıyor.Metropolde mağara düzeni.
    Salurbey bunu beğendi.

Birkan07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yzf R-125 / Honda Today 50 / Ninja 250r / Xmax 250
    Allahsızlar nasıl vicdansızlar. Geçmiş olsun kardeşim.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Buldun mu ........ çocuğunu

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)